חזרה לבסיסים

בפתיחת מושב הכנסת, ניתן ביטוי למתחים ישנים. הני זובידה מנתח את השיח החדש הישן והלא חיובי הזה

השבוע נפתח מושב הכנסת החדשה, היו נאומים ראשונים לא מרגשים, אבל עם אספקט של עבודה רגשי חזק מאוד, ובעיקר מפצלים. זה התחיל עם אמירותיו של שר האוצר בנושא החרדים, לדוגמא: "לא תגיד לי מה לעשות בשבת בפייסבוק"; והמשיך לאמירותיו של חבר הכנסת וסגן שר האוצר מיקי לוי על החרדים, טפילים, ולמרות התנצלות – נראה כי ההיסטוריה חוזרת על עצמה ו"מלחמת עולם פוליטית" נמצאת בעיצומה.

התשובה לא איחרה לבוא – אריה דרעי אהוב התקשרות החילונית מיד ותבע את עלבונו טבע את מילת ה"שזופים" – הוא טען כי אלו שנמצאים יותר מידי זמן אצל האשכנזים (אני אישית חשבתי שהכינוי הוא "משתכנזים") מנסים למצוא חן בעיניהם כל כך עד שהם מתחילים לחשוב כמוהם ולהיות לכלי שרת בידיהם. נראה כי כאן נחצים כמה קווים בפוליטיקה הישראלית וכי המצב קרוב לצאת מידי שליטה, ויש כאן שני אספקטים, ראשית ישנו העניין החילוני דתי (חרדי) ואילו מאידך יש כאן את עניין הזהות האתנית – מזרחים מול אשכנזים

http://www.youtube.com/watch?v=gxhENYEMuTI

בישראל לעוני יש צבע, רוב העניים בישראל הם אתיופים, מזרחים ועולים ממדינות חברת העמים שבאסיה. אריה דרעי יודע זאת מכיר בעובדה כי הקבוצה הגדולה ביותר מבין אלו הם המזרחים והוא קיבל שוב את ההזדמנות להפיל את הקהל הזה בשבי. הוא מסתער על המטרה ללא רחם, לאחר שנים שאלי ישי ישב במשרד הפנים ולא קידם אפילו לא מטרה מזרחית אחת לשמה, שנים של אריאל אטיאס במרד השיכון וכל מה שיש לו להציג הוא חיסול הדיור הציבורי ומחירי דיור בשמיים – וכעת הם שוב מסתערים. ואריה דרעי, הוא כוכב! הוא הולך למקומות הכי כואבים, סימבוליים ובעלי נראות גבוהה – למשל הוא תוקף את המדינה על ההחלטה לשים על שטרות הכסף החדשים, שוב, רק פרצופים אשכנזים! הוא צודק!!! המדינה מתעלמת לחלוטין ממזרחים ומעדיפה את יוצאי אירופה, אולם אני יודע שזה לא היה יושב בראש מעיינותיו של דרעי לו הם היו יושבים בממשלה.

וביבי, הוא חוכך כפיים בהנאה, הוא מבין שהברית של בנט לפיד לא תימשך הרבה זמן אם לפיד ימשיך לתקוף את החרדים – כי לפיד שוחת את החרדלי"ם (חרדים דתיים לאומיים). בו בזמן, ביבי מפייס ומלטף את החרדים בשיחות פנימיות ומסביר כי לא הייתה לו אופציה אחרת – וזו לא אשמתו. וכל זה מגיע לנקודת רתיחה.

אנו כמובן שוכחים כי דמוקרטיה אינה בנויה לאזן מתחים פנימיים קיצוניים, דמוקרטיה מבוססת על הסכמיות ופשרה – וכפי הנראה כעת זו לא דרכה של הממשלה הקרובה. לקלחת זו יש להוסיף כי לא נראה שלפיד יוכל לדאוג למעמד הביניים אותו הוא כל כך מלטף תקשורתית. נראה כעת כי רוב הגזרות יפלו על המעמדות הנמוכים – ואילו העשירים אלו שבאמת שודדים את קופת המדינה יישארו מחוץ לטווח הפגיעה שוב.

