חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מי מריץ את מירב מיכאלי

נושאים בחירות 2013, דעות ב 4.12.12 0:36

איך קרה שמירב מיכאלי היתה לאישה במקום הגבוה ביותר ברשימת מועמדי מפלגת העבודה לכנסת?  אודי מנור מצא את התשובה בקריקטורה שפורסמה בידיעות אחרונות

עכשיו הכל ברור. באמת תהיתי איך לכל הרוחות מירב מיכאלי זכתה לתמיכה של 11700 קולות?
הרי אם נגרד את כל תחתיות הסירים והאשפתות לא נצליח לגרד בכל הארץ יותר מ-1000 פמיניסטיות-רדיקליות ועיתונאיות (או עיתונאים) שטחיים, רדודים וצעקנים שיתמכו בה. ועוד לחשוב שהאלף הללו יתפקדו למפלגת העבודה? עוד לפני שהסוציאליסטית-הציונית הדגולה מיכאלי חשבה בכלל להצטרף ל'עבודה' ברגע האחרון? נכון שלא סביר? נכון.
אז אתמול קריקטורה ב'ידיעות אחרונות' פתרה עבורי את התעלומה: פרץ, סוציאליסט דגול בפני עצמו, נראה בה צועד מעדנות כשהוא מחובק עם מירב מיכאלי (בקטע הזה היא לא צועקת 'הטרדה מינית', היא רק חושבת), כשיחימוביץ מביטה בה בקנאה ובתסכול. בקיצור, על מי זה פרץ ומה כוונותיו אפשר ללמוד לא רק מהעובדה שבזכותו הגיעה המיטרד הציבורי הזה, מירב מיכאלי, למקום כה גבוה ברשימה.
את תמיכתו במיכאלי יש להעמיד מול אי-תמיכתו באסתי קירמאיר, שעליה אפשר לומר בשקט ובבטחון שהיא גם אישה, גם חכמה, גם רצינית, גם מחוייבת, גם סוציאליסטית וגם ציונית.
ועל רקע כל זה שוב אני פונה לחברים של החברים של 'המחנה הסוציאל-דמוקרטי', של חוג יסו"ד, של כל אלו שממשיכים לראות בפרץ 'קולב' לתלות עליו את הסוציאל-דמוקרטיה הציונית, להציע הסברים הפוכים.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , ,

24 תגובות

 1. עמית :

  אין דבר שמאשש את תחושת הצדק שלי יותר מאשר לחלוק על אודי מנור.
  אני שמח גם כאן להיות בצד השני.
  הצבעתי עבור מירב מיכאלי והשתדלתי לשכנע חברים נוספים לתמוך בה,אני שמח מאוד לראות אותה במקום גבוהה ברשימה ובכנסת הבאה.

 2. משתמש אנונימי על חימום בסולר :-) :

  עמית
  מרב מיכאלי היא בעיני אשה יפה, חכמה, ישרה אמיצה.
  אבל הנה הקטצ'

  בפוליטיקה צריך להביא את הסוס אל השוקת ולא להיפך.

  מרב מיכאלי במקום שלישי בעבודה, זה דילוג נחשוני שהציבור שהואבס פה במשך שנים בקש סוג ח', יתקשה לעכל.

  לכל יש עת אמר קהלת.

  השמאל כאן כל כך חבול והשיקום לא יתכן שיתהווה בקפיצת הדרך.

  לכן שלי יחימוביץ היא האדם הנכון במקום הנכון ובזמן הנכון.

  אבל אין חשש, רוב הסיכויים שהיא עפה על טיל אחרי הבחירות.

  נתניהו ירכיב קואליציה בלעדיה. קואליציה ימנית כשרה למהדרין. אולי מרסיסי מפלגות המרכז הוא ימצא כמה נוצות לכסות בהן כאילו את ערוותו. אולי מחוסר ברירה, הוא בעצמו יצטרך לעשות את הדילוג הנחשוני.
  מיכאלי (שמאל) תשב באופוזיציה, יחד עם כל הטהרנים (שחלקם אולי ישובו ויעזבו את הכנסת באופן רצידיביסטי).

 3. הראל לייבוביץ :

  נבחרו עוד רבים וטובים, כמו מירב מיכאלי, ברשימת המפלגה לכנסת ה-19. אני חושב שהעיסוק במירב כבר פאסה. היא לא הוצבה ע"י ועדה מסדרת במקום גבוה ברשימה, אלא ע"י ניצחון בבחירות דמוקרטיות על פי רצון רוב חברי המפלגה.

