postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » המשך שלטונו של נתניהו אינו חקוק באבן

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

המשך שלטונו של נתניהו אינו חקוק באבן

נושאים בחירות 2013, דעות ב 26.12.12 18:19

בתגובה לדברים שנכתבו כאן אתמול ובעיקר להלכי רוח המושרים על הציבור, להלן ניסיון להסביר שאפשר גם אחרת – It Ain't Necessarily So.  הסיבה היחידה לכך ש"כולם יודעים" שחבר הכנסת בנימין נתניהו יהיה ראה"מ הבא היא תוצאה של שטיפת מוח מכוונת
מאת: יעקב לקס

להתכונן למאבקים החברתיים שאחרי הבחירות

 עו"ד טלי ניר מהאגודה לזכויות האזרח מתארת את מה שצפוי לנו מיד אחרי הבחירות: קיצוצים ומאבקים חברתיים

לקריאה נוספת

ממשלות ישראל בשלושת העשירונים האחרונים לא הסתפקו בעשייה המתוארת בפוסט שמקושר כאן משמאל.
ממשלות ישראל בשלושת העשירונים האחרונים גם שטפו את מוחם של תושבי ישראל והביאו אותם מהוייה של אזרחים להיות צרכנים לא מודעים.
ממשלות ישראל, בסיועה הנלהב של התקשורת, הרגילו את מוחותיהם של הצרכנים להישטף בכל מה שמוקרן להם או שמודפס על נייר ומתקרא "עיתון". (פרטים למכביר באתר "קשב")
ומי שיש להם סבלנות למשהו ארוך יותר מוזמנים לקרוא את "כתוב בעיתון?"
גם המחאה החברתית שהיוותה איום טופלה בהתאם לאותו מרשם (פרטים שם…)
בהמשך לשטיפות המוח נמצאת עכשו בעיצומה שטיפת מוח – ואני מסתכן בסקילה על הכפירה במוסכמה – שלפיה ברור וידוע ומוסכם על כולם שנתניהו יהיה ראש הממשלה הבא.
לצערי גם כותבת הפוסט הזה – שבודאי אינה רוצה בהגשמת תרחיש האימים ההוא – נופלת בפח ותורמת לשטיפת המוח.
מטרתה של שטיפת המוח היא לגרום ל-40 המנדטים ממפלגות "לא הולכים להצביע" ו"מצביעים בפתק לבן/שחור" לממש את תרומתם להמשך שלטונו של נתניהו.
"המשך שלטונו של נתניהו" אינו חקוק באבן ואפשר גם אחרת, אם נתאמץ.
אז במקום התיאורים של מה-יקרה-לנו-אחרי-שנפסיד-בבחירות עדיף לכתוב ולפרסם כל מה שצריך להעביר כמה שיותר מאותם 40 מנדטים אל הצד שיפיל את נתניהו.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , ,

26 תגובות

 1. ק. טוכולסקי :

  אתה צודק לקסי, רק שבמקום להתמקד במה שצריך לעשות השמאל מתמקד במה שהוא עושה כבר יותר מדי זמן, מאבקים פנימיים טהרנות ולהג פוסט מודרניסטי מסרס בלתי פוסק.
  אז בוא נקווה שהשמאל יגיע ל-30 מנדטים לפחות (עבודה, מרצ וחדש) כי את ההתקווה שלי ל-36 מנדטים לגוש אני כבר לא רואה.

 2. מנחם לוריא :

  אותי מדאיג משהו אחר...

  קצת פחות מחודש לפני שהבחירות מתקיימות וכבר הליכוד-ביתינו מנהלים מו"מ קוהליציוני – בעיקר עם ש"ס.

  זאת אומרת שהבחירות הן רק אקט פורמאלי חסר משמעות השלטון כבר בכיס שלהם.

  אז תגידו שזו סתם רדידות מחשבתית,שלי או של ביברמן… זו לא. הממשלה הנוכחית,חוקית,היא ממשלה לכל עניין ודבר. איננה ממשלת מעבר אלא ממשלה שעל פי חוק ביום 22 לינואר 2013 תסיים את תפקידה.

