חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הימין מחסל את חוסנה של ישראל

נושאים דעות, פוליטי ב 30.07.13 1:00

ביום ראשון השבוע הציגו שרי ממשלת הימין הנוראית שלנו מחזה ראוי לאוסקר. הם התפתלו, התפלפלו, הסתייגו, התוודו על קשיים, ובסוף הצביעו על שחרור 104 אסירים פלסטינים. בדרך הם עוד הצביעו על חקיקה מחדש לכאורה של חוק שכבר קיים, עוד חלק מההצגה הגדולה.

מאת: ק. טוכולוסקי

ככל שהשר בממשלת הזדון הזו ימני יותר כל היו התפתלויותיו ועוויותיו פומפוזיות יותר. אבל ההצגה נגמרה כצפוי, ממשלת ביבי-לפיד-בנט-ליבני, נמצאת כאן בשביל להפריט לא בשביל אף אחד אחר, גם לא המתנחלים. הימין הלאומני הישראלי מספיק תמים/נבער/טיפש בשביל להאמין שהליכוד אתו או שאת נפתלי בנט, מיליונר הייטק מרעננה מתעניין באמת ובתמים לא בהנחות מס על הונו האישי אלא במצב האחיזה בקרקע בשומרון, אבל כנראה שגם הם יצטרכו להתפכח. הממשלה הזו כאן בשביל טייקונים לא בשביל הזיות האדמה ודם שלהם.

אין לי משהו נגד שחרור האסירים הפלסטינים, אני חושב שהגיע הזמן להפסיק עם הפרסה של בזבוז שעות בתי משפט על משפטי ראווה בהם נידונים אנשים שמתישהו לאורך הדרך ישתחררו בעסקת אסירים/מחווה מדינית לעשרות מאסרי עולם. זה סתם יוצר ציפיות מיותרות אצל משפחות הנרצחים. אחר כך גם צריך הליך שלם של חנינות וכל העסק עושה ממערכת המשפט פלסתר. טרוריסטים צריכים להיות מורשעים ומוחזקים מתוך הבנה שיש סיכוי לשחרורם. אני בהחלט מבין את התסכול של משפחות הקורבנות אבל באמת שאין מה לעשות. ככה העסק עובד. לנו יש צבא, להם יש טרוריסטים. הגיע הזמן להתניע מחדש את תהליך השלום ולהבין שבסופה של הדרך יש שתי פתרונות אפשריים, שתי מדינות לאום או מדינה אחת דו לאומית.

אבל את הפרשנות המדינית נניח למישהו אחר, מה שהכי מחרפן אותי בימים האחרונים זאת העובדה שבזמן שכל שרי הימין מתלהמים על בטחון המדינה וחוסנה ומנסים להסתיר ברטוריקה לאומנית מכוערת את העובדה שהם ממשיכים לשבת בממשלה שתשחרר רוצחים ומחבלים, הם פוגעים בביטחונה, חוסנה ועצמאותה של מדינת ישראל בשורה של החלטות כלכליות.

כל הממשלה הזו שותפה למעשה האיוולת והנבלה של יצוא הגז. במקום לנצל את העובדה שיש לנו משאב טבעי שיכול לאפשר לישראל עצמאות אנרגטית, מעבר משימוש בדלקים מזהמים לגז מזהם פחות ורזרבה של אנרגיה לשנים, ממשלת משרתי ההון הזו מתכוונת לתת לטייקונים מקומיים ותאגידים זרים להוציא מפה את הגז לחו"ל כמה שיותר מהר ותוך תשלום של כמה שפחות מסים ותמלוגים. הייתם יכולים לצפות ממשלה "לאומית" שתשמח על ההזדמנות להשתחרר מהתלות ביבוא של נפט, אבל הממשלה הזו היא לא לאומית, לא פטריוטית ובטח לא דואגת לאזרחי ישראל, זוהי ממשלת כל טייקוניה והשירות הנאמן לשלטון ההון לא מתחיל ונגמר בליכוד וגרורותיו מימין-מרכז (יש עתיד והתנועה) הוא גם מאפיין את הימין ה"לכאורה" אידיאולוגי.