 4. יאיר :

  אני חולק לחלוטין הנה ניתוח התוצאות שלי כפי שכתבתי הבוקר ליהונתן קלינגר:
  כדי להכנס לרשימת העבודה אתה חייב להיות או "סלב" או חלק ממפקד ארגזים רציני.
  כל צמרת העבודה מורכבת ממפקדי הארגזים הישנים והטובים של ההסתדרות.
  ללא השיריונים לנשים מיכאלי ושפיר היו ברשימה בדיוק על המשבצת הזו של ה"סלבס" ביחד עם מיקי רוזנטל ואיציק שמולי כשאחריהם נחמן שי (מה הוא מייצג או עשה אי פעם?) ומשה מזרחי, אחרי זה מגיעים השיריונים.

  החריגים לרשימה הזו בכל ה-20 הראשונים הם רק שניים אראל מרגלית ומיכל בירן. מרגלית נכנס כמו שאתה כתבת כי צריך לא הרבה כסף להבחר אלא המון כסף וצריך גם הרבה זמן שאתה פנוי רק לזה והוא התחיל את מפקד הארגזים שלו (לא פעילים נלהבים, מפקד ארגזים!) לפני שנתיים.
  נשארנו רק עם מיכל בירן שעלתה ברשימה בגלל השריון לנשים אחרת היא במקום ה-18, ומבין כל המתמודדים "מבית" היא היתה הכי מוכרת, זה הכל.

  כל אלה שהם חלק מ"התחדשות" מפלגת העבודה, הצעירים הנלהבים שעל ברכיהם נבחרים הארגזים הישנים והטובים, שהצליחו לא להתפצל להמון מועמדים אלא נצמדו רק לשלושה כאלה אסתי קירמאייר, עפר קורנפלד, וערן חרמוני הגיעו לעשירייה השלישית.
  ניתוח זה של התוצאות מראה שיש בעצם רק שתי דרכים להכנס לרשימת העבודה, ארגזים והרבה כאלה (לא חשובה האיכות רק הכמות) או להיות מפורסם בשביל זה לא צריך כסף אלא מזל, הזדמנויות או להיות עיתונאי.

 5. שושי שמר :

  מצרה על ניסוח הפוסט וחבל שפורסם בגירסה זו. ולעניין המשני -

  אסתי קירמאייר כמעט אלמונית. להערכתי, לא היה לה סיכוי בבחירות אלה בזמן ובתקציב שעמד לרשותה.

 6. דודו רוטמן :

  מיכל בירן התגאתה לכל אורך מסע הבחירות שלה שהיא פקדה אלפי אנשים למפלגה. אבל עליה אסור להגיד "ארגזים". זה שייך רק לקבוצה מאוד מסוימת.
  ולאודי מנור, שלא יכול לחכות כבר לשובו של אהוד ברק למפלגה (סוציאל דמוקרט ענק) ולכניסתה של המפלגה כסרח עודף ומרקיב בפעם השלישית לקואליציית ימין, יש לי מה לענות, אבל האיש הגס והמתלהם הזה לא ראוי לתשובה.

 7. דני זמיר :

  אודי, ייתכן שפרץ עזר למירב מיכאלי וייתכן שלא. אני, בדומה (חלקית) לניתוח שמציע יאיר סבור, שעיקר תוצאות ההצבעה מצביעות על ניראות והרבה הרבה ממון יותר מאשר על דילים אימתניים.

  הרבה יותר מפריע לי ההתעלמות שלך מבחירתו של אראל מרגלית מאשר מירב מיכאלי, כדאי שתשקיע בו קצת בזמנך הפנוי צפויות לך הפתעות….

