postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » גזענים נמאסתם!

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

גזענים נמאסתם!

נושאים בחירות 2013, פוליטי, פוליטישוק ב 12.01.13 22:45

וכעת עלו עוד תמונות של פייגלין ובנט, מסתבר שאם אתה לא עונה לטיפוס האידאלי – כנראה, חילוני, אשכנזי שמאלני את/ה מועד לחיצי גזענות במערכת הבחירות. לצערי נראה שהגזענות שורה בכול. הנה זה מגיע, הטמפרטורות רותחות, תשדירי בחירות עולים לאוויר ריח חריף של גזענות — הבחירות כבר כאן!
מאת: הני זובידה
אודה ואתוודה את תשדיר הבחירות של ש״ס לא ראיתי במלואו, לא החזקתי מעמד זה היה מביך ומרושע מידי, כל פעם שהפעלתי את האינטרנט לראות את הסרטון נרתעתי והפסקתי באמצע כמה נמוך ניתן לרדת? לא שאני חושב ש״הלב שלך בשמאל נשמה״ טוב יותר והסרטון מלא הסריאוטיפים הגזענים עם הרבנים ה״מזרחים״ לא עזר לי להתגבר על הבחילה. חברה שהחליטה כן להתחתן ברבנות סיפרה לי השבוע כי במהלך ה״טקס״ עמדו הזוגות וסביבם כ-20 רבנים, היא ציינה שלתדהמתה רק אחד היה מזרחי וכולם אשכנזים, כשהעלתה נושא זה הושתקה בטענה שהיא טועה ונאמר לה כי זה יכול לפגוע בה….כמו גם הסרטון שבו משווים חוסר הצבעה ל״עוד מירי רגב בכנסת״ וזאת ממפלגה שחרתה על דגלה פמיניזם, זוהי מיזוגניות! לצערי נראה שהגזענות שורה בכול.
אולם ישנם המון דברים שקורים קצת יותר בשקט, קצת יותר מאחורי הקלעים והנה כמה מהם. ראשית, נתחיל בעבודה, נכון אני צפיתי ועדיין חושב ש״ליל הסכינים הארוכות״ יחל מייד לאחר הבחירות, אולם חלק החליטו להקדים את הפוטש. ואנשים כעסו עליהם! למה? מה אומרים לכם השמות עמיר פרץ, אהוד ברק, פואד בן אליעזר ושוב עמיר פרץ? אלו כולם אנשים שבשלב זה או אחר של הקריירה הפוליטית שלהם חטפו ״פוטש״ מהגברת יחימוביץ. אז כנאמר what goes around comes around – או קרמה היא באמת בעייתית. ברוכים הבאים למפלגת העבודה 2013 – כלום לא השתנה והחיים קשים. סכסוכים שנאות אישיות והמון דם רע, וזה בכלל אחרי שעמיר פרץ עזב. אני עדיין ממתין לליל הבחירות שבו כל תוצאה מתחת ל-16 מנדטים תיגמר בליל שימורים – יהיה מעניין אמרתי?
ובליכוד? ובכן שם יש המון כעס, הקמפיין מנוהל על ידי ארתור פינקלשטיין שהיה יועץ הסתרים המאוד גלוי של ישראל ביתנו בשתי הקדנציות האחרונות – ההחלטה היא שאף אחד לא מדבר! ראש המטה הוא גדעון סער – שר האוצר הבא או שר החינוך נשאר או הדי גי הבא של הממשלה?; הדובר הוא גלעד ארדן – שר האוצר הבא? אולי איזה תפקיד בכיר אחר? וכל השאר שקט! חשוב להזכיר כי אם הליכוד-ביתנו יקבלו 30 מנדטים, ישארו לליכוד 20 בלבד ולישראל ביתנו 10! וליברמן כבר אמר כי הם יתפצלו מייד לאחר הבחירות – העצבים גבוהים מפלס המתח עולה, צפו להתלהטות של הקמפיין וניסיונות להחזיר בוחרים הביתה, בסיועה של החברה ציפי לבני שמנסה לאחד חזית שלא כל כך עובדת אבל מסייעת לקמפיין הליכוד.
