חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

התנועה לאיכות השלטון ללפיד – לא למנות את אורי יוגב לתפקיד מנכ"ל משרד האוצר

נושאים כלכלה ותקציב, עלו ברשת, פוליטי ב 3.04.13 23:14

 התנועה לאיכות השלטון פנתה לשר האוצר בדרישה שלא למנות את אורי יוגב למנכ"ל משרד האוצר, לאור התנהלותו כדירקטור בחברת רכבת ישראל ובשל פרשת ההתקשרות עם חברת בומברדיה

 בפנייה לשר האוצר התנועה לאיכות השלטון מציינת כי לא ראוי למנות את מר אורי יוגב לתפקיד זאת נוכח העובדה, כי התנהלותו של מר יוגב, במסגרת ההתקשרות של רכבת ישראל עם חברת בומברדיה, נחזית להיות התנהלות מנוגדת עניינים ומנוגדת לדין ולכללי הממשל התאגידי.

התנועה לאיכות השלטון מציינת כי מר יוגב מצוי היה בניגוד עניינים עקב קשרים עסקיים שהיו לו עד מינויו כמנכ"ל ברכבת, עם מנכ"ל חברת בומברדיה ישראל. כמו כן, אופן הפעילות של מר יוגב, במסגרת ההתקשרות עם חברת בומברדיה, חרגה מן המקובל מדירקטור בחברה. בנוסף, ההתקשרות בין רכבת ישראל לבין חברת בומברדיה, נעשתה תוך חריגה תמוהה מעקרונות יסוד בדיני מכרזים ומן המצופה מחברה שקולה.

התנועה לאיכות השלטון מדגישה, כי תפקיד מנכ"ל משרד האוצר חייב להיות מופקד בידי אדם שלא נפל רבב בהתנהלותו. אתגרי משרד האוצר, הלחצים הקשים המופעלים על בכיריה ורגישות התפקיד מחייבים הימנעות מכל חשש לניגוד עניינים ומחויבות ברורה לדין ולכללי מינהל תקין.

כמו כן, מינוי מנכ"ל המשרד, בפרט בהיותו המינוי הראשון והמשמעותי המבוצע על ידי השר מקרין ומשפיע על כלל המינויים ועל התנהלות המשרד לאורך הקדנציה ולא ניתן לזלזל בחשיבותו.

התנועה לאיכות השלטון מפצירה בשר האוצר לעלות על נס את חשיבות טוהר המידות וההתנהלות התקינה ולהבהיר, כי למנכ"ל המשרד ימונה אדם אשר מקפיד על כללי מינהל תקין וטוהר המידות ובפרט נמנע מכל ניגוד עניינים. מינוי אדם ראוי כמנכ"ל משרד האוצר חיוני להגנה על האינטרסים של המשק ועל אמון הציבור בו.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

תגובה אחת

  1. ק. טוכולסקי :

    אין מתאים מאורי יוגב להיות מפעיל המריונטה של יאיר לפיד, מה ציפיתם שביבי יפעיל את לפיד כמו שהוא הפעיל את שטייניץ? היד של ביבי כבר עייפה אחרי קדנציה שלמה של הפעלה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.