  …אבל: על פי ההגינות המתבקשת וגם על פי חוו"ד של היועץ המשפטי לממשלה (האימפוטנט יש לומר) אין זה נכון שממשלה הנוכחית,וגם לא הכנסת הנוכחית,יקבלו החלטות שיש להן השפעה מרחיקת לכת על עתיד המדינה. והעתיד תחום ביום הבחירות וב 45 הימים שאחריו שעל פיהם,על פי חוק,תהייה זכאית המפלגה שזכתה ברוב הקולות להקים ממשלה.

  בפועל,ולא בדיבורים ובהלכי מחשבה,ממשלת נתניהו קובעת מסמרות שלא משנה מי תהיה המפלגה או מה תהייה האמונה הפוליטית של מי שירכיב את הממשל הבא הוא יצטרך להתמודד עם בעיות שממשלה הנכוחית מיצרת.

  למשל:
  דה פקטו ממשלת נתניהו הכירה בשלטון החמאס בעזה. ורצחה את מי שאמור היה לחתום איתה על הסכם הודנה ל 25 שנה. אחרי הרצח יצאה למבצע/מלחמה שבסופו של יום הביא להכרה רבתי של שלטון החמאס בעזה.

  למשל: היום הואך הזיכיון של חברת החשמל ליצר ולהוביל חשמל עד לדצמבר 2013 ואז יפוג והחברה אמורה להפריט 40% מפעילות היצור לסקטור הפרטי.

  למשל: יחסי החוץ של מדינת ישראל.

  ויש עוד הרבה דוגמאות אלה שנכתבו "פשוט" נשלפו מן המותן.

  התמונה הכללית והמדאיגה מאוד היא שאין צורך בבחירות הן,בעיני הממשלה הנוכחית,רק אקט פורמאלי לקבל את הסכמת העם להמשיך ולדפוק אותו… וההמשך כיד הדימיון השורה עליכם.

  אם כן הבעיה הרצינית היא העדר שיח מה כן או לא נעשה,בשמאל,אחרי שממשלת נתניהו תחזור להנהגה וגם לא איך נדאג שזה בכלל לא יקרה – השאלה המדאיגה מאוד היא:
  האם ישראל ביום 26 דצמבר 2012 היא בכלל מדינה דמוקראטית או לא.

  התשובה לפי דעתי – היא כבר לא.

  מנחם.

 3. משתמש אנונימי על חימום בסולר :-) :

  טוכולסק ולקסי.
  אם אני רוצה להגיד את האמת, אז או שאני דוחה אותה לאחרי הבחירות, או שאני לא מחכה.
  ככה וככה מנחם לוריא צודק, עם טוויסט קטן בעלילה.

  כשהשמאל מתנהג כפי שהוא מתנהג – מה לנו שנלין על נתניהו.

  אני, מרוב תדהמה צריך להגיד, מצאתי עצמי בעיצומו של שימור חומרים מדאיגים ביותר – נוצר כאן מצב של אתרוג גברת הפרטה במחיר של – כזבים של ממש. כזבים של ממש. וזה מאורגן וזו אינה פרנויה שלי. ממש לא.
  ובראש עומד עיתון הארץ אבל לא רק הוא.

  למשל מצאו לכם זמן, אנא, אנא,
  להשוות את המאמרים בשני הקישורים הבאים, בתקווה שהראשון שבהם לא יעלם, (כי כן זה קורה. בדוק)
  http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1883907

  http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1893506

  את שניהם כתב צבי בראל בהפרש של שבועיים.

  אודה לכל מי שיפרש לי את פשר הטוויסט הזה(לי יש הסבר משלי).

  וגם חבל שהצעה שהעליתי בקשר לע"ש נשארה ללא תגובה.

