חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בין ההסדר של דנקנר לחוף נחשולים

נושאים עלו ברשת, תכנון ובניה ב 22.04.13 0:13

בימים של מאבק על שמירתו של חוף נחשולים, ובמקביל מחאה ציבורית שהפילה את הסדר החוב של נוחי דנקנר בבנק לאומי, בואו ניזכר איפה התחילה הסאגה המשפחתית של הדנקנרים

מאת מיכה אבנימלך

משפחת דנקנר – המשפחה ששלטה בתעשיות המלח, קיבלה לפני עשרות שנים שטח ענק של 1300 דונם בעתלית להקמת ברכות אידוי לייצור מלח (בנוסף לקרקעות שקיבלו לשימוש דומה באילת ובים המלח). אלא שבשנים האחרונות השתנו הנסיבות, והשטח שינה את ייעודו לבינוי ופיתוח ולא לאידוי מי ים. החוק והצדק אומרים שהקרקע צריכה לחזור למינהל – לבעלות הציבור, אבל הדנקנרים חשבו אחרת. בראשית שנות ה-90 הם ניצלו את גל העלייה מרוסיה וביקשו לשנות את ייעוד קרקע הבריכות בעתלית לבניה.  לאחר הליך שספג ביקורת חריפה ממבקר המדינה והיועץ המשפטי לממשלה והעסיק את חוקרי המשטרה, אישר המינהל בחתימת השר הממונה אהוד אולמרט את שינוי הייעוד והקצאת הקרקע לחברה בשליטת הדנקנרים. הפרשה מככבת בכתב האישום שהוגש נגד דני דנקנר.

בימים אלה מתנהל במלוא עוזו המאבק על שמירת חוף נחשולים, ולמניעת השתלטות על קרקעות לצרכי בנייה, שהיום מוגדרות כשטחים פתוחים כאשר היעד הסופי ברור – הפיכת שטחים אלה, ברצועת החוף הפראי האחרון בישראל לשכונת וילות לעשירים ולמקור הכנסה ליזמים.

לפוסט המלא

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.