postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » עינת וילף: בעקבות החלטת העצרת, לשנות את מעמדם של צאצאי הפליטים

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עינת וילף: בעקבות החלטת העצרת, לשנות את מעמדם של צאצאי הפליטים

נושאים חדשות, מדיני-בטחוני ב 2.12.12 0:08

ח״כ ד״ר עינת וילף, החברה בוועדת החוץ והבטחון:  1. לא ניתן עוד לטעון שמיליוני פלסטינים שנולדו בפלסטין וחיים בה הם פליטים מישראל וזכאים לדרוש להתאזרח בה.   2. להחזיר שגרירויות לירושלים

ח״כ ד״ר עינת וילף, החברה בוועדת החוץ והבטחון בכנסת ומובילת היוזמה להעלות לסדר היום של מדינות מערב התורמות לאונר״א את הצורך להפריד בין הפליטים הפלסטינים המקוריים לבין צאצאיהם שאינן זכאים למעמד זה, אמרה בתגובה להחלטת העצרת הכללית של האו״ם לשדרג את מעמד הרשות הפלסטינית למדינה משקיפה:

״כעת, משפלסטין הוכרה כמדינה על ידי העצרת הכללית של האו״ם, כולל על ידי מדינות אירופאיות, על ישראל לפעול מיידית מול הקהילה הבינלאומית כדי להעלות לסדר היום שתי משמעויות מרכזיות של ההצבעה שלהן בעד ההחלטה:

הראשונה היא שלא ניתן עוד לטעון שמיליוני פלסטינים שנולדו בפלסטין וחיים בה הם פליטים מישראל וזכאים לדרוש להתאזרח בה. על מדינות המערב המממנות את אונר״א לדרוש מיידית את הפסקת רישום צאצאי הפליטים וכל מי שחי באזורים שהוכרו כפלסטין או מי שהם אזרחי מדינה שלישית במעמד פליט.

המשמעות השנייה של החלטת העצרת הכללית היא שמדינות שהצביעו בעד ומקיימות קשרים דיפלומטיים עם ישראל ושגרירויותיהן עדיין בתל אביב צריכות להעביר אותן לירושלים. אם מדינות אלה הצביעו בעד החלטה שבה מזרח ירושלים שייכת לפלסטין אין להן שום בסיס מוסרי והגיוני לטעון שהן אינן מכירות בריבונות ישראל על מערב העיר. כל דבר שהוא פחות מכך יוכיח כי המדינות שהצביעו בעד ההחלטה לא הבינו על מה הן מצביעות או אינן מעוניינות להתמודד עם משמעויות העומק של החלטתן״.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , ,

4 תגובות

 1. א. קוריאל :

  מסקנה ח"כ וילף

  היא החמיצה את הפריימריז בליכוד-ביתנו. אולי היא תמליץ לשר שמחון לצרף את החכמה החדשה הזו למצע של מפלגת העצמאות. זה בטוח יעביר אותם את אחוז החסימה.

 2. א. קוריאל :

  מסקנה = וילף מסכנה

 3. ל רפי :

  כשם שהחלטת החלוקה מ- 1947 היתה הזויה ובלתי מאוזנת, אחרי שקרעו מא"י המנדטורית, בלחץ ורמיה של האימפריאליזם הבריטי כ- 75.5% משטח המנדט (כ- 89,000 קמ"ר מתוך כ-118,000 קמ"ר כלל שטח המנדט) והפכוהו למדינת ירדן. הזויה לא פחות היא החלטת העצרת הנוכחית.
  כל נסיון להמשיך את התהליך מנקודת המוצא העכשווית, הוא נואל ונועד לכשלון, ולא יעזרו תיקונים קוסמטיים כאלה ואחרים.
  יש להחזיר את הדיון לנקודת המוצא של החלטת חבר הלאומים, שהעניקה לבריטניה מנדט על ארץ ישראל במטרה להקים בה בית לאומי לעם היהודי בשילוב עם פתרון לאומי לתושביה הערבים. העקרון אז היה שתי מדינות לשני עמים על כל שטח המנדט, וכזה הוא צריך להשאר גם כיום.
  ברור שאי-אפשר להתעלם לחלוטין מהזמן שעבר, במיוחד בכל הנוגע לתהליכים ועובדות שהשתנו בשטח, כאשר השטח עצמו והיעד הבסיסי הם הנתון הקבוע היחיד.
  מכאן שמדינה יהודית בארץ ישראל המערבית (שבניגוד לסיסמאות הסרק של הצבועים בתוכנו איננה א"י השלימה) שבה רוב יהודי, ומדינה ערבית בארץ ישראל המזרחית, הוא הסדר ההגיוני הנכון, הצודק ויותר מצודק והיחיד האפשרי. (על קווי תיחום מדויקים וסדורים הדדיים אפשר וצריךלנהל מו"מ). חלוקה ברורה, קווי תיחום ברורים, גבולות בני הגנה והסדרים מדינייים וגיאופוליטיים סבירים, אפשריים רק על בסיס עקרונות אלה. כל דבר אחר הוא לטעמי הזיה, ככל שמדובר בטווח הארוך ובסיכוי להשגת יציבות גיאופוליטית ואסטרטגית באזור.
  אז אולי נפסיק לעסוק בזוטות ולבלבל את עצמנו ואת ידידנו, ככל שיש לנו באמת כאלה, בסוגיות משניות ונטפל ביסוד היסודות – חלוקה אמיתית ורציונלית של הטריטוריה ששוחררה במלחמת העולם הראשונה מאחיזת כיבוש עותומנית ממושכת, בין העם היהודי לעם הערבי והפלשתינאים נציגיו.

 4. נדב פרץ-וייסוידובסקי :

  רפי, בשום מקום בהצהרת בלפור או בהחלטת חבר הלאומים לא כתוב 'על כל שטח המנדט'. גם לא כתוב שם 'מדינה'.

  כתוב 'בית לאומי ליהודים בפלסטינה'. 'in palestine'. אף אחד לא הבטיח לאף אחד את כל שטח המנדט, את כל השטח בין הים לנהר או כל שטח אחר.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.