חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

שלי יחימוביץ', אמון תומכייך התערער

נושאים מכתבים, פוליטי ב 18.11.08 6:02

ח"כ שלי יחימוביץ' פנתה לחברי מפלגת העבודה בבקשת תמיכה וסיוע בפריימריס. נמרוד אבישר, בתגובה, מבקש מיחימוביץ' מספר הבהרות על התבטאויותיה הפומביות כנגד דב חנין בתקופת הבחירות המקומיות

לכבוד חה"כ שלי יחימוביץ',
לאחרונה פנית אלינו, חברי ותומכי מפלגת העבודה בבחירות הקודמות שהסוציאל דמוקרטיה היא נר לרגליהם, וביקשת שנסייע לך בבחירות המקדימות במפלגת העבודה. בדואר אלקטרוני נתבקשנו לתמוך, לתרום ולהתנדב, כשהמטרה שהוצהרה הייתה: "ששלי תיבחר הכי גבוה שאפשר ברשימת העבודה לכנסת" (כך, לדאבוני, במקור). בתגובה לפנייתך, רציתי לפנות ולשאול – ואני מניח שכחלק מקמפיין הבחירות שלך תשמחי לענות – מדוע למעשה עלינו, מתפקדי העבודה שהסוציאל-דמוקרטיה היא דרכם, להצביע עבורך?
בייחוד הייתי רוצה לשמוע ממך, באופן בלתי אמצעי, על התבטאויותייך (לדאבוני, ברבים) לגבי חה"כ דב חנין. הייתי רוצה לשמוע מספר הבהרות, שבלעדיהן קשה לי לראות את עצמי מצביע להכנסתך מחדש לכנסת.
ביום ה-22 באוגוסט צוטטת ב-

nrg

אומרת את הדברים הבאים: "אבל אני מתקשה לקבל אפילו באופן תיאורטי את הרעיון שבראש מערכת החינוך של תל אביב יעמוד אדם אנטי ציוני, שמטיף לסרבנות, שלא עומד דום בשירת התקווה ואפילו לא שר אותה".
ביום הארבעה בספטמבר כתב חה"כ חנין כדברים הללו: "קשה לי להאמין שח"כ יחימוביץ אכן טענה שאינני עומד בשירת התקווה. למען האמת, אינני יודע מהיכן בכלל צמחה טענה זו. כאזרח וכחבר כנסת כיבדתי ואני מכבד את המנון המדינה, גם כאשר אני רוצה לראות בו שינויים".
מסקרן אותי לשמוע, חה"כ יחימוביץ', מי אינו דובר אמת? האם חה"כ חנין שיקר לנו כשטען שהוא מכבד את ההמנון, או שמא דברייך לא היו אמת לאמיתה?ושאלה עקרונית יותר. הקמפיין המגנה את חנין על עמדותיו החל ממך. בהמשך, הוא נלקח לכיוונים מסיתים ממש (למשל). גם אל נוכח ההסתה שדברייך יצרו, הוספת והמשכת לתקוף את חנין דווקא בעניין זה – שעוד טרם הוברר אם הוא נכון. מדוע פעלת כך? מדוע לא גינית את המסיתים? האם תוכלי לומר, בלב מלא, כי במידה ומישהו היה שולח ידו לפגוע בחה"כ חנין, ידך לא הייתה במעל?

ועוד אחת. לאורך כל מסע ההסברה שלך בעד רון חולדאי – מסע הדורש הבהרה נוספת, לאור העובדה שהוא, כפי שכתבת, אינו תאומך הסיאמי האידאולוגי – בלשון המעטה שבהמעטות; לאורך כל מסע ההסברה הזה (או שמא, מסע ההסתה?) לא הבהרת פעם אחת מהי הציונות עבורך ומדוע בעינייך חנין איננו ציוני. לפי ההגדרה בספר, של הציונות כאמונה בזכותו של היהודי להיות ריבון על גורלו, נדמה לי שמדובר בהאשמת שווא. אשמח לשמוע מדוע את סבורה שחנין אינו משרת את מולדתו בצורה יוצאת מהכלל. כל ההתייחסות שקיבלנו היה טקסט, שעם כל הכבוד הראוי הוא לא פחות מנלעג, מעוזרך הפרלמנטרי; טקסט שמגדיר ציונות כשירות צבאי (טענה מעוררת גיחוך, כאילו שפטריוט לא יכול להתנגד לגיוס חובה).

ושאלה נוספת. האם היית יוצאת כנגד מינויו של חה"כ חנין לשר? נניח, לשר החינוך? אם כן, האם אינך לוקה כאן באותה הטעות שעשתה חה"כ טרטמן, כשאמרה על מינויו של השר מג'אדלה: "אין לי דבר וחצי דבר נגד מג'אדלה, הוא אדם חביב. אני לא גזענית ויש לי לא מעט חברים מוסלמים. אבל מינוי שר מוסלמי ראשון לממשלה זה תחילתו של תהליך של התפוררות. אנחנו כורתים לעצמנו את הרגל"? אז, הגבת לחה"כ כך: "דברי טרטמן חושפים את פרצופה האמיתי של ישראל ביתנו…זוהי מפלגה שמשנתה גזענית, ואין לה שום הבנה במהות הדמוקרטיה בישראל". אם לא, תצטרכי להסביר לי מהו ההבדל בין ראש עיריית תל אביב לבין שר החינוך בישראל, ומדוע חה"כ חנין פסול למלא את התפקיד הראשון אבל כשיר למלא את זה השני?

כיוון שכבר הגענו עד כאן, אבקשך הבהרה נוספת: מדוע תגובות מסוימות בבלוג שלך, ביניהן שתיים שהותרתי אני, אינן מפורסמות? האם את מפרסמת רק תגובות תומכות? האם מדובר בהשתקה מכוונת? או שמא בטעות של מנהל האתר?

חה"כ יחימוביץ', אמוני ואמונם של רבים וטובים התערער בך מאוד בעקבות הפרשה הזו. אשמח לשמוע – באורח חף מדמגוגיה ונאומים – תשובות כנות לשאלות שהעליתי, מפני שללא תשובות טובות, יקשה עליי – כסוציאל דמוקרט וכציוני – להצביע עבורך.

**העתק ממכתב זה נשלח לאתר עבודה שחורה לקידום הקשר בין בוחרים ונבחרים**

 

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , ,

142 תגובות

 1. שושי :

  שלי,
  ראינו את דרכו של ח"כ אחד שהיה אהוד מאד בזמנו, ויש מי שהיא גורמת לו לאי שקט.

 2. לינדנבאום מיכאל :

  עם זאת בפוליטיקה יש שיקולים טקטיים בלתי נמנעים.קשה להיות בביצה הפוליטית בלי להתלכלך.אני מאמין שכוונתה טהורה ושיש לתמוך בשלי.

 3. ליאור :

  הבעיה שלי עם שלי (ואחרים יגידו שזו ברכה) הוא שהאידיולוגיה
  מקדמת את המפלגה(חברים לדרך)

  ונשאלת השאלה האם שלי רוצה להיות רק פרלמנטרית טובה ,שזה חשוב.
  או מובילה קבוצת אנשים בעלי תפיסת עולם מסוימת.
  נכון לעכשיו ובהתנהלות שלה במפלגה
  ובבחירות לתל אביב
  היא הפגינה יושרה עצמית והלכה
  עם האידיולגיה ודרכה על חברים לדרך.כרגע היא מנגנת סולו,ואולי זה מתאים לה ,לצערי זה לא מתאים
  לי.ואני הייתי נזהר היא הראתה
  שנאמנות אצלה זה רק לשלי.חבל!

 4. מתן בורד :

  לא מבין איזו יושרה עצמית או הליכה עם אידיאולוגיה יחימוביץ' הפגינה. לקרוא לחולדאי פוליטיקאי חברתי לא יותר מזריית חול בעיניים.

  אני מבין שיש בפוליטיקה שיקולים טקטיים, וייתכן שיחימוביץ' באמת פעלה כך כאן, אבל אי אפשר לומר אחרי זה שהיא נשארה ישרה או נאמנה לאידיאולוגיה שלה. היא פשוט הצטרפה לחגיגה של ברק ופואד. את התשובה לזה צריך לתת בבחירות.

 5. לינדנבאום מיכאל :

  לליאור ומתן
  למרות ההסתייגויות המובנות-סוליסטית,חגיגה ברק ופואד-אין לשכוח שהסוציאל-דמוקרטים היחידים הפעילים,הם שלי יחימוביץ ודניאל בן-סימון בעבודה ודב חנין בחד"ש.במרץ אין בינתיים אחד כזה חוץ מאילן גילאון שנקווה שייבחר.

 6. אריה גור :

  התנגדתי לכך ששלי, כח"כ במדינה דמוקרטית, סברה שיש למנוע מקבוצת אזרחים (אנטי ציונים כהגדרתה) את האפשרות מהליבחר לתפקיד ציבורי במדינה. וזכיתי גם לקיטונות של כעס ממנה בשל כך.
  למרות זאת, שלי היא עדיין אחת הפעילות הבודדות למען העובדים במדינה ואם דוגלי האידולוגיה הסוציאל דמוקרטית לא יתמכו בשלי במפלגת העבודה – אז במי בדיוק הם כן אמורים לתמוך???

 7. אופיר :

  לא תהיה הגזמה לומר שבזכות שלי, יש לנו היום את חולדאי כראש עיר.

  שלי מעלה באמון של רבים, ועכשיו היא צריכה להתאמץ יותר כדי לזכות בו שוב.

 8. אריה גור :

  אופיר,

  מדינת ישראל כוללת עוד שתיים שלוש ערים ועוד כ 5 ישובים שהם מחוץ לתל אביב. פשוט מקומם עד כמה אנשים יכולים לגרום נזק לעשרות אלפי עובדים במדינת ישראל רק בגלל שהם תושבי תל אביב ומישהו העליב אותם ותמך בראש עיר שלא על פי משנתם. לגישתך (ועוד כמוך) אולי צריך לשנות את שם האתר כאן ל"עבודה שחורה בתל אביב".

 9. אור ברקת :

  אריה – לפגוע בעובדים? לא פחות.

  התנבלותה של שלי בתל אביב, לדעתי שופכת אור על סדרי העדיפויות שלה גם מחוץ לתל אביב. ראוי לעובדים לשאוף לידידים טובים יותר.

 10. אריה גור :

  ומי הם הידידים הטובים היותר?

 11. עמית :

  יחימוביץ' מכרה את נשמתה למולך הנאו ליברלי, עכשיו היא באמת מתאימה למפלגת אקירוב.

 12. אור ברקת :

  אלה שלא יזרקו אותם לכלבים (בדומה לעובדי הקבלן בעיריית תל אביב)בעבור חופן של מה בעצם?

 13. ירדן :

  לזכותה של שלי יאמר שפורסמו תגובות שלי נגד דבריה על חנין בבלוג שלה – וזה הדבר היחיד שאני יכול להעמיד לזכותה מתוך כל המכתב הזה.
  אני מודה שגם אני קצת קרוע בין השאלה אם להצביע לשלי שאכן פועלת היטב כחברת כנסת למען סוציאל דמוקרטיה, או לא להצביע אחרי שהוציאה את חנין, ובעצם גם אותי, מתחום השיח הפוליטי הלגיטימי בשל דיעות על ציונות.

 14. לינדנבאום מיכאל :

  למתלבטים בקשר לשלי בבחירות בת"א אני חוזר ואומר שיש הקשרים טקטיים שיש בהם טעם לפגם.אולם יש לראות את התמונה הכוללת .אני בטוח שכאשר שלי תרכוש עוצמה פוליטית מספקת היא תפתיע לטובה.יש לי קרדיט עצום לח"כית נפלאה זאת.
  אני הצבעתי בזמנו לעמיר פרץ בעבודה למרות שבשנים 94-5-6-7 ויותר הוא היה זה שהפקיר לגורלם את עובדי "פז" הוותיקים שעברו הפרטה ברברית.(ואני ביניהם).נכון ,לקחתי כדור נגד בחילה.

 15. דניאלה :

  כל אחד עלול לשגות ולטעות, ואולי הייתה טעות בפרשת חולדאי- חנין, אך אין זאת מוריד כהוא זה מהעשייה הפרלמנטרית של שלי יחימוביץ'. היא נס שקרה למפלגת העבודה, לא פחות. בין הבודדות שסוציאל דמוקרטיה היא בשבילה לא רק סיסמת בחירות אלא דרך ואמונה.
  ומי עבורך – כותב המאמר – היא אופצייה ראוייה יותר ?

 16. לקסי - ערד :

  הטהרנות אינה יפה לפוליטיקה.
  היא, בקושי, יאה לאידיאולוגיה.
  הטהרנות היא שהפילה ושבה והפילה מפלגות שמאל (חברתי) בעבר והיא הנשקפת בדברי נמרוד וחלק מהמגיבים כאן.
  אינני מהגורסים של "בחירת הרע פחות מאחרים", אני בעד בחירת האפשרות הטובה ביותר והקרובה ביותר לדעותי, בתנאי שתוכל להיות גם בעלת עצמה כלשהי לחולל שינוי.
  אהבתי מאד את מה שסימלה ועשתה תמר גוז'נסקי בכנסת, אבל יכלתה היתה מוגבלת, אף פעם לא בחרתי בה, למרות הסימפטיה.
  שלי יחימוביץ' – בקדנציה לא שלמה אחת – הוכיחה את יכולותיה במישור הפרלמנטרי, הן בחקיקה והן בועדת הכספים במידה כזו שכל סוציאל דמוקרט שאינו מקַדֵש הבועה התל-אביבית ראוי לו שיבחר בה למקום גבוה ברשימת העבודה.
  ואחרי ששלי, אפיר פינס, אורית נוקד ואבישי ברוורמן יהיו במקומות גבוהים ברשימה, נשכח לרגע את פואד ודומיו ונבחר במפלגת העבודה.

 17. נדב פרץ :

  דניאלה – פרשת חנין חולדאי לא הייתה מעידה חד פעמית, אלא סימפטום של שלי מיום כניסתה לכנסת. נכון שברמה הפרלמנטרית האישית היא עושה עבודה מצויינת, אבל הבריתות שלה גורמות רק נזק – בין אם זו הברית עם ברק (והיעדר הביקורת על מדיניותו), הברית עם עיני או הברית עם חולדאי.

 18. סותם האף ומצביע שלי (ופרץ) :

  נמרוד,

  לא היתה לה שום דרך אחרת, כי אלה חוקי המשחק, ובמיוחד במפלגת העבודה. תסתכל מיהם רוב החברים במפלגה הזו ותבין.

  כל הפעילים החברתיים שהיא מוקירה ומעריכה (ועובדת איתם יום יום), כל האידיאולוגים הנחמדים של יסו"ד, כל הבלוגרים האלה שלוחמים למען מדינת רווחה – כמה חברים הם הצליחו לפקוד בשלוש שנים? בערך אפס.

  אז אם ככה שלי נראית וככה מפלגת העבודה נראית – גם הם (כולל אותך) נושאים באחריות.

