חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עמותת חדו"ש הגישה תלונה למשטרה נגד מפיצי פשקעוויל חרקירי בחיילים חרדים

נושאים חדשות, מכתבים ב 16.07.13 1:05

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון הרב עו"ד אורי רגב הגיש ביום שני 15 ביולי 2013 תלונה למשטרה נגד מפיצי פשקעוויל, המחפש מתנדבים לביצוע "חרקירי" בחיילים חרדים. הכרוז קובע כי יש לארגן מתנדבים כאלה בכל הארץ

במספרי הטלפון המצורפים לכרוז ההסתה עונה משיבון של ארגון חרדי בשם "מבצר – המרכז להגנה מבעיות הגיוס".

רגב קורא לחקירה דחופה של המשטרה כנגד מה שנראה כשורת עבירות פליליות חמורות. לדבריו, "לאור גל האלימות נגד חיילים חרדים יש צורך בפעולה נמרצת וחד משמעית כדי למנוע פצועים והרוגים. מי שמסית להרוג חיילים הוא טרוריסט לכל דבר וכך יש לנהוג בו".

הפשקעווילים שכותרתם "מבצע חרדקירי" (שילוב של המילים חרדק וחרקירי) הופצו בשכונה החרדית רמת שלמה בצפון ירושלים. נאמר בהם ש"אין צר וצורר בימינו אלא שלטון הרשע ושולחיו החרד"קים (הכינוי שניתן בשבועות האחרונים על ידי קנאים חרדים לחיילים החרדים), העושים מעשה זמרי בהיותם במחיצת בנות מדין בצבא הציוני".

הכרוז טוען כי "הגדולים" (לא מפורטים שמות) "נמנו וגמרו כי בכל עיתות היום יהיו מזומנים אנ"שים (אנשי שלומנו) עיתיים (הכוונה לסוג של כוננות) בכל אתר ואתר בארץ הקודש לקיים בהידור ובמסירות נפש קנאת פנחס של ויקח רמח בידו ולעשות לכל חרד"ק וחרד"ק באשר הוא חרקירי, עד אשר יתמו מח"טיאי הרבים בגדר בל יראה ובל ימצא, ולא יוסיפו לעשות עוד כדבר הזה בכרם בית ישראל".

מספרי הטלפון המצורפים לפשקעויל מובילים למערכת לניתוב שיחות של  "מבצר – המרכז להגנה מבעיות הגיוס". ההודעה של הארגון מציעה בין היתר את האפשרויות הבאות: "לדיווח על בחור או אברך שהתגייס או מתפתה להתגייס – נא להקיש 5; למסירה בדיסקרטיות של כל מידע חשוב – נא להקיש 6; להרשמה להתנדבות לפעילות הארגון – נא להקיש 7".

מידיעות שפורסמו בעבר עולה שהארגון הוקם לפני מספר חודשים. באפריל האחרון הפיץ חוברת בה הושווה המצב הנוכחי "למצבים אחרים בהיסטוריה היהודית", בהם "נדרשו יהודים לעמוד על נפשם נוכח גזירות המושלים השונים להעבירם על דת, עד כדי מסירת נפשם בפועל"

 להלן המכתב:

 

לכבוד                                                                                                                             14.7.13

                                                                                                                                    ו' באב תשע"ג

ראש אגף חקירות                                       ראש ענף חקירות

המטה הארצי, משטרת ישראל                      משטרת ירושלים

 

נכבדי,

 

הנדון:     תלונה דחופה על חשד לאיומים על חייהם של חרדים המשרתים בצה"ל

 

