postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » עינת וילף: רוצה להמשיך ולעבוד למען המורים והחינוך

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עינת וילף: רוצה להמשיך ולעבוד למען המורים והחינוך

נושאים מתמודדים 2013, פוליטי ב 2.11.12 0:20

כיו"ר ועדת החינוך של הכנסת הצלחתי לבטא את תפישתי שעמדה בבסיס ספרי "בחזרה לאלף-בית: הדרך להצלת החינוך בישראל".  על רקע הצלחתי להפוך תוך זמן קצר את הוועדה לביתם של המורים נבחרתי להיות אחת מ-50 האנשים המשפיעים ביותר על החינוך בארץ
מאת: עינת וילף

שלום חברים,

הקלחת הפוליטית אינה נרגעת וכל יום מביא איתו הודעות, הפתעות ושינויים. האבק עוד רחוק מלשקוע, אך בינתיים מכתב זה אליכם הוא סיכום של תקופה ופנייה לעתיד. בתאריך הבחירות הקרובות אשלים שלוש שנים בכנסת. בשנים אלה עדכנתי אתכם על פעילותי, התכתבתי איתכם על הרעיונות שלכם, קיבלתי מכם משובים וכיוונים לפעולה. לפעמים הייתה ביקורת, לפעמים מחמאות ותמיכה, אבל תמיד שמרנו על קשר מכבד ואישי.

מאז כניסתי לכנסת נשארתי ממוקדת במספר תחומים עיקריים: חינוך, יחסי חוץ, מאבק בריכוזיות וקידום נשים. בכל אחד מהתחומים הללו פעלתי ללא לאות בשלל הכלים שעמדו לרשותי כחברה בכנסת. בזכות כלים אלה הצלחתי להשפיע ולהגיע להישגים, גם אם לא תמיד למצות אותם עד תומם:

בתחום יחסי החוץ סייעתי להעלות לסדר את אתגר הדה-לגיטימציה כנגד ישראל והרעיון הציוני ולהיאבק באופן פעיל כנגד רעיונות מסוכנים אלה באינספור מפגשים עם משלחות מכל העולם. בתחום זה אף הצלחתי לקדם יוזמה ייחודית לשינוי מעמדם של צאצאי הפליטים הפלסטינים. (לקישורים לריכוז פעילותי בתחום יחסי החוץ ויחסי ישראל והעם היהודי).

את המאבק בריכוזיות התחלתי בימי הראשונים בכנסת, כשרבים וטובים טענו שאין בעיית ריכוזיות וסירבו להכיר בעוצמתה ותרומתה השלילית לתחרות במשק, לרמות השכר וליוקר המחייה. הצעת החוק שגיבשתי היוותה זרז להקמת ועדה ממשלתית ראשונה מסוגה ולהצעת חוק ממשלתית ותקדימית שעברה בקריאה ראשונה לפירוק המבנה הריכוזי של המשק הישראלי. נותר עוד להשלים את המהלך, אך לפחות רבים יותר מבינים היום ששם עוברת דרך המלך לצדק חברתי. (לריכוז פעילותי בתחום הריכוזיות והסברים על האופן שבו הריכוזיות פוגעת באזרחים רבים – בקישור זה.(

קידום נשים הוא מרכיב משמעותי בכל עשייתי ואף זכיתי להכרה בכך לאחרונה כשקואליציה של ארגוני נשים ציינה אותי כאחת מחברות הכנסת הפעילות ביותר למען נשים בכנסת. בשנה האחרונה מאבקי זה הנחה אותי לפרסם דעת מיעוט כחברה בוועדת פלסנר במטרה להבטיח שגברים חרדים ייצאו לעבוד, שינותק הקשר המושחת שבין רישום בישיבה לדחיית שירות, ההופך את הישיבות למקלטי השתמטות המוניים, ושיגוייסו רק המעטים ששירותם לא יביא לפגיעה בקידום הנשים בצה"ל. בסדרת צעדים הבאתי לכך שדעת המיעוט שלי צוברת תאוצה כמדיניות הרשמית של צה"ל ומערכת הביטחון. (קישורים לריכוז פעילותי בתחום קידום נשים ומציאת חלופה ראוייה לשאלת גיוס החרדים לצה"ל.)

