postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » רק הליכוד יכול?

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

רק הליכוד יכול?

נושאים בחירות 2013, פוליטישוק ב 23.12.12 1:10

הני זובידה כותב על הגזענות שעולה באופן נבזי לקראת הבחירות הקרבות

ימי בחירות עלינו, והגזענות משתוללת ומה לעשות יש לה גוונים צבעים ופנים שונות – אולם הנבזית ביותר מופנית דווקא פנימה, כרגיל.

יומיים לאחר התכנסות ועדת הבחירות החדשות הן מדהימות, אף מפלגה לא נפסלה, גם לא מפלגת עצמה, למרות הקמפיין המאוד בעייתי שהיא נקטה "חודוד אמאמאכ" (גבול לפניך בערבית) רמיזה די ברורה לכיוונם של מהגרים, מבקשי מקלט ופליטים בישראל. יש לציין כי הקמפיין נפסל אולם המפלגה לא! קצת תמוהה אבל התרגלנו…מצד שני, לראשונה בתולדות מדינת ישראל נפסלת חברת כנסת מכהנת מלרוץ – חברת הכנסת חנין זועבי נפסלה מלרוץ לכנסת ישראל. באופן די ברור הדעות חלוקת לגבי הפסילה, וכפי הנראה בקרוב יוגש הבג"צ בעניין, וימים יגידו אם הפסילה תעמוד את מבחן בג:צ, לדעתי לא, אולם היו דברים מעולם.

אבל גם המפגן המאוד לא ברור של מפלגת עצמה לא עומד באותה רמה של אווירת העליהום שיש נגד חברת הכנסת מירי רגב. אני מסכים כי מירי רגב אינה חברת הכנסת האולטימטיבית בעיני, ויש דברים רבים שהיא עשתה שאינם מוצאים חן בעיני, בלשון המעטה. אולם כל עוד הכול בתוך השיח אני לא רואה בעיה, אולם נראה כי בזמן האחרון, בעיקר מאז ההיתקלות של מירי רגב עם "אנשי המחאה" (אני לא באמת חושב שהם אנשי המחאה ועל כן הגרשיים) בימיה הראשונים של המחאה, ומאז היתקלויות אין ספור עם מי שהתיימרו להיות מייצגי המחאה – הפכה מירי רגב לשק האגרוף של אנשי השמאל. ועולה השאלה למה? האם אלו הדעות הלא מקובלת על הציבור? האם מירי היא יוצאת דופן בקרב נשות או אנשי הימין? או האם היא אומרת את הדברים בצורה שלא מוצאת חן בעיני חלק מהאנשים?

אז נתחיל מהשאלה הראשונה, ובכן, מירי רגב היא האישה שנבחרה למקום השני בין נשות הליכוד, בפער נמוך מ-100 קולות בינה לבין ציפי חוטובלי, שנבחרה לאישה במקום הראשון בתנועת הליכוד. עם מירי רגב בתנועה, הליכוד עדיין נשארת בתור המפלגה הגדולה ביותר בישראל, ואף יש מצב כי לראשונה מזה שנים (מאז שנות ה-70) אנו נראה לאחר בחירות 2013, מפלגת ציר בישראל! אז הטיעון הזה לא בדיוק מחזיק מים.

שאלה שנייה שעולה היא האם הדעות שמעלה מירי רגב לא מקובלות על הציבור בישראל? ובכן, נראה כי דעותיה בנושא המהגרים, פליטים ומבקשי מקלט (חלק מתייחסים אליהם כאל מסתננים) הן כיום הדעה הרווחת בישראל, ולא רק בקרב אנשי ימין קיצוני. דעות אלו מובעות בין היתר על ידי: בנימין נתניהו, גלעד ארדן, גדעון סער (יקירה וחברה הקרוב של שלי יחימוביץ) ציפי חוטבלי – ועוד חברי וחברות כנסת בימין! אז כנראה שזה לא זה.

מה נשאר לנו? אולי זו הדרך שבה ציפי אומרת את הדברים? אז הנה יש לנו דוגמא, בקליפ מטה נראית תגובתו של ברק סגל מארץ חדשה (ומי שמכיר אותי יודע שאינני מחבריו של ברק סגל!) והוא לראשונה ללא שמץ של גזענות מתייחס להתנהגותה של מירי רגב, ומדבר ללא שמץ של מיזוגניות על הדרך בה היא מתנהגת, וזוהי ביקורת מקובל ת והגיונית, אולם שאר האנשים לא התנהגו כפי שברק סגל התנהג, שאר האנשים לא ביקרו את מירי רגב – הם דרכה באופן פאסיב-אגרסיב ומאוד לטנטי התבטאו בגזענות נגד מגזר שלם! ג ז ע נ ו ת !!!