  ולגבי הבחנה בין פעולה פרלמנטרית מצוינת ובין בריתות פוליטיות שעושות נזק – אותו דבר נכון גם לגבי עמיר פרץ שכזכור קירב אליו (וצ'יפר בתפקידים) את שמחון ופואד במקום לקרב אליו את יחימוביץ' אילון ברוורמן ופינס – אלו שגם קרובים אליו אידיאולוגית (גם אם אינם טהרת הס"ד) וגם סימלו רעננות במפלגה. פרץ לקח תפקיד שר הביטחון – זו היתה התנהלות פוליטית איומה. אח"כ היה פרץ לגדול הסניגורים של אולמרט שנתפס בציבור כמלך המושחתים וכאשם בכישלון המלחמה בלבנון, כישלון שדבק גם בפרץ.

  איך לגרום לפרץ וליחימוביץ' לעשות פניית פרסה בהתנהלות הפוליטית שלהם, שרק מרחיקה את היום בו יהיה כאן מהפך ס"ד? זו שאלת מיליון הדולר

 19. לקסי - ערד :

  נדב,
  היכולת לכרות בריתות, אד-הוק, למען מטרות בנות השגה היא יתרון מהותי בפוליטיקה. היא גם אחד המבדילים בין פוליטיקה לבין אידיאולוגיה.
  לכרות בריתות אד-הוק ולא "להניח את האידיאולוגיה בצד", עכשו יש מדינה לנהל…

  ולרפתן, עצה מטרקטוריסט (בעברי הרחוק), לשמור על כוון התלם, אבל לסטות ממנו בשביל שלא לשבור את הברז שבאמצע השדה.

 20. ירדן :

  רוב הסיכויים הם שבסוף בכל זאת אצביע לשלי. ובכל זאת אני רוצה לומר שאני לחלוטין לא מסכים עם לקסי. הלוואי והבעיה של השמאל היתה טהרנות. הבעיה לדעתי היא דווקא הפוכה – הפשרות. לינדנבאום מיכאל הביא דוגמא טובה דווקא. מי שכשאין לו את הכוח הפוליטי פועל בניגוד לתפיסה הסוציאל דמוקרטית – איך אני יודע שכאשר יגיע לפסגה ישנה את דרכיו? בינתיים המציאות מוכיחה ההפך ודווקא פרץ הוא הוכחה טובה לכך. הפשרה שעשה מי שהצביע אליו למרות מגרעותיו מעולם לא הוכיחה את עצמה דווקא בגלל פשרות שפרץ עשה (כלומר, זה שוויתר על תפקיד שר האוצר למשל). שלי אמנם הוכיחה יותר בעשייה הפרלמנטרית שלה אבל האם היא עוזרת יותר לעובדים בחקיקה שלה או יותר מחלישה אותם כאשר היא נמצאת לצד רשימה קפיטליסטית לחלוטין. וזה יותר מאשר "חבירה לברק". זו העדפתו על פני איילון, זו חיזוק העבודה על פני אלטרנטיבה סוציאל דמוקרטית אמיתית, המקרה עם חולדאי עשוי לחזור על עצמו – תארו לעצמכם שמחר מפלגת השמאל שמר"צ מרימה מצרפת אליה אנשי סוציאל דמוקרטיה מובהקים – זה לא יהיה האידיאל ועדיין יהיו שם קפיטליסטים ממר"צ אבל זו תהיה אלטרנטיבה פי אלף טובה מהעבודה – אז מה תעשה שלי? היא תצא נגד המפלגה החדשה כמו שיצאה נגד עיר לכולנו. האם צריך לחזק את העבודה או להחליש אותה? התשובה לא ברורה בעיני ואני נוטה לכיוון החלשה של העבודה.

 21. סותם האף ומצביע שלי (ופרץ) :

  כריתת בריתות אד-הוק עם מי שאינם בדיוק כמוך היא תכונה חשובה לפוליטיקאי, אך ש"י לקחה זאת לקיצוניות.

  מי שמעיין במכתביה השבועיים מגלה מתאם שלילי בין הקרבה האידיאולוגית שלה לח"כ במישור המדיני והכלכלי ובין מספר שיתופי הפעולה בחקיקה. הרבה יותר נוח לשת"פ עם אלדד ועם סער מאשר עם חנין פרץ חילו ורן כהן, וזאת למה? כי הם מתחרים על אותם קולות, ולכן לא רוצים להוסיף קרדיט למתחרה.

  שת"פ עם סער אינו מסוכן כמו שת"פ עם פרץ – זה מאפשר לסער להציג את ההישג (ח. לידה) כשלו בפריימריס בליכוד וליחימוביץ' להציג אותו חוק בדיוק כהישג שלה בפריימריס בעבודה.

  שת"פ עם חנין הוא מאוד מסוכן – הוא עלול לגרום לאזרח האינטלגנט להגיד: רגע, אם אני מצביע עבודה חלק מהקול שלי מכניס את שלי לכנסת וחלק את פואד והרצוג, ואילו ההצבעה לחד"ש היא הצבעה של שמאל חברתי נטו…

  רבות דובר על כך שסיעת העבודה לא ממש תפקדה כסיעה וכל אחד עשה כישר בעיניו, לש"י היה חלק חשוב בתהליך הזה (וגם לנו שעודדנו אותה להצביע נגד הקואליציה…)

 22. לינדנבאום מיכאל :

  לפרץ
  "נוח לשת”פ עם אלדד ועם סער מאשר עם חנין פרץ חילו ורן כהן",אמרת ,אבל לדעתי אתה טועה פה.שלי מעולם לא סירבה שיתוף פעולה עם כל מי שהאינטרסים של השכירים והמוחלשים יקרים לו.
  דווקא חנין היה שותף פעיל ליוזמות הברוכות שלה בכנסת ואילו האחרים שציינת ,לא תמיד התלהבו,ויש לשאול אותם דווקא.
  הבעייה עם חנין היתה בתל-אביב ,לא בכנסת.

 23. סותם האף ומצביע שלי ופרץ :

  מיכאל

  ש"י התהדרה מעל כל במה על יכולתה המופלאה לשת"פ עם הפכים אידיאולוגיים,

  נגיד כאן
  http://209.85.129.132/search?q=cache:wWJWG0z7PhAJ:www.shelly.org.il/wp/%3Fp%3D2710+%D7%99%D7%97%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%91%D7%99%D7%A5%27+%D7%A9%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%A4%D7%99+%D7%A4%D7%A2%D7%95%D7%9C%D7%94&hl=en&ct=clnk&cd=1

  ולעומת זאת את שיתופי הפעולה עם חנין היא די הצניעה, למשל במייל השבועי לתומכיה, שמו חנין לא כיכב שם בלשון המעטה וכמותו גם שמו של עמיר פרץ.

  לאחר עליית ברק נוסף למייל השבועי חלק מבחיל במיוחד והוא התשבוחות לשרים הרצוג ושמחון (בצירוף המייל שלהם + בקשות שנכתוב להם מכתבי תודה). חלקם של שני הנ"ל בהובלת תהליכי הפרטה באותה תקופה ממש – כל זה נשכח ונמחק לו מן הלקסיקון.

  וכאמור – בכל זאת אסתום האף ואצביע לה, כי היא מחוקקת מצטיינת ועוסקת בנושאים החשובים לי. אם תישאר במקום ה-9 כמו היום אני משער שלא תיכנס לכנסת הבאה.

 24. לקסי - ערד :

  לירדן,
  מצטער שלא הבהרתי את כוונתי למעלה.
  הטהרנות היא של מקימי בועות טהורות.
  הכוונה היא למפלגות של אנשים נקיי כפיים וברי לבב שמקימים מפלגות "ירוקות, ורודות אדומות וכיו"ב". הכוונה לאלה שנקעה נפשם מהרפש הפוליטי ולכן הם הולכים אליו בחולצות צחורות…
  הכוונה היא לאלה שאינם סובלים את ריחות המטבח הפוליטי ובדיוק לשם הם הולכים, כל אחד עם כת נוהיו.

 25. ירדן :

  אם כך אז עדיין לא הבנתי למי אתה מתכוון…

 26. רמי הוד :

  תודה נמרוד. חד ומדויק.

 27. לקסי - ערד :

  לירדן,
  למפלגות החדשות מסוג "התנועה הירוקה", ההתארגנות החדשה של הסטודנטים וכיו"ב מהדורות משוחזרות של בגמלאים.

 28. ירדן :

  מה רע בתנועה הירוקה?

 29. לקסי - ערד :

  תנועה נהדרת, אבל מיותרת

 30. נמרוד אבישר :

  מעט תשובות לכולם; מפני שאתם הרבה ואני אחד אני סמוך ובטוח שתסלחו לי אם אשמיט דבר-מה או אדלג על אחר, ואני משוכנע שתבינו אם אומר שמשיכתו של הדיון הזה מעבר לתגובה ראשונה הוא מעל ומעבר לכוחותי, מאחר ואני אחד ואתם רבים, שונה ממטרתי – שהרי המכתב הזה נכתב לחה"כ, ולא לשמים מילים בפיה, ולא משרת כל מטרה, שהרי הצדדים בטוחים בצדקתם. למעשה, מטרתה היחידה של התגובה הזו היא להבהיר את עמדתי (על אף שקריאה בבלוג שלי וודאי הייתה משרתת מטרה זו) לרבים, מעבר למה שמכתב עמוס שאלות יכול היה.
  ובכן, ראשון-ראשון:
  מיכאל, אתה מייצג בעיניי עמדה שמתמרצת בינוניות פוליטית. אנסה להסביר: הנכונות להתפשר על ערכים מסוימים בעבור אחרים, הנכונות לבחור בנציגים שגורמים לנו לסתום את האף, הפירוק של שיטותינו האידאולוגיות לרסיסים והמניה המתמטית של אותם רסיסים כפי שהם באים לידי ביטוי – למעשה, כל מה שהתרגלנו להבין כשעברנו מבחירה לזה הקרוב אלינו בעמדותיו ל"רע במיעוטו"; כל אלה מעודדים פוליטיקאים שאומרים ועושים מעט ומדברים במושגים גדולים כשכל אחד יכול לקרוא אליהם מה שהוא רוצה. מי שמביע עמדה עלול להתפש, בקרב חלקים מהציבור, כ"סדין אדום", אולם מי שאינו מביע עמדה ייתפש לכל היותר כרע במיעוטו. כך קיבלנו מפלגת שלטון ללא דרך, מועמדת לראשות הממשלה שלא טרחה לפרט מהן תכניותיה לעתיד, ותנועת "עבודה" שהאידאולוגיה היחידה שלה היא הכסא. נדמה לי, שפוליטיקאים שנבחרו מפני שנשאו עמם הבטחה לפוליטיקה אחרת צריכים לפנות את מקומם כשמתברר שזו הבטחת שווא.
  אריה, בנוסף לדברים לעיל, מי שרואה בס"ד חזות הכל המכשירה כל שרץ – כולל, למשל, תמיכה במועמד שאינו ס"ד בעליל – מסתכן בלהוציא את ה"דמוקרטיה" מה"סוציאל דמוקרטיה".
  ירדן, אשמח להראות לך צילומי מסך של תגובות שלי שלא אושרו.
  דניאלה, לא מדובר בטעות כי אם בבחירה שיטתית ונכלולית למדי. אני יכול לחשוב עכשיו על עשרה מועמדים טובים יותר. נדיה חילו, למשל.
  לקסי, ירדן ענה לך יפה. לי רק נותר להוסיף: "אהבתי מאד את מה שסימלה ועשתה תמר גוז’נסקי בכנסת, אבל יכלתה היתה מוגבלת, אף פעם לא בחרתי בה, למרות הסימפטיה." – ברורה לך הסתירה במשפט הזה, נכון?
  אוסיף עוד, לנוכח האשמות משתמעות, שאינני ומעודי לא הייתי תל אביבי – אני ירושלמי, ואינני חלק מה"בועה". כמו כן, אינני בטוח עד כמה ההדרה של כל מה שמתרחש בתל אביב כ"בועתיות" איננה בועה בפני עצמה, בועת הפריפריה, אם תרצו.
  תודה לכם על דיון מרתק, אוסיף לקרוא אותו ככל שהוא מתפתח. כפי שכתבתי לעיל, סביר להניח שלא אגיב עוד.

 31. ירדן :

  נמרוד – אין לי טענות אלייך ואני מאמין לך שחסמו לך את התגובות (למרות שאשמח לצפות בהן), פשוט ציינתי עובדה שזה לא משהו שיטתי בהכרח והתגובות שלי על שלי יחימוביץ' ומה שכתב דני זמיר התפרסמו על אף תוכנם:
  http://www.shelly.org.il/wp/?p=2696&cat=3
  (אפילו דברים שהצטערתי שכתבתי).
  בכל אופן כל הכבוד על המכתב – הוא מתבקש לטעמי. מקווה ששלי טענה ואולי תעזור לי להיות יותר שלם עם הצבעה בשבילה בעבודה – כי ביננו, אין לי כל כך למי להצביע חוץ ממנה. 😛

 32. אריה גור :

  נמרוד,
  אם תמיכתו של של מאן דהו בראש עיר שלא על פי טעמך כמוה כהכשרת שרץ, איני בטוח מי משנינו מעקר את משמעות המושג דמוקרטיה. חולדאי נבחר בבחירות דמוקרטיות וכשירות למהדרין.רוב ציבור הבוחרים בתל אביב העדיף את חולדאי על פני חנין. זו דמוקרטיה !!!

 33. אברהם מירושלים :

  לנמרוד המתייפף,
  יש להפריד בין שלושה נושאים: התנהלות האתר של שלי, תמיכתה של שלי ברוק חולדאי והסתייגותה מדב חנין.
  אכן אם דבריך נכונים יש בצינזור תגובותיך משום חסימת פיות, ולכן אני מקווה שהדבר אם אכן קרה לא ישנה. לגבי רון חולדאי יש לראות בכך ברית נקודתית כמו שבמפלגת העבודה ישנם דמויות ששלי תומכת בהם והם אינם סוציאל דמוקרטיות במובהק (אופיר פינס). כידוע פוליטיקה איננה רק אידיאולוגיה אלא התאמתה לתנאי השטח. אין בכך בנוניות אלא ריאל-פוליטיק.
  לגבי חברך דב חנין, שאכן עושה גדולות ונצורות למען חלשים ומסכנים אך עודנו גורם אנטי-ציוני. חיוכו ונועם דבריו לא ישנו את האמת המרה שדב מערער את עמודי התווך של הציונות המשותפים לכלל המפלגות הציוניות. כך שאינני רואה פסול בכך ששלי הינה חברת כנסת ציונית המתנגדת להתעצמותם של גורמים אנטי-ציונים.
  כאשר התבטאויותיה השונות צריכות להיבחן כמכלול הבא לבא מסר מסוים. אשר אין בו כל הסתה אלא עמידה איתנה, שאיננה פונה להתנצלויות.

