חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

תוכנית היל"ה – חניכי מכינות אינם תחליף למורה מקצועי

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות ב 3.11.12 9:49

בוגרי מכינות קדם צבאיות פונים למנהלי המכינות בדרישה שלא לשתף פעולה עם תוכנית משרד החינוך למלא את שעות ההוראה שקוצצו בהוראה ע"י מתנדבים מקרב חניכי המכינות

התוכנית בה מדובר נולדה ככל הנראה על רקע המאבק של מורי הקבלן בתכנית היל"ה לנוער נושר, אשר עברה לאחרונה לזכיין חדש, רשת עתיד (חברה בע"מ). הרשת שיפרה את תנאי ההעסקה של המורים אך עשתה זאת על חשבון קיצוץ בשעות ההוראה ולכן גם בהיקף המשרה של המורים.


אנו מביאים כאן קטע ממכתב הבוגרים והפנייה לטקסט המלא.  

"ראשי המכינות הקדם צבאיות הנכבדים,

אנו, בוגרי המכינות הקדם צבאיות, הנושאים את דגל האחריות והמנהיגות החברתית, והמחוייבים לעשיית צדק ולמעורבות חברתית בכל תחומי העשייה, קוראים לכם למשוך ידכם מהיוזמה ההרסנית של מעורבות חניכי המכינות כתחליף למורים מקצועיים לנוער מנותק בתוכנית היל"ה.

כידוע לכם, תוכנית היל"ה (השכלת יסוד ולימודי השלמה) מעניקה מסגרת לימודית לבני נוער שנשרו ממערכת החינוך ונותנת מענה לכ- 6,000 בני נוער מידי שנה. בפתיחת שנת הלימודים תשע"ג, קוצצו שעות ההוראה המקצועיות העומדות לרשות התלמידים מ 650 אלף שעות לבין 540-560 אלף שעות בלבד, וזאת בנוסף לקיצוץ בשעות ההנחיה והליווי (גם הם מקצועיים), המהוות מרכיב הכרחי להצלחת התכנית. הקיצוץ מהווה פגיעה קשה בנוער המנותק, אשר עבורו פעולתה התקינה והמקצועית של תכנית היל"ה מהווה הזדמנות אחרונה לרכישת השכלה ולהשתלבות מחודשת בחברה!

במקביל לקיצוץ, תוכנית משרד החינוך לשיתוף פעולה עם המכינות הקדם צבאיות, רואה בהתנדבותם של תלמידי המכינות תחליף לשעות ההוראה והליווי של המורות המקצועיות, שתקציבן קוצץ. התנדבות חניכי המכינות בפרוייקט היא מבורכת לכשעצמה אך לא כתחליף לשעות ההוראה, הליווי והחניכה של הגורמים המקצועיים!

אנו קוראים לכם לא לשתף פעולה עם היוזמה ולהתנות את ההתנדבות המבורכת בשני תנאים: 1. שלא תבוא כתחליף למורות ואנשי מקצוע אחרים או כתחליף לשעות ההוראה המקצועיות להן זקוקים התלמידים. 2. שתחל רק לאחר שיוחזרו כל שעות ההוראה המקצועית ויאויישו ע"י הגורמים המקצועיים המוכשרים לכך!"

לטקסט המלא ולחתימה על העצומה (מיועדת לבוגרי המכינות בלבד) לחצו כאן

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.