יחד עם זאת, ההזדמנות המשמעותית ביותר שניתנה לי והזכות הגדולה ביותר הייתה לעמוד בראש ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת במחצית יוני האחרון

כיו"ר ועדת החינוך של הכנסת הצלחתי לבטא את תפישתי שעמדה בבסיס ספרי "בחזרה לאלף-בית: הדרך להצלת החינוך בישראל" שהמפתח לשיפור מערכת החינוך והפיכתה לאחת הטובות בעולם הוא ללמוד מנסיונם ומתובנותיהם של המורים. הפכתי את הוועדה לביתם של המורים בכנסת ובמה לקולם. אני מודה שבהיבט זה במיוחד אני כואבת את הקדמתן של הבחירות שקטעו את עבודת ועדת החינוך ולא אפשרו לי למצות באופן מלא את השינוי התפישתי העמוק ביחס למעמדם של המורים כמעצבי מדיניות חינוכית. אין לי ספק ששנה נוספת וכמאתיים פגישות של הוועדה בהן מורים היו מעידים על עשייתם ומביעים את עמדותיהם בנושאי מדיניות שעל הפרק הייתה מייצרת שינוי עומק במערכת החינוך ממצב קיים שבו אומרים למורים מה לעשות לעבר מצב שבו שואלים את המורים מה לעשות.  על רקע הצלחתי להפוך תוך זמן קצר את הוועדה לביתם של המורים  נבחרתי  כאחת מ-50 האנשים המשפיעים ביותר על החינוך בארץ. (על פעילותי בתחום החינוך – דיוני ועדה, נאומים, מאמרים והצעות חוק – תוכלו לקרוא בקישור זה.)

בכוונתי להמשיך לפעול בכל התחומים האלה גם בכנסת הבאה, והחינוך ימשיך לעמוד במרכז עשייתיאת נאום ההשבעה שלי בכנסת הקדשתי לחינוך ולמורים ושאיפתי לשוב לתפקיד יו"ר ועדת החינוך בהקדם כדי להמשיך את פעילותי למען שינוי עומק במעמד המורים, כדי להיאבק באלימות ובהפקרות בבתי ספר לטובת התלמידים והמורים, וכדי לפעול נגד האפליה וההפרטה ולמען לימודי יסוד לכל.

עכשיו בחירות. אני סוגרת בצער דלת אחת כדי לפתוח דלת חדשה ורחבה בעתיד הקרוב בכנסת הבאה לטובת ציבור המורים, התלמידים וההורים. בבחירות אלה אני מתמודדת במסגרת מפלגת העצמאות בראשות שר הביטחון אהוד ברק. מפלגה זו, אותה עזרתי לייסד בעת הפילוג במפלגת העבודה, מהווה יורשת ישירה למסורת הבטחונית-מדינית של מפלגת העבודה ההיסטורית. זו מסורת המדגישה את העשייה על פני הדימוי והשיווק, מדיניות מבוססת עובדות, מדיניות כלכלית וחברתית המבוססת על העיקרון שמערך הסולידריות בנוי בראש וראשונה על מי שתורמים ולא על מי שלוקחים, וחתירה לשלום ללא אשליות לגבי האזור בו נמצאת ישראל והצורך לבנות עוצמה במרחב עוין. (למאמר על ראייתי את הסיבות לתמיכה במפלגה בקישור זה.)

אם ברצונכם להביע תמיכה בהמשך פעילותי, לסייע בבחירות, להזמין אותי למפגש, או לחילופין אם אתם מתלבטים ומעוניינים לשמוע עוד כדי לקבל החלטה בבוא העת, אשמח אם תכתבו לי או שלחו לי את מספר הטלפון שלכם ואהיה עמכם בקשר ישיר.

תודה לכם על העניין והתמיכה בשנים האחרונות ובציפייה לעתיד לבוא.

ברכות חמות,
עינת.