אחרון בפוליטיקה, כל אלו שדיברו על יציבות שלטונית נדמו! מדוע כי מסתבר שיש לנו מפלגת ציר חדשה הליכוד או הליכוד ביתנו, לראשונה משנות ה-80 יש לנו מועמד בטוח לראשות הממשלה, ואם לא שמתם לב הוא מחלק תיקים ודן בהרכב הממשלה עוד לפני הבחירות – ״תיק השיכון יהיה בידי מפלגת השלטון״ ו-״שטייניץ כנראה לא יחזור למשרד האוצר״ (סער או ארדן? ואולי פישר) ודיונים על תיק החינוך מול הבית היהודי – כנראה שיש יציבות – מהסוג שרבים לא מעוניינים בה אולם כנראה שביבי כאן להישאר לפחות לעוד 4 שנים אם יקפוץ בכך.
וב״שולי הדברים״ ישנם כמה דברים שקצת הדהימו אותי אבל עדיין לא מקבלים חשיפה גדולה. ראשית פיטוריו של הסטטיסטיקאי הראשי ד״ר שלמה יצחקי במייל! האיש קצת נכנס בממשלה וחשף סטטיסטיקות שלא התאימו לאנשים כאלו ואחרים ונשלח הביתה במייל. הוא התלונן על הפרטת קופות הגמל ודיבר על שוד, לא פחות ולא יותר. הוא התלונן על שיתוק במערכת הציבורית מה לעשות האיש לא טיפש ויש לו דעה, מסתבר שאסור!
אם זה היה הכול ניחא, אבל בעידן בו מנסים לסגור מחלקה את המחלקה לפוליטיקה לממשל באוניברסיטת בן גוריון (סימבולי משהו) מעלים את רם כהן מנהל בית ספר בתל אביב לשימוע לפני פיטורין על כתיבת מאמר דעה פוליטי.  נראה שיש כאן בעיה שהיא מעבר לנהלים. שהרי שנים כבר רבנים מנהלי ישיבות מביעים דעות פוליטיות עדיין לא שמעתי על שימוע…
אולם המקרה של ד״ר גלעד נתן ממחלקת המחקר של הכנסת הוא באמת המוזר ביותר. מקצועית מחקריו של נתן הם ללא דופי, האיש חיבר עשרות מחקרים שפורסמו בכול העולם ומצוטטים חדשות לבקרים במחקרים אקדמיים (כולל שלי – והנה גילוי נאות אני מכיר את גלעד ומחשיב אותו לחבר) למרות ניסיונות רבים להטיל דופי בעבודתו כולם לא צלחו. בכנס שדרות ניסו לפגוע בו אישית באחד הפאנלים בהם נכחתי ויצאתי להגנתו כי הטיעונים היו מגוחכים ולגופו של אדם ולא לגופו של עניין. ומה חטאו של נתן, ובכן הוא כתב מאמרים ביקורתיים בעיתונים אינטרנטיים נגד מדיניות הממשלה כפועל יוצא של מחקריו ומה עשו לד״ר נתן? העבירו אותו ממחלקת המחקר למרות שלא ניתן להטיל דופי במחקריו, לארכיון הכנסת! ובכן מסתבר שזהו עונשו של נתן.
אותי בתקופת בחירות שלשת מקרים אלו מדאיגים מאוד ואני חושב שיש לתת עליהם את הדעת ולחשוף אותם. בעידן בהם רבים מהקמפיינים הם גזעניים ותורמים לשנאת האחר מהמפיקים ומהשמאל, מקרים אלו אמורים להדליק אצלנו נורה אדומה.
להתראות לאחר תוצאות הבחירות
נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

תגובה אחת

  1. שושי פולטין :

    למרות הכותרת, אני חושבת שהפוסט עוסק בתופעה מדאיגה לא פחות מאשר גזענות – מדובר ברדיפה על רקע דיעה פוליטית.
    המשפט החשוב לדעתי הוא "שנים כבר רבנים מנהלי ישיבות מביעים דעות פוליטיות עדיין לא שמעתי על שימוע…"
    אכן, הרבנים עסוקים לא רק בהבעת דיעה פוליטית אלא יותר בהסתה פוליטית (כולל בארועים שאינם פוליטיים מלכתחילה כמו חתונה ובר מצווה שבהם השתתפתי)ובכל זאת מעולם לא עלה בדעתו של איש לקרוא להם לסדר.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.