postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » תוצאות בחירות 2013 – היכונו לבחירות בקרוב

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

תוצאות בחירות 2013 – היכונו לבחירות בקרוב

נושאים בחירות 2013, פוליטישוק ב 3.02.13 0:18

שלוש האפשרויות להקמת קואליציה ייצרו שיתופי פעולה בין מפלגות שיקשו על יציבותה. הבחירות הכלליות הבאות יתקיימו בעוד כשנתיים. "עמידר" פינתה את רבקה לוי מביתה. רק הח"כית לעתיד יעל גרמן הגיבה על כך. שני הח"כים לעתיד ממפלגת העבודה לא באו למחאה נגד הפינוי

מאת: הני זובידה

למקומות שלוש ארבע….

לא הכוונה היא לא להרכבת הממשלה אלא לבחירות ה"באות עלינו לטובה", ולא, אני לא מדבר על הבחירות המקומיות אלא הארציות ש"יבואו עלינו לטובה" בקרוב, מקסימום שנתיים, שנתיים וחצי.

ובכן, ממש הערב הכריז נשיא מדינת ישראל על בנימין נתניהו כמועמד היחידי להרכבת הממשלה ברוב מוחץ של 82 קולות מחברי הכנסת, אז מי המליץ על נתניהו?

1. הליכוד ביתנו – 31 מנדטים

2. יש עתיד הידועה בשמה יאיר לפיד – 19 מנדטים

3. נפתלי הבית היהודי בנט – 12 מנדטים

4. ש"ס – 11 מנדטים

5. יהדות התודה 7 מנדטים

6. וקדימה 2 מנדטים –

סה"כ 82 מנדטים!

קצת עצוב – למה? ובכן כי ל"עבודה" (אני חולמת על 24 מנדטים…) – 15 מנדטים, "מרצ" 6 מנדטים, ה"תנועה" 6 מנדטים, חד"ש 4 מנדטים, רע"ם-תע"ל 4 מנדטים ובל"ד 3 מנדטים – סה"כ 38 מנדטים – לא היה מועמד/ת ראוי להמליץ עליו לראשות הממשלה, המדהים הוא שאפילו נציגי תנועת העבודה לא המליצו על יו"ר המפלגה שלי יחימוביץ להרכבת הממשלה – יענו לא נתנו אפילו פייט!

אולם כל זה לא משנה כלל ועיקר, כעת ניגשים למלאכת הרכבת הקואליציה. נכון, יאיר לפיד אמר לא יותר מ-22 שרים – אז אמר! ה"לולביות" שלו תאפשר לביבי ללחוץ גם לכיוון 25 שרים – תלוי בהרכב הממשלה הבאה. הסצנריו מגוון ויכול לנוע מממשלה צרה לממשלה רחבה כמעט מקיר לקיר.

הבה וננתח את האפשרויות:

האופציה שהכי נראית לי היא "הליכוד ביתנו" (31), "יש עתיד" (19) וש"ס (11) – 61 מנדטים! ביבי מתחיל עם ממשלה צרה ובעלת אופי מיוחד, מדוע? ובכן מבין הדתיים ש"ס היא המפלגה שהכי קרובה לעמדות שיווין בנטל, הם משרתים בצבא, רוב בוחריהם עובדים וציוניים ואפילו מאוד ימניים (מצביעי ליכוד בעבר המאוד רחוק…) איתם ניתן לעשות כמה דברים. השאלות: מתי יגיע הפיצוץ לפיד דרעי? ואיך ביבי יחזיק את אלו שרוצים לעזור לחלשים/מזרחים ביותר בחברה "דרעי ומריעיו" לבין אלו שנשבעו לסייע למעמד הביניים בחזרה היאיר לפידים שבינינו (שנוסעים על רכב בשווי 350,000 ₪).

וכמובן, עולה השאלה: איך תחזיק מעמד minimum winning coalition – קואליציה מנתחת מינימאלית עם 50%+1 בלבד, כזו שמורכבת מארבע שותפות כאשר כל אחת שתצא ממנה תרסק אותה? לפי התיאוריות של מדע המדינה – זוהי הקואליציה היציבה ביותר! המציאות קצת טופחת על פניה של תיאוריה זו ולדעתי המציאות גם במקרה זה תטפח על פניה….

אז נעבוד למצב הבא – ביבי מצרף את בנט או "יהדות התודה". "יהדות התורה" היא די חסרת משקל היות והיא במקרה זה ממש "סרח עודף". היא לא יכולה להחליף את אחת השותפות לקואליציה מינימאלית וגם אינה מספיק גדולה להוות משקל נגד לאף אחת מהמפלגות שנמצאות בקואליציה. אז כרגע נראה לי שהיא מחוץ למשחק עד לקואליציה הרחבה. אולם בנט הוא המשקל נגד לפחות לש"ס – ביבי יכול לעשות סחר מכר בין דרעי/ישי/אטיאס לנפתלי הבית היהודי בנט. יתרונות: ובכן בנט הוא ימני ממש כמו לפיד – הוא בעד שיוויון בנטל באופן מוחלט – הוא ה"נער פוסטר" של מעמד הביניים שלפיד חולם עליו בעיקר עם האקזיט של המיליונים – ובעיקר הוא בצד הנכון של המשוואה. בעיה? ובכן אולי רק אחת, אבל ענקית, ביבי מפחד מבנט! הוא כיוון אליו את עיקר הקמפיין שלו – לא הפריע לו שהוא מדמם לכיוון של לפיד העיקר שלא בנט – וכמובן לפי השמועות בנט לא מסתדר עם הגברת הראשונה או שהיא רק השנייה? שרה נתניהו, וזה חמור!

אז עם מה נשארנו? ובכן יש מצב ש"התנועה" בסופו של יום תצטרף לקואליציה ויחד עם "יהדות התורה" הם יוכלו לשמש כתחליף לש"ס אבל לא סביר. אז הכול מוביל להתחלת הסיפור! תוך שנה וחצי עד שנתיים וחצי תתכוננו לבחירות שוב, והפעם אל תגידו לא ידענו לא שמענו, תתכוננו תאחדו רשימות ותעשו עבודה טובה כי הנה זה בא שוב!

ובשולי הדברים, אבל עולם ומלואו, ביום חמישי פונתה מביתה באלימות על ידי עמידר וכוחות יס"ם הגברת רבקה לוי, חברים וחברות נעצרו – אולם, נחשו מי לא הגיעו לשם? כמה חברי כנסת חדשים שעברו צד, כאלו ש"היו חלק" מהמחאה ונבחרו לכנסת במפלגת העבודה. אלו שממש עד לפני כשלשה חודשים לא היו מפספסים שום הזדמנות לצילום או ראיון קצר ולא משנה היכן ומתי הפינוי או ההפגנה התרחשה. מסתבר שהיום, לאחר שנבחרו לכנסת, הם שכחו את המפונים וכעת זה כבר לא כל כך חשוב – שהרי המשימה הושגה! במקום להיות כתף לכתף הם פרסמו סטטוסים על כמה נעים היה בביתו של נשיא המדינה "לא להמליץ על אף מועמד לראשות הממשלה."