 הצטרפו לרשימת החברים שלי בפייסבוק.
עקבו אחריי בטוויטר.
צפו בסרטוני הוידיאו והפעילות שלי ביוטיוב.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , ,

32 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  הייתי שם – בוועדת החינוך של הכנסת. אכן, חה"כ ד"ר עינת וילף ניהלה את הישיבה בענייניות , נתנה במה רחבה לדבר המורים, סיכמה את הישיבה בצורה אינטליגנטית ומאוד מרשימה.
  הבעיה היחידה היא שהיא עלתה לרכבת הלא נכונה –
  מה את עושה ב"עצמאות"?!

 2. ק. טוכולסקי :

  עינת וילף היא חברת כנסת מרשימה דעתנית ורצינית. חבל רק שאי אפשר לומר דברים אלו על עמיתיה השרים ברשימת העצמאות.
  המחיר שנדרש בשביל שחברת הכנסת וילף תכהן גם בכנסת הבאה, הצבעה לעצמאות וקדנציה נוספת של אהוד ברק ושלום שמחון, גבוה מדי בעבור התמורה.

 3. אביטל דליה :

  מדוע אין התייחסות למצוקת גמלאי משרד החינוך? הכושי עשה את שלו הכושי יכול ללכת.
  היכן העזרה למצוקתם?
  אילו ערכים ניתן להעביר כאשר אין מכבדים את הגמלאים?פוגעים בכבודם,זכויותהם הלגיטימיות…..

 4. דודו רוטמן :

  עינת שלום, מדוע לדעתך תעבדי יותר טוב למען המורים והמורות משבעה מורות ומורים שמתמודדים כרגע בבחירות המקדימות ב"עבודה" (לילי בן עמי, חילי טרופר, איציק שמולי, גילה קליין, דוד דרומלביץ, נחום חופרי)? אם באמת המורים יודעים הכי טוב על מערכת החינוך, כמו שטענת בספרך, אז למה שלא נביא אותם לנהל אותה?

 5. ארטור-נחום חופרי מורה? :

  אם כך ,כל המורים ברעננה שהוכנסו על ידו לאופק יתנו לו את קולם .

 6. לארתור :

  נחום חופרי – איש צבא אשר עבר למערכת החינוך – שימש כמנהל תיכון מטרווסט (מור) ברעננה.

 7. עינת וילף :

  לדודו שלום,
  אדרבא! אני מברכת על כניסתם של כל כך הרבה חינוך לתוך המערכת הפוליטית (למרות שלא כל השמות שציינת הם אכן מורים בפועל). בפרלמנט הגרמני למשל מורים הם המקצוע הכי נפוץ. לילי וגילה גם הופיעו בוועדה אצלי מספר פעמים ואני שמחה לחשוב שסייעתי במשהו להעלות את הפרופיל הציבורי שלהם. מבחינתי כמה שיותר מורים מן השטח יותר טוב.
  ברכות חמות,
  עינת.

 8. רביב :

  "מדיניות כלכלית וחברתית המבוססת על העיקרון שמערך הסולידריות בנוי בראש וראשונה על מי שתורמים ולא על מי שלוקחים"???

  פרטי נמקי והסבירי.
  לי זה נשמע כמו ההפך מסולידריות חברתית.

 9. דני זמיר :

  עינת וילף שלום. אנא פני רק למצביעי ליכוד וימין כדי שקולות של השמאל לא יתבזבזו על מפלגה שלא תיכנס.
  בצהלחה באזרחות.

 10. אלון רוזן :

  כאשר אדם עם הסטוריה ורזומה בטחוני\מדיני\אקדמי,כמו אהוד ברק,
  בדומה לרבין ואריק בזמנם,
  בראש מפלגת העצמאות. ועינת וילף, אחראית על החינוך. תהיה זו איוולת לתמוך במפלגה עם יו"ר קיקיוני ופלקטי(שחקן? עיתונאי?), ללא רזומה מספק, בשום מישור חשוב, בטחוני\מדיני\אקדמי.

  יהיה זה מאכזב לדעת, שישנם אנשי חינוך, התומכים במועמדים חסרי רזומה מספק, לניהול מדינת ישראל על מורכבויותיה.

  לפיכך, העצמאות,
  לטובת מדינת ישראל ועתידה.

 11. אורי יזהר :

  מזדהה עם דברי טוכולסקי.