כותרות העיתונים כולן נזעקו מדוע, כי מירי רגב אמרה ככה וככה, כאילו שמערכת הבחירות כולה עומדת ונופלת על מירי רגב. חברות וחברים, חברת הכנסת ציפי חוטבלי אומרת את אותם הדברים בדיוק!!! מדוע איננו שומעים מכם דברים בנושא? התשובה היא כי מירי רגב היא מירי סיבוני (לשעבר) מקרית גת! וכי רוב האנשים כאן בישראל עדיין חושבים כי תרומת המרוקאים למדינה היא גדולה יותר לפשע ואלימות מאשר לתרבות – ומירי רגב היא הדמות שמזוהה עם כל אלו ואותה הכי קל לשנוא בשם כל מ"ערסים" וה"פרחות" מהשכונות שמצביעים לליכוד, היא ההתגלמות של כל הרוע!

המילה שצצה הכי הרבה פעמים ברשתות החברתיות בימים האחרונים הייתה פרחה! למה? לא יודע אולי כי אנשים הם גזענים? ואני רק מזכיר לכם את השיר המדהים של סמי שלום שטרית:

פרחה שם יפה/ סמי שלום שטרית

כשנולדה פרחיה בדר אל-בידה

קרתה אותה אמה פרחה

שיהיו חייה מלאים בשמחה

פרחה שם יפה,

אמרה פרחה שם יפה.

(סמי שלום שטרית, פרחה שם יפה, מתוך: פרחה שם יפה, הוצאת נור תל אביב, 1995.)

אחד הביטויים החריפים של גזענות שראיתי ברשת היה תחת הכותרת "הילד הזה הוא עני" אותו שיר/פשקויל, שזכה ל-1660 שיתופים ברשת, בקרב אעלק שמאלנים דיבר על ילד עני שאביו מצביע לליכוד – השיר כתוב בשפה עילגת ולעגנית, כשמוסר ההשכל הוא שאנשים מצביעים לביבי משום שהוא "דופק ת'ערבים" (מצוטט מהמקור). (אני לא מביא כאן את הפשקויל משום שאינני רוצה לתת לו פרסום אולם הוא שמור עימי)

והנה הגענו לסיפור העיקרי, עוד פעם התהפך לו הדיון והפך שוב לשאלה למי מצביעים המזרחים? כאשר בראש מקהלת הגזענות עומדים להם שמאלנים "נא(ע)ורים" שמסבירים לנו כמה גזענים הם אותם ימנים (מהשכונה – ערסים ופרחות כמובן) ואיך בגללם אנחנו נידפק שוב עם ממשלת ימין! מעניין מה עושים כל אותם "נאורים" כשהם רואים אנשי החמאס משיחים נגד קיומה של מדינת ישראל? האם גם אז הוא כותב שיר "זה היה ביתי!" לזכר אותן ההפצצות שצה"ל שערך בעזה ובו הוא מסביר כמה מטומטמים הם הפלסטינים שתומכים בחמאס?!? כמה עיוורים הם אותם אנשים?

אז חשבתי על תשובה ומצאתי! כן, אנחנו המזרחיות והמזרחים, כולנו בלי יוצא מן הכלל, מתכוונים להצביע לליכוד! כן, גם יוסי יונה שמתמודד ברשימת העבודה יצביע לליכוד, וגם יעל בן יפת שהתמודדה לתנועת חד"ש מול דב חנין, שכקומוניסט טוב חסם אשה מזרחית כי זוהי דרכה של האליטה הקומוניסטית מזה שנים, תצביע לליכוד! ככה טוב לנו.

ואם אנשי ה"שמאל" רוצים שזה ישתנה אז יש לנו רשימת דרישות (חלקית):

1. חלוקה מחודשת של כל הקרקעות בישראל!

2. החלפת מערכות החינוך, מרכז לפריפריה ופריפריה למרכז

3. חלוקה מחודשת של כספי המיסים

4. חלוקה מחודשת של המערכת הפוליטית

5. חלוקה מחודשת של כל המשרות בבירוקרטיה הישראלית

6. חלוקה מחודשת של כל המשרות באוניברסיטאות (מרצים ומנהלי).

