חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הרפורמה בחברת החשמל: תושבי הערים ישלמו את חובות החברה?

נושאים בריאות ואיכות סביבה, עלו ברשת ב 20.07.13 23:59

כותב הבלוג 'היום בכלכלה' מזהיר כי בעקבות הרפורמה שעברה בשבוע שעבר, המאפשרת לקיבוצים ולמושבים לקנות חשמל מיצרנים פרטיים, החובות האדירים של חברת החשמל יפלו על כתפיהם של תושבי הערים, שידרשו לשלם מחיר גבוה בהרבה עבור חשמל

"רק עיוור אינו רואה את המלכודת הענקית שנטמנה לתושבי הערים הגדולות שעומדים לממן 100 אחוז מהחוב הזה, שלמעשה נצבר על ידי כל האוכלוסיה מהקמת המדינה, ועתה 40 אחוז מצרכני החשמלע ומדים לנטוש את אספקת החשמל חברת החשמל ויקנו חשמל זול יותר ב 10-20 אחוז מייצרני חשמל הפרטי, שמפיקים חשמל זול יותר כי הם מחזיקים טורבינות גז במדבר, עובדי קבלן מחו"ל, וקונים את הגז הטבעי זול יותר מחברת חשמל….
השחיתות העיקרית בהפרטת חברת חשמל היתה מתן אפשרות ליצרני החשמל הפרטי להובילו ברשת החשמל והולכה של חברת חשמל בחינם, ותארו לכם את תנובה, שטראוס, ואוסם מובילות בחינם במשאיותיהן סחורות למחלבות מתחרות שנמצאות בראש "הר חורשה" או " מצפה קדיתא " או קדש ברנע" ומייצרות גבינות באפס עלויות."

להמשך קריאה

נערך על ידי נדב פרץ-וייסוידובסקי
תגיות: , ,

2 תגובות

 1. עמית - ה :

  אני לא יודע למה יוביל השינוי בחוק אבל אין לי ספק שמחיר החשמל יעלה.
  הוא לא יעלה בגלל שצריך לשלם את חובות חברת חשמל, הוא יעלה משום שהמפעילים החדשים לא יכולים להרוויח את הסכומים שהם מתכננים להרוויח במחיר הנוכחי.
  שיעורי הרווח בעולם גדולים יותר מעלויות הייצור, הטייקונים שמקימים עכשיו תחנות "מתחרות" ילחצו על רשות החשמל שתעלה את המחיר עד שיהיה משתלם להם.
  האם המחיר יהיה שונה לפי מקום מגורים? אני מעריך שלא, אני מעריך שהוא יהיה יותר גבוה לכולם, אבל את רוב ההפרש ישאו על גבם משקי הבית.

 2. דליה :

  והנה כתבה המבהירה כמה פרטים:
  "ללא מו"מ – עובדי חברת החשמל רשאים לנתק מתחרים"
  פשרה בביה"ד לעבודה בין הממשלה לחברת החשמל: עובדי חברת החשמל יחברו יצרני חשמל פרטי לחשמל, אך המדינה תחוייב לפתוח מולם במו"מ על רפורמה עד אמצע יולי ■ חברת החשמל לוחצת לאשר את מתווה "רפורמת השקשוקה" http://www.themarker.com/dynamo/energy/1.2056443

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.