 1. היום הועבר אלינו המסמך המצורף לתלונתנו, אשר נאסף על ידי הפונה בשכונת רמת שלמה בשעות הבוקר המוקדמות, לאחר שראה כרוזים אלה מפוזרים בשכונה בסביבת בית כנסת לידו עבר. הפונה סרק את הכרוז ואנחנו מצרפים את המסמך הסרוק כפי שנשלח אלינו.
 2. תוכנו של הכרוז מדבר בעד עצמו, ובנסיבות המאבק האלים המתרחש בחוגים קיצוניים בקהילה החרדית כנגד החרדים המתגייסים לצבא, נראה שלא ניתן להתייחס אל הכתוב בשוויון נפש או בזלזול.
 3. הכרוז מדבר על הכנת אנשים מראש ["איש עתי"] ופיזורם בריכוזים גיאוגרפיים שונים [בכל אתר ואתר בארה"ק] כדי לפגוע פיזית ב"חרד"קים" [לקיים בהידור ובמסירות נפש קנאת פנחס של "ויקח הרומח בידו" ולעשות לכל חרד"ק וחרד"ק באשר הוא חרקירי, עד אשר יתמו מח"טיאי הרבים בגדר בל יראה ובל ימצא ולא יוסיפו לעשות עוד כדבר הזה בכרם בית ישראל".
 4. לא למותר הוא להזכיר כי בחקירתו של רוצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, הסביר הרוצח את מעשהו כמתבסס על מודל הקנאות של פנחס ועל הריגתם של זמרי וכוזבי על ידיו. לא מקרה הוא לפיכך, שאף כותבי הכרוז בחרו לתאר את התנגדותם לחרד"קים  ברוח זו, בכותבם על "אין צר צורר בימינו אלא שלטון הרשע ושלוחיו החרד"קים העוזים מעשה זמרי בהיותם במחיצת בנות מדין בצבא הציוני…" ובתארם את קריאתם כקריאה ל"מלחמה בארצכם על הצר הצרר אתכם, והרעתם…ונושעתם!!!"
 5. משרדנו התקשר לאחד ממספרי הטלפון המצויינים בכרוז והתברר כי המענה הוא של ארגון "מבצר – המרכז להגנה מבעיות הגיוס".

מעיון בידיעות שהתפרסמו בקשר לארגון זה עולה כי הוא קם לפני מספר חודשים, וכי בחוברת שהפיץ באלפי עותקים בחודש אפריל, זמן קצר לאחר הקמתו, הושווה המצב הנוכחי "למצבים אחרים בהיסטוריה היהודית בהם "נדרשו יהודים לעמוד על נפשם נוכח גזירות המושלים השונים להעבירם על דת, עד כדי מסירת נפשם בפועל". [http://bit.ly/12NMrT6]

 1. כאמור, ארועי התקופה האחרונה בשכונות חרדיות, והמתקפה האלימה על חרדים הממלאים את חובתם האזרחית בשירות הצבאי, מחייבים התייחסות מחמירה לאיומים אלה, ונחישות בהתמודדות אתם. לאור העובדה כי כרוז זה מציין את מספרי הטלפון וכתובת המייל של האחראים לו, המבקשים לגייס כאלה "המוכנים למסור נפשם ולצאת למלחמת הקודש", נראה כי דרושה התערבותכם הדחופה לוודא חקירת האחראים לכרוז ופעולותיהם, אשר לכאורה מהוות עבירות פליליות חמורות.

            בכבוד רב,

הרב אורי רגב, עו"ד

      לוט: העתק כרוז "מבצע חרדקירי"

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

3 תגובות

 1. ק. טוכולסקי :

  החברה החרדית עוברת הליך לא טוב, המצב שם מדרדר. אין מה לגלות סובלנות צריך להילחם ביד ברזל בתופעות המגונות בחברה זו ובהם רדיפת המשרתים בצבא. צריך למצוא את מי שעומדים מאחורי המעשה ואת מי שנונתים לו לגיטימציה (רבנים), לעצור אותם לשפוט אותם ולכלוא אותם. הגיע הזמן שגם במעוזי החרדים ילמדו את משמעות המונח מדינת חוק.

 2. דליה :

  יש לשים לב שההתנהלות הזו של החרדים היא תגובה להשתלחות של יאיר לפיד ואחרים נגד המגזר החרדי. מי שמשסה נגד החברה החרדית הם אלה האשמים.

 3. ק. טוכולסקי :

  בושה וחרפה שהמשטרה שיוזמת חקירות כנגד אזרחים המממשים את זכותם הדמוקרטית להפגין צריכה שמישהו יגיש תלונה על הסתה במקום לפעול לבד.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.