postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » על הסתדרות המורים לפעול כנגד תופעת המורים עובדי הקבלן

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

על הסתדרות המורים לפעול כנגד תופעת המורים עובדי הקבלן

נושאים דעות, חינוך ותרבות ב 22.07.13 0:30

איתן קלינסקי קורא ליוסי וסרמן, יו"ר הסתדרות המורים, להתפטר עקב היעדר המאבק בתופעת המורים עובדי הקבלן

שנת הלימודים תשע"ד בפתח, ועל סדר היום לא מועלה הנושא הכאוב, שכל עובד הוראה עשירי כיום במערכת החינוך הוא עובד בתנאים של מורה קבלן. מורה, שאינו מקבל משכורת בימי חופשה וקרן פנסיה עבורו היא בחזקת חלום.

שנת הלימודים תשע"ד בפתח. הסתדרות המורים, שתפקידה הוא להגן על ציבור העובדים, נותנת לשנת הלימודים תשע"ד להיפתח, כשאורבת הסכנה, לא רק שנושא מורי-קבלן אינו עולה לדיון, אלא שבשקט בשקט מספר המועסקים באמצעות חברות קבלן ילך ויגדל בשנת הלימודים תשע"ד. מי שתחייך כל הדרך אל הבנק זו תהיה חברת הקבלן כמו "מרמנת" ועוד חברות. מי שיבכה בחודש ספטמבר, חודש החגים, יהיו למעלה מ-20.000 עובדי-חינוך בחברות קבלן ובעמותות שונות ומשונות, שלא יקבלו משכורת.

יוסי וסרמן אינו רואה בחופשת הקיץ את הזמן המתאים לארגן את ציבור המורים לפעולות של סולידאריות נגד העסקה בתנאי חרפת-קבלן במערכת החינוך. ליוסי וסרמן יש שלל עיסוקים שרחוקים מתחומי חינוך.

אני ער לעובדה שיש צורך לתת את הדעת למתן טיפול נאות ב-63 מיליון שקל הכנסות מדמי חבר ו-42 מיליון שקל הכנסות מתקציב משרד החינוך. יש לתת דעת וזמן ל-700 מיליון שקל  משליטה בקופות הגמל. ובודאי שלא לקפח את 200 המיליון שקל במסד אחזקות ועוד 200 מיליון שקל של מועדון אשמורת.

מובן, שבשלל המחויבויות של ניהול פיננסי, שרק חלקן הזעיר פורט כאן, לא ניתן לדחוס גם את המחויבות של גיוס ציבור המורים והתלמידים בישראל לסולידאריות חברתית עם מורי הקבלן.

זה היה יכול להיות שיעור נפלא באזרחות, כשציבור של מורים ותלמידי הכיתות הגבוהות מוחים על כך שב-18 ימי חופשת פסח מורי קבלן אינם מקבלים משכורת וכך בימי חגי תשרי ובחופשת הקיץ.

אבל יוסי וסרמן הוא יו"ר של אגודה עות'מנית שעל פי החוק, אינה נתונה לפיקוח כלל. לא של מבקר המדינה ולא של מבקר העמותות. היא נתונה לפיקוח עצמי שלה על עצמה.

כך היא יכלה לקחת את בנק "מסד", שהוקם, אם אינני טועה, ב-1930. המטרה היתה להקים אגודה שיתופית, שתוכל לתת הלוואות בסכומים קטנים לציבור מורים. בפועל הפכו את האגודה השיתופית לחברה בע"מ עם בעלויות של בנקים. בשלב ראשון בנק הפועלים ועכשיו הבנק הבינלאומי. מניות היסוד של המורים המייסדים הפכו לסיפור עצוב, שרב הנסתר בו על הנגלה, במיוחד למייסדים שחלקם עוד בחיים.

כשעסוקים עד צוואר במסחר של מיליוני שקלים במניות של מורים, למי יש פנאי להקדיש את חופשת הקיץ להתארגנות כלל ארצית לוחמת נגד המשך התופעה של עובדי קבלן במערכת החינוך.

יוסי וסרמן חייב ללכת, ומייד.

נערך על ידי נדב פרץ-וייסוידובסקי
תגיות: , , ,

3 תגובות

 1. ק. טוכולסקי :

  העובדה שאיגודים מקצועיים בכלל ואיגודים מקצועיים שאי אפשר לאיים עליהם באנחנו נעביר את המפעל מהמדינה בפרט מוכנים לאפשר העסקה באמצעות עובדי קבלן מקוממת. הגיע הזמן שהמורים יבחרו מישהו שידאג לכל המורים וגם לעתיד של ההוראה.

 2. יואל :

  מסתבר שלא ניתן להזיז את וסרמן וארז ממקומם

  ציטוט מתגובה של רון:
  "הידעתם למה מר וסרמן – הסתדרות המורים, ומר רן ארז- ארגון המורים, נבחרים שוב ושוב לעמוד בראש ארגוני המורים ??? האם זה באמת בשל היותם מוצלחים ואהובים ואף נערצים ע"י המורים??? ממש לא. התשובה נעוצה בשיטת הבחירות המעוותת, הנכלולית, והמרושעת, שנרקחה מזה שנים רבות ע"י ראשי הארגונים.
  לפי שיטת בחירה זו המורים לא בוחרים ישירות את היו"ר שלהם . לא בהסתדרות המורים, ולא בארגון המורים. כך השיטה עובדת :(ותאמינו לי היא עובדת) המורים בוחרים את הועד בביה"ס שלהם ונציגה איזורית. זהו.
  הועדים בבתי הספר בוחרים את הנציג להנהלת הארגון. חברי הנהלת הארגון שהם תמיד הנציגים האזורים בוחרים את היו"ר. הסיכוי של המורים בשני הארגונים בשיטת הבחירות הנ"ל להחליף את יושבי הראש שהם וסרמן , וארז , קלושים ביותר. נוכל לומר בודאות שוסרמן ,ורן ארז, יוכלו להמשיך "לנצח" בתפקידם, וה"בחירות" שמתקיימות אינם אלא הצגה ואחיזת עיניים.
  כל עוד לא תשונה שיטת הבחירות לשיטה של בחירה ישירה של היו"ר, לא יהיה שינוי. רק בבחירה ישירה של יו"ר הארגון יוכלו המורים להחליף יו"ר שבגד באינטרסים שלהם, ומכר אותם."

 3. עלית. :

  זו תעודת עניות לציבור המורים המאורגן, שאינו משמיע את קולו נגד התןפעה שכל מורה עשירי היום במערכת החינוך מועסק בתנאי עובד קבלן.
  חייבים להתארגן לסילוקו של מר יוסף וסרמן, ששכח מה תפקידו כיושב ראש שך ארגון מורים.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.