חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בנימין (פואד) בן אליעזר: העשייה למענכם ולמען ישראל חשובה לי

נושאים מתמודדים 2013, פוליטי ב 2.11.12 0:25

המחאה החברתית שהובלה בידי צעירי ישראל, ביטאה כאב אמיתי, אותנטי, של ציבור "נושאי הנטל", אנשי מעמד הביניים שעובדים קשה למחייתם – אך אינם מצליחים ליהנות מפירות עמלם ומפירות חוסנה הכלכלי של המדינה
מאת: בנימין (פואד) בן אליעזר

 

חברי מפלגת העבודה היקרים,

אני מוצא לנכון לפנות אליכן ואליכם באופן אישי,

אנו ניצבים טרם בחירות כלליות לכנסת. יש האומרים כי בחירות אלו מיותרות, ומה שהיה הוא שיהיה. אני אומר – הבחירות האלו חשובות ויכריעו במידה רבה את אופייה של ישראל בשנים הקרובות.

עברתי לא מעט מערכות בחירות בחיי. אלו הן הבחירות הראשונות שהנושא המרכזי שעומד להכרעת הציבור הוא הנושא החברתי-כלכלי, והרבה מזה הודות למפלגת העבודה והעומדת בראשה, ח"כ שלי יחימוביץ'.

המחאה החברתית שהובלה בידי צעירי ישראל, ביטאה כאב אמיתי, אותנטי, של ציבור "נושאי הנטל", אנשי מעמד הביניים שעובדים קשה למחייתם – אך אינם מצליחים ליהנות מפירות עמלם ומפירות חוסנה הכלכלי של המדינה.

המחאה הזו לא תשיג את מטרותיה, אלא אם תבוא לידי ביטוי ביום הבוחר. עלינו להשכיל, בשילוב ידיים ובאחדות מטרה, להסביר לציבור הרחב שבחירות הן ההזדמנות האמיתית להשפיע על המדיניות. הימנעות מהצבעה, או הצבעה עבור מפלגות אופנה "טרמפיסטיות", מפלגות אווירה – רק תשרת את מי שרוצה להמשיך במדיניות מנוכרת, שלא באמת דואגת לשכבות החלשות, למעמד הביניים ולעתיד החברה. רק מפלגת העבודה, בזכות הנבחרת המצוינת שלה ובזכות הדרך הערכית אותה היא מובילה היום, פעיליה ומתנדביה, תצליח להביא לשינוי אמיתי של פני החברה בישראל.

אני עובד מאז שאני זוכר את עצמי, חונכתי בבית ספר טכנולוגי ואני רואה בעבודה ערך חשוב בחייו של כל אזרח. העבודה מביאה כבוד ופרנסה, ולכן בתפקידי כשר התעשייה, המסחר והתעסוקה, פעלתי רבות על מנת לייצר מקומות עבודה, להרחיב את החינוך הטכנולוגי, ולהביא להגדלה של שיעור המועסקים במשק, בדגש על אוכלוסיות שלא היו שותפות למעגל העבודה, כמו חרדים וערבים. היו לי הצלחות לא מעטות, אבל הדרך עוד ארוכה. שינוי אמיתי לא יגיע ללא שינוי בסדרי עדיפויות של הממשלה הבאה: פחות להתנחלויות ויותר לפריפריה, פחות לישיבות – ויותר לחינוך ולמעמד הביניים.

לצד זאת, אל לנו להזניח את הדרך שמפלגת העבודה מובילה שנים רבות, דרך החתירה לשלום, לצד השמירה על הביטחון. כמי שנשלח על ידי ראש הממשלה, יצחק רבין ז"ל, למגעים הראשונים עם הפלסטינים, וכמי שהיה שר בטחון בתקופות פיגועי הדמים הקשים ביותר ופיקד על מבצע חומת מגן – אני מאמין שעדיין לא מיצינו את כל הדרכים להגיע לחיים בדו-קיום עם שכנינו הפלסטינים ועם העמים הסובבים אותנו. ההרעה ביחסים עם מדינות שהיו כה קרובות אלינו – טורקיה, ירדן ומצרים, מחייבת אותנו לנסות לגשר על הפערים ולייצב עימן את היחסים. כאחד שהיה ממובילי השיח וההידברות עם שלוש מדינות חשובות אלו, אני מאמין שאפשר לאסוף את השברים ולעלות על מסלול מחודש של הידברות.

העשייה למענכם ולמען ישראל חשובה לי. בכל תפקידיי, הן כמפקד בצבא, הן כחבר כנסת וכשר, פעלתי למען העקרונות המובילים את מפלגת העבודה, הן בתחום המדיני והן בתחום הכלכלי – חברתי. אין לי ספק, כי  השילוב של ניסיוני העשיר ורוחי הצעירה, לצד הרוח החדשה והצעירה הנושבת במפלגה, יוכלו להביא את ישראל למחוזות טובים יותר. אני מחובר יותר מכל אחד אחר לצעירים בארצנו, ופוגש אותם מדי יום. אני מתפעל בכל פעם מחדש מהמוחות המבריקים שיש כאן, מהיכולות וממה שהופך אותנו לכה מיוחדים.

אני כתמיד עומד לרשותכם כל הזמן, ואשמח לתמיכתכם בי בבחירות הקרובות לרשימת העבודה לכנסת ה-19.

שלכם, פואד.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , ,

8 תגובות

 1. ק. טוכולסקי :

  פואד, הגיע הזמן ללכת הביתה, כמעט 30 שנה בכנסת ועם כל הכבוד יש סיבות יותר טובות לבחור חבר כנסת מאשר הסיכוי שאתה תהיה הנשיא הבא שגם ככה קטן.

 2. דני זמיר :

  פואד אל תתמודד. הגיע זמנך לפרוש.

 3. שמאל ציוני :

  הגיעה עת התחדשות במפלגת העבודה. מוטב שתדע לפרוש עם ההערכה והכבוד שאתה ראוי להם. יהיה זה מצער אם חברי המפלגה הם שיראו לך את הדרך החוצה.

 4. צדיק :

  לצעירים לאחרים שרוצים לתרום .כמה זמן תמשיך עוד ?

 5. רוני :

  פנה , פנה את הכסא גם לאחרים !

 6. לא רלוונטי :

  כמצביעים לא אכפת לי שהוא 30 שנה בכנסת או הוא חדש,השאלה האם יתרום או לא!

 7. ישראל :

  זכרונות מפואד

  כשר התקשורת, בנימין בן אליעזר ניסה לשכנע אותנו שאי אפשר להפחית את מחירי הסלולאר. אנחנו זוכרים את זה.
  פואד גם הביא למפלגת העבודה חזרה את אהוד ברק – גם את זה אנחנו זוכרים והסוף גם הוא ידוע.
  מאז, בן אליעזר בעיקר מתפקד כפרשן רדיו חסר כל השפעה.
  הגיע הזמן ללכת

 8. מצביע מרצ :

  ללכת על פרשנות רדיו, הפעם במשרה מלאה. זקן חביב, לא (עוד) פוליטיקאי.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.