וכל זה שוב הופך את המאבק של המזרחים החילוניים מהשמאל לבעייתי, שהרי בתוך השמאל אף אחד לא רואה בהם כגוף לגיטימי, שהרי אין שיח זהויות אתני – יש רק לאומי פלסטינים וישראלים. בימין, המזרחים יושבים על המשבצת הקבועה שלהם – חצי עלה תאנה חצי שונאי מפא"י/עבודה ומר"צ ויותר מפעם אחת בצדק גמור – ואילו אלו שבאמת מחפשים פתרון לא מוצאים את מקומם. אם הדברים ימשיכו בכיוון הנוכחי אני צופה עליה ניכרת בכוחה של ש"ס, פיצול גדול בקרב המרכז הישראלי וירידה בכוחה של העבודה על חשבונן של מפלגות מרכז. אם זהו לא הפתרון אותנו אנו מחפשים הגיע הזמן להרגיע את המתחים בשמאל הישראלי ולהתחיל מקבלה של שיח הזהויות – והבנה כי אם נמשיך לצעוד במשעול זה אנחנו רק יורדים מטה ומטה.

לבלוג של הני ביקורת ולא בהכרח בונה

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

18 Responses to “חזרה לבסיסים”

 1. ק. טוכולסקי הגיב:

  בשתי מילים: חרטא ברטא.
  ביותר משתי מילים: פוליטיקת הזהויות משרתת את מי שנהנה מהפיצול המעמדי לזהויות משנה ושבטים עוינים. מי שמעדיף לצעוד למטה אם לא יקבלו את כל תנאיו ההזויים בהחלט יגיע למטה. המזל הוא שלאפיפיורים האלו של פוליטיקת הזהויות אין באמת דיביזיות חוץ מקמצוץ של פוסט מודרניסטים אשכנזים אכולי שנאה עצמית. הבחירות האחרונות הוכיחו מה כוחו של המחנה שמאמין בפוליטיקת הזהויות ובחזונו של ד"ר זובידה, כ-3,500 בוחרי דעם.בהחלט סיפור עצוב אבל לא ממש מזיק.

 2. ×”× ×™ זובידה הגיב:

  הי לכולן/ם
  אבקש להוריד את המילה שד עדתי מהפתיחה למאמרי או לשים אותה המרכאות כפולות ומכופלות ""השד העתדי"" אני מעולם ולעולם לא הייתי משתמש במילה כזו זה עלבון לאינטלגנציה לשים אותה תחת טור שלי!!!
  בברכה
  ×”× ×™

 3. ×”× ×™ זובידה הגיב:

  בחיי שאתה מדרדר למטה ובאופן קבוע – הרי רק אויל יקרא לדעם פוליטיקה של זהויות הרי הם לא מוכנים לקבל זהויות! תקרא שוב.
  כשיהיה לך משהו אינטלגנטי להגיד נדבר שוב…
  ×”× ×™

 4. ק. טוכולסקי הגיב:

  כשיהיה לי משהו אינטיליגנטי אתה כרגיל תמצא משהו להגיד כמו המשאית עם המדליות בדרך ותחזור ללהג האינסופי של גזע הוא חזות הכל, אז מה הטעם? הבנו את הפואנטה, עד שה"אשכנזים" המיתיים אותם אנשים שאמורים להיות מורגלים בהיותם אשמים בהכל מהרעלת הבארות בדבר השחור דרך הפרוטוקולים של זקני ציון ואחריותם (הרי היטלר אמר זאת במפורש) בפרוץ מלחמת העולם השנייה והשמדתם שלהם בשל המלחמה שחרחרו לא ישאו שוב באחריות על בכינות של מישהו מבחינתך כלום לא ישתנה.
  אז מעבר לכך שברמה האסטרטגית אין סיבה לשתף פעולה עם עלילת הדם, אז ברמה הטקטית עושה רושם שגם אין היות והאלקטורט הזועם שדורש את הדרישות האנטישמיות נמוך מאוד.
  אני לא אחראי לכך שאלו שקוראים לפוליטיקה של זהויות בוחרים במפלגה שמגדירה עצמה מפלגת מעמד, אני בסך הכל מסכם הסינכרון המופלא בין מי שמאמינים בפוליטיקת זהויות והקריאות להצביע דעם ערב הבחירות האחרונות.

