צעירי מרצ: ליישם את חוק הדיור הציבורי

 בשעה שהמדינה תגיש את תשובתה לעתירת מרצ לבג"ץ בדרישה ליישום חוק הדיור הציבורי, צעירי מרצ ישיקו היום (יוםד') בשעה 11.00 מול בית המשפט העליון קמפיין להחלת החוק

 עשרות צעירי מרצ יקיימו משמרת מחאה מול בית-המשפט העליון  בשעה 11:00 בבוקר תחת הסיסמה "מחזירים את הדיור הציבורי!". בחודש שעבר, עתרה מרץ לבג"ץ בגין הסירוב להחיל את חוק הדיור הציבורי, חרף כניסתו לתוקף ב- 1 בינואר 2013.

מאז נחקק בשנת 1998, מוקפא יישומו של חוק הדיור הציבורי בחוק ההסדרים. השנה, עקב התפזרות הכנסת ואי-קבלת חוק התקציב וחוק ההסדרים נכנס החוק למעשה לתוקף בתחילת השנה.

החוק מאפשר לדיירי הדיור הציבורי, לרכוש את הדירה הציבורית שבה הם מתגוררים במחיר ובתנאים הקבועים בו. החוק גם קובע כי ההכנסות שיתקבלו ממכירת הדירות יופקדו בקרן שתוקם לדיור ציבורי ואשר תנוהל במשרד הבינוי והשיכון. עוד נקבע כי כספי הקרן ישמשו אך ורק להגדלת מלאי הדיור הציבורי.

יו"ר סיעת מרצ בכנסת, ח"כ אילן גילאון (מרצ): "ממשלת נתניהו פועלת כאחרון העבריינים. אנו מצפים שבג"ץ יעמידה במקום ויחייבה ליישם את החוק לאלתר. חרף כניסת חוק הדיור הציבורי לתוקף בתחילת החודש, אחרי 15 שנה של הקפאה ממושכת, הממשלה מפקירה ומתעמרת בזקוקים לה ביותר".

יוזם הצעת חוק הדיור הציבורי, השר וח"כ לשעבר מטעם מרצ, רן כהן: "ממשלת נתניהו מוכיחה שהיא לא רק אנטי חברתית אלא שהיא פשוט מצפצפת על החוק. למרות כניסת החוק לתוקף, מסרבת הממשלה למכור לדיירים העניים ביותר בישראל את הדירות הציבוריות. וכן, בסך ההכנסות ממכירת הדירות לדיירי הדיור הציבורי לאורך השנים בשווי  2.75 מיליארד ש"ח לא נרכשה ולו דירה אחת".

העתירה הוגשה נגד שר השיכון והבינוי ח"כ אריאל אטיאס, שר האוצר ח"כ יובל שטייניץ וחברת עמידר. על העתירה חתומים, השר וח"כ לשעבר מטעם מרצ רן כהן, ח"כ אילן גילאון (מרצ), מפלגת מרצ ושתיים מדיירות הדיור הציבורי.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , , ,

8 Responses to “צעירי מרצ: ליישם את חוק הדיור הציבורי”

 1. באג'נדה הניאו-ליברלית של ביבי והליכוד ,אין מקום כלל לדיור ציבורי.
  כל זמן שהעבודה לא תקבל 30 מנדטים,אין תיכלה ואין תכלית להפגנות.
  כל מה שמשטר ההפרטה של ביבי יודע היטב לעשות זה לייצר טייקונים יש מאין על ידי הפרטה-שוד פראיים,וסיבסוד ה"מסכנים" על ידי אלף חוקי ותרגילי מס.

 2. דניאליה הגיב:

  תעדכנו בבקשה בהקדם בבקשה שנדע אם לפנות לרכישת הדירה. נשמח מאוד לקבל עדכונים גם פה וגם אני כל יום באתר של מרצ.

 3. דליה הגיב:

  האם בית המשפט העליון יעז בימים אלה לפעול נגד הממשלה ולהחזיר לבמה הקדמית את חוק הדיור הציבורי?

 4. דללית הגיב:

  זה חשוב לנו תעדכנו אותנו בבקשה שנדע אם לפעול אנו לא רוצים להחמיץ הזדמנות של רכישת דירה בזכאות
  תעדכנו בבקשה

 5. רביב הגיב:

  יש חדש בנושא? מה המדינה ענתה האם אפשר לרכוש בהנחה?

 6. דני הגיב:

  לכן אל נא נשאיר את הפעילות הזאת רק בידיהם של צעירי מרצ. יצטרפו נא אל היזמה הזאת, שאחד הביטויים שלה זאת העתירה לבג"צ וביטוי נוסף הוא העצומה עליה התחיל להחתים:
  http://www.meretz.org.il/mini/diuratzuma/?act=map_form
  http://www.meretz.org.il
  אולי מחאה חברתית ממוקדת בנושא ברור וחד-משמעי כמו ×–×” – קבלת-הממשלה על עצמה את בצוע-החוק שנחקק ב-1998 ונכנס לתוקף, לאחר דחיות חוזרות ונשנות, בינואר 2013 – תזיז משהו בנידון, יותר ממחאת קיץ 2011. שימו לב: מדובר בסכום-יעודי, בהחלטת-הכנסת, של 2.75 מליארד ש"×— תקבולי מכירת דירות ציבוריות למתגוררים בהן, לשם רכישה או בניה של דירות ציבוריות נוספות לנזקקים-זכאים.

 7. עדכנו מה השיבה המדינה הגיב:

  עדכנו מה השיבה המדינה

 8. דליה הגיב:

  מה הכתובת של העצומה? הקישור המופיע פה אינו מעביר לעצומה.

Leave a Reply