דוד דרומלביץ': גם חשיבה פוליטית במערכת החינוך הלא פורמלי

דוד דרומלביץ' יקדם את ההתישבות העובדת, תעסוקה בספר, חינוך גם לחשיבה פוליטית, מדינת רווחה ודאגה מיוחדת לרווחת קשישים וזקנים

 דרומלביץ' מכוון את פעילותו לארבעה נושאים מרכזיים:

 ההתיישבות העובדת
במסגרת הפעילות בהתיישבות דרומלביץ' אומר כי יפעל להסדרת הזכויות והבעלות של הישובים על הקרקעות. ותשתית שתעגן את הזכויות של חברי הקיבוץ והחקלאים. בנוסף מבטיח דרומלביץ' כי יפעל להקמת אזורי תעסוקה בפריפריה סמוך למוקדי ההתיישבות, הן תעשייה זעירה והן היי טק. כדי לקרב את היישובים המרוחקים של ההתיישבות הוא שוקד בימים אלו על תוכנית אב תעבורתית שתביא את הפריפריה למרכז. וגם את שירותי הבריאות לחברי הקיבוצים והמושבים הוא מבטיח שלא להפקיר: לשיטתו יש לתת שירותי בריאות שווים לכלל האזרחים, גם לאלו החיים התיישבות העובדת.

חינוך
במסגרת פעילות בתחום החינוך, תחום בו עסק דרומלביץ' רוב חייו, הוא מספר ש"כאיש חינוך מילדות, מהיותי מדריך בנוער העובד והלומד ועד היותי מזכ"ל תנועת מחנות העולים, מורה ומנהל בית ספר כיום אני יכול לומר כי רק חינוך הוא מפתח לחברה צודקת". בהתאמה הוא מבקש לפעול בתחום החינוך כדי שהמערכת תיקח אחריות על כלל התלמידים ותטפח ותקדם את בעלי הכישורים. כן הוא מציע לחזק את מעמד המורה: "ההליכה להוראה לא צריכה להיות ברירת מחדל", הוא אומר. דרומלביץ מאמין גם בחינוך פוליטי ובכוונתו לעודד תכנים המעודדים חשיבה פוליטית במערכת החינוך הלא פורמלי.

בנוסף, כמי שהיה לאחד מעמודי התווך של תנועות הנוער במפלגת העבודה הוא אומר כי בכוונתו לקדם את המעורבות של בני הנוער בתנועות ולדאוג לכך שהמדינה תקדם ותעדף תנועות נוער.

מדינת רווחה
מבחינה חברתית אומר דרומלביץ' כי יפעל לקידום מדינת הרווחה- חזונה של מפלגת העבודה דוגל במדינה הלוקחת אחריות על כלל הצרכים של החברה. מדינה מתוקנת לא מפריטה את השירותים- אלא שומרת בקנאות על המשמורת שניתנה לה. האמירות שמדינה לא יודעת לנהל טוב את השירותים הללו הן אמירות שקריות שהביאו אותנו לכאוס הנוכחי.

פנסיה וביטחון כלכלי לגמלאים ולקשישים
הנקודה הרביעית עליה מדבר דרומלביץ' היא פנסיה וביטחון כלכלי לגמלאים ולקשישים: מערכת הפנסיה בקיבוצים לא הוסדרה כיאות. כיום יש עשרות אלפי חברי קיבוצים ומושבים שאינם יכולים לסיים את החודש ולממן את הכלכלה האישית. יש להסדיר לאלתר את נושא הביטוח הפנסיוני בקיבוצים. אני מבטיח להיות שגריר נאמן של נושא חשוב זה.

דוד דרומלביץ' יליד 1956. איש התנועה הקיבוצית – חבר קיבוץ רמת רחל מוכר לרבים כ"דרומו". בעברו היה יו"ר מעגל  תנועות הנוער הציוניות ויו"ר המחנות העולים. דרומלביץ' חבר מליאה במועצה האזורית מטה יהודה, מזכ"ל תנועת הנוער מחנות העולים ורכז הקן הציבורי בנוער העובד והלומד. בהשכלתו הוא בוגר תואר שני במנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית. דרומלביץ הוא גם חבר בחוג הארבעה בנובמבר במפלגת העבודה, ומועמד מטעמו בפריימריז.

Tags: , , , , , ,

One Response to “דוד דרומלביץ': גם חשיבה פוליטית במערכת החינוך הלא פורמלי”

  1. מרק הגיב:

    נראה מועמד מעניין ששווה להצביע לו. צריך אנשים ערכיים במפלגה

Leave a Reply