חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

די לדרך בה המדינה ממשיכה "להנציח את השואה"

נושאים מכתבים ב 27.08.13 12:58

שחורה פוסטלניק פונה למשרד לאזרחים וותיקים בקריאה דחופה לשיפור מצבם של ניצולי השואה

21.8.2013

לכבוד

המשרד לאזרחים ותיקים

הנדון: מודעתכם בעיתון  "ישראל היום" מיום 9.8.2013 : חלוקת כספים למוסדות בעבור הנצחת השואה

די!  די! די! לדרך שבה המדינה ממשיכה "להנציח את השואה".

כבת לניצולי שואה, בפעם המי יודע כמה,  אני נדהמת וכואבת , ומעלה על הכתב, להיווכח שדיבורים לחוד ומעשים לחוד, וכספי הניצולים , כן, זה הכספים שלהם. ושאתם מרשים לעצמכם להיות נדיבים ולחלק אותם לכל לכל העולם ואשתו, רק לא לניצולים עצמם, שהם הם המנציחים את השואה.

באמת "נחמד" מצידכם שאתם מעוניינים להנציח את השואה, אבל הדרך שבה אתם בוחרים לעשות זאת, כבר 60 שנה, היא בעצם בהנצחת העוול שנעשה לניצולים עצמם מאז שממשלת גרמניה הכירה באסון שגרמה  לניצולים והתחילה לשלוח כספים בעבורם.

כל שנה בהתקרב יום השואה אנו זוכים לראות ולשמוע את נבחרי הציבור נואמים תחת כל עץ רענן מבטיחים כי הפעם העוול יתוקן  והניצולים לא יהיו שקופים ו/או בלתי נראים וההתייחסות באשר לחלוקת הכספים תשתנה מהיסוד.  עד מתי לא תאפשרו להם להסיר את הטלאי הצהוב?

"נאה דורש ונאה מקיים" כנראה לא חל על נבחרינו, קל לזלזל באוכלוסיה כה חלשה , במיוחד נפשית, שבזכות כספיהם נבנתה מדינה ועדיין נבנים מוסדות ואירגונים שונים שצצים חדשות לבקרים, שמי יודע את פועלם? הוריי מעולם לא קיבלו שום תכתובת מאיזה שהוא אירגון המפרט  את הדרך בה נעשה שימוש להנצחת השואה ובמה הם יוכלו להיעזר במי מהם. ( ביקרו אותם פעם חיילים והביאו להוריי תעודת קלף ממוסגרת "פרח לניצול" . להוריי היה מזל הקלף הגיע ממוסגר הרבה מחבריהם קיבלו זאת ללא מסגרת ואין צורך לציין שגם זה בעצם מכספם).

הזמן קצר. בעוד כ – 5 שנים לא יחיו בינינו ניצולי שואה ואז ממילא מוסדות ההנצחה יהיו הנהנים היחידים מהכספים (למרות שזה מעלה בי הרהור שאלה בעצם כספי הירושה שלנו. שהרי לולא השואה, הם לא היו מוצאים עצמם גם ללא רכוש ויכלו לעזור לנו במשך השנים ולא להזדקק לעזרתנו ואפילו להוריש לנו רכוש רב.  לא? ).

בשנים הקרובות חובה להפנות את מירב הכספים לניצולים , המוסדות צריכים להימצא בעדיפות נמוכה ברשימת מקבלי הכספים שהרי הם ממילא מתוקצבים גם מהמיסים שלנו ושל הניצולים (כלומר, הניצולים משלמים פעמיים, גם מכספי גרמניה וגם מהמס שנוכה משכרם) וכפי שכתבתי ממילא בקרוב כל הכספים יופנו למוסדות.

ועוד הערה לסיפא : עד מתי תכנו את הניצולים "נזקקים" ? אולי חלק מהניצולים הפכו נזקקים עקב התנהלות המדינה ? הכספים המתקבלים בעבורם הם בזכות, עקב הטרגדיה , שפקדה אותם ואין גרמניה  עושה מבחני נזקקות. גרמניה הכירה קטגורית שלכל ניצול מגיע פיצוי ולא למדינת ישראל. אבל ללא בושה המדינה מצאה "פרה חולבת" . אני בטוחה שהאזרח הגרמני , שמהמיסים שמנכים משכרו ושמהם נשלחים הכספים, אינו מודע לשימוש שנעשה בהם.

לא תיארתי , הפעם, את קורות משפחתי. עשיתי זאת אין ספור בעבר. אבל כמובן זה נכתב "על הקרח". ובקצרה, הוריי שניהם "בוגרי אושוויץ" . איזה ביזוי עברו כשהתחיל תהליך קבלת הפיצויים ונמשך עד עצם היום הזה. בכל פעם היו צריכים להוכיח ולספר כיצד עברה עליהם השואה. המספר המקועקע על ידם לא הספיק !!!!!. הם הרי היו בבית הבראה. אבי נפטר בינתיים ואמי, בת 84 , מקבלת מהאוצר קצבת שארים. אבל, כמובן שהראש היהודי ממציא פטנטים ומנכים לה הכנסות נוספות : קצבת זקנה ופנסיה זעומה של אבי שהיה כל ימיו פועל בנין. גם על זה כמובן שדובר הרבה ורבים צקצקו בלשונם שזה לא ראוי ולא מכובד. אז מה ?

אני בטוחה שמדינת הגרמנים לא מודעת לכל העוולות שגורמת מדינת היהודים ! ואולי הגיע הזמן לשתף אותם , את ה –BEG- Main Compensation Office – Hannover למשל , ולבקש שישלחו הכספים ישירות לחשבון הבנק של הניצולים.

פוסטלניק שחורה

 

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.