 34. ירדן :

  "גורם אנטי-ציוני" – תוציא אותי להורג וזהו.
  מה זה משנה אם אתה נופל להגדרה של הציונות או לא? הגישה הזו של תחום בין שיח לגיטימי ללא לגיטימי בסך הכל נועדה לחזק דיעה קיימת על פני השנייה.
  השאלה שאתה שואל היא לא האם צריך לוותר על צוויון יהודי למדינה אלא האם המדינה משרתת גם אזרחים ערבים במידה שווה ומקבל, גם ציוויון שמתאים להם. זאת לא שאלה של ציונות או לא אלא שאלה לאומית שהשיקולים לתשובה עליה צריכים להיות – איזה מהלך ישפר הכי הרבה את המצב של אזרחי ישראל. זה נכון במובן התרבותי, לאומי, חברתי, כלכלי וכו'. השאלה הזו צריכה להיות שאלה פתוחה בגלל שיכול להיות שהבחור שחושב אחרת ממך צודק ובעצם מדינה שמשרתת במידה שווה את כל תושביה תטיב גם איתך כיחד וגם עם היהודים כאוכלוסיה. וזה נכון בדיוק כמו שהתשובה שלך עשויה להיות הנכונה.

  ציונות זו הגדרה שאפשר לשחק איתה. לוותר על שטחים אפשר להגדיר כחוסר ציונות. למה? כי ציונות תמיד היתה מבוססת על החזרה אל הטרטוריה בה שלטו שבטי ישראל לפני דורות. השטח בו הם שלטו הוא ברובו בחלק לו אנו קוראים "השטחים" – יהודה ושומרון. כלומר, לפי ההגדרה הזו של הציונות – ציונות היא יישוב יהודה ושומרון. אתה משחק עם ההגדרה כשאתה מתייחס רק למובן התרבותי והלאומי חילוני שלה. לפי הגישה הזאת היה אפשר גם להקים מדינה באוגנדה – והציונות כבר הכריעה בשאלה הזו.

  ואתה יודע מה? אולי בכלל ציונות הוא יישוב הארץ הזו בין הירדן לים ולספח את תושבי האיזור כשבט חדש לצד שבט יהודה. זה דיי מסתדר עם הציונות לא? אז הנה לך. ציונות "שמציונות" – זה הכל ערפולים וכל צד משתמש במושג הזה לטובתו.

 35. דניאלה :

  לנדב,
  חולקת על דעתך – בריתות עושים עם מי שיש ולא עם מי שקיים רק באידאל. יולי תמיר במקרים רבים היתה עושת דברו של האוצר ואנטי תיזה לכל מה שסוציאל דמוקרטיה מריח ממנו (ראה מקרה האולפנים), ואתה הגנת עליה בעוז בדיונים קודמים שלנו. למה ? כי היא בברית הנכונה ?
  אל תשכח שבסופו של דבר חבר כנסת אמור לעשות עוד משהו בפרלמנט חוץ מבריתות פוליטיות. מה עשו האחרים ? שלי יחימוביץ' עושה. נקודה.

 36. שרון לוזון :

  ושאלה נוספת שלא נשאלה כאן.
  שאלה שנשאלה על ידי במכתב לשלי כבר ב30 ביוני ומאז לא נענתה.

  הכיצד שלי יחומוביץ' הלוחמת הגדולה (תבחרו אתם אם להוסיף מרכאות או לא) בנושא עובדי קבלן ועובדי כ"א תמכה באופן פעיל בחולדאי, האיש שמעסיק אלפי עובדים מסוג זה ברחבי העיר ת"א.

  עדיין מחכה לתשובה.

 37. שרון לוזון :

  ושאלה נוספת שלא נשאלה כאן.
  שאלה שנשאלה על ידי במכתב לשלי כבר ב30 ביוני ומאז לא נענתה.

  הכיצד שלי יחימוביץ', הלוחמת הגדולה (תבחרו אתם אם להוסיף מרכאות או לא) בנושא עובדי קבלן ועובדי כ"א תמכה באופן פעיל בחולדאי, האיש שמעסיק אלפי עובדים מסוג זה ברחבי העיר ת"א.

  עדיין מחכה לתשובה.

 38. סותם האף ומצביע שלי ופרץ :

  שרון ראה תשובה 18 ותבין גם למה היא תמכה וגם למה בחרה שלא לענות לשאלתך

  מאותה סיבה הגיונית וחשובה בחרה גם לא לענות לשאלה מהי רמת המיסוי הרצויה בעיניה – דבר שהיה מעמת אותה עם הצמד עיני-ברוש הדוחפים להפחתת מסים להאצת הצמיחה "שתחלחל למטה" – בדיוק כמו רייגן, ביבי ובר-און)

 39. לקסי - ערד :

  לנמרוד,
  ציטוט מדבריך: "לקסי, … לי רק נותר להוסיף: “אהבתי מאד את מה שסימלה ועשתה תמר גוז’נסקי בכנסת, אבל יכלתה היתה מוגבלת, אף פעם לא בחרתי בה, למרות הסימפטיה.” – ברורה לך הסתירה במשפט הזה, נכון?

  נמרוד, איש אכפתי ויקר, בגילי המופלג הספקתי ללמוד שבחיים צריך לדעת לחיות עם סתירות, גם פנימיות.
  שהחיים הם לא מעבדה של פיסיקאים, שם הכל חד-משמעי, שם הכל "דיגיטלי" 0 או 1, אמת או שקר.
  שהחלטות מחליטים באיזון של גורמים רבים.
  החלטתי בעבר, בשקלול מכלול שלם של רכיבים לא לבחור בתמר גוז'נסקי, כן למרות הסתירה הפנימית שהיתה נהירה לי גם אז.
  החלטתי עכשו כן לבחור ולעשות לקידום בחירתה של שלי יחמוביץ, גם הפעם תוך שקלול כל הרכיבים הגלויים לעיני ותוך מודעות – גם הפעם לסתירות.
  אלה החיים.

 40. חשוב לכולנו ששלי תהיה בהנהגת מפלגת העבודה :

  כולם מסכימים שערביי ישראל צריכים קודם כל להרגיש ישראלים (אחר"כ פלשתינאים) ויש לפעול למען מטרה זו ובתנאי שנשמור על ישראל כמדינת היהודים.
  לצערי ערביי ישראל רואים עצמם פלסתינאים ומכאן מקור הקונפליקט הגורם לערביי ישראל לתמוך במדינה פלסתינאית מהים לירדן.
  דב חנין נמצא במפלגה אשר בהתנהלותה הציבורית, בכל הקונפליקטים בין מדינת ישראל לפלסטינאים תומכת בגלוי בפלסתינאים. מפלגת רק"ח תומכת במדינה אחת בין הים לירדן ולמעשה בחיסול מדינת ישראל. גם אני סבור שחבר במפלגה כזו אינו ראוי לשמש כר' עיר בישראל.
  הגיעה העת להפסיק להתפלפל, הייתי מעוניין לשמוע את ראשי רק"ח טוענים בר' חוצות שהם ישראלים וכי הם מוכנים להגן על ביתם מפני הפלסתינאים המעוניינים להשמידנו ולחמוס את מדינת ישראל.
  אני בעד לבצע את כל הפעולות הנידרשות בכדי לסייע להפוך את ערביי ישראל לישראלים אולם ללא פגיעה בהגדרת מדינת ישראל כמדינה יהודית לעם היהודי.
  אגב, אני תומך במדינת ירדן כמדינה הפלסתינאית.
  וללא כל קשר לדעותי, שלי יחימוביץ' מייצגת עבורי את חברי הכנסת היותר פעילים והיותר מועילים לכל תושבי ישראל, ולכן, חשוב מאד לכל אחד מחברי העבודה ומתושבי המדינה המעוניינים בטובת המדינה ששלי יחימוביץ' תיבחר במקום גבוה מאד בבחירות במפלגת העבודה.

 41. יניב :

  חוץ מססמאות לא קראתי עובדות שתומכות בכך ששלי יחימוביץ' מעלה בשום אמון. די להיות מנותקים מהמציאות, ועוד ביחס לחברת הכנסת הישרה ביותר, שאומרת את דעתה גם כאשר היא מסתכנת בכעסם של אנשים (ראו עכשיו!!!). שלי יחימוביץ' היא סוציאל דמוקרטית אמיתית. היא תמכה ברון חולדאי שהוא לא סוציאליסט גדול אבל בהחלט פעל לרווחת תושבי העיר העניים והערבים (אני אומר את זה מעבודתי בשטח ביפו בתחום החינוך).
  מי שלא יתמוך בשלי יחימוביץ' בגלל זה לא פוגע בה- הוא פוגע במדינה ובעצמו.

 42. אנונימי :

  "כולם מסכימים שערביי ישראל צריכים קודם כל להרגיש ישראלים (אחר”כ פלשתינאים) ויש לפעול למען מטרה זו ובתנאי שנשמור על ישראל כמדינת היהודים." – מה אתה רוצה לעשות? להמיר את הדת שלהם? האנשים האלה קשורים לפלסטינאים כי הם קרובי משפחה ויש להם היסטוריה משותפת. איך אתה מתכוון לשנות את המצב הזה בלי שהמדינה בתוך שטח הקו הירוק תהיה גם מדינתם? אתה לא מוכן לוותר על העדפה של בני הדת היהודית – אז מה אתה מציע?

 43. חבר של שלי :

  ובכן, אם יש דבר שיאפשר לדב חנין להאריך ימים בניסיון להנהיג, זה בודאי יהיה קשור לכוח נעוריו, הגוף אמנם מזדקן, אך שום כלום בחינת החשיבה הרעיונית.

  להבנתי, מהפכות אינסטנט, מר חנין וחבריו, מקורן אך בפחד להיישיר מבט למציאות ולחברה כמות שהיא (מורכבת וסתורה) לנצח, מכאן שהפוליטיקה תהא גם היא לנצח סתורה ולא חד משמעית!!! ואיני דובר מכיוון רלטביסטיים כי אם מן היכולת להבין ריבדיה של החברה האנושית. ככל שיובן כקלישאתי אך כאן אין ולא יהיה שחור ולבן. וטוב שכך.
  חמורה מכך, בתנאים של ייאוש וחמורה, בימים כשלנו אפורים ומבולבלים של פוליטיקה טבועה בהון, בילבול ערכי ועוד, מוצאות לעצמן מהפכות אינסטנט כשל מר חנין וילדיו. עצוב ועלוב. תפיסה אנטי ציונית, קומוניסטית וקיצונית כשל המיואשים המבולבלים והתועים מילדי מפלגת יד"ש, מחלחלת, או אם תרצו, נתפסת על הגל ונדבקת כעלוקה על גבם של הסומאים והמבולבלים הלומי המשיחיזם השמאלי, האסקפיזם הניו אייג'י, והבדידות שבחוקי חברת השוק. משם קצרה הדרך לפאשיזם. היום זה חד"ש בדמות דב חנין אשתקד זהו ארקדי גיידאמק מימין, ומה צופן לנו המחר? נמאס מסרבנות הימין הקיצוני ואלימותה, כשם שעצוב ומעליב לצפות באבדון המקצין של ילדי חד"ש,
  אני משתמש במונח ילדים כמראה לרעיונות ה"חד"שים" וניכר שזהו רוב כוחה של ה"מפלגה".
  וכן, ילדי פלורנטין בואכה אלנבי, רועשים ותוססים, ואכן, נעים לראות, ועדיפה דרך הסימפוזיונים הפוליטיים על מתיקותו המורעלת של האקסטזי, אך אין זה מספיק. מערכת הבחירות שלפתחנו תוכיח את צפונותיו של העתיד. "דור שאינו יודע את עברו, הווהו דל, ועתידו לוט בערפל"…"אין להטיח לגלי האשפה את עברנו"…ברל כצנלסון.
  ובכל זאת, אזמין ואציע שוב את ילדי חד"ש, להקיץ, ולהצטרף לכוח הצעיר בעבודה במטרה לסלול "תלם" צעיר בעבודה. כשם שארון הספרים ירושת דורות הוא לעתידנו, כך גם תנועת העבודה לנו היא, בואו נחולל הווה ששייך גם לעבר ומכוון לעתיד אחר בישראל.

  אין טעם להוסיף משפט על שלי,
  שלי היא המצפן, היא העתיד, ונכון להיום דרכה של שלי היא הקול שלי בעבודה.

  שלי. עושה את העבודה!!!!

 44. חשוב לכולנו ששלי תהיה בהנהגת מפלגת העבודה :

  הייתי מצפה שערביי ישראל יתנהגו כמו בארה"ב – עבור היהודים בארה"ב אמריקה קודמת לישראל, כך בכל הטכסים הם קודם כל מצדיעים לדגל מדינתם.
  בל ניתמם, אם ערביי ישראל היו רואים עצמם ישראלים הם לא היו מוכנים לותר על אף פיסת קרקע לטובת אלו המכנים עצמם פלסתינאים.
  ועד אז, לא ראוי שר' עיר בישראל יהיה שייך למפלגה אשר ראשיה רואים עצמם קודם כל פלסתינאים ואינם רואים עצמם ישראלים.
  אני תומך במגילת העצמאות בה מוגדר חופש הפולחן לכל הדתות ואני בעד מדינה סוציאל דמוקראטית.
  אני נגד ניצול ציני של זכויות האזרח במדינה אשר הערבים משתמשים בהם בכדי לנגח ולחסל את המדינה.
  ואני בעד שלי יחימוביץ' חזקה מאחר והיא מייצגת את העשייה החיובית, את הדמוקראטיה והיושרה ואת כל מה שהייתי מצפה מחבר כנסת במדינת ישראל. אני חלוק עם שלי בנושאים רבים אולם סבור שחשוב שאנשים כמוה יעמדו בר' כל המפלגות וכך נדאג לשיפור המדינה ולא לחירחור ריב ומדון בין המגזרים והדתות במדינה כפי שעושות המפגלות הערביות ונציגיהן.

 45. עמי וטורי :

  לא ניראה לי שיש לשלי יחימוביץ סיבה לדאגה. בלי שהיא ועמיר פרץ יהיו במקום גבוה בעשיריה הראשונה של מפלגת העבודה המפלגה הזו עוד עשויה/עלולה לא לעבור את אחוז החסימה.
  פרץ יחימוביץ ואולי אולי ברוורמן הם כל מה שנותר מהסוציאל-דמוקרטיה במפלגת העבודה של ברק. בלעדיהם אפשר כבר להצביע למרצ למי שמחפש ליבראלים נאורים מסוגו של פינס או לקדימה למי שמחפש לחסום את הגרוע מאוד באמצעות הגרוע.
  כל זה לא משנה את העובדה שיחימוביץ כרתה בריתות גרועות מאוד שספק אם הועילו לה בטווח הקצר וספק אם יועילו לה בטווח הארוך. בריתות שאין ספק כי הזיקו לעניין הסוציאל-דמוקרטי.

