"הבית היהודי" והפורום המשפטי למען א"י" – נגד כניסת נציגים פלסטיניים לכנס מדיני בכנסת

ח"כ זבולון כלפה מ"הבית היהודי" והפורום המשפטי למען א"י ביקשו מיו"ר הכנסת למנוע כניסת נציגים פלסטיניים לכנס שייערך ביום שני, 8 ביולי בכנסת, שנערך ביוזמתם של ח"כ משה מזרחי (העבודה) וח"כ דוד צור (יש עתיד). למרות זאת הכנס יתקיים בהשתתפות הנציגים הפלסטיניים ובכירי המפלגות התומכים בחידוש המו"מ המדיני

ביום שני 8 ביולי יתקיים בכנסת ישראל כנס מדיני כחלק מהמאמץ להתניע את התהליך המדיני. יוזמי הכנס הם משה מזרחי (העבודה) ודוד צור (יש עתיד). בכנס ישתתפו בין השאר השרים ציפי לבני ויעקב פרי, יו"ר האופוזיציה שלי יחימובי'ץ וראשי סיעות נוספות בכנסת.. בנוסף, ישתתפו באירוע גם השר הפלסטיני לשעבר לענייני אסירים מר אשרף אל עג'רמי וראש המכון למחקר מדיניות ודעת קהל ברמאללה הדר' חליל שקאקי. דר' שקאקי אף יחשוף בפני באי הכנס סקר דעת קהל שנערך ברשות הפלסטינאית המודדת את נכונותו של העם הפלסטיני לשלום ולוויתורים הכרוכים בכך.

חה"כ זבולון כלפה מ"הבית היהודי"  הגיש ביום ראשון, יום לפני הכנס, בקשה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ובה דרש שלא לאשר את הכנסתו של מר אל עג'רמי לכנסת. "אבקש ממך בכל לשון של בקשה שלא לאפשר את הכנסתו של עג'רמי לבית המחוקקים הישראלי" כתב כלפה בפנייתו.
גם הפורום המשפטי למען א"י פנה  אל יו"ר הכנסת בדרישה למנוע את כניסתו של אל עג'רמי למשכן. בפנייתו כתב מנכ"ל הפורום, נחי אייל, כי "אשרף אל עג'רמי, לשעבר השר לענייני אסירים ברשות הפלסטינית, שישב בעבר במשך 12 שנה בכלא הישראלי, התבטא בכנס באוניברסיטת בר אילן כי 'אלימות נגד חיילים היא לגיטימית".

ח"כ משה מזרחי הגיב על הפניות הללו ליו"ר הכנסת: "מול כל הקולות המנסים לייאש אותנו שאין עם מי לדבר ועל מדינה דו לאומית עד לירדן, בימים ששר החוץ האמריקאי מטיח ראשו בקירות אטומים להתנעת התהליך המדיני, בימים שהיוזמה הערבית המתחדשת מציעה ביחד עם הסדר עתידי עם הפלסטינים גם הסדרי שלום אזוריים, סברתי שנכון לחזק את הקולות החותרים לשלום, ומאמינים בו באמת, בתקווה, ובהבטחת עתידם של הדורות הבאים.
בכנס התמיכה בתהליך המדיני שארגנתי ביחד עם ח"כ דוד צור 'מהתנועה', ישתתפו בכירי כל המפלגות התומכות וגם אישים מהרשות הפלסטינית."

דווקא קולות ההתנגדות לסיום הסכסוך המעדיפים מדינה דו לאומית, הם  שנותנים משנה תוקף לצורך הדחוף שבקיום מו"מ להסדר של שלום בין העמים.

Tags: , , , , , ,

3 Responses to “"הבית היהודי" והפורום המשפטי למען א"י" – נגד כניסת נציגים פלסטיניים לכנס מדיני בכנסת”

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  לא רק חברי העבודה ויש עתיד נפגשים עם מנהיגים פלסטינים, גם חברי ליכוד נפגשים איתם.
  פעילי ליכוד וש"ס נפגשו עם ההנהגה הפלסטינית
  http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/487/885.html?hp=1&cat=404&loc=10

  באתר ערוץ 7 מתנגדים לביקור פלסטינים בכנסת http://www.inn.co.il/News/News.aspx/258737
  כלפה לאדלשטיין: מנע כניסת המחבל לכנסת
  ח"כ זבולון כלפה פנה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ודרש ממנו שלא לאפשר מחר את הכנסתו של המחבל אשרף אל-עג'רמי לכנסת
  בכיכר השבת תוהים על ביקור פלסטיני בכנסת http://www.kikarhashabat.co.il/%D7%AA%D7%95%D7%9E%D7%9A-%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%A8-%D7%99%D7%91%D7%A7%D7%A8-%D7%9B%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%97-%D7%9B%D7%91%D7%95%D7%93-%D7%91%D7%9B%D7%A0%D7%A1.html
  תומך טרור יבקר כאורח כבוד בכנסת?
  השר לענייני אסירים ברשות הפלסטינית, ששיבח בעבר פיגועי טרור, צפוי להגיע לביקור בכנסת. ח"כ כלפה ליו"ר הכנסת: "לא יעלה על הדעת כי מי משבח רוצחים יבקר בכנסת

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  אם זה לא היה עצוב, אפשר היה להתגלגל מצחוק. החזית הדו-לאומית
  (כל המתנגדים לשתי מדינות ומשאירים לנו לבחור בין מדינה דו-לאומית לבין מדינת אפרטהייד),
  עוד תכניס את את אשרף אל עג'מי לכנסת כח"כ נבחר במדינה הדו-לאומית.
  לא?
  אז מה?
  מדינת אפרטההייד?

Leave a Reply