חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בקרת נוכחות ביומטרית במקום העבודה – עמדת הרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, משפט ופלילים ב 10.03.13 0:54

מקומות עבודה רבים משתמשים בבקרת נוכחות ביומטרית. הרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע מחווה דעתה כי אין לצבור מידע במאגר ביומטרי, אלא להשתמש בכרטיס חכם כדי להגן על פרטיותו של העובד מפני המעביד         

שימוש בבקרת נוכחות ביומטרית במקום העבודה – עמדת הרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע

        1. מידע ביומטרי הוא מפתח אוניברסלי לזיהוי אדם, ומשכך הוא משמש כ"מפתח" שיכול לזהות אדם בכל מקום בעולם, ולפי כל שיטת זיהוי, ולחבר בין מאגרי מידע[1]. המידע הביומטרי הוא מידע שאדם "נושא" עמו באופן תמידי, המהווה חלק ממנו ואינו משתנה באופן קיצוני לאורך זמן. הדבר מהווה יתרון כאשר מדובר בצורך לזהות אדם באופן ודאי, אולם תכונה זו טומנת בחובה גם סיכונים לפרטיותו של אדם שכן המידע הביומטרי אינו ניתן לביטול או לשינוי, למשל במקרים שבהם המידע הגיע לגורמים בלתי מורשים.

2. נוכח פערי הכוחות המובנים בין העובד למעביד, המשליכים על יכולתו של העובד להסכים לפגיעה בפרטיותו,[2] יש לבחון את השימוש במידע ביומטרי במקום העבודה בהתאם לעקרונות העל של ההגנה החוקתית על הפרטיות ובמרכזם דרישת המידתיות.[3] דרישת המידתיות מחייבת את המעביד להצדיק בשלב הראשון את עצם הבחירה לעשות שימוש באמצעי שפוגע בפרטיות, בין היתר נוכח חלופות אחרות שמידת פגיעתן פחותה, וככל שקיימת הצדקה כאמור יש לוודא כי הטכנולוגיה מיושמת באופן מידתי.

      3.   הפיכת טביעת אצבע לנתון דיגיטלי מאפשרת חשיפתו והעברתו.[4] להבדיל משמירת הנתון הדיגיטלי בכרטיס חכם אישי המצוי בשליטתו המלאה והבלעדית של מי שטביעת האצבע היא שלו  – הרי שאחזקתו של הנתון    הביומטרי  במאגר מידע מרכזי המוחזק אצל המעביד, מעלה במידה משמעותית את סיכוני אבטחת המידע  הנוגעים לו  ואת הסיכון של אובדן השליטה של בעל המידע על השימוש במידע הביומטרי הנוגע אליו.

      4. משכך, ככלל, עמדת הרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע היא כי דרך המלך הינה שימוש במידע ביומטרי במקום העבודה באופן שבו המידע אינו נאסף למאגר מידע, אלא נשמר על גבי כרטיסים חכמים בלבד. לפי שיטה זו המאפיינים הביומטריים של האדם (למשל טביעת אצבעו) אינם מושווים אל מאגר מרכזי, אלא אל הנתונים הדיגיטליים (למשל התבנית הדיגיטלית של טביעת אותה אצבע) השמורים על הכרטיס החכם.[5]  אנו סבורים כי חלופת הכרטיס החכם מנצלת את יתרונות הטכנולוגיה הביומטרית אשר מאפשרת זיהוי וודאי של העובד מחד, אך היא אינה יוצרת סיכונים עודפים לפרטיות של העובדים מאידך.

להמשך קריאה


נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.