postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » יוסי סילמן, מנכ"ל משרד הרווחה, העניים אינם אשמים

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

יוסי סילמן, מנכ"ל משרד הרווחה, העניים אינם אשמים

נושאים דעות, רווחה ושירותים חברתיים ב 29.07.13 1:00

אבי דבוש מבקש להזכיר למנכ"ל החדש של משרד הרווחה שמדינת ישראל היא שיאנית העובדים העניים, ולפי התקציב הממשמש ובא, המגמה הזאת רק תחמיר

תארו לכם את התמונה הבאה: מנכ"ל משרד הבריאות יוצא כנגד החולים המתעקשים להגיע לבתי החולים בזמני עומס, בימי ראשון, בחורף ובקיץ. תארו לכם את מנכ"לית משרד החינוך מלינה על הילדים שמתעקשים לפקוד את בתי הספר ואת מנכ"ל משרד הביטחון מקטר על אזרחי ישראל שמצפים שצבא ההגנה לישראל יגן עליהם. מגוחך, לא? כנראה שלא ממש. מנכ"ל משרד הרווחה החדש, יוסי סילמן, מצא את האשם בבעיית העוני: העניים. סילמן תוקף את המשפחות 'שחיות מקצבאות ילדים', מכריז שילמד את העניים את 'אמנות התעסוקה' ודוחה בזלזול את מדד העוני העולמי שישראל מככבת בו במקום הראשון בעולם המערבי.

אם זה לא היה אמיתי, היינו מתפעלים מכוח דמיונה של הסאטירה. מי שמופקד על שירותי הרווחה הישראלים מגבה את הקיצוץ בקצבאות הילדים וטוען שכספי העברה אינם כלי אמיתי למאבק בעוני (העולם כולו טועה, מר סילמן). מה ששמענו לפני עשור ממשרד האוצר הופך להיות הכותרת של משרד הרווחה והשירותים החברתיים. המנכ"ל סילמן מדמיין ישראל שאיננה שיאנית במספר העובדים העניים, האזרחים העניים ואיננה במגמה, שתיגזר השבוע בתקציב המדינה, לגידול במספר הילדים והמשפחות העניות (לפי נתוני הביטוח הלאומי).

אתנחתא – טובי חברי למאבק החברתי נופלים ליאוש בחודשים האחרונים. הניצחון של 'יש עתיד', שנישאה על גל המחאה, מביא אותן\ם למחשבה שאין תקווה או כמאמר ספר שהיה פופולרי בחוגי בני עקיבא בנערותי 'אין סיכוי לאהבה'. כל זה מזכיר לי את מלחמת היצר הטוב והיצר הרע. היהדות מספרת שככל שיצרך הטוב גדול, כך, בהתאמה, גדול היצר הרע. רק ההתעלות, הנחישות, רגע אחר רגע, יכולה להכריע את הכף. גם אנחנו, סחופי רוחות השינוי הגלובליות, המזרח תיכוניות והישראליות, עפים גבוה ונופלים נמוך מאוד.

וכל זה הזדמנות לברר את המוץ מהתבן. יוסי סילמן, זה שלא ידע את משה סילמן ז"ל, מי שהיה ראש מטהו של יאיר לפיד המועמד ותת אלוף בצה"ל נשא נאום שחייב להיות הנאום הפרידה שלו מתפקיד המנהל הכללי של משרד הרווחה והשירותים החברתיים. בכבוד. בהבנה שלתפקיד זה הוא איננו מוכשר. טוב ונכון אם שר הרווחה, מאיר כהן, המופקד על כבודם של מאות אלפי עניים עובדים, שאינם יכולים לחיות מ-1700 ש"ח בחודש לקצבאות ילדים (במידה והם מגדלים שישה ילדים..) ושמחויב לקדם צמצום שיטתי של מדדי העוני, יראה את הדלת למר סילמן וישיב אותו לשוק הפרטי. שם משחקי ה'נדמה לי' של מנכ"ל משרדו יזיקו פחות.

אתם מוזמנים לא רק לנתח, אלא גם לעשות ולהשפיע: להצטרף לקמפיין הרגע האחרון לביטול הקיצוץ בקצבאות הילדים. אנא, שילחו והפיצו.