 12. עינת וילף :

  לדני שלום,
  אני פונה לכל מי שמאמינים בדרכנו ומיום ליום התמיכה גוברת. התומכים שלנו הם אנשים אחראים ורציניים הרואים מבעד לדימויים ותדמיות ובסוף מבינים שהפריבילגיה שיש למפלגות מסויימות ללכת לציבור עם סדר יום צר היא כל כולה מתבססת על שקט בטחוני (יחסי, תמיד יחסי) הנמשך כבר שנים. וכך גם לגבי אנשי חינוך העוקבים אחר עבודתי ויודעים להבדיל בין דיבורים ריקים על חינוך, לבין עשייה מעמיקה בתחום.

  לרביב – אני מפנה אותך למאמר שפרסמתי בנושא:
  http://www.wilf.org/HE/2012/02/13/האם-סולידריות-בין-ציונים-ללא-ציונים-אפ/#.UJZEG6UWHFI

 13. שמאל ציוני :

  ד"ר וילף,
  עלית על הרכבת הלא נכונה, חברת למצורע (פוליטית), שימשת עלה תאנה לממשלת ימין כלכלי ומדיני מובהקת, ועשית שימוש לא ראוי במדנט שקיבלת.
  אם את רוצה לשוב לעשייה הפוליטית, הפני את גבך לגוויה הפוליטית של ברק וחפשי את דרכך במסגרת אחרת.

 14. אלון רוזן :

  **למה כן אהוד ברק ועצמאות**

  *אודה לכם אם תקראו, חברים יקרים*

  למגיב היקר מעלי:
  ׳מצורע׳, ׳גוויה׳… איזו דרך ביטוי מצערת,
  המעידה כאלפי עדים על המגיב, ודאי לא על נושא הכתיבה.
  איני מבין למה, אדם יקר מן הישוב, משתמש בביטויים כאלה,
  נגד אדם שתרם כל חייו למדינה, החל מנעוריו עד היום.
  אני מקווה רק שהמגיב הנ׳ל, אינה דמות העוסקת בחינוך.
  אני עצמי, איני עוסק בחינוך, אך אני מזדעזע מן הבוטות והנבזות.

  חברים יקרים:
  להזכירכם, גם אריק שרון, היה ׳היסטוריה מהלכת׳,
  בסטטוס אקוטי הרבה יותר, מאשר אהוד ברק.
  הוא גם עשה, בשונה מברק, מעשה די חמור.
  אך בחרנו בו, ע׳ס ההסטוריה העשירה, הרזומה, הנסיון,
  העובדה שברגעי אמת, יש ׳בעל בית׳,
  שיודע את המאטריה על בוריה, נסיון בטחוני ומדיני עצום,
  בדומה ליצחק רבין ואהוד ברק, כעובדה!

  אנשים לצערי, פועלים לעתים באופן ׳עדרי׳, באופן קונפורמי,
  על סמך ׳מגמות׳ ולא על סמך ראליזם צרוף.
  זה קרה בתקופות שונות שידע עמנו, אך לא רק עמנו.
  הרי אין הגיון ואין מחשבה מעמיקה, לדעתי, בלתמוך
  במועמד חסר רזומה מספק(באופן קיצוני), יהיה זה ליברמן(אם אתם מהימין) או שלי או יאיר… מועמדים פלקטיים(בנושאים הנ׳ל), ללא שום נסיון בטחוני או מדיני, אפילו ללא נסיון אקדמי עשיר.
  ההגיון היחיד שבכך, לדעתי, היא ׳תופעת העדר׳(לדעתי).
  גם לקלס את אהוד ברק, מנהיג הסטורי ומכובד(גם אם היה אדם מן הישוב, אסור היה לעשות כן), הפך לתופעת עדר, מטעם חלק מהאנשים, שחלקי לא יהיה עימם,

  אני אסיים בכך שאציב בפנינו קושיה חברים יקרים,
  אנו לא חייבים לענות עליה כאן,
  אלא לאמץ אותה ללבנו… לשכלנו…

  נניח, חס וחלילה, לכם(או לי), ישנו צורך בניתוח
  מורכב או לאחד מאהובינו(ושוב, חס וחלילה)…
  האם נלך לעבור את הניתוח, אצל אדם חסר כל רזומה מספק?
  האם ניקח סיכון ונפקיד את חיינו בידי אדם שלא התנסה מחייו באמור ומבטיח ׳שיהיה בסדר׳. או נלך לפרופסור המקצועי ביותר, עם למעלה מ50 שנות נסיון, רזומה והיסטוריה, בתחומים האמורים(גם אם כשל, ככל פרופסור עתיר רזומה עצום, פעמים ספורות להציל חולה, אך הציל אלפים אחרים).

