יאיר לפיד: של מי הילדים האלה?

אם האחריות על הבאת ילד לעולם נמצא אך ורק על כתפי ההורים, מדוע המדינה קוראת לאותם ילדים לשרת בצבא? זיו עונה לשר האוצר יאיר לפיד

בנאומו מעל בימת הכנסת בדיון על קיצוץ בקיצבאות הילדים טען שר האוצר יאיר לפיד בלהט שהילדים הם של ההורים שלהם ולא של המדינה, ואם ההורים מחליטים להביא עוד ילד, עליהם גם מוטלת החובה לכלכל אותם. עליהם ולא על המדינה.

מקובל עלי לחלוטין. אבל שיזכור: הילד הזה שההורים החליטו להביא לעולם הוא שלהם ולא של המדינה!

אז מדוע בהגיע הילד לגיל 18 המדינה לוקחת אותה "בכפייה" שישרת אותה שלוש שנים חינם אין כסף? הרי המדינה טוענת בלהט שהילד שייך להורים שהביאו אותו ולא למדינה?!

מדוע משפחות שגידלו 5 ילדים צריכים לתרום חמשה חיילים למדינה שישרתו סה"כ חמש עשרה שנים בצבא ואילו משפחות שילדו "רק" 2 ילדים צריכים לתרום רק שני ילדים שיתרמו "רק" שש שנים למדינה? הרי המשפחה שגידלה חמישה ילדים הוציאה הרבה יותר כסף מכספה וחסכונותיה על מנת לגדל את החיילים האלו, מאותו הגיון לא צריך להגיד שמשפחה שמביאה מעט ילדים תצטרך לפחות לשלם "כופר" שרות עבור החיילים שהיא לא הביאה לטובת המדינה?

ובכלל, מדוע משפחה שהביאה הרבה ילדים צריכה לממן שמירה והגנה (צבא) גם עבור משפחות שלא הביאו כלל ילדים? שישמרו הם על עצמם לבד ולא על חשבון אותם משפחות שהשקיעו בדור הבא שעכשו שומר על כולם.

ושיאיר לפיד לא יספר לי שהמדינה עוזרת למשפחה עם חמישה ילדים ביותר כסף בחינוך כי זו דמגוגיה. חינוך הדור החדש זה אינטרס עליון של המדינה, כי אותו דור צעיר באם יהיה משכיל הוא יעבוד יותר, ירוויח יותר וישלם יותר מיסים. השקעת המדינה בכל ילד בחינוך זו השקעה ולא הוצאה (וזו כבר אימרה כלכלית שהוכחה מזמן).

אז בבקשה אדוני שר האוצר, תחליט: הילדים שההורים החליטו להביא לעולם הם שלהם בלבד ובאחריותם הכלכלית של ההורים או שהמדינה רוצה גם להיות שותפה "לתוצרת הילודה" הזאת בהמשך על מנת להגן על אילו שלא מעונינים בלהביא ילדים ובכל זאת לקיים צבא שבלעדיו לא נחזיק פה מעמד שעה אחת.

ואם המדינה מעוניינת בתוצרת אותה ילודה, שיתכבד שר האוצר וישתתף ולו במעט גם בגידולם.
ושלא יבוא ויצעק בדמגוגיה: "הילדים הם של ההורים ולא של המדינה".

Print Friendly, PDF & Email

Tags: ,

2 Responses to “יאיר לפיד: של מי הילדים האלה?”

  1. דליה הגיב:

    זיו
    נראה שכמה מאמירותיו של לפיד הן ספינים תקשורתיים, שנחקקים על אוזן השומעים, אך הם דמגוגיה גמורה. כדאי לשאול את כל אלה שהצביעו סביבך בעד לפיד ומפלגתו, מה דעתם על התנהלות שר האוצר הזה. מה שרואים בלפיד זה את הפרזנטור ולא את המדינאי או אפילו הפוליטקאי.

  2. ziv הגיב:

    יש סביבי הרבה מצביעים של לפיד (הרי אחד מכל שישה מצביעים במדינה הצביע לו).
    כולם ללא יוצא מהכלל מאוכזבים ממנו, הפוסט ×”×–×” נכתב מתוך שיחה עימם… (ויש עוד דוגמאות של דמגוגיה שטובים לעיתונאי אך לא לשר אוצר).

Leave a Reply