למרבה המזל יש כאלו שלמרות שלא רכבו על גל המחאה נשארו נאמנים לשליחותם כנציגי ציבור. אחת מהן היא יעל גרמן ראש עיריית הרצלייה לשעבר ושרה כמעט בטוחה כנסת הקרובה – והיא ניסת לעשות מעשה וכך כתבה:

"השתדלתי אתמול להיענות לפנייתה של מיכל ולנסות למנוע את פינויה של אישה קשת יום מדירתה. לדאבוני הרב – לא הצלחתי !

נציגי עמידר ומשרד השיכון, עמם דיברתי, הסבירו כי החוק מחייב את פינויה והם לא יתערבו בנושא. במשך 14 שנים דאגתי לשמירה על החוק ולעיתים נאלצתי להרוס מבנים לא חוקיים עקב פסקי דין. אבל, תמיד השתדלתי להפעיל גם את מידת הרחמים והרגישות. החוק אינו צריך "לנקוב את ההר." וביום גשם כאתמול לא מפנים אישה קשת יום מדירתה. צריך היה לשתף פעולה עם העירייה ולמצוא מראש פתרון למגורי האישה.

עמידר ומשרד השיכון צריכים להבין שמאחורי פסקי הדין עומדים אנשים , וניתן וצריך למצוא פתרונות אנושיים לפני שמפנים אותם לרחוב ביום גשם."

בעוד שנתיים כשנגיע לקלפי – אני מקווה שלא נשכח ולא נסלח…

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , , , ,

25 תגובות

 1. נפתלי גוטמן :

  שכחת את מופז

  זה שבקושי הצליח לעבור את אחוז החסימה וישיג את יוסיין בולט בריצה לממשלה.

 2. דני :

  מאחורי החיוכיים החגיגיים ומאחורי-הקלעים: מהפך ?

  מאחורי התמונות המחוייכות, הקונספיראציה להחלפת נתניהו:
  מאחורי החיוכים הכאילו חגיגיים בטקס פתיחת-הכנסת ה-19 והשבעת-הח"כיות והח"כים נרקמת לה כבר כמה ימים מאחורי-הקלעים התכנית להחלפת נתניהו בראשות-הממשלה – עם רוטאציה בתפקיד של יאיר לפיד ושלי יחימוביץ – ע"י הקמת קואליציה "מקיר אל קיר" בלי הליכוד-ביתנו, ש"ס ויהדות-התורה (שלוש הסיעות ביחד רק 49 חברי-כנסת). בקואליציה המתהווה: יש עתיד (19 מנדטים), העבודה (15), הבית היהודי (12), התנועה (6), מרצ (6), קדימה (2) – ביחד 60 חברי כנסת ! "מבחוץ" כלומר – לא בתוך הממשלה אבל כן בתוך הקואליציה (עם סגני-שרים וראשות ועדה חשובה, כמו יהדות-התורה בעבר) – כל חברי-הכנסת (11) מחד"ש, רע"מ-תע"ל ובל"ד, או לפחות אחדים מהם. יחד – קואליציה מקיר (הבית היהודי) אל קיר (מרצ וחד"ש), עם 61-71 חברי-כנסת. בקרוב ימחו החיוכים מעל לחייהם של נתניהו, אריה דרעי ואלי ישי, והח"כים גפני וליצמן ועמיתיהם. איפה חיים יבין להכריז שוב: מהפך!? נתניהו מזיע (הזמין בבהילות הלילה את שלי יחימוביץ לפגישת הפצרות, הבטחות ואיומים), וזאב אלקינד מזהיר את לפיד: "לא כל דבר שרוצים באמת משיגים !" (הבוקר ביומן-הבוקר של רשת ב' בקול-ישראל). צפו למחול-החרבות הגלוי בקרוב.

 3. דני :

  לא רק יחימוביץ, גם גלאון הוזמנה אל נתניהו...

  לא רק שלי יחימוביץ הוזמנה השבוע בבהילות לפגישה עם בנימין נתניהו שהתחיל להזיע, גם זהבה גלאון ! ובתחילת-השבוע הבא – אפילו נפתלי בנט שנוא-נפשה של שרה נתניהו נקרא להסתודד עם הטוען לראשות הקואליציה הבאה. ועוד משהו חשוב גם אם לא נקלט ע"י כל ה'ראדארים' הפוליטיים: יאיר לפיד שבעבר הודיע שלא יכנס ל'גוש חוסם' ביחד עם ה'זועבי'ז' התנצל, ואחמד טיבי כבר קיבל את התנצלותו. ספינים מצד אחד, ערפל-קרב והסחת-דעת, ומן הצד השני מאמצים מתוגברים של 'הפרד ומשול' של 'הליכוד-ביתנו' (31 מנדטים) כנגד החזית 'יש עתיד-'הבית היהודי' (גם כן 31 מנדטים). מי ימצמץ ראשון ומי יכופף למי את היד ? מדוע להצמד לסיסמא "רק נתניהו יכול !"? אולי גם אחרים יכולים ? זאת לא אקסיומה שהממשלה הבאה תתבסס על 'מפלגת-גרעין' 'הליכוד-ביתנו'. יש אלטרנטיבה: שלי יחימוביץ, יאיר לפיד (ברוטאציה בראשות הממשלה), נפתלי בנט, ציפי לבני, זהבה גלאון ושאול מופז (עם דב חנין ואחרים שיתמכו "מבחוץ", למשל מראשות ועדת-הכספים, כסגני-שרים או כיו"ר הכנסת אחמד טיבי). דרושה יצירתיות, כבר כתבנו.

 4. דני :

  האזנתם הבוקר (יום א' 10.2.2013) ליומן-הבוקר בקול-ישראל ?