  השמאל סובל ממחלה אוטואימונית, ואם ההבחנה נכונה אז עוד לא שמעתי על מחלה אוטואימונית שיש לה באמת תרופה. רק טיפול. במקרה הזה ספק אם טיפול יעזור.

  אנחנו לא יכולים להתלונן מעל נתניהו.

 4. אבו אלמוג :

  זה נכון שהמשך שלטון נתניהו אינו חקוק באבן, וזה בטוח בגלל 20 שמאלנים שמתכוונים להצביע דעם שלא תעבור את אחוז החסימה, וכל האנשים הנפלאים האלה שהיו מצביעים גלאון אבל לא טורחים לצאת מהבית. אז באמת אנחנו עובדים קשה מאוד לשכנע אותם, והשמאל כבר צריך להיערך לשילטון, אבל זה יהיה קשה כי כש-40 המנדטים יגיעו לשמאל מהימין או מה שזה לא יהיה שיפיל את נתניהו, אז גם החייזרים יגיעו עם הצלחות המעופפות, והמשיח רכוב על חמור.

 5. אורי יזהר :

  נחיתות השמאל בתקופה הנוכחית אינה נובעת בעיקר מהתנהגותו בשנים האחרונות אלא מתהליכים חברתיים ותרבותיים שנמשכים כבר עשרות שנים. אחרי הבחירות צריך יהיה לברר דברים אלה מיסודם, בלי חשבונות מפלגתיים ואישיים צרים.
  עם זאת, המצב הקשה הנוכחי אינו צריך למנוע פעולה מתמדת ועיקשת להביא לקלפי עוד ועוד מצביעי שמאל פוטנציאליים.

 6. לקסי :

  אבו אלמוג,
  במקום ללגלג
  1. אם אתה מתכוון שלא להצביע, לך להצביע.
  2. אם אתה מתכוון להצביע ואתה מכיר מי שמתכוונים שלא להצביע צא ושכנע אותם שיש להם כוח לשנות
  אבל ללגלג על מי שעושים זה הרבה יותר נחמד, זה גם מחייב להרבה פחות מאמץ.
  ואחר-כך גם אפשר יהיה להגיד "אמרנו לכם" וגם יהיה נחמד להצביע על השגיאות של כל מי שניסו.

 7. אבו אלמוג :

  אני בהחלט מתכוון להצביע, וגם קורא לכל מי שאני מכיר ויכול לסמן כ'שמאל' בצורה זו או אחרת לבוא ולהצביע. אבל אני לא רוצה לתלות תקוות מוגזמות בכוח של ההצבעה שלי. אני רוצה שיהיה ברור לי שההצבעה שלי היא לאופוזיציה לוחמת וחזקה, ולא לחלומות שיתנפצו כבר בחצות הלילה של 22 בינואר. מי שמפיץ פנטזיות כאלה יוצר מצב בעייתי בו עם התנפצות הפנטזיות מי שמרגיש שיכול היה להגיע לשלטון, ושאיך שהוא 'מגיע לו' נכנס לקואליציה כדי לא לאכזב את בעלי הג'ובים המובטחים, ואנשים שמאוד תלו תקוות בחילופי השלטון מאבדים את המוטיבציה להשתתפות אזרחית. זו אחת הסיבות העיקריות לירידת אחוזי ההצבעה לדעתי.

 8. איתי :

  לדעתי, אורי צודק וטועה.

  צודק, משום שאין שום טעם בביקורת על האחרים שבתוך המחנה.

