ח"כ לפיד במשרד האוצר, אין הפתעות

ק. טוכולסקי במאמר "אמרתי לכם" מונה את ההפתעות שלא היו ושלא הופיעו עם כניסתו של ח"כ יאיר לפיד לתפקיד שר האוצר.  יאיר לפיד שר האוצר החדש היה ונותר פרזנטור, פעם הוא פרסם בנקים עכשיו הוא הפנים החדשות של הגזירות

מסיבת הענק של לפיד

לא שזה לא ×”×™×” צפוי, לפחות לא לקוראי עבודה שחורה שיכלו לקרוא באתר ×–×” במאמרי שלי ובמאמרי אחרים מה יעשה לפיד כשיחבור לביבי ובנט בממשלה החדשה, (לדוגמא דצמבר 2012), ובכל זאת, המהירות בה שר האוצר החדש – אחרי כל הבטחותיו שלא לפגוע במעמד הביניים – מתחיל את כהונתו בפגיעה במעמד הביניים (ובטריק של לזרוק פירור לניצולי שואה 48 שעות לפני ההודעה על גזירות קשות) מפתיעה אפילו אותי. בסך הכול כל פגרת האביב של הכנסת עוד לפניו ולממשלה החדשה יש ×›-4 חודשים להעמיד תקציב. כנראה שהגזירות הולכות להיות כל כך קשות שכבר עכשיו צריך להכניסן לתודעת הציבור.

הגזירות הולכות להיות קשות ולפיד הבן ברוחו של לפיד האב לא מתכוון למצוא את הכסף היכן שהוא נמצא אלא לקצץ בהוצאות המדינה, בזמן שבכל העולם שנכנס למשבר עוד לפני ישראל רואים את התוצאות הקשות של צנע, במדינת ישראל הולכים על צנע ובכל הכוח. הקלישאות כבר נשלפות, "קיצוצים כואבים למען השקעה בעתיד… במקום לנהל כלכלה אחראית, לקחו הלוואות ענק ועשו מסיבה", קלישאות של חצאי אמיתות, הקיצוצים יהיו כואבים אבל לא תהיה שום השקעה בעתיד, לא ניהלו כלכלה אחראית אבל גם לא לקחו הלוואות ענק ולא עשו שום מסיבה למעט למי שזכו להנחת חוק הרווחים הכלואים. שלטון ההון הישראלי לאחר מערכת בחירות מאוד מוצלחת מבחינתו וגניבת קולות המחאה למפלגה של משרתי הון במרכז, שולח את הפרזנטור שלו להציג לנו ממשרד האוצר את דברם של טייקונים ותאגידים כפי שעשה זאת בערוץ 2 ובידיעות אחרונות, יאיר לפיד שר האוצר החדש ×”×™×” ונותר פרזנטור, פעם הוא פרסם בנקים עכשיו הוא הפנים החדשות של הגזירות.

כי זה מה שהממשלה החדשה מציעה לנו, גזירות וקיצוצים. כל מה שיפגע ב-99%, כל מה שיפיל על כולנו עוד נטל. זאת המשמעות האמתית של השוויון בנטל, להכביד את עולה עלינו.  לאחר שניצחו בבחירות על סמך הפחדות והבטחות שווא הולכים ביבי, לפיד, בנט ולבני להכביד עלינו עולם בשביל לשרת את אדוניהם בעלי ההון, לייסרנו בעקרבים ולא בשוטים.  לפיד הוא רק הסם המרדים שיוזרק לנו בכדי לטשטש את עוצמת המכה ואת עובדת הרמייה. ולא לדאוג, ידיעות אחרונות וישראל היום העיתונים הנקראים בישראל וביחד עימם גם מיטב כתבי הכלכלה של מעריב-מקור ראשון הארץ ודה-מארקר כבר יעטרו כתרים למדיניות החדשה כי הם כולם משרתים של שלטון ההון.