 5. חיים הגיב:

  מאמר יפה.
  אני צופה את נפילת הממשלה בקרוב מכיוון שי פירון.
  הוא נכנס למלחמה אבודה שתביא למצב שהמלחמה נגדם תהיה רעה מאוד.
  הוא כבר קיצץ את תקצובם של כל הישיבות מפני שאינם מסכימים לשנות את סדרי הלימוד שלהם.
  הישיבות לעולם לא יחליפו את תוכנית הלימוד.
  ההורים עומדים לשלם מכספם 2500 שקל עבור כל בן שהולך לישיבה.
  הם יקרסו כלכלית ותהיה מלחמת עולם.
  בנקודה זו אני מאמין שהממשלה תיפול.

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  בשיח שהתנהל כאן עד כה, אני רואה עצמי outsider משום שהנושאים הללו אינם עומדים כיום באמת בראש סולם העדיפויות של רוב הציבור בישראל.
  לפיד עשוי להיות הבשורה הגדולה, ויכול באותה מידה להיות גם עוד כשלון פוליטי קולוסלי. השאלה היא לאן הוא הולך באמת, ולאן יצליח להוביל את מפלגת ה"ערב רב" שגיבש סביבו.
  אם הכיוון של יש עתיד הוא לשמש כ"שוקר חשמלי" ולעורר ישנים לשינויים הדרושים בכל מערכות החיים המרכזיות של ישראל, אזי הוא בדרך הנכונה. אם הכוונה היא להכנס בדלת האחורית, הפופוליסטית, לנעליה של מפלגת "שינוי" ז"ל, הוא יגמור באותו מקום כמוה.
  המהלך שהביא אותו להיות בממשלה ולקבל את התיק המשמעותי מאוד של שר האוצר, בוסס על שת"פ עם בנט והבית היהודי. זהו כרטיס הביטוח של לפיד ובנט גם יחד נגד מניפולציות פוליטיות של נתניהו. מי מהם שיפורר ברית זו למען הישג זמני ונקודתי כלשהו, יהיה אחראי למפלת שניהם.
  היתרון של קואליציה של הליכוד עם החרדים ×”×™×” שלרשות מנהיג הליכוד הועמד גוף כמעט מונוליטי של 18 – 20 ×—"כים, שמשנקנו במחירים עכשוויים של השוק הפוליטי בישראל, הפכו נכסי צאן ברזל של הקונה לכל הקדנציה. כל ראש ממשלה אוהב ביטחונות כאלה וחתר אליהם. בעקבות תוצאות הבחירות האחרונות, הלך לכיוון ×–×” גם נתניהו. מהלכיו טורפדו ×¢"×™ הברית לפיד-בנט, אבל האופציה לחזור אליהם לא ירדה מהשולחן הפוליטי…
  המציאות בישראל חייבה שינויים פנימיים מהותיים וזאת הבין די מהר גם ביבי. שינויים אלה כוללים תקציב, שותפות בנטל – שירות צבאי/אזרחי והשתתפות בכוח העבודה, יוקר המחייה, האיומים הביטחוניים – איראן, סוריה, חיזבאללה והטרור האיסלאמי הפונדמנטליטי. מלבד נושאי הביטחון, כל שאר הנושאים הם נושאי-פנים שהטיפול בהם הוא בידיה ובסמכותה של ממשלת ישראל, ורק שלה (למרות העובדה המובנת מאליה שישראל פועלת בשוק גלובלי ומושפעת מההתרחשויות בו).