7. לחלוקה מחודשת של שטחי השיפוט של מועצות מקומיות ואזוריות

8. חלוקה ומינוי מחודש של כל השופטים בישראל

9. כתיבה מחדש של כל ספרי ההיסטוריה בישראל

10. כתיבה מחדש של כל היסטורית התרבות בישראל.

תתחילו לעבוד נדבר כשתגיעו למשהו…או לחלופין יש משהו שאתם יכולים לעשות לפני כל הרשימה – צעד ראשון קטן, תכירו בגזענות ובדיכוי כלפי מזרחיות ומזרחים בישראל 2013…ומכאן ניתן להתחיל שיח. עד אז, ימשיכו א/נשי ה"שמאל" הזויים — וה"מזרחים" שחושבים אחרת ימשיכו להיות בין הפטיש לסדן בלי שום אופציה לצאת מהמילכוד שבו הם נמצאים. ומי יודע? אולי בשל "קומץ" אנשים טיפשים כאלו אני באמת אצביע לליכוד ובא לציון גואל….

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , ,

9 תגובות

 1. אמת חברתית :

  רק סתיו שפיר יכולה – להוליך שולל המונים, ואז להתברר לדעתי – כנחש אנטי-חברתי בעליל. מי שאינו רואה את זה – אינו מבין ש"ניכרים דברי אמת", כפי שכתוב. לא עשו אותי באצבע. סתיו שפיר וה"חברים" שלה שיתקו ואף "רצחו" את מחאת ההמון, ושלא יזייפו אולי משהו כעת, כי אנשים לא עד-כדי כך מטומטמים. סתיו שפיר וה"חברים" שלה = הפוליטיקה הישנה והכה מגעילה. זאת רק המדיה שהשתנתה.

 2. מיכאל לינדנבאום :

  1)מי זה ה"גיבןר" שמתחבא מאחורי האנונימיות ותוקף את סתיו שפיר ללא שום נימוק?

  2)להני זובידה שאלה:חבל שלא הצעת לשמאל את ההלאמה של מה שהופרט ונבזז על ידי המשטר הניאו-לירלי לטובת הטייקונים.
  דבר שני: בהנחה שיש גזענות ו"דיכוי כלפי מזרחיות ומזרחיים",האם הבעייה לא מתחילה בדיכוי המעמדות הנמוכים על ידי משטר הליכוד הניאו-ליברלי שעוד רגע קט:"אני באמת אצביע ליכוד".
  לא מבין.

 3. משתמש אנונימי על חימום בסולר :-) :

  אחד האפיונים של גזענות הוא הכללת יתר.
  הנסיון ההסטורי לא מוכיח שזה אפקטיבי להילחם בגזענות ע"י שימוש נגדי באותה הכללת יתר.
  הפרובוקציה הזאת לא עובדת. להיפך היא דוחפת אנשים לרגרסיה.
  אם זה מה שאתה הני מחפש, נראה שאתה מצליח.

 4. עמית :

  אני שונא גזענות ומתעב את מירי רגב.
  היא הצליחה להוריד אפילו את המוניטין של דובר צה"ל למרות שהיה נדמה שהגיע לרצפה.

 5. לקסי :

  הני,
  דעתי על מירי רגב כדעתו של עמית.
  עד לפני דקות אחדות חשבתי שהיא מה"רומנים" של קרית גת.
  ממך למדתי עכשו שהייתה סיבוני בעברה, לדבריך, "מזרחית".
  זה אינו מעלה ואינו מוריד את תעובי כלפי התנהגותה המבישה.
  המטבע הזה לא נמצא מתחת לפנס שלי, צריך לחפש אותו במקום אחר.
  וכמו שכתב/ה הסולרי/ת ההכללות מזיקות.

 6. שושי פולטין :

  מי בכלל ידע שרגב זו סיבוני?!

  זו בדיוק הדוגמא הטובה לכך שהגזענות היא בראש שלך.
  לא העליתי על דעתי שרגב היא סיבוני (לרגע לא עצרתי להתעמק בכך), באותה מידה היא הייתה יכולה להיות בעיני רבינוביץ/ברקוביץ… בהחלט חשבתי שההתנהגות שלה לפני התלמידים הייתה פאטטית. לגופו של עניין- לגופה של התנהגות.כן תהיתי איך הייתה דוברת צה"ל…
  אופס…יום אחרי היה אצלנו בביה"ס פאנל והוא התנהל בצורה מאוד מכובדת, האם זה בגלל שהנשים היו מיכאלי, קול וזנדברג? אבל מה עם שטבון? למרות שיש בינינו חילוקי דעות פוליטיים לא העלתי על דעתי לחשוב שהתנהגותו הייתה לא ראויה רק בגלל מוצאו/שמו או איך שלא תרצה. להיפך הוא היה רהוט וממש לא עורר שאט נפש (לצערי, הרבה תלמידים נסחפו אחריו). אתה מוזמן לראות מה קרה לתוצאות הבחירות בעקבות הופעתו:
  http://www.tch.netanya-edu.org.il/
  האם זה משום שגברים "מזרחים" הם רהוטים ונשים "מזרחיות" הן כמו תגרניות בשוק/פרחות? זה בעקבות שיטתך…