  אותו האמור, לגבי מדינת ישראל.
  לדידי, רק אדם שלא חושב על עתידה של מדינתו באופן מספק.
  שלא מבין את הצורך, במנהיג הסטורי, עם רזומה ונסיון בטחוני-מדיני עצום(משול לפרופסור המומחה) ומעדיף על פניו
  מועמדים פלקטיים(באמור), על סמך ׳יהיה בסדר׳,
  יעדיף לבחור באלה ולא במנהיג הסטורי, שעבר כבר את כברת הדרך בכל האמור, בדומה לשרון או רבין בזמנם
  או מר אהוד ברק, כיום.

  מעריך מאד את קריאתכם,
  אלון רוזן.

  alonrose@hormail.com

 15. שמאל ציוני :

  אלון,
  כשאין תשובה עניינית נתפסים לסגנון. הסגנון בו השתמשתי אכן היה קשה, והוא מתאים לסגנונו של ברק. ברק הוא "מצורע" פוליטית לאחר שהפגין חוסר יכולת מינימלית לעבוד בצוות מאז שחרורו מצה"ל. "העצמאות" היא "גוויה" פוליטית, מאחר שלא תעבור את אחוז החסימה. כל קול עבורה ירד לטמיון.
  זה יהיה חבל במיוחד כשיש עכשיו סיכוי אמיתי למהפך פוליטי.
  אך לכל שגיאה קיימת גם אפשרות לתיקון – ד"ר וילף היא פרלמנטרית ראויה, ואם תפנה את גבה לברק, תוכל לשוב לחיים הפוליטיים.

 16. אלון רוזן :

  אהוד ברק ועצמאות, בוודאות, גם על סמך סקרים אחרונים, יעברו את אחוז החסימה… לדעתי, יקבלו 4-5 מנדטים(אחרי הקמפיין)
  נפגש אחרי הבחירות (כשאהוד ברק ימשיך כשר בטחון)!

  אבל מצד שני, אולי נאמץ את התזה ׳השנונה משהו׳
  של המגיב הנבון שמעלי…

  הבה נבחר מועמדים קיקיוניים ופלקטיים,
  חסרי כל הסטוריה ורזומה בטחוני/מדיני/אקדמי.

  הבה לא נבחר מנהיגים היסטוריים,עתירי רזומה ונסיון בכל האמור.
  בדומה לרבין ושרון בזמנם ואהוד ברק כיום.

  ואז מנהיגים עתירי הסטוריה ורזומה, בדמותם של רבין ושרון דאז
  ואהוד ברק כיום, לא היו עוברים את אחוז החסימה…
  למען מועמדים קיקיוניים וחסרי כל הסטוריה ורזומה באמור.

  ׳הגיון צרוף׳ של חלק מסויים בעמנו, הייתי אומר.
  יש להניח שלחלק אחר בעמנו, ההגיון עובד ׳קצת אחרת׳.

  עוד סיבה להצביע עצמאות ואהוד ברק 😉

 17. שמאל ציוני :

  אלון,
  אין ספק שהפנמת את דף המסרים של ברק (או שגם חיברת אותו?).
  ברק, שהצליח בנסיונו האדיר להדרדר מראשות ממשלה ב-99' לראשות מפלגת עורקים מזערית שתמחק מהמפה (כן, נפגש אחרי הבחירות) – זה מה שדרוש לנו בפוליטיקה?!

 18. אלון רוזן :

  חברים יקרים, מר שמואל ציוני.

