חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

יאיר לפיד – מאחורי עשן הקנביס מסתתר מאבק נגד המעמד הבינוני

נושאים כלכלת בית, פוליטי ב 3.09.13 1:21

במקום להתמקד בתפקודו של יאיר לפיד כשר אוצר ובגזירות הכלכליות הקשות שהשית על הציבור, ראיון עם לפיד ב"ידיעות אחרונות" עסק בעישון קנביס. "ידיעות" ללפיד הוא כ"ישראל היום" לנתניהו. עיתונות משרתת

מאת: קורט טוכולסקי

 עישן לא עישן תכלס למה דואגים שבעיקר בזה נתעניין

בסוף השבוע האחרון בראיון שלא היה מבייש עיתוני תעמולה בגרמניה הנאצית, הביע שר האוצר בהווה ועיתונאי הבית בעבר של העיתון ידיעות אחרונות את הגיגיו לנוכח שאלות מתרפסות, צפויות ובעיקר שטחיות של מראיין שהוא גם קולגה ומצביע. הצלחתי לצלוח את הראיון, נדהם מעוצמת השפל של העיתון הגדול בישראל והאופן הבוטה שבו על דפיו מבוצעת באופן הכי גס תעמולה זולה חד צדדית ובעיקר שקרית.

שר האוצר, שיקר פחות או יותר לגבי כל דבר, הוא שיקר כשדיבר על כך שלפני שפגע במעמד הבינוני הוא פגע באליטות הכלכליות. הוא שיקר לגבי גודל הגרעון בתקציב ומה היה קורה אם הגרעון לא היה מטופל כפי שטופל, הוא שיקר לגבי מצבה של ישראל והיעדים הכלכליים ובעיקר שיקר לגבי כל מה שהבטיח לפני הבחירות. כמובן שהמראיין לא עצר אותו ולא הקשה עליו ולא התעמת איתו, אבל כידוע "ידיעות" ללפיד כ"ישראל היום" לביבי, אז לא היה למה לצפות. מה שהפתיע אותי יותר מכל הוא מה שהותקף בעיקר בראיון, נושא השימוש של שר האוצר שלנו בקנביס ומוצריו בעברו אותו מכחיש השר מכל וכל. משום מה למרות הגזירות הכלכליות הקשות והשקרים הבוטים של מי שעבר מתפקיד הפרזנטור של שלטון ההון לתפקיד שר האוצר של שלטון ההון, הרשת והתקשורת חוגגות בעיקר על העובדה שלמרות עדויות לעישון השר ממשיך להכחיש.

זה באמת העיקר? זה באמת מה שחשוב? זה מתחיל להראות כמו ספין מחושב של העיתונאי הלא מטומטם ששר האוצר שלנו היה בעבר. למה למקד את הדיון בהיותו שר אוצר כושל ופוליטיקאי שקרן וחסר בושה, אם אפשר להתעסק במקום בשאלות הכן עישן לא עישון לפני 20 שנה? תכלס, די ברור שמשקר בנושא הזה הוא לא יצא עם נזק גדל, יזעקו מבקריו מהיום עד מחרתיים רבים מבוחריו מחקו מזיכרונם חטאי נעורים, וגם הוא יוכל תמיד להודות ולהכות על חטא. רק שאז כבר יהיה הדיון הכלכלי בתקציב המרושע של הממשלה ובבריונות כנגד עובדים שלו קבור מתחת אלף שכבות של דיוני קנביס.

זה שהנושא הזה הוא עיקר מה ש"הארץ" מבקר ברור לי, מהעיתון של שטרסלר, ארלוזורוב ורולניק אני לא מצפה לביקורת על המדיניות הכלכלית המזופתת של הממשלה. די ברור מדוע העיתון הזה מתמקד בעישון של לפיד ולא בשקריו הבוטים ובאסון הכלכלי שהוא גורם לעובדים ולנתמכים בישראל. פחות ברור לי למה הרשת לדוגמא מתעסקת בשטות הזו. מה אנחנו ארצות הברית? סוגיות של בגידות וצריכת סמים בשנות הנעורים וה-20 הפכו לעיקר כתחליף לדעותיו של אדם?

