postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » אלימות המשטרה – שתי מפגינות מחאה חברתית הותקפו

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אלימות המשטרה – שתי מפגינות מחאה חברתית הותקפו

נושאים חדשות, משפט ופלילים ב 1.07.13 16:33

בהפגנה מול ביתו של שר האוצר יאיר לפיד, השוטר סהר בצ'י שאל את כרמן אלמקייס וספיר סלוצקר-עמרן אם הן באו לחפש בולבולים, ואז תקף אותן באלימות ויחד עם חבריו עצר אותן. להלן הדיווח של ספיר סלוצקר-עמרן

 

 אתמול נעצרתי בהפגנה מול בית יאיר לפיד על ששוטר הטריד אותי מינית.

זה פוסט שנכתב עם דמעות בעיניים, כי את הפחד שהרגשתי אתמול, את חוסר האונים, באותו הרגע שעמדתי עם כרמן בחורשה מבודדת מאחורי ביתו של יאיר לפיד, לא הרגשתי מעולם.
אני מספרת את זה פה כי כשהגעתי לתחנה, השוטרים אמרו שאני משקרת. וכשהגעתי ב-5 וחצי בבוקר הביתה מהמעצר, גם וואלה בחרו להאמין לגרסת המשטרה. זה קצת ארוך, אבל זה מה שקרה אתמול:

אתמול, לקראת סוף ההפגנה, כרמן ואני ניגשנו לבד מאחורי הבית של יאיר לפיד לבדוק האם נשארו מפגינים מאחור. כשהגענו לשם, היו שם בערך 10 שוטרי יס"מ שעמדו במקום. לא פנינו לשוטרים, עמדנו בצד ודיברנו אחת עם השנייה.

כמה שוטרים החלו לזרוק אלינו הערות ולסנוור אותנו בפנס, וכשביקשנו מהם להפסיק, הם צחקו ואחד השוטרים, שוטר ושמו סהר בצ'י, הסתכל אליי ושאל אותי אם באתי לחפש בולבולים. שאר השוטרים מתפקעים מצחוק, והוא שואל את זה שוב בוריאציות שונות.

קפאתי במקום. הסתכלתי מסביבי, וראיתי שאנחנו 2 נשים לבד והם עשרה.
כוחות הביטחון שאמורים להגן עליי הם אלו שמטרידים אותי עכשיו, ומה אני יכולה לעשות? להתקשר למשטרה? לצעוק? אנחנו רחוקות ואף אחד לא ישמע.

אחרי שיצאתי מהשוק הראשוני, ביקשתי מהשוטר להגיד שום את מה שהוא אמר והוא חייך וצחק. כרמן הוציאה את הפלאפון שלה והחלה לצלם את השוטר, ששתינו מבקשות ממנו להזדהות ולהגיד שוב את מה שהוא אמר.
השוטר שיקר, המציא לנו שם ואז חטף את הפלאפון של כרמן תוך כדי שהוא מעקם לה את היד וזרק לה אותו רחוק.
בשלב הזה, צעקנו על השוטר "מה נראה לך שאתה עושה?" וכרמן התחילה לצעוד לכוון המקום בו אליו הפלאפון שלה נזרק.

השוטר, סהר בצ'י, שכנראה הבין באותו הרגע את חומרת המעשה שלו, התחיל לרדוף אחרי כרמן ולהרביץ לה, ואני שעמדתי מאחוריו ביקשתי ממנו להפסיק.

הוא כנראה החליק אבל האשים את שתינו בנפילה שלו ואז כל חבורת הגברים הזאת התפצלה- חלקה זינקה על כרמן שכבר הייתה על הרצפה והשאר, שלושה או ארבעה, צעקו עלי "חכי תראי מה נעשה לך עכשיו".

אותם שוטרים שמקודם ראו בהטרדה שלנו כשעשוע, רודפים אחרי ואני רצה כי אני פוחדת על החיים שלי. כי אנחנו לבד והם מגובים. הם יכולים לעשות מה שהם ירצו, וכל עוד קשר השתיקה יישמר, זאת המילה שלהם מול שלנו.

אחרי כמה מטרים, כשהסתובבתי ולא ראיתי את כרמן, עצרתי במקום ואז שלושה שוטרים הפילו אותי לרצפה, ולמרות שלא התנגדתי רכנו מעליי, דחפו לי את הראש לרצפה, נגעו בי באיברים מוצנעים כביכול כחלק מהמעצר, עיקלו לי את הידיים והשאירו לי חבלות על הגוף( בתמונה החבלות של כרמן).

_ _ _

כרמן ואני מואשמות בתקיפת שוטר.
וכשהגענו לתחנה, השוטרים לא האמינו לנו. יותר מזה, השוטר המטריד, סהר בצ'י ,הגיע ואמר לי " אני אראה אותך בבית משפט" תוך כדי שהוא מחייך.