  שמואל, אני רואה שאתה נוטה תכופות להשחיר פניהם של אחרים, על סמך תזות מפוקפקות. אדם בעל אכות, אינו נוהג כך.
  זה דומה לאדם שבוחר, ע׳ס אותן תזות(wishful thinking)
  לתמוך במנהיגים קיקיוניים, ללא הסטוריה, רזומה ויסודות,
  מתוך משאלת לב ׳שזה יצליח׳ ברגע האמת.
  זה לא עובד כך, ידידי.

  אני אלון רוזן, אין לי נגיעה אישית, לא לאהוד ברק, שאני מעריך כמנהיג עתיר הסטוריה, רזומה וזכויות(כמו שחשתי כלפי רבין ושרון בשעתם) ולא למפלגת עצמאות(אפילו לא התפקדתי על אף תמיכתי).

  ועכשו לעניין חברים, ברק הוא מנהיג אמיתי
  (בשונה מרבים אחרים).
  אהוד ברק, בשונה לדוגמא מביבי, מפעיל(כעובדה) את כובד משקלו ונסיונו(בדומה לרבין ושרון בבגרותם), להעביר מהלכים היסטוריים, כמו היציאה מלבנון ארץ לא לנו(שהכעיסה את תומכיו מהמרכז ימינה). או מצד שני, הנסיון הכן להגיע להסדר קבע סופי עם הפלשתינים ב99. נסיון אמת שלא צלח(מה שגרם לבוחרים מהשמאל להתאכזב, כשאהוד ברק קבע שערפאת הוא לא פרטנר שיעביר מהלך להסדר קבע).
  כל אלה, עלו לאהוד ברק באלקטורט,
  השאלה שנשאלת היא, מה חשוב יותר,
  האלקטורט או טובת המדינה? אהוד ברק בחר בטובת המדינה.
  עוד סיבה טובה לתמוך (מאד) באהוד ברק ועצמאות.

  אהוד ברק, לא עושה, בדומה לאחרים, מה שטוב ׳לימין׳ או ׳לשמאל׳, אלא על סמך ניסיונו העצום, עושה מה שטוב למדינה ועתידה, בענייני בטחון, מדיניות חוץ מאוזנת(המכירה בחשיבות שמירת הקשרים עם אוהב ועם אויב) וכיוצא בזה.

  לגבי דידי ולטובת המדינה, אני מקווה ומניח, שאזרחים ישראלים פטריוטיים ונבונים, יתעשתו, לא יתמכו במנהיגים, חסרי כל הסטוריה ורזומה באמור(הרי זו איוולת), לא יבחרו מנהיגים קיצוניים ומשיחיים. ותמיכה חזקה יותר, יקבלו אהוד ברק ועצמאות, לטובת מדינת ישראל.

  הסקרים מנבאים סביב 3 מנדטים כעת,
  אני מניח ש5 מנדטים(שגם זה מעט),
  יאפשרו לאהוד ברק להשאר בעמדת הנהגה והשפעה, כדי
  שיוכל להמשיך כשר בטחון(ולהציל את מדיניות החוץ של ישראל, כמו שעשה פעמים רבות כשתפקד כשר חוץ במקום ליברמן או כשהתעמת עם ראש הממשלה, בדבר חשיבות השמירה על יחסים טובים, הן עם הדמוקרטים והן עם הרפובליקנים בארה׳ב).

  על כל אלה – אהוד ברק!

 19. סתם שאלה :

  אלון רוזן, אין לך נגיעה אישית?
  האם לא שימשת כעוזרו האישי של מס' ומ"מ מנכ"ל משרד של מספר 2 במפלגת "עצמאות"?

 20. אלון רוזן :

  חברים יקרים/שואל השאלה.

  גילוי נאות: התשובה היא, בהחלט לא.

  אין לי נגיעה אישית, למי מאנשי עצמאות, גם לא לראשה.
  לא מכיר את אנשי המנגנון(אולי מתנהל שם אדם בשמי).
  אפילו לא התפקדתי למפלגה בשלב זה(עסוק).
  אני לא דמות ציבורית מוכרת(גם לא ׳מקורב׳).