למי שעוד לא מבין מה קורה פה מאחורי מסך העשן של סוגיית העישון, יש לנו שר אוצר שבקור רוח ומתוך רצון ומודעות הכריז מלחמה על הנתמכים והעובדים, על המעמד הבינוני והעניים, על התעשייה והחקלאות בארץ, על העבודה המאורגנת והפרנסה בכבוד של כל מי שאינו נמנה על האחוזון העליון. מצידי יכול כבוד השר לעשן ולהזריק סמים ומיני בשמים מבוקר עד ליל. זה לא משנה את העובדה שמעשיו מרושעים, שהוא כמו ביבי ראש ממשלתו שבוי בתיאוריות ניאו ליברליות ותאצ'ריסטיות מרושעות ומסוכנות, ושהוא הולך לגרום למדינת ישראל לאזרחיה ולתושביה נזק כלכלי וחברתי אדיר. זה מה שמעניין אותי. שיעשן סמים/יבגוד באשתו/יאכל שרצים/יתפייט בפייסבוק, העיקר שהוא והממשלה המרושעת שהוא חבר בה יועברו מהשלטון ובהקדם.

כי הקנביס שולי וזניח, למי אכפת באמת אם מישהו עשן פעם ועכשיו ממניעיו שלו הוא טוען שהוא לא עישן? זה לא שהוא עשה תאונה תחת השפעת סמים או איזושהי עבירה מעבר לשימוש בסם. חלאס עם ההוקעה הפוריטנית פרוטסטנטית, מצידי שיזריק במחטים משומשים. מה שמעניין אותי בשר אוצר זה מה שהוא מנסה להדחיק ולהסתיר, השירות שלו לשלטון ההון, הרמיסה הגסה של המעמד הבינוני וכל מה שמתחתיו, הזלזול הבוטה באינטליגנציה של הציבור, אלו מטרידים אותי. אני מאחל לו שאחרי ש"יש עתיד" תימחק בבחירות הבאות, הוא ישב לו לשולחן ויתפוס לו איזה צינגלה איכותית ימלא את ריאותיו בעשן הרחק מכל השפעה פוליטית, כי כרגע מתחסד ויהיר מניפולטיבי ומשרת הון הוא מסוכן למדינה ואזרחיה יותר מכל סם.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

3 תגובות

 1. א. קוריאל :

  את אל קפון הכניסו לכלא על עבירות מס.
  המינוי השערורייתי של פרנקל בוטל בגלל פרשה שטותית בדיוטיפרי בהונג-קונג.
  ואת שר האוצר לפיד יפילו על קשקושים כמו גראס.
  העניין הוא לא הגראס, אלא היכולת של האיש לשקר פעם אחר פעם במצח נחושה, בלי להתבלבל ובלי למצמץ, תוך שהוא חושב שכולנו מטומטמים ואף אחד לא ישים לב.
  חשיפת שקריו של לפיד בעניין הגראס, כמו בעניינים אחרים היא מבוא חשוב לחשיפת שקריו למעמד הביניים.

 2. עילי :

  ברור שזה ספין...

  זה פשוט שקוף. לפיד כנראה אישר את הראיון הכתוב לפני שעלה לדפוס, ולידיעות אחרונות אין טוקבקים 🙁

  יש כמות מוגבלת של דברים שאנחנו, האויב של לפיד, יכולים להתעסק בהם.

  בואו נרכז את המאמצים במה שהספינים מנסים להסתיר!

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  מאחורי עשן הקנאביס "מסתתתרים" 19 חברי כנסת ועוד כ- 100 שערבו בכספם ללפיד.
  העתונאי הרציני והמאותרג עופר שלח, קובע ב"יש עתיד" לא פחות מלפיד. (ראה המקרה של ח"כ קול).
  הלל קוברינסקי ואורי שני כנ"ל.
  שלי יחימוביץ צודקת כשהיא מגדירה את לפיד כ"פרזנטור".

  בצל, מאחורי האור המסנוור של הלפיד נמצאים בעלי המאה ובעלי הדעה.

  יש כאן מקרה קלסי של גרוש שלא נמצא מתחת לפנס.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.