 46. ירדן :

  עמי וטורי – טיעונים כאלו משכנעים אותי לא להצביע ליחימוביץ' 😛

 47. נתן :

  אני מבין את תמיכתה של שלי בחולדאי, קודם חשוב לה הציונות, שמירה על ערכי המדינה היהודית שהוקמה כאן במאמץ מאוד גדול,שהמון אזרחים וחיילים שילמו מחיר דמים,ורק אחר היא תומכת באנשים שעוזרים לחלש וסוציאליסטים.
  אני בטוח וחותם על כך ששלי תעמוד לחולדאי על הראש בכל מה שקשור לתנאיהם של עובדים בעיריית ת"א, היא לא תסכים לשום פגיעה בעובדים
  , גם אם הם עובדי קבלן.
  שלי היא המנהיגה שצריך לתמוך בה, שנתיים של עשייה בכנסת, תוך לחימה בשחיתות ומחוקקת חברתית מצטיינת,בעד עובדי ישראל, זה הזמן להודות לה על עבודתה המקצועית והקשה.
  צריך לתמוך בשלי גם בפרימריז וגם במפלגת העבודה בבחירות, נכון צריך לתקן הרבה דברים במפלגה זו, ושלי יכולה לעשות זאת, במידה וינתן לה מיקום גבוה בפרימריז.

 48. לינדנבאום מיכאל :

  שלי-פוליטיקאית נדירה
  חדוצה ועם קבלות לאין ספור.
  נכון שיש בריתות פוליטיות בעייתיות,אבל החיים הפוליטיים הם לא פיקניק.

 49. לעמי + ירדן :

  צריך לסמן 5 עד 7 שמות ברשימה הארצית.

  בקובץ הבא הרשימה
  http://www.havoda.org.il/MUANAD_2008.pdf

  אז אולי הדרך הטובה ביותר לסתום את הגולל על מפלגת העבודה כדי לפנות מקום למפלגה ס"ד אמיתית היא להצביע לאנשים של ברק + מועמדים חדשים / לא ס"ד אך בעלי סיכוי:

  הרצוג
  וילנאי

  אביטל
  תמיר

  אופנהיימר
  וילף

  [זו הצעה חצי רצינית]

  פרץ חילו יחימוביץ' וברוורמן הם הכי ס"ד שיש אך אני קצת מקווה שימצאו עצמם בסוף במקומות לא ריאליים ויחברו למלכיאור.

  עם זאת אני מנחש עפ"י רוחות הפיוס שברק ופרץ סגרו או פועלים לסגור "דיל" ברוח מפאי לרשימת מומלצים משולבת של שני המחנות. זה יחסוך להם הרבה אנרגיה והכרחי לצורך עבודה משותפת עד הבחירות.
  המרוויחים יהיו אלה שמשויכים חזק למחנה (הרצוג ומרציאנו בהתאמה שיזכו ל"שריון בפועל" במקום גבוה כמו פואד רק בלי תופים וחצוצרות) והמפסידים יהיו אלה שפסחו על שני הסעיפים (אביטל ותמיר).

  העימות האידיאולוגי בין מחנה המפריטים של ברק-פואד-הרצוג-שמחון ובין מחנה הס"ד של פרץ-יחימוביץ'-ברוורמן-חילו מתקיים רק באתר הזה ולא בחיים האמיתיים, שם נרקמות בריתות שאין להם קשר לאידיאולוגיה ועברו מזמן את גבול הטעם הטוב של "פרגמטיות".

  אם נניח השביעיה הראשונה של העבודה ריאלית, 3 מתוכה זה ברק-פואד-כבל. אז את מי הייתי רוצה לראות בכנסת הבאה? את פרץ, יחימוביץ', חילו וברוורמן.
  את מי אקבל בסוף – אני מהמר על הרצוג, פרץ, יחימוביץ' ופינס.

  כשמחברים את זה עם ברק פואד וכבל זה לא מושך ולא מעניין וגם לא בשר ולא חלב – פשוט מפלגה שלא יודעת מה היא רוצה.

  איתי

 50. בפרימריז של מפלגת העבודה נבחר בשלי וברורמן :

  ברור שפואד, הרצוג ודומיהם ממתינים לחדשות ואחר"כ בתקשורת אומרים מה שהציבור מעונין לשמוע.
  ברור שפואד, הרצוג ודומיהם הם פופוליסטים זולים שיובילו את המפלגה ביגון שאולה.
  חיבים שאנשים דוגמאת שלי וברוורמן יחליפו את ההנהגה הפופוליסטחת הקיימת ובעזרתם נשפר את המפלגה ואת ההנהגה במדינת ישראל.
  חשוב שבפרימריז של מפלגת העבודה נבחר בשלי וברורמן ולא נסתמך על ניסים.
  עדיף שפואד, הרצוג ודומיהם יעזבו את המפלגה ויעברו לתקשורת.

 51. ירדן :

  אם אתה יוצא מתוך נקודת הנחה שמלפלגת העבודה צריכה לשקוע, נקודת הנחה שאני יוצא ממנה, אז:

  הסיבה לא להצביע ליחימוביץ' היא כדי להרחיק את האנשים הטובים מרשימת העבודה על מנת שאלו יעזבו את העבודה וכדי שהרשימה שלה תזכה למעט קולות בוחרים.

  הסיבה כן להצביע יחימוביץ' היא כדי לחזק את מעמדה כפרלמנטרית חזקה שמפלגות אחרות ירצו לאמץ. בנוסף, זה יציג לפרלמנטרים אחרים מערכת תיגמול של חקיקה טובה = קולות.

  אני מניח שמה שיכריע את השאלה עבורי יהיה כיצד תיראה קואליציית השמאל בזמן הבחירות. אם אשוכנע שיש לרשימה הזאת סיכוי והיא טענה על הציפיות לפחות עד שלב זה, אעדיף להחליש את העבודה בכל מחיר בשביל ההזדמנות הזאת. נכון ששלי צריכה לבוא על גמולה על עבודתה, ומצד שני אם תקבל קולות בתוך העבודה היא תמשיך לפעול באופן בו פעלה עד עכשיו ותמשיך להחליש את התנועות הסוציאל דמוקרטיות האמיתיות.
  אם אהיה אופטימי לגבי אפשרות לשינוי אמיתי בשמאל לא אצביע ליחימוביץ'.

 52. איה :

  תנועת העבודה המקורית היא ציונית סוציאליסטית (ממש כמו שלי יחימוביץ) סולידריות צדק ושויון חברתי ב…ציון. לא נראה לי שדב חנין יכול להסתדר עם המילה ציון ברק"ח למשל או כששומע את ההמנון

 53. לירדן :

  ירדן,

  ההתגבשות בשמאל לא תסתיים לפני הפריימריס, משום שהפריימריס עצמם הם נק' זמן חשובה בהתגבשות הזו.

  שים לב שעדיין משמאל לעבודה יש סופרמרקט לא נורמלי בין קפיטליזם (קוצ'יק) לסוציאל דמוקרטיה (מלכיאור, גילאון) ובלתי מוגדרים (אילון). לכן אם המנצחים הגדולים בפריימריס יהיו פרץ ומרציאנו אתה עשוי למצוא ב"שמאל החדש" את פינס ואביטל (ינמקו זאת בכך שברק ימני מדי מדינית), ואם מחנה פרץ יידחק לעשיריה השנייה – אתה עשוי למצוא את פרץ וחבריו פורשים.

  ומשהו לא פוליטיקלי קורקט:
  לאור האחידות האשכנזית-בורגנית משהו של ההתארגנות החדשה והשמות בפוטנציה הנזרקים באוויר – הרבה יותר קל לי לדמיין אותם מחבקים לחיקם את פינס, אביטל וברוורמן (ואת יחימוביץ' בכלל ישאו על כפיים) מאשר את פרץ מרציאנו וחילו.

 54. לאיה :

  לפי מצע חד"ש: שתי מדינות לשני עמים, על בסיס קוי 67
  ישראל לכן היא לפי מצע חד"ש בית לאומי לעם היהודי. מצע מפלגת העבודה אינו שונה מהותית בנקודה זו ממצע חד"ש, הוא רק עמום לגבי קו הגבול (אין בו מחויבות לאחדות ירושלים כמו במצעי הימין אך גם לא תמיכה בחלוקת העיר כמו ב"מפקד הלאומי" של אילון-נוסיבה).

  מה לדעתך ההבדל הגדול בין זה ובין עמדותיה המדיניות של יחימוביץ'? ניסית לבקש ממנה לסרטט את קו הגבול בין ישראל ופלסטין בהסדר הקבע לפי השקפתה?
  זה שהיא שותקת בנושא לא אומר שהיא בעד סיפוח אריאל או בעד א"י השלמה. זו שתיקה טקטית שמאפשרת לה לקבל תמיכה מסוציאל-דמוקרטים נצים (נפוץ במגזר הקיבוצי) ויונים. הנצים שהצטרפו למקהלת מכפישי חנין מעדיפים לשכוח שהיא בעצמה הצהירה בעבר בראיונות לתקשורת כי היא מצביעה לחד"ש.

  האם לגיטימי שח"כ מצטיין יגזור על עצמו שתיקה בנושאים כה קרדינליים לבוחר הישראלי כמו חלוקת ירושלים והסדר הקבע עם הפלסטינים? זו בהחלט שאלה מעניינת

 55. לאיה (54) - תמכו בשלי יחימוביץ' :

  כל הנושא של ויתורים למען השלום אינו רלבנטי. יש שני מחנות בישראל:
  מחנה אחד (הישראלי כולל הניצים) המעוניינים באמת בשלום אמת,
  והמחנה האחר של ערביי ישראל שמעוניין להחליש את מדינת ישראל עד לחיסולהבאמצעות ויתורים, זכות השיבה ועוד.
  באף אחת מהפגנות רק"ח לא מצאתי אף ערבי שיצהיר שהוא ישראלי ותומך בישראל. לא ראיתי ערבים נושאים את דגלי ישראל, שמעתי את ערביי ישראל מתלהמים, טוענים לסכנה למקומות הקדושים שלהם, לרצונם למסור כמה שיותר שטחים לטובת הפלסתינאים ותומכים נלהבים בזכות השיבה.
  לאחר הסכמי אוסלו, הגבולות היו פתוחים, הייתה פתיחות לשלום ומה קרה? במי תמכו אנשי רק"ח?
  לאחר הנסיגה מעזה, היתה הזדמנות ליצירת אבו-דאבי בעזה, יצירת איזור עם פריחה כלכלית, אפילו הקימו שדה תעופה… ומה קרה? לא שמעתי את רק"ח תומכת במדיניות ישראל.
  שלי יחימוביץ' היא אמיתית. היא מעוניינת בשלום אמת ומוכנה לעשות הרבה למען אותו שלום.
  דיעותיה של שלי ידועות. להבדיל מנציגי כל המפלגות הערביות העסוקים בחירחור ריב ומדון ובפילוג המגזרים ערבים וישראלים, יהודים וערבים ומשקיעים את כל מרצם וזמנם בחינוך ערביי ארץ ישראל להיות פלסתינאים נאמנים (שונאי ישראל).
  לא שמעתי את נציגי רקח מתנגדים לחינוך לשנאת יהודים ברשות הפלסתינאית, במצרים, בעזה ובמקומות אחרים.
  לטובת כל המגזרים רצוי שירבו חברי כנסת דוגמת שלי יחימוביץ' אשר בהתנהלותה ובהתנהגותה וביושרה שלה ובמעשיה והחוקים אותה היא מקדמת, היא תורמת לכל אזרח במדינת ישראל ללא קשר למגזר ממנו הוא מגיע.
  שלי מייצגת נאמנה את הסוציאל דמוקראטיה המתקדמת.
  ולכן, ממליץ לכל חברי העבודה. אם חפצי חיים אנחנו נבחר בשלי בכדי שתיכנס לכנסת הבאה ותשתלב במנהיגות המפלגה.

 56. ירדן :

  עזבו להצביע לשלי למפלגה. עם תומכים כאלה נלהבים אפשר כבר להתחיל דת חדשה.

 57. דניאלה :

  איזה מין רעיון הזוי זה, לא להצביע למי שראוי, כדוגמת שלי יחימוביץ', כדי ש"העבודה" תתמוטט ויקום "שמאל חדש ואמיתי"?
  איפה אתם חיים?

 58. אילה :

  שלום לכולם,
  יפה שיש ויכוח ואני שמחה שהוא מתנהל בשפה תרבותית ובלי הכפשות.אז אני לא מבינה מה הבעיה שישנה משהי שאומרת באומץ את אשר בליבה ונחמתלמען העקרונות שלה לא חשוב מה ומי. למפלגת העבודה אבדה היושרה ועם יש משהו שקצת מציל את המצב זו שלי יחימוביץ' אשר בהחלט התואר של סוציאל דמוקרטית מתאים לה. היחידה בכנסת הזו שדאגה לחוקק חוקים אשר תמכו בחלשיםחוקים שלא היו לנייר בלבד , אלא האוכלוסיה למענה חוקקו החוקים נהניני מהם במיידי. איפה ישנם אנשים כמו שלי, זה לא מספיק רק לדבר צריך גם לעשות דבר ולכן חשוב להצביע עבור שלי.

 59. מתן בורד :

  טוב, לפי התגובות פה נראה שיש ליחימוביץ' עדיין כמה תומכים.
  למרות ההתפתלויות החוזרות ונשנות, למרות ההתקרנפויות, למרות הבריתות הפוליטיות המוזרות, למרות הצעדים שסותרים באופן די קריטי את כל ה"דרך" שהיא כביכול מובילה.

  לי נראה שאפשר כבר לומר די בביטחון ששלי יחמוביץ' לא תשנה את מפלגת העבודה – המפלגה כבר שינתה אותה (בהנחה שהיא לא היתה כזאת קומבינטורית-פואדית מההתחלה).
  שיהיה לה ולתומכיה בהצלחה במאבק נגד אחוז החסימה…

 60. מתן בורד :

  חשוב להבחין בין התמודדות לבחירות מוניצפליות לבין בחירות ארציות לכנסת.
  בהחלט ניתן לתמוך במתמודדים גם שאינם בדיוק תואמים את דעותיך,אך אתה יודע כי הם עושים ופועלים למען עירך בצורה טובה.בתחומים היומיומים שאתה נחשף אליהם.
  וכאן בהחלט ניתן לומר כי חולדאי עולה בכמה מידות על ביצועיו הלא ידועים של חנין.לפעמים אני חושב כי אין מקום לפוליטיקה בבחירות המוניצפאליות. פליטות פה או אמירות כאלה ואחרות לא בהכרח מעידים על תפיסת החיים שלך המגובשת מזה שנים.
  פועלה של שלי הוא בהחלט דוגמה שיש ללמוד ממנה.הלואי שכל חברי הכנסת יממשו רק 30% ממשנתם ואז נוכל לומר דיינו.כי אז בהחלט ניתן יהיה להביא לשינויים חברתים נכונים.
  רבותיי,במידה ולא תתעוררו אזי חילוקי הדיעות הקטנים הללו,יביאו את ביבי לשלטון.אני מצטמרר מהעובדה שלפני כמה ימים ראיתי בטלויזיה גם כמה דמויות עבריניות שפעלות ומצביעות במסגרת מפלגת הליכוד וגם בליכוד מספר 2 (קדימה).יש להזהר ולחשוב צלול:האם עדיף את שלי ומפלגת העבודה או אלטרנטיבה אחרת.
  כל פעם אנו נופלים בגלל פליטות אידאולוגיות,אז תפסיקו להתעסק בטפל ולכו לעסוק בעיקר.
  פעלו למען החזרת השפיות למדינה-בחירת מפלגת העבודה במלוא המרץ.