  הדאגה שלי נובעת, מלוקאל פטריוטיזם, זה הכל.
  אכפת לי מעתידה הטוב של מדינתי וחשוב לי שבראשה יעמדו אנשים ראויים, עתירי הסטוריה, רזומה, נסיון,
  יכולת הנהגה מוכחת בשדרות החיים השונות.
  ותק בטחוני, מדיני ואף אקדמי רב(עדיפות לשילוב הגורמים).

  אני, אישית, לא רוצה שבהנהגת המדינה, יעמדו מנהיגים
  קיקיוניים ופלקטיים(בכל האמור), הרי זו איוולת.

  איני רוצה מנהיגות ׳משיחית׳ (so called),
  כי אז, איזו עדיפות תהיה ׳לחמניה׳ שלנו,
  ע״פ זאת הנבנית באיראן. בתקווה שתחולט, כך או אחרת.

  לא רוצה מנהיגות ימנית(או שמאלית) קיצונית,
  כי עם מנהיגות כזאת(ימנית קיצונית) ניצור אנטגוניזם
  ברחבי המזרח התיכון ואיננו רוצים בזאת.
  ועם מנהיגות אחרת(שמאלית קיצונית), גורמים במזרח התיכון,
  יתהו, אולי, ישראל תוותר על עוד נכסים, ללא תמורה.

  לפיכך, קול ההגיון, קול שיקול הדעת, קול הידיעה,
  מנחה אותי ותקוותי שאותנו, לתמוך במנהיג(אהוד ברק),
  שמשק ההסטוריה חלף על פניו, מהמסד לטפחות,
  בדומה לרבין ושרון(המנוסים) בזמנם.

  זה הכל ידידיי.

 21. סתם שאלה :

  זה לא אתה?
  http://www.israeldefense.co.il/?CategoryID=475&ArticleID=2297

 22. אלון רוזן :

  בהחלט לא, ידידי.

  אין בינינו קשר, לא גורדי ולא אחר.
  רק השם זהה. קורה 🙂

 23. סתם שאלה :

  טוב, סליחה שחשדתי בכשרים.

 24. אלון רוזן :

  נסלח ונשכח 🙂

 25. סתם שאלה :

  נישאר ידידים, ואני אכבד את עמדתך, אך לא אסכים איתה. יש לי חשש כבד שקולות אשר יכולים להביא למהפך ילכו לאבדון.

 26. מערכת עבודה שחורה :

  אלון וד"ר וילף שלום,

  כמו שאולי ראיתם, האתר הזה חווה קשיים טכניים קשים ולכן עברנו לאתר זמני

  http://blacklaborbackup.wordpress.com/

  אבל גם אילו היינו פעילים כאן, דעו כי רוב הקוראים שלנו (או של כל אתר) לא מגיעים עד לטוקבקים. אם ברצונכם להגיע לקהל גדול יותר כדאי לכתוב טקסט כמאמר דעה ולשלחו למערכת blacklabor@gmail.com

  אחרי כל הטוקבקיאדה הזו אפשר לקחת את הטקסט שכבר נכתב ולערכו בזמן די קצר לכדי מאמר שלם שיש לו התחלה אמצע וסוף.

 27. אריאל :

  עקבתי אחרי עינת וילף מתחילת הקדנציה שלה. הצטערתי מאוד שהיא נטשה את מפלגת העבודה לטובת המהלך האופורטוניסטי הציני של אהוד ברק.

  כפי שהיטב לנסח זאת ק. טוכולסקי לפני: "המחיר שנדרש בשביל שחברת הכנסת וילף תכהן גם בכנסת הבאה, הצבעה לעצמאות וקדנציה נוספת של אהוד ברק ושלום שמחון, גבוה מדי בעבור התמורה."

 28. אלון רוזן :

  כל הכבוד לאהוד ברק, על שמירת הקשר החם עם שני בתי הקונגרס(על אף שזה עלה לו ׳בשיחת נזיפה׳ מצד פקודו משכבר הימים, נתניהו).

  יש לזכור גם את העובדה, שאהוד ברק, משמר קשרים אסטרטגיים וביטחוניים טובים עם המצרים, על אף המורכבות בכך.
  אבל כשאמרתי, נסיון בטחוני-מדיני עצום ושיקול דעת,
  זה לא מצרך שתמצא אצל קיצוניים, משיחיים
  או מועמדים פלקטיים טרנדיים.

