postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » בין מחיקת החוב של דנקנר למחיקת המענק למילואימניקים

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בין מחיקת החוב של דנקנר למחיקת המענק למילואימניקים

נושאים דעות, כלכלה ותקציב ב 18.04.13 11:00

לדעתו של ק. טוכולסקי, לא יתכן שאת התשובה לשאלה "איפה הכסף?" מחפשים בכיסם של המילואימניקים. לא יתכן שהבונוס השנתי הצנוע, הניתן לאלו שמשרתים במובן הבסיסי ביותר את המדינה, יופחת כלאחר יד

בשבוע שבו בישרה מנכ"לית בנק לאומי לנוחי דנקנר על מחיקת שליש מחובותיו לבנק, בישר צה"ל כבדרך אגב על מחיקת שליש מהבונוס השנתי של המשרתים במילואים. לצה"ל גם היה תירוץ מעניין, הגיוס המיוחד למבצע עמוד ענן גרם לכך שהכסף שהוקצה מראש לא מספיק למימון הבונוס השנתי ולכן צריך לקצץ. מדי שנה מקבל הצבא תוספות שונות ומשונות בשל צרכים פתאומיים שונים ומשונים, מאות מיליוני ואף מיליארדי ₪ זורמים כתוספות ייחודיות לצבא, אבל לשלם את הבונוס למי שמשרתים את המדינה לזה אין כסף. ההגיון של צהל מדהים, ככל שתעשו יותר מילואים תקבלו פחות כסף!

רק השבוע קראתי שהנכונות להעסיק מילואימניקים הולכת ופוחתת, מגזר שסובל מאפליה הולכת וגוברת שאיש אינו מייחס לטיפול בה חשיבות, תכלס אפשר להבין, המילואימניקים הם פראיירים, אנשים כמוני שפחות מ-10 ימים בשנה לא היה להם אף פעם ועד חוק המילואים החדש לא עשו פחות מ-30 ומשהו יום הם רגילים לתת ולא לקבל. זה גם היחס שאנחנו מקבלים, דנקנר לא רגיל ליחס הזה, גם לא תשובה, אנחנו כן ולכן מה שהמדינה לא תעשה לטייקונים שלה היא תעשה לנו, תיתן לנו פחות ותיקח מאתנו יותר.

הפעם אין מי שיממן למילואימניקים מחאה, שלדון אדלסון כבר לא צריך להדיח את אולמרט. הפעם אין עיתונים שיתנו סיקור נרחב לזעקה. אבל הפעם יש בשטח גחלים לוחשות, גחלי המחאה החברתית והדרישה לצדק חברתי. לא יתכן שהשאלה איפה הכסף, תענה בתשובה בכיסם של המילואימניקים. לא יתכן שהבונוס השנתי הגם ככה לא גדול במיוחד שניתן למי שממשיכים שנה אחר שננה לסכן את חייהם, לעזוב את משפחותיהם וללכת להגן על גבולות המולדת, של מי שמשרתים במובן הבסיסי ביותר את המדינה יופחת כלאחר יד.

האמת יתכן, זה עוד חלק מהעמסת הנטל על ה-99%, אני לא יודע מה אתכם, בפלוגה שלי יש הרבה חברה טובים, באמת מלח הארץ, טייקונים אין אצלנו, גם לא מנכ"לים של חברות גדולות ואיכשהו אני מתאר לעצמי שהמתאר של מילואימניקים די דומה, מעמד בינוני ומעמד נמוך שבאים ועושים את המילואים כי צריך ומאוד זקוקים לאותם כמה אלפי שקלים בודדים שהצבא מעניק למי ששירתו באותה השנה. זה קצת עצוב אבל בשנים האחרונות הבונוס שכבר עבר כמה אדפטציות של הקטנה הולך והופך משמעותי יותר ויותר לאנשים, זה מאפשר להוריד תשלום משכנתא אחד במהלך השנה או לקצץ במינוס ההולך וטופח או אפילו איזו חופשה קטנה לזוג צעיר, אבל הנה באה הבשורה, למי שמשרתים מקצצים.

