חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

פישר חושף את תוכניות העבודה של הממשלה הבאה

נושאים כלכלה ותקציב, כלכלת בית ב 13.12.12 0:30

בעיצומה של שביתת האחיות, סטנלי פישר מתאר את ציפיותיו מהממשלה הבאה: הנחות מס לעשירים, דה רגולציה וגזירות על העובדים החלשים, הפרטות, פחות שירותים. בקיצור – המשך הרס מדינת הרווחה. כדי למנוע זאת יש להצביע למפלגות מרכז שמאל

מאת: קורט טוכולסקי

עמוד 14 בדה מרקר, בלי כותרות ובתחתית, כתבה שמסכמת ראיון של הנגיד פישר ל-CNN, מי בכלל ישים לזה לב כשהאחיות שובתות ומערכת הבחירות מתחממת, הרי הנגיד שלנו אינו מתמודד ואינו נבחר. האמת כדאי לשים לב כי סטנלי פישר תיאר די בדייקנות מה הוא מצפה מהממשלה הבאה, ומה שהוא מצפה מביבי זה בדיוק מה שאנחנו צריכים לפחד ממנו ובדיוק מה שביבי יעשה אם יוכל להקים לעצמו קואליציית ימין-מרכז, פגיעה נוספת במדינת הרווחה, בעובדים ובחלשים, למען העשירים.

לדברי הנגיד האתגר של הממשלה הבאה יהיה: "להצליח לעשות את מה שעשתה הממשלה ב-2003, כאשר הציבה את המשק על מסלול של צמיחה מהירה, לאחר שעשתה סדר בתקציב וערכה רפורמות של ליברליזציה במשק". מאחורי המילים היפות מסתתרת מציאות שכל אחד מאתנו ראוי שיזכור בדאגה, מאחורי הסיסמאות מסתתרות הנחות מס לעשירים, דה רגולציה שתסיר מהם פיקוח ואכיפה וגזירות על העובדים והחלשים. עוד הפרטות, פחות שירותים, יותר מסים עקיפים ורגרסיביים פחות מסים ישירים ופרוגרסיביים. בקיצור פישר מצפה מביבי בדיוק כמו נחמיה שטרסלר לחזור להיות ביבי הקוסם מהאוצר, אמן האשליות של כלכלה חסונה ושל נתוני צמיחה שמשקפים את התחזקות החזקים ואת שקיעת המעמד הבינוני.

כי זה מה שיצפה לנו תחת ממשלת ביבי הבאה, דריסה של מדינת הרווחה, עובדים ומקבלי קצבאות סטייל 2003, האוצר כבר מכין את התירוצים והכלים ולא סתם הם מותחים עכשיו את האחיות, הם יקצצו לעובדי המדינה בשכר ובתקנים, הם יורידו מסים לבורסה לחברות ולבעלי ההון, הם יפריטו כל מה שהם רק יוכלו והם יקבלו אישור מהנגיד, קרן המטבע העולמית והבנק העולמי וחברות דירוג האשראי וכמובן מהבורסה, כי לביבי וליברמן, לנפתלי בנט ואורי אריאל, ליאיר לפיד ולציפי לבני לא אכפת מהאזרחים אלא רק מהעשירים. הממשלה הבאה תהיה ממשלה שתגרום לנו להתגעגע לנוכחית כי שום מנגנוני איזון יעני חברתיים לא יעצרו אותה, החרדים יהיו בחוץ, זרוקים לצד הדרך כמו השמאל והמרכז שגונב את קולותיו מהתמימים ייתן לביבי את הכוח להכות במדינת הרווחה ובכל מי שזקוקים לה. שלא יהיו לכם אשליות הנגיד יודע על מה הוא מדבר.