  דוגמאות לביקורת שאינה משנה דבר:

  א. ביקורת של סוציאל-דמוקרט חבר מפלגת העבודה על טלי ניר שממוקמת לפי דברים שכתבה בסבירות גבוהה שמאלה ממנו בציר השמרני-הליברלי ובציר נץ-יונה (או במלים אחרות מצביעה למרצ/חד"ש).
  ב. ביקורת של אנשי שמאל מדיני על שלי יחימוביץ'.
  ג. ביקורת של סוציאל-דמוקרטים כלפי כלי תקשורת ההמונים הליברלי היחיד שנותר פה (גם אם הוא בבעלות פרטית של אדם שאינו חובב התארגנות עובדים בלשון המעטה, תמהיל התכנים הוא ממש לא ניאוליברלי).
  ד. ביקורת (חסרת טעם כאמור) שלי על חוסר היכולת של העבודה בראשות יחימוביץ' להגיע למאגר המצביעים המזרחי-המסורתי והרוסי של הליכוד ביתנו ושס (הקריצה למגזר המתנחלים דווקא היא הדבר הכי פחות הגיוני).

  החלופה היא שכל אחד ינסה למכור את סחורתו בצורה פוזיטיבית: בואו להצביע לי בעד הסדר שלום (מרצ, לבני), בואו להצביע לי בעד מדינת רווחה (העבודה), בואו להצביע לי בעד מדינת רווחה ושלום (חדש), בואו להצביע לי בעד זכויות אזרח (מרצ).

  אורי טועה לדעתי משום שכן יש בעיה כרונית בהתנהגות של השמאל לגווניו והיא חוסר יכולת להגיב בצורה אפקטיבית לתהליכים החברתיים והתרבותיים שנמשכים עשרות שנים.

  כאשר רואים שוב ושוב שמה שאומרים ועושים לא משכנע יותר ממחצית מהציבור להצביע בשבילך, וממשיכים לעשות את זה, זו איוולת. חלק משמעותי מהאיוולת הוא מיקוד שליטה חיצוני – תמיד יש מישהו אחר שאשם בכישלון.

  לדוגמה בדיון כאן ראינו רמזים לטיעונים מוכרים:

  הפסדנו בבחירות כי ביבי משחק מלוכלך.

  הפסדנו בבחירות בגלל שהתקשורת של בעלי ההון שוטפת לנו את המוח

  הפסדנו בבחירות בגלל המפלגות הקטנות והזעירות שבמחנה שלנו

  וכן הלאה וכן הלאה. כולם אשמים רק אנחנו לא.

  המהפך יקרה רק ברגע שאחת מהאידיאולוגיות השמאליות (סוציאל-דמוקרטית, יונית, ליברלית) תצליח לצאת מהשיח הבכייני הזה ותייצר כלי אפקטיבי להעברת מאסות מצביעים מימין לשמאל.

  את חשבון הנפש שאורי יזהר מציע צריך לעשות ביום שאחרי הבחירות, אך היה צריך לעשות אותו לפני שנים.

 9. איתי :

  וגם אני חותם על כל מה שאמר אבו אלמוג בתגובה 7.

  אם להיות ישירים – למי שרוצה להעיף את ביבי והאידיאולוגיה שהוא מייצג, יש בעיה להצביע למפלגה שבסבירות לא קטנה לאור ההיסטוריה שלה תהיה חלק מהממשלה של ביבי

 10. אורי יזהר :

  לאיתי
  נחיתות השמאל נגרמה הן על ידי תהליכים מבניים שפעלו בחברה הישראלית כבר משנות החמישים וגם מהתנהגות לא נכונה של השמאל, כולל מפא"י אחדות העבודה ומפ"ם. לא אכנס כאן לפירוט הוא יגיע ככל הנראה בתוך חיבור נרחב שאני שוקד עליו כעת.
  ממרום גילי אני יכול לומר לך שאני כבר התרעתי מפני עליית הימין שללטון עוד לפני מהפך 77. ולראיה – מאמר שלי בשם "קואליציה עם גח"ל פתח לשלטון הימין" שהתפרסם ב"למרחב" עליו השלום ב-28.11.1969. אחרי המהפך קראתי לחשבון נפש מעמיק, בכמה מאמרים ובדברים שבעל פה, אבל ההנהגות דאז חשבו שהמהפך היה תאונה שניתנת לתיקון ובפעם הבאה "יהיה בסדר". וכך זה נמשך עד תקופת ברק ועד היום. נראה מה יהיו תוצאות הבחירות ואז כדאי לשבת ולדון בלי מחויבות מוקדמת למפלגות ומנהיגים.