  כל נושאי הפנים קשורים ×–×” בזה ומאחר והשמיכה קצרה מדי, שם המשחק הוא "סדר עדיפויות", ושינוי כללי המשחק וההתנהלות במספר נושאי-מפתח – מדובר בראש וראשונה ב: "גזירות", ביטול חסינויות, פטורים והעדפות היסטוריות למגזרים מסויימים בלבד, הגדלת ההשתתפות בכוח העבודה ובפריון העבודה לשם הגדלת הצמיחה והתוצר, הגדלת היצע המתגייסים לצה"ל בהתאמה עם חוק שירות הביטחון, הגדלת התחרותיות במשק, צימצום דרסטי בביורוקרטיה הציבורית, ומדיניות מתוקנת של חלוקה שיוויונית יותר של תוספת העושר הלאומי על-די כך שהשכבות החזקות ממוסות יותר ומקבלות תוספות יחסיות נמוכות יותר, והשכבות החלשות ממוסות פחות ומקבלות תוספות יחסיות גדולות יותר, בין היתר באמצעות מנגנונים כמס הכנסה "שלילי".
  השארת החרדים מחוץ לממשלה, נועדה לאפשר שינויים אלה, משום שעמדתם המוצהרת לפני כל מו"מ היתה עיקשת ובקשה לשמר מציאות ישנה ובלתי אפשרית. הצוות לפיד בנט נועד לשמש שוט בידי נתניהו ומצג חברתי ל"דינם של פורשים" גם יחד.
  את חוטי הסטטוס-קוו הישן צריך היה להתחיל לפרום בנקודה מסויימת, וזו היתה הנקודה שנוצרה בהשפעת תוצאות הבחירות מזה והברית הפוליטית הכפולה מזה.
  הפרימה התחילה ויש להמשיכה על פני כל הנושאים המרכזיים שפורטו לעיל. בין יתר המגזרים שצריכים להשתתף בשינוי נמצאים הטייקונים מכאן, הבנקים וגורמי ההון מכאן, ולצידם גם ארגוני העובדים המונופוליסטיים במשק.
  מנגנון השינוי אינו יכול להיות מושתת אך ורק או אפילו בעיקר על "תספורות לטייקונים, תוספות שכר לעובדים חזקים והגדלה -ישירה או עקיפה – של תשלומי העברה לחלשים.
  השינוי כן צריך להיות מושתת על עיקרון אחיד אבל לא שווה לכולם, לאמור: התמורה היא פונקציה של התרומה למשק, ורק מי שתורם יכול לצמוח עם המשק ובזיקה לצמיחה זו(כמובן, מי שאינו כשיר רפואית לעבודה, הוא קטגוריה בפני עצמה).
  כאשר יבינו זאת החרדים, ויתחילו להתגמש, תעלם הסיבה להשאירם מחוץ לממשלה, ובסופו של עניין, להערכתי, גם יחזרו אליה. איזון לאומי-דמוקרטי אמיתי מחייב גם שינוי כזה. אולם שינוי כזה חייב להיות כפוף לכורח לבצע את הרפורמות החיוניות למדינה.
  אני ממליץ לגורמים השותפים כיום בקואליציה, לשמר את כללי המשחק שהביאום עד הלום (משום שהצליחו), להתרחק מעיסוק בסיסמאות ותיאוריות (משום שבפרקטיקה הן מביאות הרה ויכוחים ויריבויות ומעט מאוד תוצאות ישומיות) ולעבוד לקראת פתרונות בעלי בסיס הסכמה רחב ככל האפשר. פתרונות אלה עשויים להיות המאוזנים ביותר, הצודקים ביותר והאפשריים ביותר.