  יש מספיק אנשים נבונים בישראל, המבינים את האמור,
  שישימו את טובת המדינה לפני הטרנד ויבחרו
  עצמאות ואהוד ברק, בכדי שישאר בעמדת הנהגה,
  לטובת המדינה ותושביה.

  נ.ב
  תודה למנהל המערכת על ההזמנה!

 29. עומר :

  ד"ר וילף שלום. את עושה את טעות חייך. אין למפלגת העצמאות שום סיכוי כלשהו לעבור את אחוז החסימה ומה שאת ושותפייך תגרמו זה רק לאובדן קולות של מחנה המרכז-שמאל.

  אין אף אחד שמסוגל להאמין לאהוד ברק, אורח החיים שלו הוא לצנינים בעיני רוב העם, עובדה שעם לכתו מהעבודה היא חוזרת לפרוח אחרי שנים של דכדוך.

  אני לא חבר מפלגה ואין לי מושג איך מתנהלים שם העניינים. אולי לא יקבלו אותך בזרועות פתוחות אחרי הפיצול. אעפ"כ לטווח הארוך עדיף שתמצאי את הדרך להשתלב בהדרגה בחזרה בעבודה ולא תיתני יד למגלומניה ולאגואיזם של ברק שייכשלו בקלפי בוודאות.

 30. אלון רוזן :

  עומר

  מפלגת העצמאות, כבר עתה, עוברת את השלושה מנדטים ע׳פ הסקרים ולדעתי תסיים עם 5-6 מנדטים ואהוד ברק ישאר שר בטחון. וזה עוד לפני שאנשים התעשתו והבינו, שלא מצביעים למנהיגים קיקיוניים וחסרי רזומה, במדינה כמו ישראל.
  במיוחד כשיש לנו מנהיג, עם כל האמור, בשם אהוד ברק.
  זו העובדה!

  מה שאתה עשית, הוא להכנס ׳לתחתוניו׳ של ברק, עם רצף ׳האשמות׳ מגוחך, שאינו קשור, קשר גורדי או קל שבקלים,
  לעובדה, שהמתמודדים מול ברק(שגם הם ודאי לא ׳צדיקים׳)
  נחותים ממנו ואף שווים לכל אזרח ממוצע,
  מבחינת ההסטוריה, הרזומה, הנסיון וכדומה.
  הזוי לבחור בכאלה… ללא קשר לכך שאחד מחבב
  את ברק או לא. לאדם יש רזומה של מנהיג. וזה מה שנחשב.

 31. מצביע מרצ :

  פתק ל"עצמאות" הוא פתק למפלגת הלווין של הליכוד-ביתנו. אין בו שום עצמאות, והוא מבטיח כהונה נוספת לנתניהו.
  מי שרוצה שמאל חברתי ומדיני חייב לבחור אחרת.

 32. עומר :

  לכבוד אלון רוזן

  אלון שלום. אף אחד לא מזלזל בנסיונו הצבאי של ברק, ומבחינה מדינית הוא גורם ממתן למעט סוגיית הגרעין האיראני.

  אני אישית הצבעתי עבורו פעמיים. בפעם הראשונה בהתלהבות עצומה בשנת 1999 ובכיתי מאושר שהוא זכה. בפעם השניה כברירת מחדל בבחירות 2001. לא עוד.

  כבר ב-99 הוא התנהל גרוע ביותר. מינה את פרופ שלמה בן עמי לשר בטחון פנים שלא התאים לתכונותו, זלזל במאות אלפי המצביעים הערבים שהעלו אותו לשלטון כאשר סירב לשבת עם נציגיהם לאחר הבחירות, זרק את אדיסו מסאלה לכלבים והרס לחלוטין את העבודה ומצעה.

  מצע "תכנית ברק לישראל טובה יותר" של 99 מחק לחלוטין את המצע הסוציאל-דמוקרטי המשובח שהיה לעבודה מימי רבין ז"ל. אם אתה לא מאמין תפשפש בארכיונים ותבדוק- עשיתי על כך בדיקה אקדמית. ברק אינו איש שמאל במובן החברתי-כלכלי בוודאות.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.