 11. לקסי :

  חותם על כל מלה בדברים של אורי.
  איתי, עכשו לא הזמן לריפוי הידים ששודר במשתמע מהדברים של טלי ניר.
  את זה נשאיר לדיון אחרי הבחירות אם ריפוי הידים לא ייכשל.

  גם האמירות על "… סבירות לא קטנה לאור ההיסטוריה שלה תהיה חלק מהממשלה של ביבי" לא נחוצות עכשו.

  גם את המאבק הזה ( אולי, לשם שינוי בשיח הנכאים) – באיזה תנאים להרשות ליחימוביץ' להכניס את ביבי לממשלתה – נעשה כשיהיה אקטואלי.

  אבו אלמוג, חיסון נגד מפח נפש טרם קרותו מגשים את מפח הנפש ביתר שאת.

 12. משתמש אנונימי על חימום בסולר :-) :

  "החלופה היא שכל אחד ינסה למכור את סחורתו בצורה פוזיטיבית:

  בואו להצביע לי בעד הסדר שלום (מרצ, לבני),

  בואו להצביע לי בעד מדינת רווחה (העבודה),

  בואו להצביע לי בעד מדינת רווחה ושלום (חדש),

  בואו להצביע לי בעד זכויות אזרח (מרצ).

  בלי להיות יותר מדי נאיביים, זה מה שהיה מצופה מהמפלגות שיעשו (עם בריחות בלתי נמנעות כמובן פה ושם לעקיצות והתקפות הדדיות), זה מה שמצופה מכל מוליכי דעת קהל בעלי השפעה.

  אבל בחוץ שם בשטח זה לא קורה.
  זהו כל העניין.

 13. משתמש אנונימי על חימום בסולר :-) :

  לא צריך להרחיק לכת עד גח"ל. ב- 2006 היתה הזדמנות לגלות כמה מנדטים שוות הידיים הרועדות של מצביעי הליכוד שברגע האחרון בקלפי שמים את הפתק של הליכוד =12 מנדטים. זה כל הגרעין הקשה של הליכוד.

  לעומת זאת העבודה וקדימה קיבלו ביחד 48 !
  מנדטים.
  יחד עם הגמלאים (7 ) ומרץ (5) 12
  60 מנדטים.

  הימין 32 (הליכוד, ישראל ביתנו, האיחוד הלאומי).
  יהודות התורה וש"ס 18 .
  בסך הכל 40 מנדטים.

  בראש העבודה עמד איש עטור נסיון (ראש עיריה, יו"ר הסתדרות, יו"ר סיעה בכנסת), שלקח בצדק את משרד הביטחון כי המשרד הזה הוא הוא הצומת בין החברתי לבטחוני-מדיני (משם טוען השמאל צריך להעביר לרווחה). זה המשרד ששולט בשטחים ושיודע פחות או יותר כמה כסף באמת נשפך שם.

  ולא צריך להוסיף יותר……

  לשמאל יש בעיות פנימיות קשות!
  (המצביעים הם בני אדם וככאלה יש להם תמיד האופציה לשנות דפוסי חשיבה והצבעה. אי אפשר לצבוע בצבע קבוע אוכלוסיות שלמות של בני אדם).

  למרות הקשיים הפנימיים של השמאל, מותר היה לצפות שעכשיו איכשהו יחרקו כולם שיניים ויעשו מה שצריך לעשות.

  והיתה ראויה פנייה לכל מי שחושב שמייצג בגדול את האלטרנטיבה לביבי שיעצור את כל המרה השחורה ואת רשימת הנזקים של ההיא/ההוא.

  כי אם המצב הנוכחי נמשך – מי יודע אם ומתי תהיה הזדמנות חוזרת.

