חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

וסרמן, היכנס למו"מ מיידי על רפורמה אחת לבתי-הספר השש-שנתיים

נושאים חינוך ותרבות, כלכלה ותקציב, מכתבים ב 12.06.13 1:09

ועדי הפעולה של המורים בבתי-הספר השש-שנתיים ברחבי המדינה וועד הפעולה של המנהלים בתל-אביב  שלחו מכתב ליוסי וסרמן מנכ"ל הסתדרות המורים ובו דרישה להיכנס למו"מ מיידי על רפורמה מותאמת. אם לא יעשה כן, הם יקראו למורים החברים בהסתדרות להתפטר מחברותם בהסתדרות לאלתר

יוסי וסרמן, פעל להחלת רפורמה אחת על בתי-הספר השש-שנתיים

לאור התכנית להחיל את "אופק חדש" ו"עוז לתמורה" על בתי-הספר השש-שנתיים, נפגשו נציגי מורים  ומנהלים עם מנכ"ל הסתדרות המורים יוסי וסרמן, ודרשו החלת רפורמה אחת מתואמת על בתי-הספר.  באותו עניין פועל ארגון המורים בבית-הדין הארצי לעבודה. הוא נאבק מזה זמן רב להחיל את "עוז לתמורה" על בתי-ספר אלה  מאת: דליה בלומנפלד

לקריאה נוספת

11 יוני, 2013

 לכבוד

מר יוסי וסרמן, מזכ"ל

הסתדרות המורים

רח' בן סרוק 8

תל אביב

מר וסרמן שלום,

הנדון: המעשה הנכון

ביום חמישי האחרון אירחת אותנו, נציגי חדרי המורים בתיכונים השש שנתיים, מנהליהם, ונציגי עיריית תל אביב, במשרדי ההסתדרות בתל אביב. לכאורה, הייתה זו פגישה שוטפת בין עובדים לבין ראש הארגון שמייצג חלק מהם. בפגישה שטחנו בפנייך, ובפני כל שאר בכירי הסתדרות המורים שנכחו בפגישה, את הבעייתיות הקשה שבהחלת שתי רפורמות שונות וסותרות בו זמנית בבתי הספר השש שנתיים במדינת ישראל, ואת דרישתנו שההסתדרות תצטרף מיידית למהלך של דחיית כניסת הרפורמות בבתי הספר שלנו עד לגיבוש רפורמה אחת מוסכמת- כזו שלא תקרע את חדרי המורים, ולא תהרוס את הרצף השש שנתי.

למרות החיוכים והרוח הטובה, ההסברים שנתת לכולנו במהלך הישיבה הובילו אותנו למסקנה נחרצת כי הסתדרות המורים בראשותך נחושה להפעיל באופן מיידי את שתי הרפורמות בבתי הספר השש שנתיים, אפילו במחיר של פגיעה אנושה בהם, וכי ההסתדרות מבקשת מאיתנו להמתין ולחכות שההתאמות וההיערכות יבוצעו "תוך כדי תנועה", וזאת במידה ומשרדי האוצר והחינוך יאשרו תוספות תקציביות ניכרות לשם כך.

ברור לכל מי שמכיר את מערכת החינוך כי תקוותך זו, גם אם תצלח, תארך זמן רב מאד, ועד אז כבר לא יהיה את מה להתאים – בבחינת הניתוח הצליח והחולה מת. אנו מודיעים לך בזאת באופן שאיננו משתמע לשתי פנים כי איננו מוכנים לקבל זאת. איננו מוכנים לקבל ארגון עובדים הפועל כנגד האינטרס המובהק של חבריו ושל המערכת. איננו מוכנים לקבל החלטות המבוססות על שיקולים של אגו ושל פוליטיקה ולא על שיקולים של חינוך ופדגוגיה. איננו מוכנים שידחו אותנו בלך ושוב עד שהאסון יהפך לעובדה מוגמרת ולא תהיה דרך חזרה.