שר האוצר החדש יחד עם ראש הממשלה ושרי הכלכלה והמשפטים ואפילו שר איכות הסביבה החדש, עד לא מזמן משיח השקר של הסוציאל-דמוקרטיה הישראלית, יכבידו עלינו עולם, זאת הולכת להיות מסיבה של טייקונים שיסתתרו מאחורי תעמולת השוויון בנטל והצורך בהידוק חגורה ויקבלו לידיהם נכסי לאום בפרוטות ולצדם הנחות מס והקלות באופן שבו הם מנצלים עובדים ומזהמים את הסביבה הכול בשם הצורך ל"הבריא את הכלכלה", אני לא יודע אם הם יצליחו להבריא את הכלכלה אבל כולנו × ×”×™×” חולים, חולים יותר ועניים יותר ואם הם יגשימו את מטרתם גם שונאים יותר.  מבחינת השלטון החדש, אם רק נשנא האחד את השני יותר בדרך למטה ×›×›×” יותר טוב, העשירים יקבלו מתנות ואנחנו נשנא את החרדים / ערבים / עובדים-מאורגנים / מי-שמעיזים-לשבות / שמאלנים בקיצור את עצמנו נתח אחר נתח, ×–×” מה שביבי, לפיד, לבני ובנט צריכים בשביל לעשות את עבודתם – בשירות בעלי ההון – נאמנה.

הממשלה החדשה מוכיחה ששוב עבדו על הציבור, קוסמים ופרזנטורים מכרו לנו לוקש אחר לוקש בזמן הבחירות והולכים לדפוק אותנו עכשיו.  עם קצת מזל המתחים הפנימיים של הממשלה לא יאפשרו לה להעביר תקציב בשנת 2015.  אם ×™×”×™×” קצת מזל עוד מקסימום שנה וחצי כבר × ×”×™×” במערכת בחירות, וזה אומר שצריך להתכונן, למחות מעכשיו ועד שהממשלה תיפול כנגד הגזירות. לצאת לרחובות לזעום ולהפגין, לבנות את האלטרנטיבה של מפלגות השמאל: העבודה, מרצ וחדש, שהן ורק הן מסוגלות לתת לאזרחי ישראל אלטרנטיבה אמתית – בת קיימא, חברתית, כלכלית, מדינית וסביבתית – למען הבטחת קיום מדינת ישראל. תקציב 2013 כבר אבוד ועד שלא נחליף את שלטון הפרעונים המרושע הנוכחי גם לא ישתנה פה לטובה שום דבר מהותי. יש לנו הרבה עבודה ואם נעשה אותה עוד × ×”×™×” יום אחד באמת בני חורין, ×—×’ שמח.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , , ,

2 Responses to “×—"×› לפיד במשרד האוצר, אין הפתעות”

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  חבל שלפני הבחירות, אלה
  http://www.themarker.com/news/politics/1.1977286

  ואלה
  http://www.themarker.com/news/politics/1.1925293

  לא הראו ללפיד את זה
  http://on-the-left-side.org.il/?p=7124

  אולי הוא היה בוחר להישאר בערוץ 2

 2. חיים הגיב:

  המצב כיום הוא קרוב לבלתי אפשרי למשפחות ברוכות ילדים.
  כאדם המקבל משכורת טובה עם עוד עסק קטן, אך מפרנס משפחה ברוכת ילדים, מוצא את עצמי, לאחר שנים של קיצוצים וגזירות כלכליות -בקושי סוגר חודש…
  המדינה גובה ממני על כל שקל שאני מרויח בעסק 50% מס הכנסה ומע"מ, עדיין לא כללתי את הביטוח הלאומי….
  נכון, זו בחירה שלי לגדל משפחה כזו… אך מדוע הפסיקה המדינה להעריך את התרומה הדמוגרפית ? מדוע מחשבים את מס ההכנסה לפי האדם ? צריך לחשב לפי מספר הנפשות הנהנות מהשכר!
  רוצים לשים לחץ על אלו שאינם עובדים? לפחות לעודד במקביל את אלו שעובדים ולא לעשוק

Leave a Reply