 61. מאיר רביב :

  חשוב להבחין בין התמודדות לבחירות מוניצפליות לבין בחירות ארציות לכנסת.
  בהחלט ניתן לתמוך במתמודדים גם שאינם בדיוק תואמים את דעותיך,אך אתה יודע כי הם עושים ופועלים למען עירך בצורה טובה.בתחומים היומיומים שאתה נחשף אליהם.
  וכאן בהחלט ניתן לומר כי חולדאי עולה בכמה מידות על ביצועיו הלא ידועים של חנין.לפעמים אני חושב כי אין מקום לפוליטיקה בבחירות המוניצפאליות. פליטות פה או אמירות כאלה ואחרות לא בהכרח מעידים על תפיסת החיים שלך המגובשת מזה שנים.
  פועלה של שלי הוא בהחלט דוגמה שיש ללמוד ממנה.הלואי שכל חברי הכנסת יממשו רק 30% ממשנתם ואז נוכל לומר דיינו.כי אז בהחלט ניתן יהיה להביא לשינויים חברתים נכונים.
  רבותיי,במידה ולא תתעוררו אזי חילוקי הדיעות הקטנים הללו,יביאו את ביבי לשלטון.אני מצטמרר מהעובדה שלפני כמה ימים ראיתי בטלויזיה גם כמה דמויות עבריניות שפעלות ומצביעות במסגרת מפלגת הליכוד וגם בליכוד מספר 2 (קדימה).יש להזהר ולחשוב צלול:האם עדיף את שלי ומפלגת העבודה או אלטרנטיבה אחרת.
  כל פעם אנו נופלים בגלל פליטות אידאולוגיות,אז תפסיקו להתעסק בטפל ולכו לעסוק בעיקר.
  פעלו למען החזרת השפיות למדינה-בחירת מפלגת העבודה במלוא המרץ

 62. אין אדם ראוי יותר משלי יחימוביץ' לכהן בכנסת!!! :

  אין לי ספק שאם תבחנו היטב גם אתם תגיעו למסקנה שכדאי להצביע לשלי בפריימריז של מפלגת העבודה.
  רצוי שהיא תהיה במקום גבוה בנבחרת של מפלגת העבודה. רק שלי ושכמותה יצליחו לטהר את המפלגה מה"פואדיזם", ההרצוגים והשמחונים.
  רק שלי תבטיח כנסת טובה יותר בעתיד.

 63. לקסי - ערד :

  כמה חברים טובים כאן יכולים בהחלט להיות בכנסת, לאו דווקא למען קידום חקיקה ס.ד. אלא למימוש היכולת הקומבינטורית הנחשפת בדברים. להצביע לא לפי מה שאני רוצה לראות אלא למען מטרה אחרת, טובה או טובה פחות.
  בספרד ניצח פרנקו את הרפובליקאים בגלל שהקומוניסטים – מתנגדי פאשיזם ללא ספק – בגדו באחיהם הסוציאליסטים (מתנגדי פאשיזם ו"אחים לנשק") בכדי שהסוציאליסטים לא יגבירו את כוחם. גם אלה וגם אלה גמרו כמו שאתם בודאי יודעים.

  חברים יקרים חדלו מהמניפולציות ומההיעלבות בשם דב חנין. ראשית קדמו בפריימריס ב"עבודה" את מי שאתם כן רוצים לראות שם: שלי, ברוורמן, פינס (כן, גם אופיר למרות עיקום האף של כמה חברים איסטניסטים) ופרץ. ראו את תוצאות הפריימריס ואז תחליטו.
  לכו ללמוד גם היסטוריה, לא רק היסטריה.

 64. ירדן :

  לקסי-ערד: יפה אמרת. החבירה של כוחות הקרובים לדעתי באה לידי ביטוי בתמיכה שלי בשלי יחימוביץ' עד עכשיו. הבעיה היא שברגע האמת, שלי החלישה את המחנה שאני קרוב אליו יותר בדעותי. לפי ההקבלה שלך, שלי היא הקומוניסטים ואלו שהם שמאלה מהעבודה/מר"צ הם הסוציאליסטים. אנחנו תמכנו בשלי והתפקדנו במיוחד כדי לחזק אותה למרות שהעבודה אינה בדיוק מייצגת את האידיאולוגיה שלנו – ושלי יצאה נגד דב חנין, כלומר נגד מי שבעל דיעה קרובה לשלי (אני קיצוני ממנו לצורך העניין) והגדירה אותו כמסוכן. שוב, זו לא ההתנגדות לדוב, זה הדברים שהיא הביאה נגדו.

 65. פיצ'י דובינר :

  לנמרוד אבישר שלום:
  אני מבין את תסכולך על כך שח"כ דוב חנין לא נבחר לראשות העיר תל אביב (האמת גם אני רציתי בהצלחתו) אך מה הקשר בין דבריה של ח"כ שלי יחימוביץ' בנושא ובין הפריימריס של מפלגת העבודה?
  בדרכי לקלפי אני חושב מי מהמועמדים ישרת את הרעיון הסוציאל דמקרותי טוב יותר ולא עם אמירה זאת או אחרת מתאימה לי, לפיכך אני רוצה לתת לך דוגמאות רבות למה חייבים לדעתי הצנועה להצביע לשלי יחימוביץ'
  א.חוק ההגנה על עובדים חושפי שחיתויות – פיצוי כספי משמעותי לעובדים חושפי שחיתויות שנפגעו, ועונשי מאסר וקנסות למתעמרים בעובדים אלה
  ב.חוק הגנת השכר – תלושי שכר – החוק הנרחב ביותר ששלי העבירה, אשר ייכנס לתוקף בפברואר 2009 ויחולל מהפכה בתלושי השכר ובאחריות המעסיקים לשלם שכר כחוק
  ג.הארכת חופשת הלידה (לראשונה זה חמישים שנה) ל-14שבועות
  ד.חוק הלוביסטים בכנסת – אשר הגביל לראשונה את פעילותם של נציגי בעלי ההון בכנסת וכפה עליהם שקיפות
  ה.חוק הקרן לילדים ונוער בסיכון, והחוק למניעת העסקתם של עברייני מין במוסדות של ילדים ושל חסרי ישע
  ו.חוק הזכות לעבודה בישיבה (חוק הקופאיות)
  ז.שלי יסדה את החוג החברתי-כלכלי במפלגת העבודה
  ח.מהפכה לטובת זכויות שומרים ומאבטחים – חידוש רישיון לחברות שמירה ואבטחה מותנה כעת בקיום חוקי העבודה וחוקי המגן
  ט.עידוד תעשיית הטקסטיל הישראלי: המשטרה וצה"ל יחויבו להעדיף טקסטיל תוצרת הארץ

  ועוד פעילויות רבות
  אז נמרוד יקירי אם באמת חשוב לך הרעיון הסוציאל דמוקראטי כדרך מעשית ולא כדיון אקדמי אל תחשוב פעמיים תצביע שלי כי היא ורק היא עושה את העבודה

  בידידות
  פיצ'י דובינר
  חבר מפלגת עבודה
  בין מיסדי החוג החברתי כלכלי של מפלגת עבודה

 66. יצ'י דובינר :

  לנמרוד אבישר שלום:
  אני מבין את תסכולך על כך שח"כ דוב חנין לא נבחר לראשות העיר תל אביב (האמת גם אני רציתי בהצלחתו) אך מה הקשר בין דבריה של ח"כ שלי יחימוביץ' בנושא ובין הפריימריס של מפלגת העבודה?
  בדרכי לקלפי אני חושב מי מהמועמדים ישרת את הרעיון הסוציאל דמקרותי טוב יותר ולא עם אמירה זאת או אחרת מתאימה לי, לפיכך אני רוצה לתת לך דוגמאות רבות למה חייבים לדעתי הצנועה להצביע לשלי יחימוביץ'
  א.חוק ההגנה על עובדים חושפי שחיתויות – פיצוי כספי משמעותי לעובדים חושפי שחיתויות שנפגעו, ועונשי מאסר וקנסות למתעמרים בעובדים אלה
  ב.חוק הגנת השכר – תלושי שכר – החוק הנרחב ביותר ששלי העבירה, אשר ייכנס לתוקף בפברואר 2009 ויחולל מהפכה בתלושי השכר ובאחריות המעסיקים לשלם שכר כחוק
  ג.הארכת חופשת הלידה (לראשונה זה חמישים שנה) ל-14שבועות
  ד.חוק הלוביסטים בכנסת – אשר הגביל לראשונה את פעילותם של נציגי בעלי ההון בכנסת וכפה עליהם שקיפות
  ה.חוק הקרן לילדים ונוער בסיכון, והחוק למניעת העסקתם של עברייני מין במוסדות של ילדים ושל חסרי ישע
  ו.חוק הזכות לעבודה בישיבה (חוק הקופאיות)
  ז.שלי יסדה את החוג החברתי-כלכלי במפלגת העבודה
  ח.מהפכה לטובת זכויות שומרים ומאבטחים – חידוש רישיון לחברות שמירה ואבטחה מותנה כעת בקיום חוקי העבודה וחוקי המגן
  ט.עידוד תעשיית הטקסטיל הישראלי: המשטרה וצה"ל יחויבו להעדיף טקסטיל תוצרת הארץ

  ועוד פעילויות רבות
  אז נמרוד יקירי אם באמת חשוב לך הרעיון הסוציאל דמוקראטי כדרך מעשית ולא כדיון אקדמי אל תחשוב פעמיים תצביע שלי כי היא ורק היא עושה את העבודה

  בידידות
  פיצ'י דובינר
  חבר מפלגת עבודה
  בין מיסדי החוג החברתי כלכלי של מפלגת עבודה

 67. נמרוד אבישר :

  איזה כיף שזה הפך לכר לתעמולה. אני הולך להקיא רגע, וכבר חוזר.

 68. ירושלמית :

  חשוב לשפוט את ח"כ שלי יחימוביץ לפי מעשיה ופעילותה.
  ומעשיה ופעילותה מדברים בעד עצמם.
  חשוב מאד שבעבודה היא תהיה במקום ראשון ולמה? כי זו מפלגה שדואגת לי ולך , איך ייראו חיינו כאן, איזו חברה אנו נהיה.
  שלי יחימוביץ, היא ח"כ מצוינת, לא מורחים אותה בקומבינות, קוראת את "האותיות הקטנות" בהצעות חוק ובמיוחד בתקציב המדינה ומחפשת היכן יש פגיעה באוכלוסיות שונות.
  שלי יחימוביץ היתה ותהיה בשבילי ובשבילך ולכן היא צריכה להיות במקום הראשון בעבודה.

 69. לקסי - ערד, לנמרוד: "אתה התחלת" אז אל תתבכיין :

  ויש גם מי שדבריך לא נעמו לקיבתו.

 70. ירדן :

  "עודנו גורם אנטי-ציוני."

  "מערער את עמודי התווך של הציונות המשותפים לכלל המפלגות הציוניות."

  "תפיסה אנטי ציונית, קומוניסטית וקיצונית כשל המיואשים המבולבלים"

  http://he.wikipedia.org/wiki/אחד_העם

  תודה לרשימה ב"העוקץ".

 71. האזרח דרור :

  רק למי שאמר שכל הפעילות לא הביאה תומכים.

  אני ואשתי עזבנו אתמול את מפלגת העבודה , שהצטרפנו אליה, אחרי שאיתמר כהן שכנע אותי בחשיבות של התפקדות. אז הנה שלי והמפלגה איבדה 2 קולות.

  לדעתי לשלי יש תפיסה צרה מידי של הנושא החברתי, והיא לא מבינה באמת דברים לעומק של חברה כלכלה וסביבה – אי אפשר לתמוך בתחוברת מכוניות מצד אחד, ומצד שני לדאוג לחלשים בחברה.

  "דרך ארץ קדמה לתורה" – אני שמח על מעשיה למען העובדים, אבל יש מרחק גדול בין ראיל פוליטיק למה שהיא עשתה – לתמוך במועמד מסיבות פוליטיות – לגיטימי. לשקר ולהמשיך לשקר שוב ושוב – זה לא מקובל.

  הדבר הוא עוד יותר בעייתי עם מישהי שאמורה לייצג את החלופה לסיאוב – ומתגלה שהיא בעצמה מעין קליפה ריקה שמלגלגת סיסמאות על סוציאל דמוקטריה – ממנה לא תצמח הישועה, ואותה המסקנה אפשר להסיק על מפלגת האבודה כולה.

 72. דרור, אין אדם ראוי יותר משלי יחימוביץ' לכהן בכנסת!!! :

  מן הראוי שיהיו חברי כנסת דוגמאת שלי הדואגים לאזרחים ומטפלים בדברים הקטנים אותם ניתן לקדם: תנאי עבודה ושכר, שילוב כל האזרחים ללא קשר למגזר או לדעה בעשייה למען כל אזרחי ישראל, קידום חוקים למען שיפור רווחת האזרחים ועוד. כל הנושאים הבומבסטיים שלום וביטחון, כלכלה, חינוך ותחבורה הנמצאים במרכז השיח הציבורי, המנוהלים ע"י מיטב נבחרינו תקועים כבר 60 שנה ומתקדמים לצערינו בשיטת on the job training.
  חשוב שיהיה מי שיטפל ברווחת האזרח ברמה היומיומית באמצעות אותם חוקים קטנים המשפיעים רבות על איכות חיינו.
  שלי עסקה בנושאים בהם היא יכלה לתרום, ואכן אנו כולנו מכל המגזרים נהנים היום מתוצאות החוקים שהיא קידמה.
  חשוב שתתמכו בשלי בפריימריז של העבודה מאחר ולא נוושא לא מפואד, לא מהרצוג, לא מיולי ולא משמחון.
  בנוסף אני ממליץ לתמוך בפרץ, ברוורמן ואופיר אשר טובת המדינה לנגד עיניהם.

 73. נתן :

  שלי יחימוביץ חיזקה מאוד את האמונה שלי בפוליטיקאי.
  במשך שנתיים בכנסת למדתי להכיר אדם מוסרי,ציוני, ואמיתי.
  בפועלה בכנסת העבירה שלי המון חוקים, בתחום החברה, מלחמה בשחיתות, צמצום הפערים החברתיים, חוקים למען האדם העובד ועוד.
  בעשרות שאילתות טיפלה שלי באין ספור פניות ציבור, תיקנה עשרות סעיפים בחוק ההסדרים, התעמקה בתקציבי המדינה, בנוסף שלי תמכה ועזרה באין ספור מאבקי עובדים, מאבטחים, מורות, בעלי עסקים קטנים, ועוד ועוד.
  שלי היא גם ציונית וגם סוציאליסטית, בדומה להרבה מאוד אזרחים.
  שלי לא מפחדת להגיד את מה שהיא חושבת , היא אדם אמיתי, שלי מתאימה להיות בשורה הראשונה של מנהיגי המדינה.

