חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חברת שמירה מפרה את זכויותיכם? יש מה לעשות

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, משפט ופלילים, שאלות גולשים ב 4.11.12 22:15

עובד בחברת אבטחה גילה שהחברה בה הוא מועסק פוגעת באופן קבוע בזכויות העובדים ושואל מה אפשר לעשות כדי להפסיק את התופעה ולהביא לענישה ראויה. עו"ד יהונתן קלינגר משיב

שלום,

שמי א' (השם המלא שמור במערכת). כבר במשך שנה וחצי אני עובד בחברת שמירהאבטחה שנקראת XXXX בע"מ (השם המלא שמור במערכת) שמעסיקה מאות רבות של עובדים ואף פעם לא משלמים לנו שכר על שעות עבודה נוספות.

כך גם החברה לא מפרישה לעובדים רבים את החלק שלה לקרן הפנסיה וזה נבדק על ידינו (העובדים) ישירות מול הקרנות עצמן (כלל, מגדל וכדומה).

החברה לא משלמת לנו על נסיעות לעבודה ובחזרה בימי חג ושבתות כאשר אין דרך להגיע למקום העבודה באוטובוס ולא מחזיקה רכב הסעות (לפחות לא בעיר שבה אני עובד).

החברה שבה אנו עובדים עושה הכל על מנת להימנע מתשלום פיצויי פיטורים, לעולם לא מעבירה דמי הבראה אלא אם כן אנו אלה שפונים ודורשים מספיק פעמים עד שהם מעבירים.

בנוסף לכך, החברה מטילה מפעם לפעם על העובדים קנסות על כל מיני "עבירות משמעת" או הפרות נהלים.הכל בשיטת "מצליח" כאשר המעטים שבמעטים שפונים לבית המשפט זוכים בחלק מכספם בחזקה כאשר הרוב המוחלט לא תובע וכך הם הופכים לעשירים על גבם של רבים ותמימים, אלה שאין להם יכולת או אפשרות לדרוש בחזרה.

בזמן האחרון החלטתי להקליד את שם החברה בגוגל ועליתי על לא מעט פסקי דין שבהם חוזרים ונשנים אותם הסעיפים שלא משתנים מפסק דין אחד לאחר. עובדים תובעים אותם על אותם הדברים שנה אחר שנה וזוכים בבתי המשפט לענייני עבודה. והם בשלהם. לא לומדים לקח ולא מרגישים את זה בכיסם. פשוט לא אכפת להם וזה לא מזיז להם כי על כל עובד שתובע אותם יש 100 ששותקים להם וממשיכים בחייהם ולי נמאס מזה.

אני יכול לאסוף את כל פסקי הדין האלה, לקטלג ולתארך אותם באופן מסודר, לפנות לחברה במכתב קשה שבו אני מתאר את שיטות העבודה שלהם ולהציג בפניהם שמעכשיו הן גלויות וחשופות לכל.

השאלה הגדולה היא מה אני עושה לאחר מכן? למי פונים? בית דין לענייני עבודה מצפה שכל אחד יגיש תביעה אגואיסטית אך ורק לגבי עצמו. למשטרה אני לא יכול לפנות כי זה לא פלילי אלא אזרחי אז למי כן? תמ"ת? מה מבטיח לי שיטפלו ויתיחסו לזה בכובד ראש כמו שאני מתייחס לזה? איך מענישים חברה כזאת ולא בקנס של 50 אלף ש"ח אלא כך שהחברה תזדעזע אנושות? תקרוס! שמנהליה ישבו בבית הסוהר ולא בבריכה ליד הווילה.

אשמח אם יש לכם איזשהן הצעות אופרטיביות על סמך ניסיונכם בעולם המשפטי ובהתמודדות מול חברות אלה.

תגובת עו"ד יהונתן קלינגר, חבר "עבודה שחורה":

אם באמת מדובר בחברה אשר מנצלת עובדים בצורה סדרתית, יש שני דברים שניתן לעשות: הראשון הוא הגשת תובענה ייצוגית. חוק תובענות ייצוגיות מאפשר לעובד להגיש תביעה בשם כל הקבוצה, ולקבל פיצוי עבור כל אחד מהם כל עוד לא נדרשים "סעד של פיצויי הלנת קצבה, פיצויי הלנת שכר או פיצויי הלנת פיצויי פיטורים".

האפשרות השניה היא לפנות למשרד המשפטים, ליחידה לחוקרים פרטיים ושירותי שמירה בתלונה עליהם. יש סיכוי שישללו להם את הרשיון.

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה

תגובה אחת

  1. הסעות :

    מידע נורא חשוב. יש כל כך הרבה חברות שמתייחסות בזלזול לעובדים שלהם והגיע הזמן שזה ייפסק.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.