האמת לא רק את דנקנר היה לנו השבוע שקיבל שמיטת חובות בזמן שכולנו קיבלנו שמיטת בונוס. היה לנו השבוע גם רמטכ"ל שלא הניח את הדגל על קברו של חלל לא יהודי כי בצה"ל שלנו מבדילים בין דם לדם. אחר כך ליהגו לנו להג לאומני בלתי פוסק במשך 48 שעות של זיכרון ועצמאות ועכשיו אחרי הטכסים מתברר שמי שנושא בנטל יקבל פחות, הרבה פחות כי במדינה שלנו יש מי ששומטים לו את החוב ונותנים לו שוב ושוב כספי ציבור להמר בהם ויש מי שנועדו לשכב במארבים לאורך הגבול בלילה, לפחד שיפטרו אותם בגלל שהם עושים יותר מדי מילואים ולקבל פחות כסף כי הם פראיירים, פראיירים שאולי מפעם לפעם מתים, אבל לא מתחלפים.

אחים למדים ולמעמד, אחי הטוחנים, אחי שמקבלים ציוד לא משהו פעם אחר פעם, שמגיעים בכל מצב ומשאירים מאחור בוס זועם ובת זוג עייפה עם ילדים אכוליי געגועים רק כי זה מה שצריך לעשות, הגיע הזמן לצאת לרחובות בזעם. כמה עוד נאכל כל דרעק ונשתוק, כמה עוד ניתן להם להשתין עלינו ונדמיין שזה גשם? אם לא נצא לרחובות, ידעו כל הפקידונים שמאתנו אפשר לקחת, אנחנו רק נותנים ונותנים.

נערך על ידי דורון
תגיות: , , ,

7 תגובות

 1. נמרוד :

  הי קורט, למרות שמסכים עם האמירות שלך. לא שונו מדרגות החישוב, אלא עלה מספר המשרתים השנה, ולכן ירד הסכום. שי כהן הסב את תשומת ליבי.

  כך מוגדר בחוק:
  "תגמול זה הינו התגמול המיוחד והוא ניתן לחיילי המילואים החל משנת 98'. מדי שנה מתעדכנים הקריטריונים לזכאות בהתאמה למספר המשרתים וממוצע ימי השירות הכלל צה"לי."

  http://goo.gl/f7Qqv

 2. ק. טוכולסקי :

  נמרוד
  הכל נכון
  ההגיון של האוצר אומר, יש יותר צרכים שירתתם יותר ימים תקבלו פחות כסף.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  השאלה העקרונית-מדעית היא:
  כמה תספורות אפשר לעשות על ראש קרח. (מחיקת החוב לדנקנר היא בסופו של דבר סוג של תספורת כי היא נעשית על חשבון החוסכים והלקוחות בבנק, על חשבון בעלי המניות שחלקם חוסכי פנסיה, ועל חשבון המסים שדנקנר אמור לשלם, לפחות על הנייר).

 4. חקלאי :

  החוב נוצר בגלל הקלות במס החברות

  ושם הוא נמצא.
  כולם יודעים את זה.
  מי שבחר מפלגה ליברלית שדואגת לשמור על רווחי בעלי ההון שלא יבכה שדופקים אותו בסיבוב. ברור שלא יגעו בהקלות במס החברות כי על זה מבוססת התיאוריה השקרית של הימין הכלכלי.
  אם עושים "שיוויון בנטל" – אפשר בהחלט ל"חסוך" בהטבות למילואימניקים, כי עכשיו כולםםם, ישרתו בצבא ויעשו מלואים.

  זה דווקא שיעור מצוין לכל הפוחזים שהתלהבו מהבטחות נוצצות של פוליטקאים חסרי ניסיון, והעדיפו הבטחות חלולות על פני מצע שמאל ברור. אין בליבי צער עליהם!

 5. מיכאל לינדנבאום :

  אמת לאמיתה! חקלאי

  איינשטיין אמר פעם שהטפשות והיקום הם אינסופיים.
  במחשבה נוספת,הוא הוסיף ,לא בטוח שהיקום אינסופי…….

 6. ד. :

  בעניין הקריאה לצאת לרחובות...

  היי קורט –
  לצאת תחת איזה דגל ? דפני מתארגנת וגם יש אזה התארגנות למשמרת מחאה מול הבית של לפיד, אבל האם קול המילואימניקים ישמע שם ? ומה אם מחירי הדיור ? לפיד הכריז על ועדה להורדת מחירי הדיור. חה חה כאילו לא היה לנו סופרטנקר ודלים טרכטנברג ועוד… מה יהייה ?
  סיר הלחץ מתחמם לאט לאט…

 7. ק. טוכולסקי :

  רק שימשיך להתחמם, דפני ליף היא הזן דארק שלי כשהיא תצא גם אני אצא, אבל כל מי שיוצא ומוציא הרי זה מבורך

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.