  לגבי מירב מיכאלי פעילותה בתחום מרכזי הסיוע לנפגעות עבירות מין, תפיסת העולם שלה שמקשרת באופן ישיר בין הקצאת משאבים מעוותת לבין המשך הרחבת ההתנחלויות, מצדיקות פירגון ושמחה על מקומה שהוא הגיוני ומוצדק. מירב נחשבה בעיני ריבם מהמצביעים נטל ומפגע אלקטורלי, לא בצדק, עקב עברה כעיתונאית פרובוקטיבית. לכל אדם עת ולכל דבר חפץ ועם שינוי עיסוקה ומקצועה צריך להקשיב לעמדותיה עכשיו ולאופן העקבי שהן משוחחות עם העבר לפני ששופטים. הטענה המרכזית שמושמעת נגדה היא שהיא פוסט ציונית ומטיפה לסירוב. קראתי את דבריה שמעתי את הקטעים המדוברים ואני חושב שמה שנאמר עליה בעניין זה פשוט לא אמת, אם יש שמץ של אוביייקטיבות ויושרה כשקוראים את הדברים ושומעים אותם.
  מירב לא היתה ברשימת התשעה של המומלצים של תלמים ועבור רבים מחבריי היא היתה סדין אדום, אבל לדעתי נעשה לה עוול ואני מהמר שהיא תהיה חכית מעולה.

 8. דודי נתן :

  שבוע שלם החזקת מעמד אודי?

  איך? איך החזקת מעמד מהאפשרות להשמיץ קצת את פרץ? היו דילים אבל הם לא רק של "עמיר פרץ", יש גם הרבה דילים מקומיים – בקלפי בה הייתי כל היום ראיתי בגלוי איך מועצת הסניף בראשלצ אמרה בברור מי בדיל שלה ואלו היו רבים – "גם למרב נתנו איזה 100 קולות". דרך אגב – פעלו לפי הדיל כשליש מהבוחרים.

 9. א. קוריאל :

  צריך קריקטורה אווילית בידיעות אחרונות כדי לדעת שפרץ תמך במיכאלי?
  כן, הוא תמך בה ואין בזה שום בעיה.
  הבעיה היחידה היא של מר מנור, שאחרי פרישתו של אהוד ברק אין לו למי להצביע.

 10. נעם מיינרט :

  רגע,

  שאני אבין, זה חדש למישהו שסלבים מצליחים יותר בפריימריז? אני לא מחובבי מיכאלי, ממש לא, אבל יש לא מעט אנשים שאוהבים את הגישה שלה ואת הלשון החדה שלה. אני מכיר לא מעט כאלה, והם לאו דווקא פמינסטיים רדיקליים / תומכי פרץ. חוץ מזה, היה לה יתרון מעצם זה שהיא מוכרת לציבור לא מאתמול. אסתי קירמאייר ומיכל בירן, אף על פי שהן פעילות במפלגה הרבה שנים ותרמו לה "קצת" יותר ממרב מיכאלי, לא מוכרות באותה מידה. אגב, חלק גדול מאנשי המטה של אסתי קירמאייר היו אנשי מחנה פרץ. אני בטוח שהרבה מהם הצביעו גם למרב מיכאלי. ואולי עמיר לא תמך בה (אם כי אני שמעתי דברים אחרים) אבל גם שלי לא גיבתה אותה יותר מדי. אני כמובן הייתי שמח לראות את אסתי ואת מרב מתחלפות במקומות.

 11. עזרא :

  די אודי, הקץ לחד צדדיות

  ומי ארגן מסיבת עיתונאים לנחמן שי, ש"עשה שוק" וקודם פלירטט עם הליכוד? אתה יודע משהו על עמדותיו הכלכליות חברתיות? ומה אני יודע על עמדותיו המדיניות של משה מזרחי? ומי הביא את נועם שליט על תקן של כוכב על ואח"כ "שכח" אותו? אלה כללי המשחק כשבונים על שחקני רכש שלא הריחו לרגע סניף של מפלגה ולא על שחקני בית… ומה היית אומר אם ציפי ליבני, מפריטת החברות הלאומית, היתה נענית להיות מספר 2? שהיא סוציאליסטית??

 12. אנונימוס :

  יש משהו בדברי מנור. מרב מיכאלי נכנסה למפלגה חודש (?) לפני הבחירות. עם כל פרסומה, לא נראה שהספיקה לעבוד ולשכנע כ-11000 חברי מפלגה להצביע בעדה. נראה שהיה פה מפקד ארגזים רציני.

 13. משתמש אנונימי על חימום בסולר :-) :

  דני, אף אחד לא ילך עכשיו להשקיע זמן באראל מרגלית, וגם אם ינסה, האיש די מכוסה.

  העיקר – יש עכשיו רשימה סגורה וכל ההעדפות האישיות הן לא לעניין.

