חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מי יותר ציוני?

נושאים דעות, פוליטי ב 28.02.13 1:00

אנשי מחנה הימין טוענים בכל הזדמנות כי השמאל פחות ציוני מימין. לדבריהם ההגנה על השטחים היא היא הציונות האמיתית ואם מישהו מביע את דעתו כנגד הכיבוש הוא באופן אוטומטי כמעט אנטי ציוני. טוביה חוסיד שואל – האמנם זה באמת כך?

להלן כמה עובדות שמוכיחות שהשמאל הישראלי לא פחות ציוני מימין:

1. האם מי שבעד החזקת שטחים הוא יותר ציוני? המחקרים מראים שבעוד כמה שנים ספורות בלבד מספר הפלסטינאים בין ים לנהר יעלה על מספר היהודים. מהו הפתרון שמציע הימין?אחד הפתרונות הוא טרנספר. נשאיר בצד את ההומניות של גירוש ונדבר רק על "ריאל פוליטיק". האם הטרנספר הנו אפשרי? אם כן, למה כל ממשלות הימין לא עשו זאת במשך עשרות שנים מאז 1967? הפתרון השני הוא להחזיק בשטחים ולהשאיר את המצב כמושהו. אז נהפוך במהרה למדינת אפהרטייד כי המיעוט היהודי ישלוט על הרוב הערבי כאשר הרוב יהיה נטול זכויות בסיסיות כמו זכות בחירה למשל. הפתרון השלישי הוא לתת לערביי יהודה ושומרון זכות הבחירה ואז מדינת ישראל תחדול להיות בעלת אופי יהודי ותהפוך לדו-לאומית. מדינה כזאת תמשיך להיות לא יציבה לאורך שנים רבות.

השמאל מציע חלוקת הארץ כך שבמדינת ישראל יישאר רוב יהודי מובהק. כתוצאה מהשלום עם הפלסטינאים מדינות מוסלמיות עשויות לעשות הסכמי שלום עם שיראל. כתוצאה מכך ישראל עשויה להפוך לחלק אינטגרלי של מזרח התיכון ואף מעצמה כלכלית אזורית.

2. האם הימין יותר תורם לצה"ל? חלק מאנשי הימין הנם חרדים. החרדים מזוהים באופן מובהק עם השטחים. רובם הגדול של חרדים לא משרתים בצבא. לעומת זאת, אנשי שמאל (תומכי מר"ץ, עבודה וחלק מתומכי "יש עתיד") אלה בד"כ בני מעמד ביניים שברובם הגדול כן משרתים בצבא. מי יותר ציוני?

3. האם הימין תורם יותר לכלכלה? רוב החרדים (שמזוהים עם הימין) כמעט ואינם תורמים לכלכלתה של מדינת ישראל. רובם נהנים מכל מני הטבות שאין לאותם מצביעי מפלגות מרכז-שמאל. תושבי התנחלויות גם נהנים מהטבות רבות. אנשי שמאל – מרכז, אותם בני מעמד הביניים, עובדים, תורמים לכלכלה, לא נהנים משום הטבות (משלמים מס הכנסה ומממנים את מקבלי ההטבות).

אז מי יותר ציוני כאן?

נערך על ידי דורון
תגיות: , , ,

2 תגובות

  1. ק. טוכולסקי :

    אני בכלל לא חושב שיש שאלה, הימין אינו ציוני והשמאל יותר ציוני ככל שהוא שמאל, חדש היא ללא ספק המפלגה הציונית בכנסת.
    הציונות היא תנועת השחרור של העם היהודי וכתנועת שחרור הציונות חותרת להבטחת המימוש הלאומי של העם היהודי. כל פעילות שיכולה להביא כיליון על מימוש ההגדרה העצמית והמימוש הלאומי היהודי כמו הסתכנות במדינה דו לאומית או רב לאומית כתחליף למדינת לאום אינה יכולה להיות ציונית.

  2. אסף אחר :

    תת רמה. זה נראה כמו שיעורי בית בכיתה ח.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.