  דיברו היום ביומן-הבוקר של רשת ב' בקול-ישראל (המוגש במיומנות ע"י אריה גולן) 3 חברי-כנסת: שי פירון מ'יש עתיד', איילת שקד מ'הבית היהודי' ונחמן שי מ'העבודה' (יחד ל-3 הסיעות שלהם 46 ח"כיות וח"כים מול ה-49 של הליכוד-ביתנו, ש"ס והיהדות-התורה).
  מי שהאזין להם היטב יכול להתרשם שב-3 הנושאים המרכזיים שעל סדר-יומה של הכנסת החדשה (למעט הסכנה הגרעינית מצד אירן, נושא הנשלף ע"י נתניהו ונגנז חליפות, לפי איך שנוח לו) – גיוס הצעירים החרדים, תקציב-המדינה הבא ומשמעותו לגבי רוב האוכלוסיה, ויחסינו עם השכנים הפלשתינים – ב-3 נושאים אלה הפערים והתהומות בין הסיעות לכאורה עמוקים ורחבים מהיכולת לגשר עליהם. הוסיפו לזה את 2 התבטאויותיו של עובדיה יוסף כלפי 'הבית היהודי' ("הם בית של נכרים, לא של יהודים") וכלפי יאיר לפיד ("הוא מנוול") ושאר התבטאויות של חה"כ גפני ואייכלר ("לא יהיה גיוס חרדים !"), ותקבלו קואליציה בראשות נתניהו שהיא בלתי אפשרית ! לגבי צירופים אחרים אפשריים, כבר רמזתי ואולי אפרט יותר בתגובה או במאמר עתידיים. נסו בעצמכם את הצירופים האפשריים והבלתי אפשריים, ואולי גם אתם תתחילו להסיק שהבחירות לכנסת ה-20 קרובות מן המצופה.

 5. דני :

  להנמיך יומרות ולהשאיר את 49 הח"כים הימניים והחרדים באופוזיציה !

  עוזר פרלמנטרי(חדש) של חברת-כנסת (חדשה) בסיעה (ותיקה) מהסיעות שלדעתי יכולות וצריכות להקים את הקואליציה החליפית לזאת של נתניהו-ליברמן-ש"ס ויהדות-התורה, כתב לי לאחר משקרא את הניתוח וההצעה שלי, שבראש-הממשלה שתוקם יעמדו ברוטציה יאיר לפיד ושלי יחימוביץ: "יאיר לפיד מודה שעדיין אין לו הנסיון והיכולות להיות ראש-ממשלה". "יופי!" עניתי לו, "הכרה במגבלות-הכוח, היכולת והנסיון (כלומר: הנמכת היומרות והציפיות) הן בדיוק מה שדרוש להקמת-הקואליציה החלופית כהצעתי. אנא, העבר לידיעת העוזרים והעוזרות הפרלמנטריים האחרים בסיעות בהן מדובר, ובאמצעותם/ן לחברות-הכנסת ולחברי-הכנסת (61-71 !) בסיעות הרלוונטיות, את הניתוח והרעיון, ואל תניחו עד שיקרום עור וגידים, ונשאיר את 49 הח"כים הימניים והחרדים באופוזיציה". דני.

 6. דני :

  שלי יחימוביץ נפגשה עם נתניהו בפעם השניה בתוך שבועיים

  שוב נקראה שלי יחימוביץ לחלות את פניו של בנימין נתניהו. כתבתי "נקראה" ולא "הוזמנה", כי נתקבעה אצלנו האוירה של פריץ אציל הקורא אליו את הנחותים ממנו, ו'אין דבר כזה' לא להענות לקריאה בבהילות. אז שלי נקראה אל ביבי והתייצבה מייד. הי, מה קורה שם ? נתניהו מצליח להזחיל את שלי, לאט-לאט אבל לבטח, אל הממשלה שהוא רוצה להקים ולעמוד בראשה ? אמר פרשן פוליטי נשמע (בטלביזיה) ונקרא (בעתונו) ששלי שבוייה באמירה שגוייה, אם לא אומללה, שאמרה בעבר על "תהום פעורה" שבינה לנתניהו, וש"לעולם" היא לא תצטרף לממשלה בראשותו. כמו מופז בעבר שבזכרון שלנו נתקבע כ'מזגזג', וכמו ציפי לבני עוד קודם לכן, לאחר ש'תקעה' את עצמה ואת מפלגתה הקודמת ('קדימה') לאחר הבחירות הקודמות, כמי שאיננה מוכנה או מסוגלת לחלוק עם נתניהו (אז הוא עמד בראש 27 ח"כים והיא בראשם של 28) את הובלת-הממשלה והמדינה, כמו שני אלה – אמר אותו הפרשן – גם שלי יחימוביץ טעתה באמירה/התחייבות נמהרת ושגוייה, שעכשיו היא לכאורה "כלואה" בגללה באופוזיציה. הוא גם טען שלדברי יחימוביץ היא "נרמסת" (או ביטוי דומה) ע"י חברים ממפלגתה פנימה על סירובה (נכון לעכשיו) להצטרף לממשלתו של נתניהו ולקבל "תיק כלכלי חשוב" (האוצר ?) ו"להשפיע מבפנים". בשידור אחר הפנה הפרשן ההוא את אצבעו אל רקתו כאילו הוא אומר לשלי: לקבל את משרד-האוצר לקראת העתיד הכלכלי שעל סיפו עומדת מדינת-ישראל, כמוהו כהתאבדות. לסיכום (על פי אותו פרשן, הנחשב "מקורב למלכות" ובמעין גילוי נאות אספר שבאקראי ראיתי אותו מסתודד בבית-קפה תל-אביבי נחשב עם "היועץ האסטרטגי" שהעביר את מתן-עצותיו מאהוד ברק אל שלי יחמוביץ, שלום קיטל), "עומדים על הפרק" לדידו של נתניהו 3 "בסיסי-קואליציה" אפשריים: 1. עם ש"ס ויהדות-התורה, שאליהם יצטרפו בחדווה ו/או בחריקת-שיניים 'קדימה' וה'עבודה' (יחד 66 ח"כיות וח"כים), או 'יש עתיד' (במקום ה'עבודה') או 'הבית היהודי' (יחד 70-63 מנדטים). לשם כך צריכים "לבלוע צפרדעים" או שלי יחימוביץ ("תהום פעורה") או יאיר לפיד ("לא אצטלם ביחד עם ש"ס"), או נפתלי בנט (גיוס החרדים כ'דגל' שיתקפל). 2. "בסיס קואליציוני אפשרי (תיאורטי ?) אחר: 'הליכוד-ביתנו' עם 'ציר' נפתלי בנט-יאיר לפיד (יחד 62 מנדטים) שאליו יוזמנו להצטרף 'קדימה' (שתרוץ להצטרף, למרות הצהרות שלדעתי הן נבובות של ח"כ ישראל חסון, ש"הכל פתוח") ו'התנועה', שבה ציפי לבני תצטרך אולי "לבלוע כדורים נגד בחילה" (כאמירתו של יצחק רבין בעת הרכבת קואליציה אחרת) בדרכה לממשלת-נתניהו. נתניהו לא "אוהב" את הקואליציה הזאת שבה הוא ו-31 המנדטים שלו ושל ליברמן יהיו שבויים בידי 31 המנדטים של 'ציר' לפיד-בנט, ללא ה"איזון" של החרדים שישארו באופוזיציה. לכן חלק ניכר ממאמציו של נתניהו כיום הוא 'לתקוע טריז' ב'ציר' של לפיד-בנט ולהחשיד אותם זה בעיני זה, בבחינת 'הפרד ומשול'. 3. "בסיס-קואליציה" אפשרי נוסף: נתניהו-בנט-ש"ס-יחימוביץ (69 מנדטים). שימו לב שב-2 מ-3 האפשרויות הנ"ל שלי יחימוביץ היא דמות-מפתח ! כי למרות שיש בסיעת ה'עבודה' בכנסת רק 15 חברות-כנסת וחברי-כנסת והיא הסיעה השלישית בגודלה – הצטרפות שלה לקואליצייה כלשהי בראשות נתניהו (כמו הצטרפות של יאיר לפיד שגם הוא "דמות-מפתח" כמו שלי, לא הרבה יותר ממנה !), הופכת את הקמתה לאפשרית ! אבל, 'העבודה' בראשות שלי יחימוביץ היא "מפלגת-מפתח" לא רק לקואליציה בראשות נתניהו. היא מרכיב חשוב עד חיוני גם ב"בסיס-קואליציה", ללא נתניהו וליברמן ! ואני הרי כותב על זה כאן ללא הרף: 'יש עתיד'+'העבודה'+'הבית היהודי' (ה'ציר' שבינתיים כנראה בכלל לא נחלש, למרות מאמצי נתניהו)+'התנועה'+'קדימה'+מרצ (יחד 60 מנדטים !) 'בסיס' שיהפוך לרוב בכנסת כאשר יתמכו בו, אפילו "מבחוץ", ח"כ דב חנין, אחמד טיבי (סגני השרים במשרדי הרווחה או הגנת-הסביבה והבריאות) ונוספים מהסביבה הפוליטית שלהם. "מפתח" הוא אולי בידי שלי יחימוביץ, שצריכה לשם כך להפנים שביחד עם יאיר לפיד, וברוטציה ביניהם, היא יכולה להיות ראש-ממשלה (ומשנה לרוה"מ לסירוגין) כבר בקדנציה הנוכחית של כנסת-ישראל ! אפשר להשאיר את נתניהו-ליברמן-ש"ס ויהדות-התורה (49 ח"כים) באופוזיציה כבר מעכשיו! נו !!!