 74. לינדנבאום מיכאל :

  מצטרף לדברים של פיצ'י דובינר ואחרים.אין תחליף לשלי יחימוביץ.
  האזרח דרור,שלי היא לא "עוד פוליטיקאית",ואני מצטער על עזיבתך.

 75. דני בלוך :

  אני חושב שחובה לתמוך בשלי ובברוורמן אך להערכתי ראוי גם לתמוך בקולט אביטל שעשתה רבות למען זכויות ניצולי השואה וציבור הגמלאים והקשישים. החמישייה שלי בפריימריז כפי שהיא מצטיירת ברגע זה היא: שלי, ברוורמן, דניאל בן-סימון,קולט אביטל,עמיר פרץ.

 76. שלי, ברוורמן, דניאל בן-סימון, קולט אביטל, אמיר פרץ ואופיר פינס :

  אם חפצי חיים אנחנו, חייבים לבטל את השיריונים (הפואדים והשמחונים), להעמיד את ברק לבחירות בפריימריז, להחליף היום את ברק ולמנות תחתיו את אופיר פינס ורק כך נוכל לבצע מהפך בקרב תומכי המפלגה. רק מהפך יחזיר את החברים הביתה למפלגת העבודה.
  את יולי תמיר שפגעה פגיעה אנושה במערכת החינוך ובמורים בפרט במסגרת מה שהיא מכנה "אופק חדש", בגין שקריה לחברי הכנסת ועל התנהלותה בועדת החינוך יש לפסול אותה על הסף מלמלא תפקיד כלשהו במפלגה.
  ובפריימריז, חובה לתמוך בנבחרת הטובה ביותר: שלי יחימוביץ', ברוורמן, דניאל בן-סימון, קולט אביטל, אמיר פרץ, אופיר פינס ואהוד ברק.

 77. שלי בדימוס :

  על שגיאות משלמים ולכן שלי יחימוביץ', האכזבה הגדולה ביותר שלי מתוך אלו שהחשבתי כשמאל ישראלי אותנטי, גרמה לי להסיר את ההצבעה למפלגת העבודה מסדר היום.
  זו שכבר הודתה שהצביעה חד"ש עד כניסתה לפוליטיקה יצאה בהתקפה שלוחת רסן, שקרית ומתלהמת אל מול קולגה איתו אף שיתפה פעולה בכמה פעולות חקיקה והכל בשם הממסד הדורסני והמיושן.
  בכוונתי לשכנע כל מצביע פוטנציאלי בפריימריז שלא להצביע עבורה וכמו כן לשכנע כל מצביע עבודה פוטנציאלי שלא להצביע למפלגה שנושאי הדגל שלה כיום הם חבורת מתקרנפים אופורטיוניסטים.
  אני קורא לכל מי שהסוציאל דמוקרטיה עדיין נושמת באפו, הפוליטיקה הנאמנה לאזרחים ולא לבעלי אינטרסים מפלגתיים צרים ומפוקפקים, לא להצביע לגברת יחימוביץ' ובאם בכל זאת, באמצעות אותו מנגנון שודאי יתגמל אותה על דבריה הראויים לגינוי, תזכה למקום גבוה – לא להצביע למפלגת העבודה בשום תנאי ובשום אופן.
  הגיע הזמן שפוליטיקאים נטולי שאר רוח ייענשו אלקטוראלית על מעשיהם.

 78. אופק :

  כמה חבל שהאופן של המגיבים כאן, חוץ מירדן, נע בין פינס לשלי. תעשו עוד סיבוב על מפלגת העבודה, עוד שניים ועוד שלושה: בסוף מה שיוצא מבקבוק קטשופ שלוחצים עליו אחרי שהוא עמד הרבה זמן, זה הסוף של הקטשופ הדביק.

 79. נועם :

  שלי יחימוביץ' חייבת להבין עובדת חיים אחת פשוטה- להחלטות שלוקחים יש מחיר. ההחלטה לחבור לחולדאי, הקפיטליסט משולל הרסן והדיקטטור הגדול של תל אביב, חייבת לעלות לה במקומה בפריימריז. שלי, תגידי שלום לפוליטיקה!

 80. אופק :

  נבחרת החלומות 1.ברק
  2.שלי יחימוביץ
  3.עמיר פרץ
  4.דניאל בן-סימון
  5.קולט אביטל
  6.אופיר פינס
  7.אורית נוקד
  8.אבישי וורורמן

 81. שני :

  המצפן של מפלגת העבודה היא שלי יחימוביץ, רק היא יכולה עוד להציל את המפלגה.

 82. ראובן :

  הבעיה אינה בשלי אלה במפלגה.

  מן הראוי שתעזוב את המפלגה האוממלה הזאת (עכשיו זה זמן טוב) ותעבור ליציר החדש שנקווה שלא יתמוסס במרצ אלא יווצר דבר מה חדש..

 83. דיקלה :

  כל הכבוד לשלי, היא לא נוטשת את הבית ,היא מנסה לשנות מבפנים, הרי כל מפלגה הייתה מקבלת אותה בזרועות פתוחות, ,העניין הוא שאם היא תוביל את מפלגת העבודה היא תשנה את הכללים שם, פחות קפיטליסטים במפלגה יותר סוציאליסטים.

 84. לקסי - ערד :

  לדיקלה,
  זה מה שהרבה "מנהיגים" במפלגה מבינים וגם היא מבינה.
  "הם" ינסו למנוע את זה, כי זה מסכן את מעמדם (בעיני עצמם, כי בעיני הציבור מעמדם כבר נשחק). אני מקווה ששלי ומפלגת העבודה ישרדו בכדי להגשים את מה שכתבת.

 85. דיקלה :

  ללקסי , לאיזה "מנהיגים" אתה מתכןן?
  חוץ משלי לא ראיתי במפלגה שאני חברה בה מנהיג סוציאליסטי,
  איזה חוקים העביר או קידם עמיר פרץ? כלום
  איילון? כלום
  וורמן? כלום
  פינס? כלום
  השרים של מפלגת העבודה?
  כמובן שגם במפלגות אחרות אין מקצוענים כמו שלי, אולי סער וארד, מהליכוד.
  לדעתי שלי היא התשובה לפוליטיקה ואידאלים אחרים שמתאימים לשכבות האמצע והנמוכות.

 86. לקסי - ערד :

  שלום דיקלה,
  מצטער שלא הובנתי.
  התכוונתי למנהיגים הנמצאים עכשו בעמדות הנהגה במפלגה.
  שלי מהווה להם איום, בהחלט בשל היותה ראויה מהם.
  דעתי אודות שלי כשלך.
  אודות אחרים שהזכרת… בואי ונדבר (אם תמצאי אותי בטלפון שאת מספרו לא אסגיר כאן).
  מצטער שכתבתי ברמזים דקים מדי.

 87. הראל לייבוביץ :

  אני לא יודע למה הכותרת של הפוסט "אמון תומכייך התערער".
  אני תומך בשלי יחימוביץ והאמון שלי בה ממש לא התערער. להיפך.
  שלי מתבטאת באומץ לרוב, ועמדתי מאחורי דעתה בעניין דב חנין.
  אתמול אף פורסמה כתבה שלה בערוץ 10 והכתבה אף חיזקה את תפיסתי, כי חייבים אותה גם בכנסת הבאה.
  אני בטוח אצביע לה בפריימריז!

 88. האזרח דרור :

  הראל , תהיה תפיסתה "בעניין דב חנין" אשר תהה, זה לא מאפשר לה לשקר בנושאים עובדתיים ולצפות שזה יעלם מסדר היום.

  לדעתי יש המון מקום לשאלות כמו מהי ציונות , מהי חברתיות (סוציאליזם בעברית), ומה עושה מי שרוצה דמוקרטיה – מן הסתם את הדיון הזה אפשר להתחיל בהבדלה בין עובדות לשקרים.

  בויכוח היותר עקרוני – אני חושב שמי שרוצה לקדם את תפיסה של צדק חברתי ושינוי צריך ליצור חיבורים (בין כל הגורמים הלגיטמיים) במקום להפריד ולפצל.

 89. לודמילה :

  ראיתי אתמול כתבה בערוץ 10 על שלי, לדעתי שלי תגיע רחוק, היא עובדת יפה וביסודיות.
  אני ומשפחתי תומכים בה.

 90. האזרח דרור :

  לודמילה, זה לא במקרה כתבה של עופר שלח ושל רביב דרוקר שעשו כתבה "איזה ראש עיר מדהההים" על חולדאי?

  מי שמגיע בארץ רחוק זה אהוד ברק, ביבי, וציפי לבני, אכן, הגיוני שגם שלי תצטרף לגבארדיה הזו.

 91. לודמילה :

  דרור שלום,
  לא ראיתי בכתבה שהזכירו את ראש העיר, מבחינתי מה ששלי עושה בכנסת למען האזרחים (ואני עובדת בסופר קופאית, ובעלי פועל במפעל )זה מה שמעניין אותי.
  לא ראיתי את ביבי וציפי עושים עבודה שחורה,רק שרי חוץ הם היו בטח.

 92. הראל לייבוביץ :

  דרור,
  אני לא מבין מה התאווה הזו כל הזמן אך ורק להכפיש ולתקוף כשיש מקום גם לפרגן.
  שלי יחימוביץ היא פרלמנטרית מצטיינת ואת זה אף אחד ממתנגדיה לא יכול לקחת ממנה!

 93. האזרח דרור :

  הראל, ממי אתה נפגע יותר, מאדם שאתה יודע שהוא מושחת, טיפש או לא מוסרי או ממי שסמכת עליו?

  שלי יחימוביץ פרלמטנרית מצטיינת – מסכים.

  היא טוענת שהיא סוציאל דמוקטרית – לזה אני קצת בספק – אם זה סוציאל דמוקטריה – כנראה שאתם צריכים להחליף תקליט

  אני לא מתרשם מבעל מפעל שמזהם , גורם נזק כלכלי במיליארדים ואחר כך תורם כמה מיליונים.

  אני גם לא מתרשם ממי שמתיר לקופאיות לשבת בשעות העבודה, ואחר כך מסייע לכך שהן יסעו לעבודה וממנה במשך 2-4 שעות ביום.

  הנזק הכלכלי של מכוניות הוא 58 מילאירד ש"ח בשנה. לכל הפחות. מי שמעודד את זה וקורא לעצמו חברתי, הוא בעיני כמו מי שמסייע לחברות הטבק ואחר כך אומר שהוא נאבק על תקציבים לתרופות לסרטן – זה לא אמין, ואין לי שום כוונה "לפרגן" לכזה דבר.

 94. דני בלוך :

  הכרחי וחיוני להצביע בעד שלי יחימוביץ' היא אצלי בראש הרשימה ומעל לכל צל של ספק או התלבטות. גם אם לא אהבתי את תמיכתה בפריימריז בברק או את סגנון דבריה נגד דב חנין אני חושב שהיא פרלמנטרית מעולה ואמינה. אני גם בטוח שהיא לא תתן יד להצטרפות העבודה לממשלת ימין.

 95. מתן בורד :

  אני רוצה להצטרף לדרור.

  מי שמתכוון בכל מחיר להצביע למפלגת העבודה למרות שהוא רואה בעצמו סוציאל דמוקרט, כמובן שיצביע ליחימוביץ'. אני מבין את ההתלבטות – חלום הסוציאל דמוקרטיה הציונית חטף מכה קשה עם חבירתם של יחימוביץ' ופרץ לניאו-ליברל המיליונר ברק ולחבר המושחתים שלו (שהתמיכה בחולדאי, דרור, היתה חלק ממנה). המפלגה היחידה ש(על כל מגרעותיה) עדיין מחויבת באופן בלתי מתפשר לסוציאל-דמוקרטיה בישראל היא חד"ש.
  למי שמגדיר את עצמו קודם כל כציוני ורק אחר כך כסוציאל דמוקרט, חד"ש איננה אופציה, ולכן הוא תקוע עם יחימוביץ', פרץ ואלה, שלמרות הצטיינותם בפרלמנטריזם ובייזום מלחמות (או בשתיקה כשהן פורצות בגלל, בין השאר, אינטרסים של ההון) הם מוכיחים את עצמם באופן די עקבי כשקרנים קטנים ותו לא. פתרון אפשרי לדילמה יכול להיות התנועה הירוקה.
  אני אצביע לחד"ש, שהאג'נדה החברתית והסביבתית שלה טובה בעיני כמעט כמו הסירוב שלה להגדיר את עצמה כציונית (וכך להדיר מהפולטיקה כעשרים אחוזים מאזרחי ישראל).

 96. האזרח דרור :

  מתן, אם לא היתה התנועה הירוקה מן הסתם הייתי מצביע בבחירות האלה לחד"ש (שהיו יכולים להודות על כך הרבה ליחימוביץ' שחשפה בצורה גלויה איך הדברים עומדים בשעת מבחן)

  אבל מה שנדמה לי הוא שחד"ש היום היא דבר שמנותק מהוויה של 80% מהאזרחים האחרים, שלהגיד להם חד"ש זה כמו להגיד שאתה בעד סגירת המדינה. אני חושב שיש צורך במקומות שבהם יש שיח בין קהלים שונים כדי לנסות להגיע להדברות.

  בגלל זה לדגומה אני עדיין מקווה שעמי איילון יפתיע איכשהו לטובה – למרות האכזבות שלי ממנו, ולמרות דברים תמוהים, הוא כן בעל יכולת ורצון לקרב אנשים שונים למחנה משותף – מתנחלים ואנשי שלום לדוגמה, וערבים ויהודים. זו אחת התכונות שאני מעריך גם בקרב דב חנין וגם אצל התנועה הירוקה.

  אגב בהקשר הזה – יש לי רעיון שהייתי שמח אם מישהו היה מקדם אותו – הויקי שלום.

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=604399

  או שמה צריך להגיד גם הפייס-בוק שלום ?

 97. בועז :

  למתן בורד……
  אם אתה חבר מפלגת העבודה, או לא , תחשוב לרגע לפני שאתה שם את הפתק לאיש הנכון ברשימה ולמפלגה,
  מי טוב יותר לילדים שלך,להוריך?למשפחתך?
  מי ישמור וילחם על הפנסיה,זכויות עובדים,צמצום פערים.
  התשובה היאף : שלי יחימוביץ ומפלגת העבודה.

 98. לקסי - ערד :

  חלק מהתגובות כאן נראות כמו של אנשים עם תובנה מעמיקה שפוליטיקה זה משחק צופי עם כללים של צדק מוחלט.
  פוליטיקאי שאינו עושה פשרות הוא או תלוש, שייעלם גם אם ייבחר, או דיקטטור.
  הייתי מצפה מאנשים בעלי כושר ביטוי וכושר ניתוח מעולים, כאלה המתבטאים כאן, שיהיו קצת יותר מעשיים בשיקולים של מעשה מול תיאוריה וביקורת (לא העיתון, המעשה).
  מי שהם חברי העבודה חייבים לבחור בשלי יחימוביץ' ולהציבה במקום בטוח.
  אי היותה, חלילה, בכנסת יהיה הפסד בטוח לכולנו. או אולי יש כאן כמה שאימצו את הסיסמה של לנין (?), כמה שיותר גרוע כך יהיה יותר טוב…?

