postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » עינת וילף – מחויבות לשירות הציבור

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עינת וילף – מחויבות לשירות הציבור

נושאים מכתבים, עלו ברשת ב 9.12.12 1:17

עינת וילף, יו"ר ועדת החינוך, חברת כנסת מטעם מפלגת עצמאות לא תהיה חברה בכנסת הקרובה, אך תמשיך בפעילות פוליטית ציבורית. כך כתבה במכתב שהפיצה למכותביה

שלום חברים,

 היום הודיעה מפלגת העצמאות כי לא תגיש רשימה לכנסת ה- 19. לפיכך, לא אהיה חברה בכנסת הקרובה.

מאז הקמתה ראיתי במפלגת העצמאות ממשיכה אמיתית של האגף הנצי של מפלגת העבודה ההיסטורית, ובית פוליטי ראוי לקידום ציונות חילונית בוטחת ולא מתנצלת יחד עם דגש על חירות וחופש לחברה וליחידים. אני ממשיכה להאמין שיש צורך אמיתי בייצוג אמיתי של הרעיונות הללו במפה הפוליטית אך לצערי איני מזהה ייצוג ראוי שלהם בשלב זה. לפיכך, אמשיך לפעול לקידומם.

המחויבות שלי לשירות הציבורי בישראלי נותרה כשהייתה ובכוונתי להמשיך ככל שיינתן לי בחיים הציבוריים והפוליטיים לאורך זמן ולעשורים רבים. אמשיך לפעול בחודשים ובשנים הבאות כדי לייצג את ישראל והציונות בתקשורת הבינלאומית, בזירות דיפלומטיות וציבוריות, לקדם רעיונות יצירתיים בתחום יחסי החוץ, ולחזק את הקשר בין ישראל לעם היהודי. בהקשר זה הופעתי בחודש האחרון בתקשורת הזרה וגם בתקשורת הישראלית בהתייחס למבצע "עמוד ענן" וההצבעה באו"ם. הקישורים לראיונות מובאים פה:

ראיונות בנושא מבצע "עמוד ענן":

·         ראיון בערוץ 1 בתכנית "ערב טוב ישראל"
·         ראיון בערוץ 2 במשדר המיוחד בנושא מבצע "עמוד ענן"
·         ראיון בערוץ BBC WORLD
·         ראיון בטלוויזיה הצרפתית בשפה האנגלית FRANCE 24
·         ראיון נוסף בערוץ FRANCE 24
·         ראיון בערוץ Russia Today  בשפה האנגלית
·         ראיון ברדיו BBC RADIO 5  על הסכם הרגיעה
·         ראיון טלפוני בערוץ FRANCE 24  על השגת הסכם הרגיעה
·         ראיון בערוץ 9 בשפה הרוסית
·         ראיון כתוב ברויטרס

ראיונות בנושא ההצבעה באו"ם:

·         ראיון ברדיו CBC
·         ראיון ברדיו BBC
·         ראיון בערוץ CNN
·         דיבייט בערוץ BBC WORLD NEWS
·         ראיון בערוץ SKY NEWS
·         ראיון נוסף בערוץ SKY NEWS
·         מאמר שפרסמתי באתר CNN

בנוסף, אמשיך לפעול לשיפור החינוך הציבורי באמצעות מתן עדיפות לידע והניסיון של המורים, ויצירת מנגנונים שיבטיחו שלמורים תינתן האפשרות לעשות את עבודתם ולמצות את יכולותיהם. ככל שאתבקש, אמשיך להפגש עם מורים ואנשי חינוך ברחבי הארץ כדי להבטיח שמעט ההתקדמות שכן הושגה בתחום השבת סמכויות למורים תחלחל לשטח ותבוצע.

לבסוף, אמשיך את המאבק בריכוזיות וקידום התחרותיות תוך פירוק מוקדי כח חונקי תחרות והתייעלות במשק. בתחום זה במיוחד יש עדיין חוסר משמעותי בשיח מעמיק ובעיקר בנחישות פוליטית להתמודד עם בעיות עומק שיכולות להביא לפריצות הדרך הגדולות ביותר בכלכלה הישראלית.

כחלק מנסיוני לתרום להעמקת השיח בנושאי יסוד, אפרסם בשבועיים הקרובים את הספר עליו עבדתי בשנים האחרונות "זו לא השיטה, טמבל" המסביר מדוע שיטת הממשל הישראלית אינה גרועה מאחרות, ולפיכך אין לשנותה. אירוע השקת הספר יתקיים ב-19 בדצמבר, יום רביעי, בשעה 18:00 באולם אמרלד, בקומה 3 במלון שרתון, ברחוב הירקון 115, תל אביב והנכם מוזמנים.

בינתיים תקוותי האישית לכנסת ה- 19 היא כי תמשך המגמה של גידול במספר הנשים בכנסת, בתקווה להגיע ל-30 נשים כבר בכנסת הזו, שוועדת החינוך של הכנסת תמשיך את התהליך בו התחלתי – להיות הבית של המורים ולהחדיר למערכת את התפישה שמערכת חינוך מצוינת שואלת את המורים מה לעשות וכיצד לשפר, ולא אומרת להם מה לעשות, ושהחקיקה למאבק בריכוזיות וקידום התחרותיות תגיע לידי השלמה בהקדם.

בברכת להתראות,

שלכם,

עינת.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

תגובה אחת

  1. חמי :

    כמו רבים גם אני נאלצתי להשלים עם העובדה שעינת וילף תעלם מהמפה הפוליטית, כמי שעוקב כבר זמן ארוך אחרי הפעילות שלה , חייבים אנו להודות שלא נפגשים כבר היום עם כזו איכות אנושית , חריצות , עקביות, ובעיקר בעיקר שכל ישר , עינת- לא נשכח את ההצע"ח בנושא הריכוזיות , כשליווית את התהליך כמעט עד הסוף באין סוף פאנלים ורבי שיח שבהם הדגשת את הסכנה במשק ריכוזי וסגור, את הדאגה שלך לזכויות הפרט וחירותו , ולזכות לקניין. וכמובן למערכת החינוך הציבורית {אם כי אני חלוק עלייך בנושא זה} חבל שאת נעלמת אני מקווה שזה זמני .

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.