 7. משתמש אנונימי על השימוש בסולר :-) :

  דני, אתה עצמאי או מטעם בנט?

  מרצ ישבו עם בנט? ניתן לגשר על התהום ביניהם? חד"ש תתמוך מבחוץ? אורית סטרוק תהיה שרת החינוך?

  ציפי לבני יכלה לשלם בשעתו ש"ס כדי לקנות לעצמה (ולכולנו?) את הזמן שהיתה זקוקה לו לסיום המו"מ עם הפלשתינאים (היא בעצמה טעונת שההליכה לבחירות קטעה את המו"מ בשלב מתקדם). זו היתה הטעות האסטרטגית שלה. נקודה. כל הטעויות הטקטיות שעשתה או לא עשתה אח"כ כבר לא רלבנטיות. היא יצרה במו ידיה את העצירות הפוליטית. ולדעתי היא צריכה עכשיו ללכת הביתה. אבל במפלגה שלה לא חובטים בה ולא מטווחים אותה ולא סוחטים אותה ולא טוחנים אותה. טוחנים – זה היה הביטוי.

 8. דני :

  משתמש אנונימי,אתה מחפש תהומות וגירושים ?

  'משתמש אנונימי', 1. אתה מתמקד בתהומות במקום לחפש או לבנות גשרים, וממליץ "לגרש הביתה" במקום למצוא נימוקים לשיתוף-פעולה תוך חיזוק הנפשות הקיימות ב'זירה' לתועלת כולנו. מה 'יצא' לך (או לנו) משילוחה הביתה של ציפי לבני, שכבר פרשה פעם אחת ושום תועלת לא צמחה מזה. 2. אני מוצא לא מעט משותף במאפיינים של רבים מהמצביעים עבור בנט, לפיד ומרצ, תתפלא, גם אם יש מי שאינם אוהבים את "הבועה התל-אביבית", "השינקינאים", או את צעירי רעננה-הרצליה-רמת-השרון. מרצ כיום היא כמעט כבר לא 'ג'ומס' ו'אבו' וילן הקיבוצניקים ממפ"ם, ואפילו אילן גילאון ממפ"ם העירונית כבר קרוב יותר לרבים מהח"כים של 'יש עתיד' מהצד האחד ואפילו לחלקים ב'בית היהודי' מהצד השני. אני מתכוון בעיקר למאפיינים סוציו-אקונומיים ולאינוטרסים חברתיים-כלכליים-אזרחיים, ופחות להשקפת-העולם בענייני צבא, בטחון ומדיניות-חוץ. פוליטיקה היא אמנות-האפשר, ואם אפשר להבליט את המשותף ולהצניע (עד הבחירות הבאות) את המפריד, וכך 'לתפוס את השלטון' באופן סופר-דמוקרטי, אז מדוע לא ? להדיח את נתניהו וליברמן לאופוזיציה (ואיתם גם את ש"ס ויהדות-התורה') לא שווה את המאמץ ? ואשר ל"תמיכה מבחוץ", צריך להשתחרר ממוסכמות, וללמוד מנסיונם המוצלח של החרדים האשכנזים כבר קדנציות אחדות. סגני-שרים וראשות ועדת-הכספים לסיעה בת 5-7 מנדטים כל-כך הרבה זמן, לא משהו שכדאי לאמץ ? ואחרונה – אורית סטרוק כשרת-החינוך. מי אמר שזאת הצעתי? לדעתי נפתלי בנט ישמח להיות שר-הפנים או שר התמ"ת, וזהבה גלאון תשמח להיות שרת-החינוך. זה יותר קרוב לעמדותיך ? וחוץ מזה טעית בי. אני לא שליח של נפתלי בנט.

 9. מיכאל לינדנבאום :

  גוש חוסם לא,אז קואליציה כן?

  דני המסתורי מדבר "בלי בעל הבית".
  לפיד(יש דיוידנד) ,ולבני(בלוק השלום וההפרטה),סרבו להצעת שלי ליצור גוש חוסם.

  בנתונים אלה איך אפשרית קואליציה חליפית לביבי?

 10. משתמש אנונימי על השימוש בסולר :-) :

  דני
  לדעתי אתה בכלל לא מודע למה שקורה מילימטר מעבר לתחומי השיפוט של מדינת ישראל בתוך הקו הירוק.