 7. כמה אפשר ואיך אפשר לחיות במדינה כזו שכולם עוסקים בגזענות בשנאת חינם קנאת חינםוכל שאר המחלות החברתיות זה הרס אותי ויהרוס את כל מה שבנו אנו ואבותינו , בארץ זה עניין של זמן ושוב אנו היהודים גולים ממנה אני כבר גליתי בפעם שנייה לאחר 8 שנים של תכככול סבל ודיכאון לא יכולתי לעמוד בזה יותר , אילו אמריקה הייתה חפשית לישראלים 50-80 % מהצעירים היו עוזבים , טירוף , כל כך הרבה טוב יש בארץ אבל המחלות החברתיות גוברות על הכול והורסות חיים וקיום נורמלי

 8. ×”× ×™ הגיב:

  הבנתם!!!

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4373067,00.html

 9. ×”× ×™ הגיב:

  ×–×” העניין שאין לך….כבר הרבה זמן שאין לך…לגבי מה שאתה חושב שאתה יודע או לא ×–×” כבר עניין אחר…

 10. ק. טוכולסקי הגיב:

  ביבי בישר היום שהוא ישבור את העבודה המאורגנת וכמובן אחרי התכלס זרק גם משהו סימבולי יהיה שטר עם יהודה הלוי עוד עשור (שטר שהוא כנראה כבר לא יהיה אחראי לפרוע אותו) מי ששמח על השטות הזו בזמן שעשרות אלפי עובדים מאורגנים הולכים להפוך לעבדים הוא משרת של השלטון הקיים.
  אבל הני כאמור זה בסדר, לשנות את דעתם של 3,500 חברים בכת זה לא הנושא העיקרי על סדר העדיפויות של אף אחד.

 11. ×”× ×™ זובידה הגיב:

  אתה נשמע כמו תקליט שרוט אתה יודע – ואני חש שאתה חושב את אותו הדבר עלי אז יש שביל ביניים – אתה תקשיב לי תפתחו שורות למזרחים תהפכו למודעים בנושא הגזענות הטמועה בקרב ישראל נגד מזרחים תצטרפו למאבק שלנו מתולך מקום של רצון לשינוי ואנחנו נאצץ את המטרות שלכם, מה אתה אומר?

  אם לא – אז אנחנו נשב מהצד כל "×”-3,500" שלנו שמצביעים לביבי, ונמחא כפיים לביבי מלך ישראל בשמן שהוא ישבור לך גם את הראש מבחינתו – בסדר?…אתה תחליט מה עדיף – ובאמצעות התבונה שלך שראתה רק 3,500 מזרחים מצביעים ועוד לדעם – תבחר את מי אתה רוצה איתך ותגיד לנו מה עדיף?

  ובנתיים תהנו מזה – ותמשיכו לטמון את הראש בחול – ×›×™ לכם הסוציאל-דמוקרטיה עובד מה ×–×” פיצוץ בישראל…

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=152825154889631&set=a.150735808431899.1073741829.150609671777846&type=1&theater&notif_t=photo_comment

 12. ק. טוכולסקי הגיב:

  אני לא רואה 3,500 מזרחיים שהצביעו לדעם מכמה סיבות. א. לא כל מצביעי דעם שייכים לציבור שמגדיר עצמו מזרחי. ב. אני לא חושב שמי שמוגדרים בידי אחרים ולא מדמיינים את עצמם כקהילה מסוימת מיוצגים בידיך או בידי אותם "מזרחיים מקצוענים" ואחרים שהגזענות היא להם חזות הכל שהצביעו דעם ולא כל מצביעי דעם שייכים לקבוצה זו. אבל קבוצת מצביעי דעם גודרת את תחוםפ ההשפעה שלך ושל עמיתיך למקהלת הצעקות על גזענות שנועדה להסיט ולהסית כנגד הבעיות האמיתיות שעל הפרק.

