postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » התנועה הירוקה, קריאה להתפקדות

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

התנועה הירוקה, קריאה להתפקדות

נושאים חדשות, פוליטי ב 23.06.13 0:08

מיכאל קורדובה, מנכ"ל התנועה הירוקה קורא לכולם להתפקד ומציב את המטרה: שינוי סדר היום הלאומי על ידי הכנסת עקרונות הקיימות בכל שדרות ניהול המדינה

חברי וחברות התנועה הירוקה בעבר, הווה ועתיד

אני פעיל בתנועה הירוקה כמעט מאז הקמתה. באש ובמים. בטוב וברע. הרבה טלטלות עברה התנועה הירוקה. במיוחד בשנה האחרונה. מפסגת האופוריה של החיבור עם הירוקים המוניציפליים ועד האכזבה שלאחר הבחירות לכנסת. ובכל זאת אני מאמין שלרכבת ההרים הזו יש עוד סיכוי טוב להתחזק ולהצליח במשימתה. לתפיסתי, המשימה העומדת בפנינו היא שינוי סדר היום הלאומי על ידי הכנסת עקרונות הקיימות בכל שדרות ניהול המדינה. חברים, עתה הרכבת קוראת לכם לעזרה.

לאחרונה, כולם מדברים על קיימות. קלינטון נאם בנדון במהלך חגיגות יום ההולדת של הנשיא פרס. מרגיש כמו כמו אופנה שמתפשטת, אך עדיין אין גוף פוליטי שמבוסס בעיקר על תורה זאת. לא הסוציאל דמוקרטיה ובטוח שלא הקפיטליזם, יכולים לייצג אותה במוסדות המדינה כפי שרק תנועה ירוקה אותנטית יכולה. תנועה שבבסיסה לא רק האדם במרכז אלא האדם, שבתוך הסביבה, שבתוך הטבע.

אני יודע שרבים מחברינו נפגעו מהמהלכים של השנה האחרונה. ניסינו לישר את ההדורים ככל שניתן ולהסביר מה עבר על צוות ההנהגה והמטה בשעות האחרונות שלפני החיבור עם תנועתה של ציפי לבני. גם אני לא שלם עם ההחלטה הקשה שלקחנו באותו יום אבל עדיין מסתכל על הצדדים החיוביים. לא תמיד אני מסכים עם דרכה של ציפי לבני ובמיוחד בנושאים כלכלים אך בכל זאת החיבור הניב מספר תוצאות חיוביות. החל מהנושא החם של ייצוא הגז שעדיין שנוי במחלוקת בסיעה אך בעזרתנו החליטה הסיעה לתמוך בהעברת ההחלטה לכנסת. אנחנו עובדים מול השר פרץ ישירות בנושא ולאחרונה גם העלנו הילוך. גם בנושא בעלי החיים ציפי לא אכזבה ושמרה על נושא פיטום האווזים מכל משמר ואפילו יבוא הכבד הוצא מחוץ לחוק. זוכרים את טיול האופניים שעשינו עם ציפי בקמפיין הבחירות? ובכן, היא מקדמת את הנושא בעזרת חוק עידוד תחבורת האופניים שכרגע עובר תיאום בן ארגוני האופניים לבין משרדי הממשלה. הנושא הזה היה בחוד החנית שלנו בקמפיין הבחירות האחרון .

בימים אלו, אנו עובדים עם צוות מצומצם מאוד של חברי ההנהגה מול סיעת "התנועה" והשר לאיכות הסביבה. נעזרים במועצת המומחים שלנו במקום הכי חשוב שיכולנו להגיע אליו. בסך הכל, התנועה הירוקה, למרבה האירוניה משפיעה היום יותר על מדיניות סביבתית בתחום הקיימות לעומת, כל תקופה אחרת.

גם במישור המוניציפאלי אנו בתנופה. סיעות רבות המזוהות עם התנועה הירוקה רצות בעיריות שונות ברחבי הארץ. פעילים מרכזיים של התנועה הירוקה ברחובות הקימו את סיעת כיכר העיר יו"ר סניף ירושלים של התנועה הירוקה מתכוון לרוץ למועצה, בתל אביב סיעת מהפך ירוק כבר החלה קמפיין סוער עם פעילי שטח נמרצים. כמו כן גם ברמת גן, אשדוד, רשל"צ ועוד. במקביל, התנועה גם קוראת לחברים נוספים להצטרף ולהתמודד באזורם ונקבעה סדנה של יומיים בכדי לעזור למתמודדים בנושאים שונים.

ומה עכשיו?

עדיין צריכים תנועה ירוקה בכנסת. ועדיין יש סיכוי. גם אם אחוז החסימה יעלה, תמיד יהיה סיכוי להתחבר למפלגה אחרת או אפילו אם נתחזק מספיק לרוץ לבד. אנחנו צריכים להמשיך בדרך שלנו ולקדם את הרעיון שלנו. כי התנועה הירוקה היא רעיון. ועכשיו היא צריכה דחיפה קלה. או יותר נכון רענון כוחות.

הבחירות להנהגה וליושבי הראש, תתקיימנה ביום ו' 26 ביולי, בת"א. אני קורא לחברי התנועה בעבר שרוצים לקדם את הרעיון לבוא ולהוביל את התנועה הירוקה להצטרף להתמודדות ליושבי הראש וההנהגה.

אז גם אם לא הסכמתם עם החלטות שהתקבלו על ידי הנהגת המפלגה, כמו כל מערכת דמוקרטית אפשר וצריך לבוא ולהשפיע ולשנות בבחירות הקרובות.אם אתם עדין מאמינים ברעיון, בואו לתקן, לחדש, להזרים אנרגיה להנעת התנועה. יש לנו את הכלים ואנחנו צריכים אתכם. הרעיון צריך אתכם כדי להתממש. וזה אפשרי.

שימו לב ! לאחר תיקון התקנון שבוצע בועידה האחרונה רק חברים שהתפקדו בעבר יכלו להתמודד כל עוד יגישו את מועמדתם ליו"ר הועדה עד לתאריך סגירת ספר הבוחרים ה 7 ביולי. בנוסף, רק חברים שהתפקדו בעבר יכלו להתפקד עד לתאריך סגירת הספר על מנת להצביע.

אני קורא לכם לחדש התפקדות ע"י תשלום דמי החבר/ה לשנת 2013 באתר המאובטח. במידה ויש בעיה תמיד ניתן לשלוח אליי מייל. רישום להתמודדות בבחירות ע"י מילוי הטפסים הבאים ושליחת לממה (אברהם) ליפשיץ  – יו"ר ועדת הבחירות, במייל עד תאריך סגירת ספר הבוחרים. כמו כן נשמח כמובן גם לעזרה בהתנדבות להקמת האירוע וההכנות הרבות. בהצלחה לכולנו.

שלכם,
מיכאל קורדובה
מנכ"ל

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , ,

תגובה אחת

  1. בן-קיימא :

    התנועה הירוקה בחרה ביום ו' האחרון בערן בן-ימיני וביעל כהן-פארן ליושבי הראש המשותפים. כמו-כן נבחרה הנהגה חדשה

    היו"רים הנבחרים הדגישו בדבריהם את הצורך בשיתוף ובשילוב ידיים עם גורמים, תנועות ומפלגות שרוצות שינוי ברוח המחאה וממשיכיה.
    היו"רים הנבחרים היו מהמתנגדים הנחרצים לריצה עם "התנועה" של ציפי ליבני בבחירות האחרונות לכנסת.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.