 14. משתמש אנונימי על חימום בסולר :-) :

  סליחה
  הימין 32 (הליכוד, ישראל ביתנו, האיחוד הלאומי).
  יהודות התורה וש"ס 18 .
  בסך הכל (50 ) חמישים מנדטים.

 15. תמר :

  לקסי,
  מסכימה עם עיקרי גישתך(שגם טוכולסקי ואיתי אימצו במידה רבה) : היתרון שלנו יושג על ידי הצגת החזון שלנו, ולא על ידי היתפשות לכל ספין בחירות של הצד השני. וכמובן שחשוב שגם אנחנו נתעסק בעיקר עכשיו, ולא ניתפש לכל מחלוקת שולית טהרנית בינינו.

 16. ק. טוכולסקי :

  כן שלטון, לא שלטון זאת לא השאלה היחידה ולא צריך להתייאש גם אם השמאל לא יחליף את השלטון.
  קודם כל צריך שמאל ולא כל מי שאינה חלק מגוש הימין או גוש החרדים הוא שמאל. רעם-תעל או בלד אינן מפלגות שמאל וגם מפלגות המרכז אינן מפלגות שמאל. העבודה מרצ וחדש הן מפלגות שמאל ואם הן לא יגיעו יחדיו לפחות ל-30 מנדטים אנחנו בצרות. האופטימות הוא שהן תגענה ל-36 מנדטים וגם זה לא מספיק בשביל להחליף את השלטון כי למעט בלד ורעם-תעל כלהמפלגות ישחרו לםתחו של ביבי.
  גוש באופוזיציה הוא דבר מהותי, שליטה בוועדות מרכזיות בכנסת וחשיפה תקשורתית, מימון מפלגות משמעותי שמאפשר הרחבת הפעילות, הרחבת היכולת לבקר את פעילות הממשלה בכנסת. כל אלו חשובים מספיק בכדי להבין שלא רק שאין סיבה להתייאש גם אסור להתייאש, פשוט אסור. המטרה צריכה להיות גידול בכוחו של המחנה.

 17. משתמש אנונימי על חימום בסולר :-) :

  טוכולסקי-הערה 16 שווה פוסט

  אנשים לא לוקחים בחשבון כמה קם ונופל בוועדות הכנסת וכמה חשוב שלאופוזיציה יהיה שם כוח.
  זה ממש עניין שצריך לדחוף אותו כמה שיותר לפרונט.

 18. אורי יזהר :

  לטוכולסקי,
  מסכים למטרה שהצבת. אבל איך עושים את זה?

 19. ק. טוכולסקי :

  מפסיקים לריב האחד עם השני ויוצאים לשכנע אנשים קול אחרי קול שחשוב להצביע ולהצביע נכון.
  המפלגות צריכות לנקוט בתעמולה פוזיטיבית שאומרות בעברית, ערבית ורוסית מה הן עושות למען האוכלוסיה, לא להכנס לשיח שבין בנט לביבי אלא להמשיך ולדבר כלכלה וחברה. ככה אולי נגיע, אבל צריך להגדיר שהמטרה היא לגדול ולאו דווקא השלטון.
  להגיד למי שמתלבטים בין העבודה לכל מה שמימין לה שעבודה חזקה יכולה להיות אלטרנטיבה לשלטון און שופתה משפיע לשלטון ולהגיד למי שלא רוצה לשלמוע על שותפות עם השלטון הנוכחי שחדש ומרצ ילכו רק עם העבודה.
  הגוש כבר בדרך למקום טוב יותר מ-15 מנדטים כיום ל-26-28 מנדטים כרגע בסקרים, צריך להמשיך נגיע ל-30-36.

 20. ק. טוכולסקי :

  וחוץ מזה בהמשך לבקשה של סטוס 17 כבר שלחתי פוסט שיתפרסם מן הסתם שבוע הבא 🙂

 21. אורי יזהר :

  לטוכולסקי,
  קראתי תשובתך. אשרי המאמין. אני סבור שהבעיה הרבה יותר מורכבת מכפי שהיא מצטיירת בדבריך. המצב הנוכחי של השמאל הוא תוצר של תהליכים חברתיים, תרבותיים ופוליטיים שנמשכו שנים רבות. זה לא יפתר ב"תפסיקו לריב".ניפגש אחרי הבחירות ונראה איזה ניתוח צודק יותר.