  אני לא חושב שאם השמאל ישנה את דרכיו בסוגיה הסימבולית הזו של התייחסות גזענית במקום מעמדית יצביעו לו יותר אנשים אני חושב שאם השמאל יציע אלטרניבה ופתרונות לבעיות מי שהשמאל יכול לסייע לו עשוי להצביע לשמאל. בינתיים עושה רושם שמפלגות אשכנזיות כמעט לחלוטין כמו ישראל ביתנו והליכוד מצליחות לקבל לא מעט קולות של לא אשכנזים ומפלגות שרבניהם מצייתים באדיקות לרבני האשכנזים גם מצליחות. אז מי שרוצה למחוא כפיים למלך ביבי שיהיה לו לבריאות רק שלא יבכה אחר כך שהוא נשאר עני חסר מוביליות, זאת התוצאה של הצבעה למלך ביבי. מי שמחפש את הסיבה העיקרית לכך שיש בישראל פערים מעמדיים בעלי מאפיינים של עליות ימצא אותם בעיקר במאפייני ההצבעה דשל הציבור בישראל. אם מי שהוא הכי חלש ועני ממשיך להצביע למי שרוצה אותו חלש ועני ולא לשמאל מכל סיבה שהיא, הוא ישאר חלש ועני וממורמר וכן גם גזעני.
  היופי הוא שהדברים כל הזמן משתנים, בהתחשב בכך שהשמאל התחזק וסביר להניח שהתחזקותו לא באה מאותם קהלים שהצביעו יאיר לפיד, ניתן להניח שיותר ויותר אנשים ממגוון עדות בחרו להצביע לשמאל ולהיות שותפים בגידול של 20% בשמאל (העבודה מרצ חדש מ-20בבחירות 2009 ל-25 בבחירות 2013).

  זה יפה מאוד לדבר על לטמון את הראש בחול, מי שמוחא כפיים לממשלה שהולכת לשבור את וועדי העובדים בתעופה ובנמל אשדוד ולהפוך עוד ועוד עובדים מאורגנים לעבדי קבלן רק בגלל שהמלך מוכן שתמונה של משורר מזרחי תופיע על שטר שככל הנראה אף אני בישראל לא יוכל להחזיק בכלל ביד.

  לסוציאלדמוקרטיה ילך בישראל כשהסוציאלדמוקרטיה תצליח להתגבר על מכשולים לא מעטים מתקשורת של בעלי הון ועד בלוגרים פוסט-מודרניסטים שזורים בלבול באוכלוסיות קאדר. בינתיים הס"ד מצליחה להתגבר לאט לאט על הרבה משברים ומחסומים, על נטישתו של המשיח הס"ד עמיר פרץ את המחנה לטובת משרת שר בממשלת ימין, על הקיבעון של ההסתדרות שלאט לאט מפנימה את הצורך בדיאלוג עם העובדים על הסכינאות והמחנאות של מפלגת העבודה שיש בה עדיין מחנה ימני לא קטן בראשות חסידי הפרטה כמו הרצוג.

  כרגיל יש הרבה מה לעשות ומה שיש לעשות גם יעשה.

  אני באמת לא חושב שיש בישראל גזענות מיוחדת כלפי מזרחיים, ראשית משום שישראל היום מורכבת מהרבה מאוד קבוצות ואין יותר מיינסטרים ישראלי, כולם שונאים את כולם במקום להתאחד למאבק מעמדי, אני גם לא חושב שכאשר היה מיתוס ואתוס ישראלי היתה גזענות, היו תופעות רגילות שמאפיינות חברת הגירה, תופעות מצערות אבל לא ייחודיות לישראל.
  אני גם מעריך שלא מעט מהאנשים שאתה כופה עליהם בעצם הגדרה של מזרחיים יהיו מאוד מאוד מופתעים לשמוע את ההגדרה הזו ויתהו מה היא כוללת. האם התימנים הם מזרחיים? האם הס"ט הם מזרחיים? האם יהודים יוצאי סוריה או מצריים הם מזרחים או לחילופין עירקאים ואלג'יראים או איראנים ותוניסאים? ואם כן מה המכנה המשותף לכל הקבוצות הללו? שפה? נוסח תפילה? ריבוד מעמדי? מוביליות בחרתית? השכלה חילונית?
  ניחא אם כל מי שעשויים להיות מנויים על ההגדרה הגזענית הזו היו אכן רואים עצמם ככאלו, אבל את הקהילה המדומינת הזו מדמיינים הרבה פחות אנשים ממה שאתה מתיימר להציג.
  יש לך את הנטיה המקובלת במדעי החברה, לצפות מכל דבר להיכנס לתוך מודל,המציאות הרבה יותר מורכבת. מהו יהודי ספרדי מקהילת אמסטרדם או אלטונה? אשכנזי או מזרחי? מהו יהודי צרפתי או איטלקי שמשפחתו חיה מאות שנים במצריים או סוריה? והכי חשוב מה זה משנה. גזע לא צריך לשנות, מעמד כן. מה למדינה ולשאלה מה התפיסה העצמית הסובייקטיבית של אדם? המדינה צריכה לתת לו מענים, לדאוג לרווחתו, לצמצם פערים בין הנמנים על קהילתה, לאפשר לכולם נגישות לשירותים שהיא נותנת, לשאוף לשוויון בין חבריה מכל בחירה חומרית.