 

אבי דבוש, מנהל תכניות שתיל

www.shatil.org.il

נערך על ידי דורון
תגיות: , , , , , , ,

6 תגובות

 1. רועי :

  תיקון טעות

  יש לכם טעות בכותרת – זה מנכ"ל משרד הרווחה, לא מנכ"ל הביטוח הלאומי

 2. נדב פרץ-וייסוידובסקי :

  תוקן, תודה

 3. מנחם :

  מדיניות השחרת האזרח

  מדיניות השחרת האזרח היא כלי בידי מרד הרווחה להוזיל את חיי האזרח ואז להתעלל בו כפי שעשו מאז פרשת ילדי תימן, ילדי הגזזת, חטיפתצ ילדים כיום, כליאת קשישים במוסדות ועוד… כל אחד מהגולשים יהיה קורבן של פשעי הרווחה ואם לא הוא אז קרוביו

 4. דליה :

  תוכן המאמר הזה מצביע על מנכ"ל משרד הרווחה יוסי סילמן ומציע לו להתפטר. ההצעה מוצדקת. אם המנכ"ל מצדיק קיצוץ בקצבאות הילדים ואינו מתרגש מרעב ומחכה שיהיו ילדים עם בטן נפוחה כדי לומר שיש רעב, עליו להתפטר מתפקידו.
  כמו כן, צריך להזכיר לו שהקצבאות ממומנות על ידי הביטוח הלאומי שאזרחי המדינה משלמים כל חייהם. נכון שהממשלה משלימה את תקציב הביטוח הלאומי, אך זה לא אומר שהיא צודקת כשהיא מכניסה ידה לכיס האזרחים ולוקחת מהם את מה ששילמו לביטוח הלאומי. הביטוח הלאומי הוא של הלאום, של הציבור. לא של הממשלה.
  שר רווחה ומנכ"ל משרד רווחה תפקידם להיאבק למען רווחת האזרחים ולעמוד נגד הממשלה אם היא לא עושה זאת.

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  מדינת ישראל בכלל לא מדינת רווחה,וביטוח לאומי זה הגל הכי גדול לא דואג לאנשים תושבי הארץ אלא נלחם בנו כאילו אנו פושעים
  קצבת זיקנה
  קצבה שמגיעה לנו באופן אוטומטית,
  ביבי נתניהו בהיותו שר האוצר הוריד מכל הקצבאות כולל קיצבה זאת 600 שח שהם מחיר תרופות ומזון,
  לטובת שרי הממשלה שיקבלו 30,00שח משכורת די גבוהה,וככה יהי להם קיצבת זיקנה אטבה וםנסיה כיד המלך ואוטו מפואר בשעה שלי אין אפילו ניידות ועם שבר בכף הרגל ובגב חסר חוליה, נותנים לי קיצבת זיקנה מגוחכת 2,445[ 5 שח שלא מעגלים
  זה גבינה לבנה שיש בה הרבה סידן וחסר לי
  פשוט חוצפה בגדולתה גזל לאור יום!

 6. שופטים גזלנים שכנבו לי את הנכות שלי :

  לא רק שהמשפט היה לבר צדק לחלוטין
  גנבו ממני 20,000 שח שהם שנתעעם נכות
  השכנים טפלו עליש קרים וזה נצשל עד היום
  המשטרה הרווחה ביטוח לאומי בית המשפט
  כולם טענו זה סכסוך שכנים
  לא נכון מדובר באנשים חולי נפש
  שיורדים לחיי
  הפקרות של המדינה שלא מטפלת בהם
  נאלצתי לקנות מצלמות הבטחה שמראות באופן ברור את האלימות ביניהם
  והבעל מקיץ לה מכות וצעקות עד השמיים שלחתי חלק מהתמונות גם לרווחה גם לביטוח לאומי-שמראות שהבעל סואה במדרגות הוא לבד בתחתונים אדומות או נשכב שם ותועק ודופק בדלת יורת מ 4שעות
  כל זה אני לא נמצאת שם אני בבית שלי והם נטפלים עד היום
  מספיק עם זה!!!!!

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.