 99. בועז :

  חברים במפלגת העבודה:
  כדי ששלי יחימוביץ תבחר במקום גבוה ותוכל להשפיע על כל המפלגה צריך להצביע שלי יחימוביץ ואת כל החברים החדשים שמתמודדים לכנסת.
  דוגמא לבחירה:
  1.שלי יחימוביץ
  2.דניאל בן-סימון
  3.ביתן אסתר
  4.גלעדי אלון
  5.סברלוב ולדימיר

 100. נדב פרץ :

  מתן – השיקול בעד או נגד הצבעה לחד"ש הוא לא (רק) של ציונות, אלא גם של השפעה.
  חד"ש לא תהיה בקואליציה הבאה, ולא תהיה בשום קואליציה בעשור הקרוב לפחות. מספר הדברים שאפשר לעשות מהאופוזיציה הוא מוגבל מאוד – חוק אוויר נקי הוא פחות או יותר המקסימום (ולפני שאתה עונה, קח בחשבון את חוק הגנת השכר, עליית שכר המינימום, חוק עובדי חברת כוח אדם, הארכת חופשת לידה ועוד)
  השאלה היא האם יותר חשוב לנו להיות צודקים או להשפיע על המציאות (אני מציג את השאלה בצורה צינית, אבל התשובה בכלל לא חד משמעית)

 101. דובי :

  לקסי – אני זוכר אותך עוד משנות ה-80 כשהיית במחלקה להתישבות של הסוכנות. כבר אז היתה לך יכולת רטורית מצוינת, ויכולת לשכנע את כולם להצטייד במטריה תחת הקר-ציה (אתה ודאי מבין. השאר בשביל החרוז). ואולם, האם נכון להשתמש ביכולת הזו כדי לקדם ולטפח את מי שבגדה וסטרה לקהל בוחריה. משחר ההסטוריה מי ששינו והפכו עולמות הם החולמים, ולא מי שפחדו להביט קדימה בעיניים חולמות, והטיפו שחשוב יותר לשמור על הקיים.

  האסטרטגיה הידועה לשמצה של השיווק של IBM, לזרות פחד וספק אצל לקוחות מפני מוצרים מתחרים וזולים (ולא פעם טובים יותר) של כל יצרן אחר (במיוחד מהמזרח), גרמה לה בסופו של דבר להתרסקות ארוכת ימים.

  מותר לשאוף ליותר. פוליטיקאי שמזניח את בוחריו, שמזניח את דרכו, שרודף בקנאות אחרי כסא ושררה, סופו שיאבד את אמון הבוחרים. שלי עשתה זאת לעצמה. שקריה שצוטטו בלי סוף במערכת הבחירות הזאת יצרו הסתה פרועה לא רק נגד דב חנין, שבעיני הוא פוליטיקאי ישר ופטריוט יוצא דופן, אלא גם נגד כל בוחריו. דלגיטימציה מהסוג הנמוך ביותר שפגשנו.

  נחמד שאתה עוד זוכר איך לעקוף את השטוצר כטרקטוריסט, אבל כשמדובר בגידול ממאיר, לא מספיק לעקוף אותו, צריך להסיר אותו על מנת להשאר רלוונטים.

 102. לקסי - ערד :

  לדובי,
  ראשית תודה על האיזכורים.
  אלא ש… הכרתי אז כמה דובים, מי מהם אתה?

  ולענין שבו אנחנו עוסקים. הגענו לענין של הערכה. אתה מעריך את הצללים שמצאת בהתנהלות שלשלי יחימוביץ' כגוברים על האורות ואילו אני רואה את האורות גוברים על הצללים.
  (ואם תאמר שאני מסונוור, אסלח לך ואמשיך להיות כזה)

 103. בפריימריז הצביעו: שלי יחימובץ', דניאל בן-סימון, אופיר :

  בפריימריז הצביעו שלי יחימוביץ' דניאל בן-סימון ואופיר.
  אל תצביעו בעד יולי תמיר שפגעה במורים בפועל (לעומת הרב עובדיה שפגע בהם המלים בלבד) והשפילה אותם עד עפר במסגרת השקרים שלה על אופק חדש אופק חדש. בואו נחליף את יו"ר המפלגה (ולא בגלל שאינו מתאים אלה בגלל מה שהציבור רואה בו) ונבטל את השיריונים – צעדים חיוניים להוציא את המפלגה מהשפל העמוק בו היא נמצאת (ותחשבו על זה), רק כך נצליח להיות משמעותיים בכנסת הבאה. ויפה שעה אחת קודם !!!

 104. לקסי - ערד :

  לדובי,
  החולמים מקומם בהתויית הדרך לעושים.
  (ראה "כהן ונביא" שכתב אחד, אשר גינצבורג, מוכר תה ידוע).
  החולמים הם האידיאולוגים, על פיהם ישק דבר, לכשיצליחו לגרום לרבים לאמץ את החלום.
  החולמים מקומם בשדה החלומות. העושים, בכנסת, בממשלה וכיוצא באלה, יקחו מהחולמים את הניתן להגשמה באותה עת ואת שלא ניתן להגשמה באותה עת יקחו בעת אחרת ואז יגשימו גם אותו.
  גם הבריאה ארכה שבעה ימים על-פי מסורתנו.

  באותן שנים שהזכרת, דובי, בתפקידי אז, לא הבנתי איך דברים שאני צופה אינם נהירים לזולתי. למדתי, ביסורים, את "קבועי הזמן" לשינויים.
  הפוליטיקאים הם מבצעי השינויים.
  תכונת "הכל-כאן-ועכשו" אינה יאה לחיים האמיתיים, היא טובה כמשאת נפש.
  החיים בכלל והפוליטיים בפרט הם מסכת של פשרות.
  "וסוף דבר הכל נשמע" (קהלת?), בחר בשלי יחימוביץ' בבחירות המקדימות

 105. דובי :

  לקסי – אני הייתי אז מרכז משק בשזפון. אתה ודאי זוכר שהשתדלת בזמנו אצל מפקד הנח"ל לשנות לי את המסלול לטובת הקיבוץ הצעיר.
  אני אכן חושש שהסינוור לא מאפשר לחלום ובו זמנית לצעוד באומץ בדרך חדשה. ובאותו ענין – גם התנועה הירוקה לא מיותרת, אבל נתפלמס על כך בהזדמנות אחרת.

 106. אור ברקת :

  לקסי – רטוריקה נהדרת – מי שחושב שיש גבול למספר הצפרדעים שפוליטיקאי יכול וצריך לבלוע בשם הפרגמטיות הפוליטית – לניניסט.

 107. לילך :

  שלי יחימוביץ היא נציגת הפועלים שלי, אין כמוה בחקיקה, ונכון שהיא בודדה במפלגתה, אבל אם ניתן לה כוח וגיבוי היא תצליח להשפיע על חבריה.
  אם כל הכבוד לחנין, קודם תדאג לציונות ואחר כך לכל השאר, שילמנו מחיר יקר על מדינה זו,
  ובאיזה מפלגה הוא? נגד הציונות?

 108. דובי :

  לילך – עכשיו חשפת פרצוף מכוער, של מי שמאמינה לשקרים, של מי שלא טרחה לברר לעצמה מהן העמדות המוצהרות של אדם, ומהם מעשיו, וכעת הצטרפת למשמיצים ולמסיתים.

  אני רוצה להאמין שעשית את זה בתום לב, ולכן תני לנו לברר מהי ציונות בעינייך?

  האם מגורים בישראל הם ציונות?

  האם חיים ציבוריים, תוך תרומה לקהילה, לחברה ולסביבה הם ציונות?

  האם דאגה לחלש, ואי השלמה עם פערים חברתיים מהסוג הגרוע ביותר בעולם המערבי היא ציונות?

  האם פעולות נחושות וממוקדות ומהפיכה חקיקתית למען סביבה מקיימת לכולנו ולדורות הבאים היא ציונות?

  האם מאבק עיקש למנוע מנוער עבריין להגיע לבתי כלא, שהם בעיקר בתי ספר לפשע, אלא לאלטרנטיבה שיקומית היא ציונות?

  האם ביקורת לגיטימית לפעולותיה של המדינה בנושאים שונים, על מנת להציל אותה מטעות על פי השקפת עולמך היא ציונות בעיניך?

  האם כבוד למדינה ולסמלים לאומיים (כן, לא התבלבלתי) הוא ציונות?

  בהנחה שתשובתך לכל הנ"ל היא חיובית, נותר לך לקבל שאת ודב חנין ציונים באותה מידה.

  ציונות נמדדת במעשים, לא במלים. אם תגדירי לי שציונות מחייבת כיבוש ושליטה בעם אחר, אומר לך מיד שאינני ציוני, אך אם תשאלי אותי את כל הנ"ל אשיב בהחלט בחיוב.

 109. לקסי - ערד :

  חברים יקרים, רדו מהעצים, קחו סולם.
  הבחירות בתל-אביב הסתיימו כפי שהסתיימו. הדיון בדב חנין (שאני, אישית, מחשיב כחבר) איננו רלוונטי יותר.
  השאלה היא עכשו אם לתמוך בשלי בבחירות הפנימיות בעבודה או לא.
  לא נראה לי שלמתנגדי-שלי-על-רקע-דבריה-בענין-דב-חנין יש מועמדים ראויים יותר במפלגת העבודה.
  אם אתם הולכים למחוזות פוליטיים שמחוץ למפלגת העבודה, זה דיון אחר, אבל אם אתם בוחרים בבחירות המקדימות במפלגת העבודה.
  אז חשבו קדימה אם אתם רוצים לראות את שלי בכנסת או אנשים אחרים.
  נדמה לי שאם תחשבו בקצת יותר הגיון, בראש קר ובלב חם, תודו ששלי היא הבחירה שלכם.

 110. לקסי - ערד :

  תרומות, תורמים וכיו"ב.

  הכנסו לכתובת: http://primaries.publish.mevaker.gov.il/Candidates.aspx?PartyId=2&ReportId=1

  הכנסו ראו והשוו את התרומות, את הסכומים, את השמות הנוצצים יותר והמוכרים פחות.
  ראו גם את אורך הרשימות אצל המועמדים השונים, כמעט ניתוח סוציו-פוליטי…
  ואז:
  1. הוסיפו את תרומתכם,
  2. הגבירו את המאמצים לבחירת שלי במקום הראשון.

 111. אורי :

  לקסי, אז עכשיו שלי יחימוביץ' היא הרע במיעוטו?

  ככה מכשירים שרצים?

  לבוחר יש דרך אחת חזקה לשלוח מסר לנבחר – לא לבחור בו. אם שלי תרד עכשיו למקום 20, בבחירות הבאות היא תמצא מישהו אחר לרכב עליו לקלפי. לא אתפלא למצוא אותה פתאום מתדפקת על דלתות מרצ.
  העיקר ששלי תבחר ולעזאזל עם האידיאולוגיה, אה?

 112. שלי יחימובץ' האחת והיחידה :

  רק שלי עשתה ועושה את העבודה המצופה מחברי כנסת. היא היחידה הדואגת לכל שכבות הציבור מכל המגזרים ומצליחה לשתף את כל המגזרים. שלי היא סוציאל דמוקראטית בנשמתה ולכן חשוב ששלי תהיה בראש רשימת העבודה בכנסת בכדי שכל הציבור יזכה בפרלמנטארית מקסימה ואחת שעושה את העבודה לטובת הציבור והמדינה!!!

 113. לינדנבאום מיכאל :

  כן יהי רצון.מיכאל לינדנבאום

 114. מתן בורד :

  לקסי – אתה צודק. מי שמתעקש להמשיך לצפות לשינוי של מפלגת העבודה, לכיוון סוציאלל דמוקרטי, צריך להצביע ליחימוביץ' בפריימריס.

  הבעיה היא שהציבור הזה, שהיה די קטן מלכתחילה, הולך וקטן יותר ויותר ככל שחוסר העקביות, חוסר האמינות והיעדר חוט השדרה של שלי יחימוביץ', שמתיימרת להוביל את הקו הסוציאליסטי במפלגה האבודה הזו, מתברר כדבר העקבי היחיד שהיא עושה.

  לכן, השאלה בעיני היא לא "למי להצביע בפריימריס במפלגת העבודה", אלא – "למה לעזאזל להצביע למפלגה אליטיסטית, מושחתת וגזענית (כמו שחלק מהתגובות בשרשור הזה מוכיחות) כל כך?"

 115. דיקלה :

  אורי אתה מרגיז ביותר,
  לא הייתה תרומה יותר גדולה ממה ששלי יחימוביץ תורמת לעובדים,בימים אלה אמור להיכנס חוק, תלוש שכר, שיהיה אפשר לקרוא אותו, גם עובדת ניקיון, בנוסף
  למי שנכנס לאתר מבקר המדינה ורואה את תרומות חברי הכנסת רואה תופעה מעניינת.
  שלי יחימוביץ מקבלת תרומות קטנות מאנשים פשוטים,
  לעומתה תראו את יולי תמיר מקבלת תרומות מחו”ל על סכומים גדולים ומבעלי הון ככל הנראה.
  אבל לא רק יולי תמיר יש עוד חכים שמקבלים מחול.
  מה זה אומר עליהם?
  אתה עוד מתלבט אם להצביע לשלי כן או לא?

 116. לקסי - ערד :

  אורי ומתן,

  אל תשימו דברים בפי, גם לא במקלדתי.

  איני "מכשיר שרצים" (לכל היותר אני אוכל אותם).

  שלי אינה "שרץ" שצריך להכשיר.

  שלי גם אינה " הרע במיעוטו".

  שלי יחימוביץ' היא חברת הכנסת הטובה ביותר בכנסת הנוכחית.
  יש יותר עקביים ממנה, יש יותר אידיאולוגיים ממנה, היא אינה מלאך, היא אינה גורו, היא פוליטיקאית.
  וכפוליטיקאית אין מי שהשפיעו יותר בחקיקה ס"ד אמיתית בכנסת הראשונה שבה היא משרתת.
  בכנס שדרות לחברה – היום – נאמר, מפיותיהם של בני-סמכא אחדים, שפוליטיקה היא מקצוע. שלי היא מקצוענית א'א' במקצוע הזה.
  אז תפסיקו לעשות חשבונות סודקי שיער וחידלו מההתייפיפות התורמת רק למתנגדי הס"ד באשר הם שם,
  בחרו בשלי יחימוביץ'.

 117. מתן :

  לא הכנסתי מילים לפיך, וגם לא אמרתי לא להצביע ליחימוביץ' – אם אתה מצבע בפריימריס למפלגה הזאת, היא אכן בחירה (כמעט) יחידה שרלבנטית.

  מה שאמרתי – אם לחזור על דברי באופן אולי מפורש יותר – הוא לא להצביע למפלגת העבודה. גם בגלל שיחימוביץ', על כל מגרעותיה הרבות מספור (ועל כל יתרונותיה, שאני לא אדיש להם) היא הבחירה ה(כמעט)יחידה שרלבנטית בה.