 7. דני זמיר :

  עמית צודק.

 8. לקסי :

  כל כך צפוי כל-כך נדוש כל-כך מיותר

  הני כתב בפוסט:
  כותרות העיתונים כולן נזעקו מדוע, כי מירי רגב אמרה ככה וככה, כאילו שמערכת הבחירות כולה עומדת ונופלת על מירי רגב. חברות וחברים, חברת הכנסת ציפי חוטבלי אומרת את אותם הדברים בדיוק!!! מדוע איננו שומעים מכם דברים בנושא? התשובה היא כי מירי רגב היא מירי סיבוני (לשעבר) מקרית גת! וכי רוב האנשים כאן בישראל עדיין חושבים כי תרומת המרוקאים למדינה היא גדולה יותר לפשע ואלימות מאשר לתרבות – ומירי רגב היא הדמות שמזוהה עם כל אלו ואותה הכי קל לשנוא בשם כל מ"ערסים" וה"פרחות" מהשכונות שמצביעים לליכוד, היא ההתגלמות של כל הרוע!

  ולעומתו יצחק לאור ב"הארץ"

  למה אני מוקסם ממירי רגב

  "זה ימים אני מוצא את עצמי מוקסם ממירי רגב, לועגת, שואגת, חוגגת, מפזזת, מתבזה בשמחת מנצחים חסרת מעצורים מול משתתפי איזה פאנל, וברקע נשמעות מחיאות כפיים של תלמידים. אני יודע שלא הייתי יחיד להתענגות, כי הטרנטלה כיכבה בכל מהדורת חדשות, בוודאי בפייסבוק, והיה מין קונסנזוס, די מרתיע, של גועל. ואני הוקסמתי מהמבוכה, עודני מוקסם.

  מיהרתי לרשום את הדברים הללו כי שיערתי, שבתוך ימים יתפרסם כאן מאמר בנוסח השמאל האמריקאי משנות ה-80. מאמר מן הז'אנר החוגג כאן כשאריות לעניים – "תקינות פוליטית" – ותופיע בו ההבחנה בין ההתבזות של רגב כקורבן – כלומר, מזרחית, ואשה, כלומר קורבן כפול – לבין ריקוד מגונה של רמיסת יריבים אילו בוצע, למשל, בידי גבר "לבן", דובר צה"ל לשעבר, חבר כנסת, רודף פליטים.

  כן, כן, הרי פוליטיקת הזהות, בטמטומה הפרובינציאלי, מעתיקה את מונחיה, בתיווך אקדמי מיושן, מהזירה האמריקאית לא רק באיחור של שלושה עשורים, אלא גם מתוך הזנחה של נושאי ההעתקה (האם היהודי שם הוא "לבן"? מיהו "השחור" כאן?). חבל שכתבניה המקומיים לא קראו את ההספדים לפוליטיקה ההיא בעשור הקודם, שם.

  עלי להוסיף אפוא לתיאור התענוג שלי, כי רגב איננה רק הדמוקרטיה שלנו. באופן אירוני, הקרנבל הזה – וזאת חוויה קרנבלית מובהקת – הוא האידיאל הדמוקרטי; העם בשלטון: אשה, מזרחית, שפה עממית, תיאטרוניות אותנטית.

  הנה מתגשם חזון הדורות הרדיקלי: כמו טריבונל, כל הכוח לעם, המוחלשת מועצמת, הליבידו העממי מגיע מלמטה, וכדי להודות בניצחון הזה של הדמוקרטיה האמיתית ראוי לפרוש מהמשחק. מכאן התענוג. אינטרמצו, קוראים לזה במערב (הזכרי, הלבן)."

 9. ברוריה בן עזאי :

  צביעות של הח' לקסי

  מירי רגב נראית רומניה כמו שלקס יעקב נראה שחקן כדור סל

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.