  יש עולם שם בחוץ והוא חי ובועט.

  הפוליטיקה הישראלית הגיעה למקום שלדעתי הפלשתינאים מרוצים ממנו מאוד. אימפוטנטיות מוחלטת וחוסר אונים בתחום המדיני -בטחוני.

  ובתחום הפנימי כנ"ל העדר מוחלט של אפשרות הכרעה בעניינים "שוליים" כמו חברה וכלכלה שהם התשתית שקובעת עד כמה חברה מסוגלת להתמודד עם האתגרים שלה. ההבדל בין אילן גילאון ללפיד הוא עצום.
  וטוב שבדמוקרטיה יוצבו אלטרנטיבות. זוהי נשמת אפה של הדמוקרטיה.

  אבל הבחירות האחרונות אכן מצביעות על כך שהציבור מתביית דווקא על הנושאים הפחות אקוטיים ונמלט מהצורך להכריע בנושאים האקוטיים.

  שום טריק חשבונאי לא יוציא אותנו מהמלכודת הזאת.
  כפי שמיכאל כבר ציין כאן, שלי יחימוביץ הציעה ללפיד להצטרף לגוף מרכז שמאל שחוסם את הימין (ובנט זה ימין עמוק, תעבור על רשימת הח"כים שנכנסו מטעמה לכנסת).
  לפיד פטר את הצעת יחימוביץ בביטוי שספק אם יוכל להיפטר ממנו – הזועבי'ז.

 11. דני :

  למדתי שכדאי להתכונן גם לבלתי צפוי

  כיום ובשבועות הקרובים ה'מנדט' להרכבת-הקואליציה והקמת-הממשלה ניתן לבנימין נתניהו. יתכן שיצליח, אבל יתכן גם שיכשל. ואז שוב יקראו ראשי-הסיעות לנשיא-המדינה, שאולי יומלץ לו להטיל את 'מעשה-המרכבה' על מישהו אחר. בסיטואציה האפשרית הזאת יש שתי אפשרויות: שכלל לא יימצא מי שירכיב קואליציה ממשלתית, והכנסת ה-19 תצטרך להתפזר לקראת בחירות לכנסת ה-20 (זהו תרחיש שהתכנותו נמוכה אבל קיימת; גם אם הממשלה שבכל זאת תוקם לא תצליח להעביר בכנסת את תקציב 2013 עד תום הארכה החוקית). במקרה כזה – מה יהיה עדיף מבחינת האינטרס של 'העבודה' למשל ? ללכת לבחירות ולקוות להמשך ה'מומנטום' של צבירת מצביעים בעדה, או "לבלוע כדורים נגד בחילה", להצטרף בכל זאת לממשלת-נתניהו (זה מה שהוא כנראה רוצה), או שכל 3 ראשי-הסיעות – 'יש עתיד', 'העבודה' ו'הבית היהודי' – יחד 46 מנדטים, יבינו שטריפת-הקלפים מחדש עשוייה להועיל אבל גם להזיק להם. מוטב אז ש'יקחו אויר', ובכל זאת ימצאו שפה משותפת ועקרונות מחברים להקמת הקואליציה בלי נתניהו, בלי ליברמן, בלי ש"ס ובלי 'יהדות-התורה'. האם 'מטרת-העל' של "השתלטות" ה-3 האלה על השלטון במדינת-ישראל איננה ראויה לתשלום המחיר הנדרש? ולשם הבהרה: את הדברים האלה, בניסוחים שונים ומותאמים לכל נמען, העברתי גם ל'בעלי-הבית'.

 12. משתמש אנונימי על השימוש בסולר :-) :

  רוצה לשחק בתסריטים "הגיוניים"?
  הנה
  ביבי מקים קואליציה של 63 – הליכוד, הבית, ש"ס, יהדות, קדימה.

  מפגש אינטרסים מקרי מגבש קואליציה חיצונית שבראשה אובמה וזו יוצרת לחץ על ביבי ואבו-מאזן. הם מתישבים למו"מ.
  בנט אמר שמו"מ לא מפריע לו כי הוא לא מאמין שיושגו תוצאות (נניח שמאמינים לו).
  אבל המו"מ מוביל להסכם.
  בנט יוצא. כנ"ל 11 מחברי הליכוד שחוברים אליו.
  התנועה ולפיד מצטרפים לממשלה – סה"כ קואליציה בת 65 ח"כים. ללפיד יש עכשיו תירוץ לשבת עם ש"ס שלא היה לפני כן.
  (תיתכן פרישה של חמישה ח"כים מהעבודה לליכוד, לתנועה או לקדימה. כל הסימנים מראים שפרץ עסוק בזה עכשיו מעל לראשו).
  העבודה ומרצ תומכות מבחוץ בהסכם.

  במקביל עובר תקציב קשה שש"ס מרככת אותו במידה מסוימת, אולי בעזרת הבית היהודי ויהדות התורה(תמורת הבנה לגבי נושאים אחרים ששנוים במחלוקת).

  שלי יחימוביץ תחזור ותטען שמלכתחילה אמרה שהנושא המדיני יפתר ע"י לחץ חיצוני על שני הצדדים לטובת הסכם שהמתווה שלו ידוע מראש ושעכשיו, אם זה לא היה ברור קודם – מתבהרים עוד יותר קווי המחלוקת בנושאי פנים ושעל זה יהיו הבחירות הבאות, בלי תירוצים.
  (שלי זוכרת היטב מה שטענו פה שנים אנשי שמאל "שרק הימין יכול לעשות שלום כשהוא בקואליציה כי לא תהיה לו אופוזיציה למהלך כזה, ולהיפך, כשהימין באופוזיציה הוא ישבש כל נסיון לפתרון מדיני).

  הבחירות יוקדמו על שאלת התקציב. כל ממשלה שתקום תצטרך ללכת במתווה ההסכם שהושג. אלא אם בבחירות האלה יהיה רוב ברור למתנגדי ההסכם.

  אז מה הבעיה? ש"ס והבית היהודי? אם התסריט שבנט יושב עם השמאל הוא תסריט הגיוני, אז התסריט שהוא יושב עם ש"ס איננו הגיוני פחות.

  למעשה כל האינדיקציות מראות שביבי חותר כבר עכשיו לקואליציה של ליכוד, לפיד, ש"ס, תנועה, יהדות, רצוי אם אפשר עם תוספת של חמישיה מהעבודה (למרות שאפשר לכאורה לזהות בקלות את החמישיה הציניקנית הזאת, לדעתי היא קיימת רק על הנייר)

  ודרך אגב, הברית בין לפיד ובנט היא בלוף. בבית היהודי אין דיקטטור שמונה לעשר שנים והח"כים שם לא ישחקו משחקים כשיגיע רגע האמת. בינתיים, מה אכפת להם.

