חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

סכנת הפינוי מההוסטל בגבעת זאב – המדינה אינה דואגת לפתרון הבעיה

נושאים זכויות אדם, חדשות, רווחה ושירותים חברתיים ב 31.10.12 1:33

סכנת פינוי קשישים מהוסטל מוגן בפסגת זאב בירושלים. משרד הקליטה מטיל אחריות על בעלי ההוסטל. השר ליברמן, שמצטייר בקרב ציבור העולים מחבר העמים כמיטיב ומושיע, אינו מסייע

מאת: אשר רוכברגר

 התעללות ב – 170 עולים קשישים בחסות "ליכוד ביתנו"  נמשכת

עם כל חשיבות הבחירות הקרבות והנושאים הנלווים אליהם, אסור לשכוח שהזמן לא עצר מלכת, החיים נמשכים ואיתם גם הבעיות.  לפני מספר חודשים כתבתי כאן על הבעיה, אליה נקלעו 170 קשישים (או ליתר דיוק כבר ישישים) עולים, רובם וטרנים של מלחמת העולם השנייה ו\או ניצולי השואה המתגוררים בהוסטל במסגרת הפרויקט "מקבצי דיור" בשכונת פסגת זאב בירושלים. יותר מאוחר הייתה כתבה נוספת (לא שלי) על המצב.

לאחר שבעל המקום דרש 8232 ₪ לחודש עבור יחידת דיור , משרד הקליטה שבראשו עומדת השרה "הרוסית" מ"ישראל ביתנו" סופה לנדוור, הציעה לדיירים לעבור מהוסטל.המשרד גם הציעה סיוע למעבר 600 ש"ח לבן אדם או 900 ש"ח לזוג. לאחר פניות הדיירים הם קיבלו ממשרד הקליטה מכתב שבו נטען שלמשרד הקליטה אין אחריות על פינוי הדיירים והאחראיות מוטלת על בעל המקום. כדי להקל את הפינוי הובטח להם שהם יכולים לקבל הלוואה של 900 ₪ לזוג או 600 ₪ ליחיד. נכתב גם ש:" אנו משתדלים לעזור לכם למרות שלא מחויבים לעשות כן".

 עד הרגע האחרון לקשישים הייתה תקווה שהמפלגה "שלהם" תגן עליהם ותעמוד לימינם. לפני 3 חודשים אפילו התקיים ביקור של יו"ר המפלגה, השר ליברמן. הוא הבטיח בשידור ישיר בערוץ 9 (הערוץ בשפה הרוסית) שאף אחד מדירי ההוסטל לא יפונה. אך לאחר מספר חודשים הקשישים המכנים שוב התחילו לקבל תזכורות על הפינוי המתקרב, כאשר המועד האחרון הינו 15/02/2013.

לאחרונה דיירי ההוסטל זכו לביקורים של העובדים הסוציאליים שמתריעים על חובתם להתפנות. לחלק מהם הציעו יחידות דיור בהוסטלים אחרים, אך הבעיה שהחידות המוצעות דורשות שיפוץ יסודי וחלקן נמצאות על הקומות עליונות של בניינים ישנים ללא מעלית. לאחר שהדיירים סיפרו על ההצעות ה"נדיבות" לאותו ערוץ 9, השר ליברמן סירב להתראיין בנושא.

למעשה זה לא הבעיה הנקודתית של הוסטל אחד, אלא קרוב ל11000 קשישים מצאו את עצמם כבני ערובה במאבק בין הרצון למקסם רווחים של בעלי ההוסטלים וחוסר אונים של משרד הקליטה.

המקרה הטרגי הזה הוא דוגמה טובה לערלות הלב ואטימות שלמי שמנסה להצטייר כדואג לשכבות החלשות. אם כבר, ההתנהגות של ראשי ישראל ביתנו היא הרבה יותר גרועה מהתנהגות ראשי מפלגות סקטוריאליות אחרות  הם לא מכדים את קהל בוחריהם, כמו שאמורים לא סופרים אותם ובטוחים שהם במילא נמצאים בכיס הקטן שלהם, אבל יכול להיות ש"מהעז יצא מתוק"- אני לא חסיד גדול של מה שמגדירים בחינוך כלימוד חוויתי, אך ייתכן שאין דרך אחרת שאנשים האלה יבינו, שבלוק "ביברמן" לעולם לא יגן עליהם ולא ייתן להם להזדקן בכבוד ובד בבד גם לא ייתן לנכדיהם, שגדלו כאן, למדו, שירתו בצבא ועושים מילואים, עובדים ומשלמים מסים וקורסים תחת יוקר המחיה לרכוש את דירתם הראשונה.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.