 118. משה :

  הגיעה העת לבחור את נבחרת החלומות. רק שלי יחימוביץ' והדור הצעיר בראש הרשימה יחזירו את החברים למפלגה.הרחיקו את יולי תמיר שפגעה במורים במעשים והשפילה אותם עד עפר במסגרת אופק חדש. כמו כן היא תמכה בחוקים מבית מדרשו של הרב עובדיה, הקצתה כספים למוסדות החרדים ופתרה אותם מלימוד מקצועות ליבה.תנו לפריימריס לקבוע את הנבחרת וחידלו מחיפוש פתרונות המרחיקים את ציבור תומכי העבודה מהמפלגה.הגיעה העת לפוליטיקה אחרת ישרה כמו זו ששלי יחימוביץ' מייצגת. שלי חייבת להיות בר' הרשימה. פואד חייב לצאת לגמלאות!!!

 119. יריב :

  מישהוא יכול להגיד לי איך תורמים כסף לפרימריז של יחימוביץ.
  אני לא חבר מפלגה, איך אני מצביע לפרימריז?

 120. דובי :

  למי שלא ראה את הראיון, אתם מוזמנים להשקיע חצי שעה מזמנכם –

  http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=596125&sid=126

 121. מיקי :

  ראיון מצויין של שלי, רק מחזק אותי שהיא מובילה במפלגה המדשדשת הזו.

 122. דובי :

  מענין שאני דווקא התרשמתי שהיא מתחמקת משאלות נוקבות, מיקי.
  יתכן שזה רק אני, אבל אם זו חברת הכנסת המוצלחת ביותר של מפלגת העבודה, לא נותר לי, אלא להתבייש שבעבר נמניתי על מתפקדיה.

 123. לינדנבאום מיכאל :

  דובי,
  20 החוקים ששלי יזמה בכנסת לטובת העשוקים אינה סיבה להתבייש בה,להיפך.כמו כל פוליטיקאי יש לה בהכרח שיקולים טקטיים שלדעתי לא מטשטשים את הרציונל הסוציאל-דמוקרטי הברור שלה.היא היחידה שליבה פועל למעננו.תן לה צ'אנס,היא זמן קצר מידי בכנסת.

 124. לקסי - ערד :

  מיכאל(ובעקיפין גם לדובי),

  אין לי שום ענין אישי "לתת לשלי צ'אנס…". אינני מכיר את שלי אישית, לא למדנו בכיתה אחת ולא אכלנו מאותו מסטינג.

  הצ'אנס הוא לא לשלי.
  הצ'אנס הוא לנו, שלי בכנסת זה טוב לי ולחברי, אזרחי ישראל (וגם תושבים שאינם אזרחים).

  כנסת עם שלי זה עדיף על כנסת בלי שלי.
  זה חשוב גם למי שאינם מצביעי העבודה, אז אל תבואו לנו עכשו עם שיקולים שאינם ממין הענין, כמו מה הפרצוף של מפלגה זו או אחרת.
  ראשית בואו – מתפקדי "העבודה" – ונדאג ל"רשימת חלומות" של מועמדי העבודה לכנסת, אולי לא נוצצי דרגות ואשפי הונאת הרבים, אבל מי שיעשו את העבודה שתואיל לנו כשותפים בחברה הישראלית.
  ביום שלישי עשו לכך שרשימת מועמדי העבודה תהיה הנבחרת הטובה ביותר.
  זוהי ההזדמנות שלנו, בואו ונשתמש בה בשכל!

 125. מיקי בן חיים :

  דובי,
  שלי יחימוביץ עשתה עבות קודש במשך שנתיים בכנסת, אם עקבת אחרי הנאומים שלה, והשאילתות שלה לשרים היית מבין כמה היא חוסמת פגיעות בעובדים ובאזרחים, והיא עשתה זאת מהקואליציה, כי מה שמעניין אותה בעיקר זה טובת האזרח.
  לגבי מה היא התחמקה בראיון, היא ענתה על מה שנשאלה כולל התשובה שמשלושת המועמדים לראשות הממשלה הכי מתאים זה ברק, ואנחנו יודעים שיש לה השקפת עולם שונה משלו בנושאים רבים.

 126. עומר :

  אני לא מאמין שתוקפים את החברת כנסת הכי מצטיינת בשנתיים האחרונות, השתגעתם לגמרי.

 127. אורי :

  לקסי,

  שלי היא שקרנית. אני גם חושב שהחוקים שהיא קידמה היא טובים, אבל היא שקרנית. היא תקפה בשקרים את דב חנין, וחזרה על השקרים הללו שוב ושוב.

  ולמה היא שיקרה? כדי לקבל תמיכתו של אביר ההון, עושק העובדים, רון חולדאי, ולפגוע בהתארגנות עממית סוציאל דמוקרטית אמיתית, שהיא בחרה לא להיות חלק ממנה.

  היא אולי ראויה למפלגת העבודה, אבל היא לא ראויה להיות נציגת ציבור.

  פוליטיקה של שקרים, דילים מתחת לשולחן והתקרנפות היא פוליטיקה של שרצים. זו הפוליטיקה בה מצטיינת שלי, ולכן להגן על שלי זה להכשיר את השרץ.

 128. עומר :

  אורי אתה מדבר שטויות,חנין אוהב את מדינת ישראל?
  האם הבן שלו מתגייס לצהל?
  חנין הוא אנטי ציוני, שלי דיברה אמת, אבל אתה מחפש תירוצים להאשים אותה.

 129. לקסי - ערד :

  אורי,

  כבר אמרו, ראשונים ואחרונים, שעל קנאות יתרה חרב בית-המקדש. כן, גם אז היתה כאן שחיתות, אבל צדקנות יתרה וחסרת מידות הביאה לחורבן.

  המלאך אמר לגדעון: "לך בכוחך זה והושעת את ישראל…"
  האם אתה מקיים את הציווי ההפוך? האם אתה הולך בכוחך זה להחריב?

  דב חנין ורון חולדאי אינם מי שצריך להיגרר לויכוח אודותם, לא כאן ולא עכשו.

  הדיון הזה כולו חורג מענין המידה הנכונה (עקרון רמב"מי: "הכל במידה הנכונה).
  לשון השיח כאן חורגת הרבה פעמים גם מהמידה הטובה.

 130. אורי :

  לקסי, כן, המילים קשות, אבל שלי יחימוביץ' יצרה את הקושי. אם יש שקר, נקרא לו שקר, לא אי הבנה או דבר שצריך הבהרה. למה להעמיד פנים?

  מי שחושב ששקרים ועלילות צריכים להיעלם מהפוליטיקה, לא יכול להצביע בעד שלי יחימוביץ'. מי שמצביע בעד שלי יחימוביץ' אומר לה בבירור ששקרים הם לגיטימיים ושהיא יכולה להמשיך בדרכה ולשקר כל הדרך אל הכנסת בלי לדאוג.

  לפני כל עניין של זכויות עובדים, של שוויון, של שלום, עומד עניין של אמירת אמת פשוטה. שלי יחימוביץ' בחרה בשקר, ולכן אסור לבחור בה.

 131. דובי :

  לקסי – אינני מסכים לדבריך. המאבק בתל אביב בין דב חנין לרון חולדאי הוא מאבק על דרך. המאבק לא הסתיים ביום בו הוכרעו הבחירות. דב חנין הוביל מאבק סוציאל דמוקרטי לא תיאורטי, לא דמיוני, לא מנותק, אלא אמיתי ומחובר, שבא מן המקומות ומן האנשים הנכונים. שלי פעלה נגד הסוציאל דמוקרטים ונגד פעילי הסביבה האמיתיים בתל אביב. היא צריכה לשלם על כך מחיר ציבורי.

  שלי יחימוביץ, לצערי הרב (אני אומר זאת כתומך לשעבר), בניגוד גמור לציפיות, ובמיוחד כמי שעבדה יחד עם דב חנין בנושאים רבים, חשפה פנים מכוערות, בגדה בבוחריה, תוך דברי בלע ושקר, הסתה וספינים, ותמכה באופן גלוי ומתוקשר בדרך העקומה, הפתלתלה, הנוגעת בשחיתות, והמוכרת את הציבור ונכסיו לבעלי ההון.

  שלי לא האמינה שתנועת עיר לכולנו ודב חנין יצליחו כל כך, והעדיפה משיקולי כדאיות פוליטית להיכנס עמוק לכיסו של חולדאי. הואיל והייתי מאוד מעורב במערכת הבחירות, ואני יודע איזה נפח אדיר תפסו שקריה, אני מאמין שדברים הפוכים מצד שלי יחימוביץ, כפי שהיה ראוי שתעשה, היו מביאים בשורה חשובה לתושבי תל אביב, היקרים כל כך לליבה.

  בוחרי מפלגת העבודה (האבודה), צריכים להעביר מסר מאוד ברור למי שפגעה בדרכם ובתפיסת עולמם. קולה נשמע צלול וברור כשהיא פגעה בהם במערכת הבחירות בתל אביב, ופגע משמעותית בסיכויי ההצלחה של הדרך בה היא עצמה מאמינה. שלי נאחזה בסיפור הזוי על חולדאי – http://news.walla.co.il/?w=//1375438 – והפכה אותו לרובין הוד. ההיפך הוא נכון. חולדאי מעביר נכסים ציבוריים לבעלי הון. שלי בנוסף לשקרים, מאחזת עיניים באגדות. תושבי תל אביב רבים, דווקא בשכונות ששלי יוצאת להגנתם, סבלו ויסבלו ממנו (וגם ממנה). שלי תמכה בחולדאי מתוך אופורטוניזם גרידא. דרכו איננה דרכה. משנתו איננה משנתה. פוליטיקאי צריך לזכור תמיד את האמת שלו. שלי פעלה בניגוד לאמת המוצהרת שלה, על מנת "לזכות בקולנו". היא זלזלה בנו, התנשאה וספרה לנו אגדות. כעת היא צריכה לקבל מסר חד ונחוש מן הבוחר. ההתנהגות בלתי נסלחת. שלי ירקה לבאר מן המקפצה הגבוהה, והטיפה להצטרף אליה. אנחנו צריכים להראות לה ולפוליטיקאים אחרים, שיושר ואמינות מוערכים אצל נבחרנו, וכי המטרה לא מקדשת את כל האמצעים, ובודאי לא שקרים, מניפולציה, זלזול באינטלגנציה, והנחה שלא נבחין בכך, או שאולי נסלח.

  לעומר (128) – חבל לחזור על הדברים. אני מפנה אותך לתגובות 107 ו-108 לעיל.

 132. דני בלוך :

  יכול להיות שמגיע לשלי עונש אבל אין טעם שנעניש את עצמנו. הרי במקומות הריאליים, לכאורה, חייבות להופיע לפחות שלוש נשים וזאת שתצא ראשונה תהיה קרוב לוודאי מועמדת לשרה אם העבודה תצטרף לממשלה. יש לך מנקודת המבט הסוציאל-דמוקרטית והמאבקים החברתיים מועמדת מתאימה יותר? והאם אתה רוצה שהיא תישאר בחוץ?

 133. דובי :

  בשיטה הזו, דני, אפשר להכשיר הכל.

  כפי שאני רואה את הדברים – אם נסלח על הבגידה, ניענש יותר. המחיר שנצטרך לשלם על כך שסלחנו ילך ויעלה. בדיוק כפי שלא מחנכים בשיטה של ויתורים, ויתורים, ויתורים ואז התפרצות כעסים. בדיוק כפי שלא עושים דיאטה על ידי הרעבה, הרעבה, הרעבה ואז זלילה גדולה. כך גם לא בוחרים נציגים לפוליטיקה ברציונאל של נסלח, נסלח, נסלח, ורק כשיעבור הקו האדום – נזעק לשמים.

  אם לא נציב הגדרה ברורה של מה מקובל ומה לא, הרי שנוכיח שוב את דבר המשורר – "הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם".

  אנחנו לא מוכנים שידרכו עלינו, ויגידו שזה היה למען רובין הוד. אותו רובין הוד מאמין (ופועל לשם כך) כי תושבים רבים צריכים להדיר את רגליהם מן העיר.

  אי אפשר לסלוח על כך, ושום דבר לא ישכנע אותי ורבים נוספים לתמוך במי שרססה אותנו בשקרים, בהנחה שזה יעזור לה.

  ולסיום – האפשרות ששלי תהיה שרה בממשלת ביבי רק מזעזעת ומרתיעה יותר.

 134. דני בלוך :

  לטעמי אתה טועה

 135. דובי :

  זכותך לחשוב אחרת, דני.
  לשנינו יש כאן במה להביע דעתנו. כך עשיתי.

 136. ירדן :

  את שלי אני כנראה לא אבחר אבל פה עולה השאלה מה לעשות עם כוח ההשפעה הלא מנוצל שנותר בידי. האם לדעתכם צריך לחזק מתמודדים סוציאל דמוקרטיים (רק לא שלי) או לבחור מועמדים שיחלישו את העבודה?

 137. מורה באולפן :

  שלי היא פוליטיקאית חרוצה וישרה. היא היחידה שדואגת לזכויות העובדים , היא נאמנה לדרכה !
  חבל שאין הרבה פוליטיקאים כמוה .

 138. דני בלוך :

  אני מציע לכולם לשאיר את כל הויכוחים האחרים בצד. לחברי למפלגת העבודה אין מועמדת טובה יותר מן הבחינה הסוציאל-דמוקרטית מאשר שלי יחימוביץ' לפי רקורד העשייה, הפעילות, היכולת והסיכוי לעתיד. מי שאינו חבר – שלא ישתתף ברגע זה בוויכוח הזה. היא טעתה, לטעמי, בעניין תל-אביב ובכמה נושאים אחרים אבל בפוליטיקה אנו בוחרים בטוב האפשרי או ברע במיעוטו.

 139. זהבה :

  שלי יחימוביץ היא הפוליטיקאית הכי ראויה בכנסת הנוכחית.
  חרוצה ולא מפחדת
  נלחמת ויוזמת
  חכמה ומתעקשת
  תוקפת ומגוננת על עובדים
  יוזנת ומחוקקת
  מה עוד אתם רוצים?

 140. לקסי - ערד :

  מתפקדי מפלגת העבודה, תחשבו על מי שאתם רוצים לראות בכנסת, את שלי יחימוביץ' או אחרות ואחרים?

  לא אהיה נקי לשון כדני לפני:
  חברים שאינם חברי מפלגת העבודה, אל תבחשו כאן ואל תפעלו בויכוח הזה להחלשת מפלגת העבודה!

 141. יוני :

  מפלגה גרועה, רק שלי יחימוביץ עוד מחזיקה אותכם מעל פני המים.
  אתם ספינה טובעת.

 142. עמית :

  אני שמח ששלי יחימוביץ נבחרה למקום רביעי, רציתי יותר גבוה ,אבל כל שידרוג במעמד הוא טוב.
  שלי עבדה קשה שנתיים ומגיע לה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.