  ובינתים, גם ביבי, מה אכפת לו? הוא מסחרר סחרירים לאורך לרוחב ולאלכסון, ולא נראה כרגע שצריך יותר מדי לדאוג לו.

 13. משתמש אנונימי על השימוש בסולר :-) :

  ואם כבר משתעשעים בתסריטים, מענין על מה מדברים ביניהם בטלפון יחימוביץ וביבי.
  אולי על חוק השליש? נשמע אבסורד גמור הא? כאילו נתניהו צריך 11 מנדטים לתנועה….

 14. דני :

  כל המביא דברים בשם אומרם מביא גאולה לעולם

  כדי לא להיות הקול היחיד ה'קורא במדבר', הרשו לי להפנות את תשומת-לבכם למאמרו של העתונאי יואב יצחק (שלא כולם אוהבים את דבריו, לעיתים הם מתבררים כלא מדוייקים, וגם יש אומרים שלפעמים הוא משמש 'שופר' ל'תוקעים' אינטרסנטים אחרים), בעתונו המקוון 'חדשות המחלקה הראשונה': http://www.news1.co.il/Archive/001-D-321906-00.html
  כותב יואב יצחק בין היתר (קטעים ערוכים על-ידי כולל התוספות בסוגריים):"הברית בין בנט ולפיד לא ניתנת לפירוק. לכן שניהם יישארו בחוץ" כך אומר גורם בכיר מאוד מאנשיו של נתניהו ומסביר: פועלים להקמת קואליציה חלופית…"יש מו"מ מכפר המכבייה. ויש מו"מ מתחת לרדאר".
  תמונה עגומה וקודרת לראש הממשלה בנימין נתניהו מתבררת, בימים אלה, תוך כדי ניהול המו"מ להקמת קואליציה חדשה. "התמונה ברורה", אמר ל-News1 גורם בכיר מאוד הנמנה עם אנשיו של ראש הממשלה. "ברית הדוקה בין בנט ולפיד שאינה ניתנת לפירוק. ויש גם את האמירה של לפיד – 'רק לא ש"ס', וזה מוציא מהמשחק את לפיד ובנט כרגע". שתי המפלגות יישארו כנראה בחוץ. אותו גורם מסר ל-News1, כי בנסיבות אלה ועל רקע זה התקיימה הפגישה עם יו"ר 'העבודה' שלי יחימוביץ', להקמת קואליציה שתכלול את הליכוד-ביתנו (31), העבודה (15), שס (11), מפלגת התנועה (6), קדימה בראשות שאול מופז (2) ואת יהדות-התורה (7). סך-הכל 72 חברי כנסת. "יחימוביץ' לא פוסלת ממשלה כזו". אמר המקורב, "הדיבור הפומבי הוא נגד. אבל אתמול בפעם הראשונה, אחרי השיחה עם נתניהו, היא דיברה על 'פערים גדולים' (ולא על תהום), ופערים, כידוע, ניתנים לגישור"…חברי מפלגת העבודה מפולגים. חברי הכנסת בנימין בן-אליעזר ויצחק הרצוג בעד כניסה לממשלה החדשה…(אחרים נגד) יש עוד שבועיים ודברים יכולים להשתנות…יש מו"מ מכפר המכבייה. ויש מו"מ מתחת לרדאר". לדבריו, מתנהלים מהלכים מאחורי הקלעים שיכולים להביא לשינויים מהותיים ביותר במרוצת הימים הקרובים… נתניהו, אמר אותו גורם, "לא מעוניין לוותר על ש"ס….ש"ס תהיה בממשלה, ומפלגות יש עתיד והבית היהודי יישארו מחוץ לקואליציה! ואם לא תוקם ממשלה חלופית בראשות נתניהו? – "הולכים לבחירות חדשות". זו אפשרות תיאורטית, בשלב זה, אך היא קיימת. עודכן:16/02/2013
  כאמור, דברים בשם כותבם.

 15. דני :

  לא רק ב-News1 אלא גם ב'מעריב' הבוקר

  קראו גם מה שנכתב הבוקר (17.2.2013) ב'מעריב' ע"י זאב קם: http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/437/084.html?hp=1&cat=404&loc=2
  פוליטי מדיני – אולטימטום חדש של לפיד ובנט לנתניהו:
  יש עתיד והבית היהודי הודיעו לליכוד-ביתנו: נכנס לממשלה רק יחד. ביקורת בליכוד: "ביבי לא מבין שיש כאן פוליטיקה אחרת"
  זאב קם | 17/2/2013
  הברית בין יו"ר יש עתיד יאיר לפיד ובין יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, עליה פורסם לראשונה ב-nrg-מעריב, עולה מדרגה. בימים האחרונים העבירו שתי המפלגות, בנפרד ובמקביל, מסר מתואם לחברי צוות המו"מ של הליכוד-ביתנו, שלפיו אם הם מעוניינים לסגור הסכם קואליציוני, הדבר צריך להיעשות מול שתי המפלגות ביחד. גם גורמים המעורים במו"מ הקואליציוני מטעם הליכוד-ביתנו הודו כי אכן הועברו מסרים כאלו בימים האחרונים מצד שתי המפלגות…להערכת אותם גורמים יגבר הלחץ על בנט ככל שהזמן יעבור..אמש נשמעו גם קולות שונים מתוך הליכוד-ביתנו ביחס להתנהלות של ראש הממשלה בנימין נתניהו מול הברית בין לפיד לבנט. "אם ביבי לא יבין שיש פה פוליטיקה אחרת ואנשים אחרים, שלא מקדשים רק את התפקידים אלא מתמקדים בדברים אחרים, הוא לא יצליח להרכיב קואליציה"…במערכת הפוליטית העריכו…(ש)המו"מ הקואליציוני…הנוכחי עשוי להסתיים ממש ברגע האחרון לפני החזרת המנדט לנשיא פרס. פגישות נוספות של אנשי יש עתיד והבית היהודי עם צוות המו"מ של הליכוד-ביתנו לא מתוכננות כרגע, אך בין שתי המפלגות דווקא כן: השבוע ייפגשו יו"ר צוות המו"מ של הבית היהודי, ח"כ אורי אריאל, עם ח"כ עופר שלח מיש עתיד…נתניהו וח"כ שלי יחימוביץ' נפגשו ביום שישי בפעם השנייה. בתום פגישה בארבע עיניים שהתקיימה ביום שישי במעון ראש הממשלה, לבקשתו של נתניהו, אמרה יחימוביץ' כי הפגישה התנהלה באווירה טובה, אך הפערים הגדולים בהשקפת העולם נותרו כשהיו… גורמים בליכוד אמרו לאחר הפגישה כי בימים האחרונים מפעיל נתניהו לחצים כבדים על יחימוביץ', במטרה לשכנעה להיכנס בכל זאת לקואליציה…" וגו'.

