חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

איציק שמולי: מהרחובות לקלפיות – בדרך למהפך חברתי בבחירות

נושאים כלכלה ותקציב, מתמודדים 2013 ב 16.11.12 0:38

 איציק שמולי רוצה להשלים את המהלך של המחאה החברתית להגשמת סולידריות חברתית תוך השפעה במקום שבו הדברים קורים, הוא רוצה להיות חבר כנסת ברשימת מפלגת העבודה

בעת הזו נכתבים פרקים שלמים בהיסטוריה של עמנו, מתחולל כאן ועכשיו מאבק על ערכים, על חזון ועל תקווה שחסרים- בישראל.

בקיץ 2011 הובלנו את המאבק החברתי הגדול ביותר שידעה ישראל. מאות אלפים מכם גדשו שבוע אחר שבוע את הכיכרות והרחובות כדי להזכיר האחד לשני (וגם לממשלה) איזו ישראל אנו מבקשים לראות כאן. בדיעבד הסתבר. הסולידריות ריגשה והדביקה רבים, והולידה את "הישראלים החדשים" שהחלו מתעניינים ברזי הכלכלה, שהניעו לפתע מחאה צרכנית חסרת תקדים, שהפכו רגישים יותר למצוקות האחר ובעיקר היו נכונים להיאבק בדבקות עיקשות עבורו.

המחאה החברתית הייתה מהלך היסטורי, ונפלה בחיקי ההזדמנות החד-פעמית להימנות על מוביליה. מה שהתחיל בדרישה להוזלת מחירי הדיור והיה ממוקם במרכז ת"א, התפרס עד מהרה לעשרות מאהלים ברחבי הארץ ולדרישות בתחומים רבים ומגוונים, וביניהם: חינוך, יוקר מחיה, תעסוקה, בריאות, מדיניות מאקרו כלכלית ועוד.

מעבר לכל פרמטר כלכלי, מעבר למשבר הדיור או למחיר הקוטג' המחאה הזאת, לפני הכל, היא מחאה ערכית ואידיאולוגית על הכיוון שאליו הולכת ישראל. האם פנינו להמשך הפערים החברתיים, לריסוק השירותים החברתיים ולטחינה גסה של הסולידריות החברתית שעליו נבנתה המדינה הזו, או האם פנינו לחברה מתוקנת וסולידרית, עם כלכלה יציבה ובריאה.

המחאה הצליחה לחולל שינוי תודעתי עצום, אך המענה שנתנה ממשלת נתניהו היה דל, ציני וקוסמטי. לכן בחרתי להתמודד בבחירות המקדימות למפלגת העבודה במטרה לתרגם את דרישות המחאה להישגים מהותיים ומקיפים. ברור לי כי המהלכים הנדרשים הם מורכבים וכי יידרש זמן בכדי להשלים אותם. ההישגים הללו צריכים להתמקד, בראש ובראשונה בתחום התעסוקה, החינוך והפריפריה החברתית והגיאוגרפית.

חשוב לי להבהיר כי הצטרפתי למערכת הבחירות הזו לא רק כדי להשתתף, אלא במטרה מאוד ברורה להיות חלק מנבחרת מנצחת, שתוביל את מפלגת העבודה להכרעה במערכת הבחירות הזו.

הגעתי למפלגת העבודה משתי סיבות: ההזדהות המוחלטת שלי עם הערכים והמטרות של המפלגה והאמונה הרבה במנהיגותה של שלי יחימוביץ' כמי שיכולה להוביל למהפך בבחירות הקרובות. שלי עקבית ונחושה בדרכה החברתית, פרלמנטרית מצוינת, ומנהיגה שהצליחה בתוך זמן קצר להפיח חיים מחודשים במפלגה בזכות משנה חברתית עמוקה וסדורה.

המאבק למען צדק חברתי אינו הושלם והוא צפוי לקבל מפנה בבחירות לראשות הממשלה בינואר 2013 בו מפלגת העבודה תחליף את השלטון. שכן מפלגת העבודה וערכיה הם הבית הטבעי של המחאה ועלינו מוטלת הפעם החובה לקחת את המאבק מהרחובות לקלפיות ולבצע מהפך חברתי.

ישראל שלנו עמוסת אתגרים גם בתחום החברתי- כלכלי ודרך תיקונה אינה פשוטה כלל ועיקר, אך הבה נזכור כי בעיקר בנו האזרחים טמון פוטנציאל השינוי והצמיחה לחברה ישראלית טובה יותר. לשם אנו חותרים- לשם אני יודע שעוד נגיע.

איציק שמולי, עד לאחרונה יו"ר התאחדות הסטודנטים וממנהיגי המחאה החברתית

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.