לכן כתגובה לפישר, אנחנו צריכים שמאל חזק ובכנסת, ולשם כך צריך לבחור באחת משלוש מפלגות השמאל שגם יעברו את אחוז החסימה, העבודה מרצ וחד"ש, כי 50,000 קולות לדע"ם לא מובילים לשום מקום, והצבעה לאחת ממפלגות המרכז מובילה הישר לביבי. כמו הדרך השלישית בממשלת ביבי הראשונה, מפלגת המרכז שנבלעה לה בליכוד בממשלת שרון הראשונה ו"שינוי" בממשלת שרון עם ביבי הקוסם באוצר, מפלגות המרכז משרתות את ההון ואת הממשלות משרתות ההון. רק בממשלה בהנהגת שלי יחימוביץ, רק עם חד"ש ומרצ חזקות בקואליציה יש סיכוי למנוע את התכניות של ביבי ופישר להמשיך במסלול חיסול מדינת הרווחה והפיכתה של ישראל לגן עדן של טייקונים ותאגידים. מי שרוצה שהממשלה הבאה תכסה גירעונות באמצעות מיסוי הוגן ושליטה במשאבי הטבע של המדינה ולא באמצעות עושק וגזל של עובדים ונתמכים, צריך להבין מה המזימה של ביבי וחבר מרעיו, בחסות הנגיד והעיתונות של בעלי ההון, זוהי המזימה.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

6 תגובות

 1. רו"ח יניב פריאל :

  תיקון טעות

  אני מבין שאתה ממש שמאלני וזה בסדר מצידי. אבל ליאיר לפיד יש תוכנית ממש דומה לזאת של שלי יחימוביץ' ואפילו טובה יותר. למה אתה חייב לחבר אותו לביבי – אין לי מושג. יכול להיות שאתה ממש קיצוני בדיעותיך ונוהג להשמיץ אחרים. אולי אתה לא חכם במיוחד ולא בדקת מה יאיר לפיד מציע. אז לידיעתך ולידעת הקוראים: התוכנית של יאיר לפיד אפילו טובה מזו של שלי יחימוביץ והוא אנטי ביבי בדיוק כמו שלי. פעם הבאה תבדוק ותפסיק לכתוב שטויות. חג שמח לך ולעם ישראל.

 2. ק. טוכולסקי :

  שלום לרו"ח פריאל, אני דווקא קראתי את מה שלפיד מציע וזה די דומה למה שאבא שלו הציע והתוצאה תהיה בהתאם.
  בניגוד לתכנית של יחימוביץ לפיד לא מציע שום מימון ריאלי להבטחות שנועדו ללכוד את הבוחרים התמימים של המעמד הבינוני ברשתה של מפלגת משרתי הון.

 3. מערכת עבודה שחורה :

  רו"ח פריאל,
  ב"עבודה שחורה" נהוג להתיחס לעניינים הכתובים, ולא לגופם של כותבים.
  נודה לך אם תכתוב בעתיד את דעתך לפי הקוים הנ"ל.

 4. עמית :

  להבדיל מנושאים של ניצים ויונים מדיניים הנושאים הכלכליים אינם בהירים לרוב האנשים.
  צריך להיות בעל ניסיון רב בכדי להבדיל בין הגישות הכלכליות ובעיקר כאשר לכולם ברור שהם צריכים לעשות פנים "חברתיים".
  מי שקורא את הדה מרקר יכול לפעמים לחשוב שכותביו הם בעד מדינת רווחה.
  גם מי שמקשיב להבטחות ולפרשנויות של פוליטיקאים ופרשנים כלכליים אחרים יכול להבין זאת.
  אין טעם וצורך לכעוס על מי שלא מבין, צריך לנסות ולהסביר.
  למשל את ההבדל בין ההפרטה בפועל שמתבצעת עכשיו ברכבת ישראל לבין דאגה לתחבורה ציבורית זולה ויעילה.

 5. ק. טוכולסקי :

  דרך אגב, ממש שמאלני זאת הגדרה מעניינת מאוד לאור העובדה שאני מתקיף את דעם לא פחות מאשר את יש לפיד, אבל אני מבין שזה הקו המפלגתי, ברגע שמאתגרים אתכם עם שאלה רצינית יותר מכזו שאפשר לענות עליה בקלישאה, אז אתם אומרים שמאלנים קיצוניים, זה קו שעשוי בהחלט לעבוד בבחירות אבל זה תרגיל שיגמר בשנייה שלפיד הבן כמו לפיד הבאה יזחל לממשלת הימין וידפוק את העובדים והנתמכים בשירות בעלי ההון.

 6. עבודה שחורה » ח"כ לפיד במשרד האוצר, אין הפתעות :

  […] אחרים מה יעשה לפיד כשיחבור לביבי ובנט בממשלה החדשה, (לדוגמא דצמבר 2012), ובכל זאת, המהירות בה שר האוצר החדש – אחרי כל […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.