 13. משתמש אנונמי על החמום בסולר :-) הגיב:

  השאלה היא ברצינות למערכת עבודה שחורה.
  מה הטעם למחזר את מאמריו של הני שיש לו ממילא בלוג משלו, כאשר ברור:

  1. ההתעקשות של הני לעסוק בסימפטומים היא אמנם מרתקת, אבל השאלה היא מה השייכות שלה לענייננו פה על חשבון המהות.
  2. מאמריו של הני מתפרסמים תמיד באורח פלא כשבחוץ משתולל הניאו -ליברליזם. אני לא רוצה להגיד איזו אסוסיאציה עלתה בראשי כששמעתי היום את נתניהו קורא לשרים שלו להציע עוד ועוד ריפורמות (בסגנון "תהיו כולכם כחלונים וראו מאמרה של תמר בן-יוסף שאכן צופה היטב את המתרחש עכשיו בשוק הסללולארי http://www.blacklabor.org/?p=45826).
  רק אומר שזו אסוסיאציה מאוד לא נעימה.
  3. ואפרופו גזענות. מרוב המאמרים הממוחזרים של הני שעוסקים בסימפטומים ולא במהות, עלה בי כבר מזמן החשד שהלהני אין בעצם מושג מה זו גזענות. לא מהצד התיאורטי מדעי ולא מהצד האנושי הפרקטי. (אחד המדדים המובהקים לגזענות הוא חזית הנישואין. גזענות אמיתית מתבצרת על הקו הזה וגובה מחיר גבוה ממי שמתעקש לחצות אותו).

  העניין הוא -כרגע עומד בפנינו מאבק אידיאולוגי מעמדי שאנחנו עומדים כנראה להפסיד בו בדיוק בגלל עיסוק בטפל ולא בעיקר.
  יש לנו ממשלה זחוחה שהעומד בראשה וצוות השרים שלו מזמינים השכם והערב מלחמות כאמצעי למהפכות הניאו-ליבראליות שלהם.הם מדברים על "ריפורמות" כשבעצם הם כופים מהפכה.
  למשל, הממשלה הזאת מתכוונת לרדת על החרדים האשכנזים והספרדים ללא הבדל לא בכדי לפתור בעיות (שאכן דורשות פתרון), אלא כדי לבסס שוק עבדים תוך שימוש ציני בשפה אורולינית שכאילו דואגת לעובד. קשה כרגע לדעת לאן ×–×” יוביל. אחת האפשרויות – דווקא התחזקות המחנה החרדי.
  מה שבטוח, אסור להוריד את העיניים מהכדור, וזה בדיוק מה שהני מתעקש לעשות – להפנות את המבט מהכדור לטובת קונסטרוקציה תיאורטית שאינה ניתנת להפרכה ואין לה שום ערך מדעי או פוליטי חוץ מהסטה לטפל.

  ותסלח לי הני, אבל מי שיש לו אומץ לעבור קווים שאתה בחיים לא תעבור, לא נבהל מהאיומים וההתניות שלך.