 22. אבי :

  מדד המחירים לצרכן

  האם מישהו מאמין שמדד המחירים לצרכן משקף את ההתיקרות האמיתית?
  הדירות עלו במאה אחוז זה לבדו היה אמור לתרום במצטבר בארבע שנים ל 25% בעלית המדד , ירקות ופרות שהם כ 3.7% במשקל המדד התיקרו בלפחות פי ארבע היו אמורים לתרום עוד 12 אחוז ואיפה הדלק והתחבורה והמים והמעמ ועוד ועוד סליחה שכחתי חשמל.
  אתם יודעים למי מסייע המדד המוצג הנמוך? לאלה שרוצים לשלם שכר נמוך, ולאלה שחייבים כספיםצמודי מדד.
  ומה זה גרם… תחשבו טוב , לעליית מחירי הדירות כי המשקיעים הקטנים לא יכולים להשקיע ולקבל תשואה חיובית על השקעתם אלא כספם נשחק והם קנו מאות אלפי דירות כי רק בנדלן אפשר לשים את הכסף ולמחרת לקנות בו ולא לאבד את ערכו.
  הממשלה ישנה בשינה עמוקה נוכח זליגת הכספים של החוסכים לפנסיות ב"הימורים" על חברות ונדלן לחול שם הכספים נמסו.

  זו שערוריה ענין המדד , זה חומר אולי לועדת חקירה. ושלא יבלבלו את המוח שזה נובע מהמשקלות במדד. והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, אני סבור שזו הבעיה האמיתית שגרמה לפערים הגדולים ולאי שויויון חברתי.
  אגב מי יודע באיזה משרד ממשלתי שוכנת הלמ"ס??????!!!!!!!

 23. משתמש אנונימי על חימום בסולר :-) :

  לאורי יזהר עת לכל חפץ

  אורי, עכשיו ממש לא הזמן לניתוחים ולוויכוחים על הניתוחים האלה (שהם חשובים כשלעצמם – בזמן ובמקום הנכון).

  לגבי האיך ארשה לעצמי לחזור ולהציע שהצעתי לכמה מעורכי האתר כאן.

  חומרים חשובים התפרסמו פה בשנים האחרונות – שיטת היבוש ודוגמאות.
  מאמרים של טוכולסקי ואחרים. חומר ומידע על הפרטת מערכות הבריאות והחינוך. על עבודות קבלן.

  במקום להתווכח עכשיו על ניתוחים תיאורטיים – צריך לרענן את הזיכרון, לארגן את המידע ולהפיץ, להפיץ להפיץ להפיץ.

  אם יש מצב, אני בפנים, למרות מגבלות אישיות ולמרות הציניות והסקפטיות, ולמרות הגועל נפש והבחילה ……

  כי טוכולסקי צודק!!!!!!!!!!!!!

  בסוף נדפוק את עצמנו – בלי נציגים בוועדות, בלי כסף, בלי תקשורת – אבל נהיה מה זה אנליטיים וצודקים.

  בסרט הזה כבר היינו יותר מדי פעמים. גם התופעה הזו שווה ניתוח אמיץ.

 24. אורי יזהר :

  למשתמש

  אמרתי שניפגש (לצורכי ניתוח, כמובן) אחרי הבחירות. מה לא ברור פה?
  המפגש יכול היות בעל פה וגם בכתב.

 25. עמיש שחם בן רעננה :

  גם נצחונה של שלי אינו חקוק באבן ......

  ואפילו לא צל צילו של חקוק !!!!

 26. משתמש אנונימי על חימום בסולר :-) :

  רק המוות חקוק באבן, וגם זה לא מובטח.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.