חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

גלעד ארדן, עצור את תכנית הבנייה בחוף אולגה

נושאים בריאות ואיכות סביבה, דיור, תכנון ובניה, מכתבים, עלו ברשת ב 10.12.12 0:27

ביום שלישי ייערך במועצה המחוזית בחיפה דיון על תוכנית הבנייה בחוף אולגה. אישור הבנייה יפגע באינטרס הציבורי לחוף פתוח. מכתב זה מופנה לשר להגנת הסביבה ומבקש לפעול למען שמירת הסביבה החופית למען הציבור

מאת: ניצן מתן

 

נדרשת התערבותכם לעצירת תכנית בנייה הרסנית

לכבוד:

ח"כ השר להגנת הסביבה גלעד ארדן

 שלום רב.

בשנים האחרונות הציבור הישראלי היה עד לשורה ארוכה של מאבקים שנועדו לשמור על הסביבה החופית כסביבה טבעית ופתוחה. חופי פלמחים בצת ונחשולים הם רק חלק מהחופים שהציבור נזעק להגן עליהם.

חוק החופים, "חוק ה – 300 מטר", נועד להבטיח את קיומה של רצועת חוף צנועה לטובת הציבור ללא בנייה או סגירת שטחים למעבר הציבור. בשמונה השנים שעברו מאז שעבר החוק צצו ועלו תכניות בנייה ישנות, כאלו שהחוק לא חל עליהן, הממוקמות על קו המים ממש.

כדי למנוע את הפרצה הזו יזמתם, נבחרי הציבור המכותבים כאן, שינוי לחוק. מטרת השינוי הייתה לקבוע שהתוכניות הישנות הללו יידונו מחדש מתוך הנחת עבודה שהחוף הפתוח הוא האינטרס התכנוני העליון. לצערנו, למרות הכוונה והרצון, נוצר מצב פוליטי בו החוק לא הגיע לקריאה שנייה ושלישית בכנסת. נוצר מצב בעייתי שבו הציבור ונבחריו אמרו את דברם בנושא זה, אך לא נוצר תוקף חוקי לאמירה זו.

השבוע מגיעה דילמה זו לשלב הכרעה נוסף כאשר ידונו בתוכנית בנייה בחוף אולגה שבחדרה.

ביום שלישי זה, בוועדה המחוזית בחיפה, מוגשת הצעה לבנייה של יחידות דיור נוספות במרחק הקטן מ – 300 מטר מקו החוף. אנו מרגישים שאם תעבור התוכנית כמו שהיא, ייפגע  האינטרס הציבורי העליון לחוף פתוח. שאלות רבות, הנוגעות לשמירה על הסביבה החופית והימית, נותרו ללא מענה תכנוני ראוי.

אין אנו יכולים להתנער מההרגשה שאם התוכנית הייתה מוגשת בשטח שבו אוכלוסייה אמידה ומשפיעה יותר, דוגמת קיסריה, מהלך העניינים היה שונה והחוף הפתוח לא היה מאוים.

לשמחתנו עוד לא מאוחר מידי. תכנית בנייה זו, שהיא חלק מתכנון ארכאי נוסף לבנייה על קו המים ממש, יכולה להיעצר ביום שלישי זה.

אנחנו, ציבור התושבים מאולגה וסטודנטים מ"מגמה ירוקה", נהיה שם. חלקנו נעמוד מחוץ לבניין הוועדה ונפגין וחלקנו נכנס לוועדה עצמה ונעלה את השגותינו בפניה חבריה.

אנחנו מצפים מכם, נבחרי הציבור שיזמו וקידמו את התיקון לחוק שנועד למנוע מצבים אלו, להיות שם אתנו. אנחנו מצפים מכם להיות שותפים לנושא ולעזור לנו לשמור על רצועת החוף הקטנה שנשארה לציבור הישראלי פתוחה וטבעית ככול הניתן.

בכבוד רב,

ניצן מתן

מגמה ירוקה

תא רופין

העתקים:

פורום שרים לחקיקה וחברי הכנסת שהגישו את הצעת החוק לתיקון חוק שמירת החופים 2004

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

תגובה אחת

  1. משתמש אנונימי על חימום בסולר :-) :

    מה עם כחלון?
    פנו אליו? הוא מאולגה, לפחות במקור.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.