שר הכלכלה נפתלי בנט, ראש וראשון ללאומנים בממשלתנו פועל נמרצות לחיסול התעשייה והחקלאות בישראל והגברת התלות הישראלית ביבוא. הוא לא השר הראשון שלא מבין שעדיף לייצר קודם כל לשוק המקומי ואת העודפים לייצא ולא לייצא בכל מחיר מה שרק אפשר ולייבא בכל מחיר את כל מה שצריך, מאז שמחה ארליך שר האוצר הראשון של הימין הישראלי, אין ממשלה בישראל שלא חטאה בשטות הזו. זכה בנט להיות מי שיכול מאוד להיות יהיה המחריב של מה שנשאר. 36 שנות שלטון ימין גבו את מחירם וכעת בשורה של הורדות מכסים, ביטול חובת התקן הישראלי ומתן יד לשבירת היצור המקומי באמצעות תחרות במחירי היצף יכול בנט לקנות את מקומו בהיסטוריה כאיש שחיסל את התעשייה המסורתית והחקלאות בישראל.

בקיצור, צריך להיות ממש נאיביים או טיפשים כדי להאמין שהממשלה הזאת דואגת לאינטרסים של המדינה/אזרחי המדינה/תושבי המדינה או כל אדם שאינו נמנה על האלפיון העליון. הממשלה הזו מאוד אוניברסאלית בדאגתה לבעלי הון ותאגידים, היא אינה מפלה בין מתן שירות לאינטרסים של טייקונים ותאגידים מקומיים לאלו שבאים מחו"ל. היא פשוט לא דואגת לאף אחד אחר. המתנחלים יכולים להמשיך לחיות באשליות, שאפיינו את החרדים לגבי ברית היסטורית עם הימין. אפילו לא כל מנהיגיהם הנבחרים בבית היהודי שלא לדבר על הליכוד באמת דואגים להם. כל מי שנותן יד למדיניות של הימין בישראל מ-1977 ועד היום, נותן יד לחיסול חוסנה של החברה הישראלית וכוחה של ישראל כמדינה. כל הפרטה, כל חיסול של תעשייה מקומית, כל הגדלה של התלות ביבוא כתחליף לשאיפה לאוטרקיות זורעים כאן חורבן. זה מה שהימין הצליח לעשות עד כה וזה גם מה שהוא עושה עכשיו.

נערך על ידי דורון
תגיות: , , , ,

5 תגובות

 1. עמית :

  בחייאת ק. כול הסיפור של האסירים והשיחות בא כדי למסך את העברת תקציב המדינה.
  כולם יודעים ומתכוונים שלא יצא כלום מהשיחות, העיקר לקחת מה שאפשר כי הרי "ישראל לא תשרוד עוד 30 שנים".

 2. ק. טוכולסקי :

  ברוך השם היה מספיק דברים למסך איתם את תקציב המדינה. השיחות האלה הם דבר טוב, חבל רק שצריך הוראות מבעל הבית (ארצות הברית) בשביל לעשות אותו. פעם קודמת שהאמריקאים כפו תהליך ברצינות (וועידת מדריד) גם חשבו שלא יצא כלום ובסוף הגענו להסכם עם אש"ף באוסלו וטוב שכך.
  הימין להערכתי הולך לגלות להפתעתו שהוא גם נתן יד לתקציב הנפשע וגם הולך בעוד כמה חודשים לעוף מהשלטון לטובת משא ומתן מואץ. האמת מגיע לפשיסטונים.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  האופוזיציה נחפזה לסגור את ההצעה על התקציב

  השאלה היא מדוע נחפזה האופוזיציה לסגור את ההצבעה על התקציב.
  הבטיחו לנו מאבק בתקציב ולפתע לקראת חצות אמש נמחקו ההסתייגויות וההצבעה נערכה כאילו אש אחזה בבבניין הכנסת הממוזג.
  כשמדובר בחברי הכנסת אף פעם אי אפשר לדעת מה הצגה ומה מציאות.

 4. דליה :

  ל – 3
  זה לא היה לקראת חצות, אלא אחרי. בסביבות שעה 1 עוד היו דיונים על התקציב.

 5. ק. טוכולסקי :

  ל-3, אני מבין את הזעם על האופוזיציה אבל מי שהעביר אתמול בלילה תקציב רשנע ומרושע זאת הממשלה.
  אז אולי יכלו לעשות יותר, להלחם עד הסוף להתיש את הקואליציה ולמנוע בעצם גרירת הדיון את העלאת חוק המשילות לדיון, יכול להיות שחבל שלא עשו כך.
  יכול להיות שהיו סיבות הגיוניות להפסקת הפיליבסטר אני באמת לא יודע. אבל האופוזיציה עבדה מאוד קשה ולא רק עד חצות כנגד הממשלה שהעם הזה בחר להביא עליו אסון.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.