  כל דיון מהסוג הזה, שכולנו נוטים לחטוא בו – הוא צימס לעיניים הסורקות של המחנה השני.

  עכשיו המבחן הוא מבחן המעשה, וכל החבורה הזאת של אנשים טובים בסך הכל – אם לא תלמד לעבוד ביחד, זה ייגמר בפיאסקו.
  למשל – לא מעניין אותי עכשיו מי היה ברשימה של פרץ.
  אותי מעניין עכשיו לראות את מעשיו/מחדליו של פרץ.
  אחריות גדולה מונחת לו על הכתפיים – לאן הוא לוקח אותה עכשיו, זו השאלה המטרידה.

 14. שחר.ב :

  כמה שכבות של שובניזם בכסות כביכול של שמאל-ערכי. לדברי אודי מנור, מירב מיכאלי לא יכולה להבחר לבד בפרמרייז היא חייבת את הפטרונות של עמיר פרץ, ובכלל אין סיכוי שנשים או אפילו גברים מסכמים עם הקו הפמנסטי של מירב מיכאלי. וכמובן, היא הכי הרעה ולא ראויה בעיניו, ושום מילה על פואד מלך המינויים או על בר-לב שהובא כחיזוק ביטחוני, וכל המסורת המגיעלה של מפלגת העבודה שהייתה בעבר מקום קליטה לגנרלים חסרי תעסוקה. רק מירב מיכאלי היא הכי נוראה בעיניו, וכמובן היא זו שאשמה שאסתי לא נכנסה, ולא בוז'י או פואד שרחוקים מכל ערכיות או ערכים סוציאל-דמוקרטים ויושבים על חשבון מקומה של אסתי ועוד נשים ראויות הרבה יותר.

 15. מעין :

  אתם מגיבים פה לגופו של כותב הפוסט ולא לגופו של עניין.

  מירב מיכאלי הודיעה על התמודדותה בפריימריז חודש לפני הפריימריז, כשאף אדם שתומך בה לא יכול היה להתפקד. להגיע בזמן כזה קצר ליותר מ-11,000 קולות זה אומר דרשני.אף מגיב פה לא סיפק סיבה הגיונית לתמיכה במירב מיכאלי. עם כל הכבוד, "פעילותה בתחום מרכזי הסיוע לנפגעות עבירות מין" זה אמנם מבורך, אבל לא מצדיק היבחרות למקום החמישי ברשימת העבודה לכנסת. האם מיכאלי הובילה כעיתונאית איזשהו מאבק חברתי/כלכלי? אולי מישהו יטען שהיא מובילת דעת קהל עקב היותה מנחה בתכנית "שישי חי"? איפה והיא ואיפה יחימוביץ' ורוזנטל ביום היבחרם לרשימת העבודה מבחינת פעילות עיתונאית לקידום החברה בישראל.

  אני מחכה לרשימת סיבות מוצדקות לבחור "עיתונאית", מה לעשות, סוג ב' עם אפס ניסיון במאבקים חברתיים למקום חמישי ברשימת "העבודה".

 16. שושי :

  מעין -

  את מניחה משום מה, שלא סביר שבין המתפקדים לפני הצטרפותה של מירב מיכאלי היתה לה תמיכה משמעותית. לא ברור על מה התבססת.

  אף אחד לא חייב לספק סיבה לתמיכתו שתתקבל על דעתך. זכות הבחירה אינה מותנית באישור של גוף כלשהו.

  מירב מיכאלי לא התמודדה על מקום ברשימה לכנסת בתקופת "שישי חי", שהיתה לפני 20 (?) שנה. לשפוט אותה היום על משובות נעוריה (שאיני זוכרת אם גרמו לנזק כלשהו) זה לא הוגן, לדעתי, ואף מעיד על העדר נימוקים רציניים יותר.

  יתר על כן, אני דווקא קראתי הרבה מאמרים שלה בנושאים חשובים, שהתפרסמו בהארץ. חבל שלא בדקת.

  לא ברור גם מה גרם לך לשים את העיסוק "עיתונאית" במירכאות, בנוגע אליה. מירב מיכאלי היא גם מרצה לתקשורת. חבל שלא בדקת גם את זה.

  מותר לך להתנגד לה כי "בא" לך, אבל זה לא נראה לי נימוק כל כך משכנע.