 14. ×”× ×™ זובידה הגיב:

  אני לא יודע מה ×–×” מזרחיים….ולגבי התובנות שלך לגבי כן או לא גזענות אני מעריך שכעת יצא המרצע מהשק….מה שמדהים אותי הוא שאתה מביט על הבחירות הללו אבל לא רואה שמאז 1997 השמאל ניתח רק בשתי מערכות של בחירות 1992 ו-1999 – ב-92 עם ממשלת מיעוט -וב-99 עם ראש ממשלה דומיננטי וללא מפלגה – אבל אני מה לי ×›×™ אלין אני אמשיך לכתוב מה שיש לי אצביע על הגזענות ואתה תטען ×›×™ היא אינה קיימת והמזרחים (אותם אני מכיר ויודע על קיומים אלו שאתה מדבר בם לא מוכרים לי כלל!) ימשיכו להצביע לביבי…
  העיקר שאתה מנתח מוצלח והחולה שלך מת בכול מערכת בחירות….
  העיקר שאני דבוק למודלים…נו בחיי זהו ניצחת בויכוח!

 15. ×”× ×™ זובידה הגיב:

  אנונימיים/אנונימיות….

 16. ק. טוכולסקי הגיב:

  אם אתה לא יודע מה זה מזרחיים אז מה בדיוק חסר חסר לך על שטר ואיך בדיוק אתה יכול לקבוע שיש גזענות כלפי קבוצה שאתה לא יודע להגדיר?
  השמאל ניצח ב-1992 וב-1999 מאז 1977, ואת המחיר של הפסדי השמאל וגם של המדיניות הנאו ליבראלית של העבודה משלמים כל מי שאינם נמנים על האחוזון העליון. אם יש גזענות והימין בשלטון וה"מזרחיים" ממשיכים להצביע לשלטון שמיישם כלפיהם מדיניות גזענית אז כנראה שהאוכלוסייה שאתה מדמיין מתגמלת גזענות.
  אני חושב אחרת, אני רואהלא את התבוסות של שמעון פרס/עמרם מצנע/עמיר פרץ/אהוד ברק אלא את העובדה שסוף סוף יש עבודה שנשלטת לא בידי משרתי הון והעבודה הזו לראשונה מאז 1992 מתליחה להתחזק בבחירות. הדרך עוד ארוכה אבל יש כיוון ויש תקווה והוא לא נמצא בשיח הגזעני מהסוג שאתה מוביל אלא בשיח המעמדי השיח שמחבר ולא מפריד.

 17. ×”× ×™ זובידה הגיב:

  אני לא יודע מה ×–×” – אבל מזרחים ×–×” כן….כדאי שבמקום להתנפל כמו שור זועם (ודי חסר בינה) שתקרא משהו בעיניים מפוקחות מבלי להשתולל…×–×” לא טוב ללחץ דם וגם מצמיח המון שערות לבנות שלא לדבר על ×”×’×—×›×” עצמית…אבל לא קרה כלום תמשיך לכתוב שטויות ×–×” טוב אתה מקדם את המטרה….

  לגבי הראייה שלך ×–×” קצת מצחיק – ×›×™ ארהל והרצוג רק כדוגמא מייצגים אחד את שכונת התקווה והשני את הקטמונים…בחייך תתפקח אתה פשוט שיכור מס"ד דמיוני ולא קיים….

  די מאוחר וזה הופך לפתטי….

 18. ק. טוכולסקי הגיב:

  אתה די צפוי למישהו שאומר שכל האחרים לא זזים מדעתם, כל פעם שאין לך איןך לענות אתה תכתוב את אחת האופציות הבאות:
  עלבון מכוון לאינטליגנציה או הערת מדליות.
  זה בסדר תמשיך לכתוב על גזענות אני אמשיך לכתוב על איגודים.
  http://www.blacklabor.org/?p=52108#comments
  עוד המצאה אשכנזית זה בטח דרעק הא?

Leave a Reply