postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » רק בישראל – מעסיק של עובדי קבלן רץ לכנסת במפלגה סוציאל-דמוקרטית

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

רק בישראל – מעסיק של עובדי קבלן רץ לכנסת במפלגה סוציאל-דמוקרטית

נושאים בחירות 2013, דעות, זכויות עובדים ותעסוקה ב 14.11.12 1:00

א', חבר במפלגת העבודה, הופתע לגלות בין המועמדים בפריימריס בכיר בחברת קבלן

אני חבר במפלגת העבודה מזה מספר שנים ותומך בגישה סוציאל-דמוקרטית. שמחתי על התגייסותה של יו"ר המפלגה, כבר מאז שנכנסה לכנסת, למען העסקה ישירה של עובדי קבלן וחברות כוח אדם. לכן הופתעתי מאוד כאשר סקרתי את דף המועמדים בבחירות המקדימות לרשימה לכנסת ומצאתי ביניהם מועמד המתגאה בהיותו בכיר בחברת קבלן, חברת "תקשוב".

חברת "תקשוב" מציגה את עצמה כך: "תנו לנו לנהל את מוקדי השירות הטלפונים עבורכם", וביתר פירוט: "תקשוב מעניקה את שירותי הפעלת המוקדים שבניהולה ב- Outsourcing עבור ארגונים שונים, ומשמשת למעשה כזרוע תפעולית מתמחה שלהם. תפיסת השירות בתקשוב מבוססת על עקרונות של שיתוף פעולה עסקי, זהות אינטרסים ושקיפות מלאה, ומאפשרת ללקוח העסקי בקרה שוטפת על הנעשה במוקד."

המועמד, מר אמיר עווד, מעיד על עצמו באתר מפלגת העבודה, שם פרסם תקציר קורות חיים, כי הוא משמש מאז 2003 כמנהל היחידה העסקית של "תקשוב", תפקיד הכולל גם אחריות לרווחיות היחידה ולשכר העובדים.

נכון, אין מניעה חוקית לכך שמעסיק של עובדי קבלן ינסה להיכנס לכנסת ברשימה של מפלגה המתיימרת להיות סוציאל-דמוקרטית. אבל באותה מידה גם אין מניעה חוקית לכך שאדם שהושמעו לגביו תלונות על הטרדה מינית לפני עשרות שנים ינסה להיכנס לכנסת ברשימה המתיימרת לקדם שוויון מגדרי.

בעניין ההטרדה המינית (לכאורה) קבעה חה"כ יחימוביץ' בנחרצות, ובצדק לדעתי, "לא נפנה עורף לקורבן". בכך היא בעצם עודדה את אורי שגיא לפרוש מן המירוץ. האם לא היה ראוי שנשמע ממנה עמדה דומה גם ביחס לקורבנות של ההעסקה הקבלנית?

נערך על ידי דורון
תגיות: , , ,

3 תגובות

 1. משתמש אנונימי על החימום בסולר :-) :

  כניסה לאתר תקשוב מפגישה את הקורא עם מיטב הקודים היחצניים של ההעסקה הבלתי מאורגנת. ליאת יקיר פרסמה בשעתו חומרעל חברות שמתמחות ביעוץ למעסיקים איך למנוע התארגנות עובדים. מושגים כמו חזון, משפחתיות, ושאר דברי מתיקה מהסוג הזה, הם מלכודת הדבש המוצעת. חברות בארה"ב מנפנפות בגלוי במטרה – מניעת התאגדות עובדים. בארץ זה מוסווה.
  הנה חזון משאבי אנוש של חברת תקשוב.
  משפחתיות
  משפחתיות בתקשוב היא דרך. דרך של סבלנות, סובלנות, הוגנות, כבוד הדדי ונאמנות. הדרך בה אנו מתנהלים פנים-ארגונית, הדרך בה אנו משתלבים ותורמים לחברה והדרך בה אנו דואגים ללקוחותינו.

  אנו מאמינים כי נציגינו, העומדים בחזית המגע עם לקוחות הקצה, מהווים את המשאב המשמעותי ביותר למימוש חזון תקשוב, ולכן משקיעים מאמצים רבים במיון, גיוס, הכשרה וטיפוח של נציגי השירות והמכירה.

  אנו מאמינים, כי סביבת עבודה תומכת ואווירה חיובית משפיעה על שביעות רצון עובדיה, דבר המשפיע באופן ישיר על איכות השירות וכתוצאה מכך גם על רמת שביעות הרצון של לקוחות הקצה.

  אנו רואים בתגמול העובדים על ביצועיהם כלי ניהול מרכזי, ומייחסים לנושא התגמול משקל רב מתוך מכלול השיטות, האמצעים והכלים לניהול מרכז השירות.

  אנו מזמינים אותך להצטרף למשפחת ה- Call Center הגדולה בישראל.
  http://www.tikshoov.co.il/hebrew/human_resources.html

  ויש עוד דברי מתיקה על תרומה לקהילה (העובדים מתנדבים YOU KNOW ).
  והכל כמובן לטובת השירות

  והנה השאלה
  כמה פעמים קרה לכם בשנה האחרונה שרציתם ממש לחנוק את מוקדי השירות האלה?
  מה אני עושה, במקום להתעצבן ובהנחה שהשיחה מוקלטת?
  נו טוב, עבודה אצל קבלן, לא לא, אני לא מצפה להתייחסות שלך בנושא.

  (מצד שני אולי אולי השטיק הזה מזיק לעובדים).

  והערה אחרונה, לפי העיקרון הזה, כל מועמד שקשור להסתדרות הוא בעייתי כי ההסתדרות בכבודה ובעצמה מעסיקה דרך קבלנים (משען למשל. ואחד במאי למשל יוצאים העובדים ליום כיף, חוץ כמובן מעובדי הקבלן) וגם חתמה וחותמת על הסכמי דור א', ב' ועובדי קבלן.

 2. Raviv Naveh :

  טוב, אני מניח שהכותב האנונימי בדק את כל חברות האינטרנציונל-הסוציאליסטי והגיע למסקנה שמנהלים בחברות של העסקה קבלנית מתמודדים רק בישראל.
  הכותב אפילו לא טוען שעווד בתפקידו כאחראי על כ"א פגע בזכויות העובדים שלו או התעמר בהם, עצם העובדה שהוא היה מועסק בחברה שמספקת שירותי call-center פוסלת אותו מוסרית מלרוץ.
  אבל אם עד כאן זה היה סתם שטויות, ההשוואה לאורי שגיא היא כבר מופרכת ברמות אחרות לגמרי.
  מר עווד עוסק במקצוע שבפעם האחרונה שבדקתי הוא עדיין היה חוקי. מי ששם את נפגעי ההעסקה הקבלנית על אותו מישור של נפגעות הטרדה מינית עושה השווה רדודה וילדותית שפוגעת גם באלה וגם באלה.

  בקיצור, זה פשוט מגוחך. אני לא רואה שום סיבה להצביע בעד אמיר עווד ואנשים שבמקום שניתן להם בוחרים לשים קורות חיים כאילו הם הגיעו לעוד ריאיון עבודה נראים לי מאד מוזרים, אבל העיסוק שלו בחברת תקשוב יכול להיות מקסימום עוד שיקול בהחלטה אם להצביע לא. בטח לא לפסול אותו א-פריורית.

 3. אבי :

  מפלגה ס"ד לא יכולה להכניס מנהל חברה קבלנית כאחד המועמדים בה, זה טפשי.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.