 16. דני :

  וגם ב'ידיעות אחרונות' -

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4345687,00.html
  בליכוד מאשימים: בגלל בנט תקום ממשלת שמאל.
  צביקה ברוט ויובל קרני, כתבי ynet ו"ידיעות אחרונות"
  פורסם: 17.02.13, 08:39
  "שיתוף הפעולה בין נפתלי בנט ליאיר לפיד מצליח להרגיז את הליכוד: בכירים במפלגתו של ראש הממשלה תקפו אמש (שבת) את יו"ר הבית היהודי והאשימו אותו בהפרת ההבטחות לבוחריו – מה שעלול להוביל, לדבריהם, להקמת ממשלת שמאל….בכיר בליכוד הוסיף: "בנט פשוט הונה את הבוחרים שלו. הוא שיחק אותה כאילו הוא בעד נתניהו. "לאורך הקמפיין הוא אמר שהוא רוצה ממשלה של המחנה הלאומי בראשות נתניהו", אמרו, "הוא אפילו פירסם שלטים עם תמונה משותפת שלהם, ואחרי שקיבל את קולות הימין הוא מוכיח שהכל אישי ומשתף פעולה עם השמאל כדי לפגוע בנתניהו. בגללו יהיו בחירות חדשות, והשמאל יעלה לשלטון"…בתוך כך קיימו ביום שישי ראש הממשלה נתניהו ויו"ר מפלגת העבודה ח"כ שלי יחימוביץ' פגישה נוספת בניסיון לבדוק אפשרות שהעבודה תצטרף לקואליציה…גורמים המקורבים לנושא ציינו כי "נתניהו מעוניין ללכת לקראת העבודה בתחום הכלכלי, והשניים יפגשו שוב". לדבריו ראש הממשלה יציע ליחימוביץ' את תיק האוצר, וכן תיקים כלכליים נוספים לעבודה."

 17. דני :

  וגם בקול-ישראל

  בתכנית 'הכל דיבורים' ברשת ב' של קול-ישראל (בערך בשעה 11:20 היום) סיפר הכתב לענייני-מפלגות יואב קרקובסקי, שנתניהו מינה את 3 בכיריו – זאב אלקינד, אביגדור ליברמן ובוגי יעלון – לטפל 'נקודתית' בפירוק השותפות שבין יאיר לפיד ונפתלי בנט, וזאת במקביל למו"מ הקואליציוני הרשמי. זאב אלקינד רואיין באותה תכנית, ובין היתר "איים": אם לא נצליח להקים ממשלת-ימין של "המחנה הלאומי", הקרובה ברוחה יותר למצביעי 'הבית היהודי', תקום מפלגת-שמאל ! זה מה שנפתלי בנט ובוחריו רוצים ? אז האם רק אני (דני) "הוזה ממוחי הקודח" ? המשיכו לעקוב.

 18. דני :

  ספינים, אזהרות, פיתויים וברית חשאית

  שמעתי היום בין היתר (בערוץ הכנסת בטלביזיה, בקול-ישראל, וכיו"ב) את מירב מיכאלי (כאשר נתניהו יסכים להיות לסוציאל-דמוקרט וגם להתחייב למו"מ עם הפלשתינים, יהיה על מה לדבר לגבי כניסת 'העבודה' לקואליציה שלו), את בוגי יעלון (בוחרי 'הבית היהודי' הצביעו בעדו כדי שיהיה חלק מקואליציה לאומית-ימנית ולא שיחבור ליאיר לפיד ולציפי לבני שימכרו את המדינה לפלשתינים) ועוד כהנה וכהנה אמירות. וגם כל (ממש כל) הפרשנים מצביעים על הקשיים ועל התסבוכת ועל אי-היכולת של נתניהו להרכיב קואליציה, ומנבאים על אחת מ-2 האפשרויות: בכל זאת ברגע האחרון 'התקפלות' של נתניהו מצד אחד ושל שותפים פוטנציאליים מולו (ש"ס, לפיד, בנט, יחימוביץ…) או הליכה מייד לבחירות לכנסת ה-20 ! מדוע אף פרשן בינתיים לא רואה התכנותה של קואליציה בלי נתניהו, ליברמן, ש"ס ויהדות-התורה (49 מנדטים בס"ה) ? רק של בנט, לפיד, יחימוביץ, לבני, מופז, גלאון (יחד 60 מנדטים) + דב חנין ואחמד טיבי (שני סגני-שרים, במשרד לאיכות-הסביבה או הרווחה ובמשרד-הבריאות) ואולי נוספים מסיעותיהם?

 19. מיכאל לינדנבאום :

  איפוא בעלי הבית

  דני המסתורי כתב:" את הדברים האלה, בניסוחים שונים ומותאמים לכל נמען, העברתי גם ל'בעלי-הבית'."
  האם "בעלי הבית",לפיד,בנט,לבני,גלאון,ענו לך? התייחסו לרעיון הקואליציה התחליפית לביבי??

 20. דני :

  בעלי-הבית שומרים על חשאיות, אבל לא הפרשנים

  1. הבוקר, לפחות פעמיים שמעתי ברדיו פרשני-פוליטיקה מתחילים "לחשב חישובים" למקרה המסתמן כיותר ויותר אפשרי, שנתניהו לא יצליח להרכיב קואליציה ממשלתית ! מדוע לחשב חישובים ולהעלות רעיונות לגבי תרחיש לא מציאותי ? מסתבר שהוא אולי כן מציאותי. אחת הפרשנויות: לאחר שנתניהו "יחזיר את המנדט" לנשיא, פרס יעביר את משימת הרכבת הקואליציה למישהו אחר בליכוד (יעלון ? סער ?). כמו שכבר קרה בעבר שאשכול הרכיב קואליציה שמישהו אחר (בן-גוריון) נועד לעמוד בראשה.
  2. התרחשות אפשרית אחרת שפרשנים מתחילים לבדוק (פחות מחודש אחרי הבחירות !) היא התפצלויות ופילוגים בסיעות מסויימות, על רקע חילוקי-דעות לגבי הצטרפות לקואליציה או אי-הצטרפות, והנימוקים לכך (קוי-יסוד ועקרונות, ו'תיקים')
  3. לא. עדיין לא קבלתי ישירות אישור למה שמתרחש 'מתחת לרדאר' של כמעט כולם: התרקמות הקואליציה החליפית בלי הליכוד, ש"ס ויהדות-התורה. אבל ישנם סימנים גוברים להתחזקות שיתוף-הפעולה (טקטי בלבד או בסיסי) בין יאיר לפיד ונפתלי בנט, והלחץ והזעם שזה יוצר אצל נתניהו (ואולי, כך נרמז, גם מחלוקת בבית-נתניהו פנימה).
  4. מטבע הדברים, ההסכמות (גם אם בינתיים עדין לא הסכם), בין 'יש עתיד', 'העבודה', ו'הבית היהודי', ישארו חשאיות עד שתסתיים בלא-כלום הארכה שניתנה לנתניהו להקים את ממשלתו, וה"שחקנים" יצטרכו להחליט מה עושים הלאה, ואיך מפיקים את מירב התועלות מן המצב שיווצר אז (ראה למעלה סעיף 1. בתגובתי זאת).