אף פעם לא הרגשתי חסרת אונים כמו אתמול, יודעת שאני יושבת בתחנה, כבולה באזיקים, והוא מסתובב בתחנה, עובר לידיי וליד כרמן ומחייך.

מחייך כי המערכת לצידו, כי כל השוטרים שהיו שם יגבו אותו, כי גם התקשורת הממסדית בחרה לתמוך בגרסה שלו.

ואני? אני לא יודעת איך אני אמורה להסתובב במרחב הציבורי בתור אישה יותר. שוכבת במיטה עכשיו וכל הגוף כואב לי, כל פעם מגלה עוד מכה…….. תשתפו, כדי שירגיש גם חסר אונים שאנשים ידעו מה באמת קרה אתמול.

פורסם בפייסבוק ובאתר המחאה החברתית

 

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , ,

3 תגובות

 1. עבודה שחורה » האגודה לזכויות האזרח: האלימות המשטרתית פוגעת בחופש הביטוי וההפגנה :

  […] « אלימות המשטרה – שתי מפגינות מחאה חברתית הותקפו […]

 2. מנחם לוריא :

  לאן נוליך את החרפה?

  אם מי שהגיע עד לכאן ועדיין לא הזדעזע אז הינה התוספת:
  http://news.walla.co.il/?w=/10/2656963

  ואם אתן ואתם סומכים על מערכת המשפט שתוציא את האמת לאור אז כנראה שאבד עלינו… הכלח.

  מנחם.

 3. מערכת עבודה שחורה :

  להלן מכתב של ח"כ אילן גילאון למפכ"ל המשטרה בעניין:
  סימוכין: 420300613
  ‏30 ביוני 2013
  כ"ב בתמוז התשע"ג

  לכבוד
  מפכ"ל המשטרה
  רב ניצב יוחנן דנינו
  ירושלים
  (באמצעות פקס: 02-5428118)

  הנדון: בהול: חקירת תקרית מעצר שתי מפגינות מול בית שר האוצר

  אני פונה אליך בעקבות מעצרן של גב' ספיר סלוצקר (מס' ת.ז: 304973753) ושל גב' כרמן אלמקייס (מס' ת.ז: 036219046) אמש (29.6.13) בעת הפגנה מול ביתו של שר האוצר ח"כ יאיר לפיד. אני מכיר את גב' סלוצקר מזה זמן רב, ויכול להעיד כי פיה ולבה שווים. לפיכך, אני רואה בחומרה רבה את ההשתלשלות שהובילה באופן תמוה למעצרן ולהאשמתן בתקיפת שוטר. אני תמה כיצד נהפכו היוצרות ובהודעת המשטרה נטען כי המפגינות הן שהתעמתו עם השוטרים, שגילו מצדם איפוק.

  א. לטענת השתיים, לקראת סיום ההפגנה, בשעה שבדקו האם נותרו מפגינים מאחור, הן נתקלו בעשרה שוטרי יס"מ ש'זרקו לעברן הערות' והחלו לסנוורן בפנסים.
  ב. לדבריהן, אחד מהשוטרים, אשר סירב לבקשתן להזדהות ומאוחר יותר התברר בתחנת המשטרה ששמו סהר בצ'י, שאלן 'האם באו לחפש בולבולים' לקול צהלות חבריו. בהמשך, חטף הלה את הטלפון הנייד מידיה של גב' עמוס כשניסתה לתעד את האירוע.
  ג. כאשר ביקשה האחרונה לקחת את הטלפון הנייד, רץ לעברה השוטר בצ'י ואף היכה אותה, כך לטענתן. יתר השוטרים שנכחו במקום, זינקו לעבר השתיים, ולטענתן נגעו באיבריהן המוצנעים כביכול כחלק מהמעצר.
  ד. השתיים הובאו לתחנת משטרת תל-אביב והואשמו בתקיפת שוטר.

  אני תוהה למי היו אמורות השתיים לפנות, בשעה שנציגי משטרת ישראל – האמונים על הגנת חיי האדם, שלומו ורכושו (כך מחזון משטרת ישראל) – התנכלו להן לכאורה. עוד אני תמה כיצד קיבלו חוקרי תחנת המשטרה באופן כמעט אוטומטי את גרסת השוטרים, ומיהרו להאשים את השתיים בתקיפת שוטר. אבקשך להעביר מקרה זה לחקירה מקיפה של מח"ש במטרה להביא לבירור מלא של התקרית החמורה.

  מצפה לתשובתך המהירה,
  בברכה,

  יו"ר סיעת מרצ בכנסת

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.