 17. מעין :

  שושי, בוודאי שאף אחד לא חייב לספק סיבה לתמיכתו שתתקבל על דעתי. אני פשוט תוהה הכיצד מיכאלי הגיעה למקום גבוה כל כך כאשר אני מהצד לא רואה סיבה הגיונית לכך.

  את לא חייבת לספק שום סיבה, אבל אם מעניין אותך לערוך דיון, אני אשמח לשמוע מהיכן לדעתך הגיע בסיס התמיכה שלה. אם אני לא מכירה מספיק את מעשיה אנא האירי את עיני. בשנים האחרונות שמעתי עליה רק כמגישה של החדשות בהוט (תפקיד שאין לו שום חשיבות ציבורית), וככותבת מספר מאמרים ב"הארץ", שאף אחד מהם לא עסק בנושא ליבה של מפלגת העבודה. האחרון מביניהם, אם אני לא טועה, עסק בזכותן של נשים לישון בחדר נפרד מבני זוגן. אני לא מזלזלת בשום נושא פמיניסטי, אבל אני באמת לא רואה כיצד מאמרים אלה עזרו לה לגייס בסיס תמיכה ועוד ב"עבודה" ולא שמאלה משם.

  תראי לי עוד מרצה לתקשורת בארץ שהייתה נבחרת למקום חמישי ברשימה כאשר הצטרפה למפלגה חודש לפני הפריימריז.

 18. משתמש אנונימי על חימום בסולר :-) :

  שום דבר לא רלבנטי עכשיו.
  מעניין לראות כמה יצטרפו לפרץ עד הערב.
  הוא לא הולך להיות לבד.
  מרב מיכאלי להערכתי לא תלך איתו אבל אי אפשר לדעת בוודאות.

  כל החבורה הזאת ציפי-מצנע-פרץ
  בלי קשר לכמה יקבלו בבבחירות , בלי קשר,
  תרשם לדראון בהסטוריה הפוליטית של ישראל. זו אינה תקווה שלי.
  זו הערה שלי, לצערי.

  חוץ מזה
  שהפלגמטים האלה לא מבינים איך המהלך שלהם מתפרש בצד השני, ברמאללה.

 19. משתמש אנונימי על חימום בסולר :-) :

  גועל נפש

  אה כן מהלך פוליטי מבריק,
  מסוג המהלכים שמוציאים את השם הכי רע לפוליטיקה.

 20. משתמש אנונימי על חימום בסולר :-) :

  גועל נפש

  והערה אחרונה

  אני חותמת לכם פה, שאף אחד מהגאונים של ציפי לא בדק לעומק בעזרת מביני דבר אובייקטיביים,
  איך יראה המהלך הזה אצל הפלשתינאים על זרמיהם השונים.
  חותמת על זה.

  הם שרופים בצד השני ויעדיפו לעשות עסקים עם שלי, או ביבי או שניהם ביחד.

  ויש לקוות שהכותרת לתגובה זו לא תימחק על-ידי המערכת.

 21. משתמש אנונימי על חימום בסולר :-) :

  מצנע אישר את השערתי

  למה לנחש אם אפשר לבדוק.
  לפני דקות אישר לי עמרם מצנע בשיחת טלפון-
  לא, הם לא בדקו עם אנשי מקצוע מביני דבר, מה יכולה להיות השפעת המהלך הפוליטי שלהם על הצד השני, שאיתו הם כל כך רוצים לדבר כדי להציל את מדינת ישראל. (ואני בעד לדבר, אבל צריך להגיע לדיבור כזה – בשכל, בקור רוח, בתכנון, לא מהבטן).

 22. לקסי :

  התנועה
  לאיסוף ביצים עזובות
  עם ציפי לבני

 23. שוקי :

  מרב מיכאלי-סדין אדום !!

  בגללה פרשתי מחברותי במפלגה וגם לא אצביע עבורה.

 24. מיכאל לינדנבאום :

  למה סדין אדום?

  שוקי,האם דיברת עם מירב,האם היית בחוג כית?האם אתה יודע שהאג'נדה שלה היא סוציאל-דמוקרטית בדיוק כמו של שלי ושהיא עושה עבודה מצויינת במערכת הבחירות של העבודה.?
  מעניין שאראל מרגלית למשל,שנבחר רק בזכות עושרו הרב ,לא סדין אדום בעיניך?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.