 21. דני :

  בליכוד מאיימים: בחירות חדשות !

  בליכוד מאיימים: נתניהו לא פוסל בחירות חדשות.
  על רקע חוסר ההצלחה לפרק את הברית בין לפיד לבנט, טוענים במפלגה כי רה"מ לא יהסס ללכת לקלפי. בבית היהודי לא מתרגשים. זאב קם 18/2/2013: האם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מוכן ללכת עד הסוף במשחק הפוקר הפוליטי שהוא מנהל מול הברית המפתיעה לפיד-בנט ? בכירים בליכוד ביתנו, שמעורים בנבכי המו"מ הקואליציוני, טוענים כי נתניהו אינו חושש מבחירות וכי הוא לא מתכוון להיכנע לתכתיב שהציבו בפניו השניים – גם במחיר של בחירות חדשות… http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/437/295.html?hp=1&cat=404&loc=2

 22. דני :

  לבני, פרץ ומצנע מ'התנועה'

  וישנם שם גם מאיר שטרית (שר משפטים, פנים ואוצר לשעבר), דוד צור (ניצב במשטרה בדימוס) ואלעזר שטרן (אלוף בצה"ל בדימוס). אבל רק לבני ופרץ יהיו כנראה, לפי ההסכם הקואליציוני שעליו יוכרז הערב, שרים בממשלה הבאה, אם תוקם על אף הכל. עמרם מצנע יהיה אולי יו"ר ועדה (איזו ? בודאי לא ועדת-החוץ והבטחון או ועדת-הכספים המשפיעות. אולי ועדת הפנים ואיכות-הסביבה שעד כה ישב בראשה אמנון כהן מש"ס). וה-3 הנ"ל מה יהיה עליהם ? יושבי-ספסלים אחוריים הסרים למשמעתה של הקואליציה ומצביעים על-פי הוראות מצליפיה כרובוטים ? מילא ציפי לבני ועמיר פרץ, שישיבתם באופוזיציה היא בעיניהם בזבוז של זמנם וכישוריהם, כי הם מעריכים את עצמם כראויים ליותר מזה. אבל עמרם מצנע ? הוא ממש מאכזב. לא שר או אפילו סגן-שר. אני מודה, בעבר הערכתי אותו כאמין ו"עקרוני" יותר. גם מוכשר לא פחות מ-2 שרי 'התנועה' המיועדים, לבני ופרץ. מאכזב, כבר כתבתי. כך גם לגבי מאיר שטרית ! ועוד דבר: האם עלי להתחיל לדאוג לאפיית עוגה בצורת-כובע, כדי לאכול אותו כאשר בכל זאת ולמרות הכל יצליח נתניהו להביא להקמת ממשלה חדשה בישראל ? ימים יגידו.

 23. דני :

  מקסימום 57 מנדטים... או פילוג

  לפי מה שמתחיל להראות עכשיו (ואני מדגיש: עכשיו, או בינתיים), נתניהו יצליח עד סוף הארכה שקיבל כדי להרכיב קואליציה, לאסוף 57 ח"כים ל'חבילתו': 20 של הליכוד, 11 של ישראל ביתנו, 6 של 'התנועה', 2 של 'קדימה', 11 של ש"ס ו-7 של יהדות-התורה. כדי לעבור את סף ה-60, או שיצליח לפלג את 'הבית היהודי', או את 'יש עתיד', או את 'העבודה' (זכרו את 5 העריקים של 'עצמאות' ואת בריחת ח"כי 'קדימה' ימינה, כמו צחי הנגבי, ושמאלה כמו נחמן שי). בלי אלה, אין לנתניהו קואליצייה של יותר מ-60! אז בינתיים עוד אינני מכין את בית-הבליעה שלי לאכילת הכובע.
  אגב: אמש היה מי שסיפר לי על הסתודדות "מוזרה" כלשון המספר של ציפי לבני וגדעון סער יום-יומיים קודם לכן בבית פרטי של מישהו שלישי. בדיעבד, האם היה זה חלק מהמהלך לחבירת לבני אל הליכוד, צור מחצבתה, ושל מאיר שטרית, גם הוא מהליכוד ? (אבל מה עם פרץ ומצנע שצור-מחצבתם ב'עבודה' ?)

 24. משתמש אנונימי על השימוש בסולר :-) :

  דני
  לא ברור מה מניע אותך פה עם הלהט הזה להקים ממשלה באמצעות אתר עבודה שחורה (ומן הסתם עוד אתרים).

  אבל אתה כנראה "מתחמם".
  פרץ לאיכות הסביבה? למה לא רווחה?
  פרץ סומך על לבני ונותן לה כרטיס פתוח?עלינא כמאן?
  אם חוק השליש אינו קובע סף תחתון מעל ל- 3 מנדטים,

  אז ברור איפה נמצא ראשו של פרץ בימים אלה ובמיוחד מהערב –

  המטרה לקחת את מצנע, או מישהו אחר (נגיד שטרית?) או זה וגם זה, לחלוץ מהעבודה לפחות חמישה ח"כים ולהרכיב סיעה של 7 מינימום כשהוא עומד בראשה.

  ציפיצ תישאר עם 3-4 מנדטים. העבודה עם מקסימום 10, ואם המהלך יצליח מעבר למשוער פרץ יכול לעמוד גם בראש סיעה של 10 ואז לעבודה יהיו 8 מנדטים ותנועה 3 . אם הוא חובר לנתניהו יש לך קואליציה של 64 מנדטים, בלי לפיד ובנט.

  הכל הולך, מכירת חיסול, מישהו אמר פריימריז.

  אפשר לקוות שפרץ בונה להמעיט בערכם של אנשים וכל המשחקים פה הם שעשועי דמיון.

 25. משתמש אנונימי על השימוש בסולר :-) :

  שפרץ נוטה להמעיט….

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.