בסיום הפגישה הבטחת כי תחזור אלינו בתשובה בתוך שבוע ימים. מועד זה חל בעוד יומיים, ביום קיומה של ההפגנה הגדולה של מורי השש שנתיים בכל רחבי הארץ. לא מאוחר מדי לשנות את דעתך, מר וסרמן, להקשיב לקולות מורים ומנהלים העולים מן השטח, ולתת הסכמה לדחיית כניסת הרפורמות ולכניסה למו"מ מיידי על רפורמה מותאמת. זהו הדבר הנכון והראוי ביותר לעשותו, כפי שהסכימו כל הגורמים שאיתם ישבנו עד כה.

בשל לחץ הזמן והמצוקה בה אנו שרויים, אנו נאלצים להודיע לך בזאת, בשם כל חדרי המורים השש שנתיים במדינת ישראל, כי היה ועד למועד ההפגנה לא נקבל את תגובתך לפיה הסתדרות המורים קוראת לדחיית כניסת הרפורמות בתיכונים השש שנתיים בשנת הלימודים תשע"ד, ולגיבוש רפורמה מותאמת לבתי ספר אלה, אנו נראה את הסתדרות המורים כאחראית הראשית למצב הבלתי נסבל הנכפה עלינו ועל תלמידינו, ולכן נקרא ביום רביעי לכל מורי השש שנתיים החברים בהסתדרות המורים להתפטר מחברותם בארגון לאלתר. לא נסכים להיות חברים בארגון שמתעלם ממצוקותינו ופועל בניגוד גמור לאינטרס של העובדים אותם הוא מייצג.

נשמח לקבל את תגובתך בהקדם האפשרי.

בכבוד רב,

ועדי הפעולה של המורים בבתי הספר התיכוניים השש שנתיים בישראל

ועד הפעולה של מנהלי התיכונים שש שנתיים בתל אביב

העתקים:

שר החינוך, הרב שי פירון

מנכ"ל משרד החינוך, דלית שטאובר

יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, ח"כ עמרם מצנע

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי

יו"ר הנהגת ההורים, עו"ד גדעון פישר

 

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

6 תגובות

 1. ציונה :

  דיקטטורה בעטיפה של דמוקרטיה

  חבל מר וסרמן, ממש חבל שאתה לא מבין שאתה יכול לצאת ענק מהסיפור הזה אם תשאיר בכניסה לבן סרוק את האגו…

 2. ועד הפעולה של התיכונים :

  הצטרפות למאבק!

  שלום לכולכם,
  כל מי שהחינוך וההוראה זו דרך חייו, אנו מעונינים להרחיב את מעגל המורים ואת המחאה!
  שילחו מייל לכתובת: [email protected]

  ואנחנו ניצור איתך קשר!

 3. עבודה שחורה » בתי-הספר השש-שנתיים – המאבק בבית-הדין על ייצוג החטיבות :

  […] טענתו בעניין הדחיפות בהחלטה על היציגות, צרף הארגון את המכתב ששלחו נציגי בתי-הספר השש-שנתיים ליוסי וסרמן, המבטא את […]

 4. אבי :

  מורים תתעוררו שתי רפורמות גרועות סרבו להכנס להם תגישו מכתבי התפטרות שתי רפורמות של עבדות המחסלות הישגים פרופסיונאליים של עשרות שנים מורידות את שכר השעה שלנו ואנחנו שותקים

 5. יוכבד :

  "מורים פוחדים מאוד, ומה שמאכזב במיוחד הוא שגם מנהלי בתי ספר, שאמורים לגלות אחריות רבה יותר, פוחדים פחד מוות, אף שאין להם סיבה. מה בדיוק הארגון היציג יכול לעשות להם? זהו פחד שווא חסר בסיס. וסרמן וחבריו מנצלים את החשש הזה כדי לעשות כל העולה על רוחם."

  http://www.themarker.com/career/1.2063050

 6. עבודה שחורה » בתיה"ס השש שנתיים, בית הדין הארצי לעבודה דחה את בקשת ועדי המורים להצטרף לעתירה :

  […] […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.