postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » נא להכיר – "ארגוני זכויות כחולבן" של "המכון לאסטרטגיה ציונית"

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

נא להכיר – "ארגוני זכויות כחולבן" של "המכון לאסטרטגיה ציונית"

נושאים זכויות אדם, חדשות, פוליטי ב 5.02.13 0:15

במידעון המכון שהתקבל לאחרונה במערכת, התבשרנו על הקמת שלושה ארגונים חדשים: ’ארגון מעברים כחול לבן”, ”ארגון טוהר הנשק" וארגון "רפואה מוסרית"

מאת: מערכת עבודה שחורה

המכון לאסטרטגיה ציונית נוסד ב-2004 על ידי ישראל הראל, הוא אחד הגופים המרכזיים שפועלים בשנים האחרונות למתן הכשר אידיאולוגי ואינטלקטואלי לקו הנצי שמאפיין את שלטון הימין הנוכחי. בין מקימיו וחבריו בעבר נמנים משה (בוגי) יעלון ומשה ארנסט, פרופ' אבי דיסקין ופרופ' אשר כהן, המשמש כיום יו"ר ועדת מקצוע האזרחות במזכירות הפדגוגית של משרד החינוך. היו"ר הנוכחי הוא ד"ר יועז הנדל, שהיה ראש מערך ההסברה ראש הממשלה בנימין נתניהו.

הרקע להקמת המכון, כפי שמצוין באתר המכון, הוא הצורך לעמוד מול הסכנות לקיום המפעל הציוני ומול הלכי רוח השוללים את רעיון הלאומיות ורואים בציונות תנועה כוחנית ובלתי לגיטימית. המכון שואף להיות כוח מאזן מול אותם גופים פוסט ציוניים, הממומנים על ידי גורמי חוץ, והמערערים על זכות ההגדרה העצמית של העם היהודי וקיומה של מדינת ישראל כמדינתו הלאומית.  לגופים הללו נגישות למוקדי השפעה שונים בחברה, ועמדותיהם קיבלו משקל רק בקביעת סדר היום הלאומי ובהגדרת השיח הפוליטי ה"נכון" ו"הראוי". המכון לאסטרטגיה ציונית הוא גוף מאורגן אשר ינסח חלופות יצירתיות, אקטיביות ובנות יישום למצאי הקיים.

בתחום פעילות זכויות אדם של אתר המכון מופיע מסמך הקמת ארגוני זכויות כחול לבן (כחולבן). המסמך מציין הקמתם של שלושה ארגונים. להלן פרטי המידע שפורסמו באתר המכון:

"ארגון "מעברים כחול לבן" הנו ארגון אשר הפועל על ידי מתנדבים מאיו"ש ומקומות אחרים הפועלים למען פיקוח והקפדה על חוקי המוסר של חיילי צה"ל במחסומים. הארגון יתעד פעילות המתרחשת במחסומי צה"ל כדי לשפר ככל שניתן את נקודות החיכוך בין הצבא לעוברים במחסומים. הארגון יקיים קשר שוטף עם צה"ל והמינהל האזרחי וידווח לגופים הרלוונטיים במקרים בהם חיילי צה"ל פועלים שלא כחוק.

ארגון "טוהר הנשק" אשר מתבסס על רעיון "טוהר הנשק בצה"ל". הארגון יתמקד באתגרים של חיילי צה"ל בפעילות מבצעית תוך הבנה שאירועים חריגים הם חלק טבעי שדורש טיפול על ידי הרשויות המוסמכות. הארגון מאמין בעליונותו המוסרית של צה"ל ולכן ירכז נתונים ואירועים אשר יועברו לידי גופי חקירה מוסמכים בצה"ל (פצ"ר) בצורה שוטפת, יפעל לחינוך והנחלה של ערכי טוהר הנשק לכלל אזרחי ישראל בביקורת על אירועים חריגים של חיילי צה"ל וטיפול בכל מקרה לגופו, מבלי ליצור הסתה אנטי-ישראלית מכוונת כוללת בתקשורת הזרה ובאוניברסיטאות בחו"ל.

ארגון "רפואה מוסרית" יוקם מתוך המחשבה כי מחובתה של מדינת ישראל ליישם את הזכות לבריאות באופן שוויוני כלפי כלל האוכלוסיות והפרטים הפלסטינים, תושבי ישראל המבוטחים בביטוח בריאות ממלכתי, הבדואים בכפרים הבלתי מוכרים בנגב,חסרי מעמד אזרחי, פליטים ומבקשי מקלט. 

תנועת "זכויות אדם כחולבן" תפעל על בסיס מתנדבים תוך שיתוף רשויות המדינה ומערכת הביטחון למען חיזוקה של מדינת ישראל ולמען שיפור תדמיתה."

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , ,

4 תגובות

 1. דודו רוטמן :

  מלחמה היא שלום, עבדות היא חירות, בערות היא כוח.

  אז מול "בצלם", "מחסום ווטש" ו"רופאים לזכויות אדם" הוקמו גופים מטעם, שתפקידם יהיה לטהר שרצים. מקסים ומלבב.

 2. מנחם :

  הינה מתממשת ה"נבואה"

  בדיוק מה שדובר כאן http://www.blacklabor.org/?p=51208 ובמאמר המקושר.

 3. דליה :

  החזון פה מזכיר את החזון המנוסח בחזון מרכז שלם, שגדעון סער, שר החינוך של כולנו, יזם והעניק לו מעמד של מוסד אקדמי: "בדברי "חזון מרכז שלם" נכתב בין היתר, כי "לחזית האנטי-ציונית נוספים עוד ועוד קולות מבית ומחוץ, המטילים ספק בלגיטימיות של מדינת הלאום היהודית; החברה הישראלית מתקשה להתלכד סביב ליבה ערכית משותפת; המרכזים הגדולים של העם היהודי הולכים ומתרחקים זה מזה; ועם ישראל כולו שרוי, כך נדמה, במשבר זהות הולך ומחריף, שאותותיו ניכרים בכל תחומי החיים. הצורך להציב מענה הולם לתהליכים אלה הוא הכוח שהניע את הקמתו של מרכז שלם". לקוח מכתבה בהארץ שפורסמה בנושא בשם: "הממשלה אישרה את הפיכת מרכז שלם למוסד אקדמי
  http://www.haaretz.co.il/news/world/1.1906010

 4. דליה :

  …….."מתוך 65 שנות עצמאותה של ישראל, 46 שנים היא כובשת ומתנחלת. במקום להתגונן ולהתרפס עם נימוקי תועלת ונבואות שלום, על השמאל לעלות להתקפה ולהתנגד לכיבוש בעיקרון ובמעשה. "זכויות אדם כחולבן", בהצהירו על עצמו כארגון "א־פוליטי", שעניינו בזכויות אדם ולא בשאלת הכיבוש, הוא ארגון שפועל בשם זכויות האדם נגד האדם. מעשה הכיבוש נוגד את המוסר מיסודו ואת הציונות במהותה, וכל תכליתו לשרת אינטרסים פוליטיים ברורים של קבוצת מיעוט. את הכיבוש אי־אפשר לתקן בכחולבן, רק בירוקאדוםלבןשחור." מתוך "די להתרפסות"
  http://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.1997358

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.