חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מתמודדים 2012: נורית צור ב"עבודה"

נושאים מתמודדים 2013, פוליטי ב 26.10.12 0:06

מנכ"לית שדולת הנשים לשעבר *בת 37, ילידת נצרת עילית * התחילה את דרכה במפלגת העבודה כפעילה באגודת הסטודנטים באונ' חיפה * בעלת תואר שני מאוניברסיטת לונדון לכלכלה (LSE) *  פועלת לקידום מעמד האישה, קידום הגליל והפריפריה ושוויון הזדמנויות  * מרכזת הוועדה הכלכלית חברתית במפלגת העבודה * מונתה על ידי יו"ר המפלגה, שלי יחימוביץ', לנציבת מניעת הטרדה מינית במפלגה

 

אני מתמודדת על מקום ברשימת העבודה לכנסת כדי להיאבק על דמותה של מדינת ישראל כמדינה עם כלכלה הוגנת, חברה חופשת ושוויונית וצדק לכל.

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פירסמה השבוע נתונים מדאיגים על הסיכוי להיות עני בישראל. כך על פי הנתונים הסיכון לעוני עלה והוא עומד על 31% לעומת 16% באיחוד האירופי. בשנת 2000 עמד הסיכון בישראל על  27% כך שחלה עליה של 4%. שיעור משקי הבית של משפחות חד הוריות הנמצאות בסכנת עוני עומד על 43% ובדרך כלל בראש המשפחות האלה עומדות נשים. ומה בקרב ילדים? 40% מילדי ישראל נמצאים בסיכון לעוני וזאת לעומת 20% באיחוד האירופי.

מדינת ישראל לא יכולה לחיות עם הנתונים האלה בשלום. חייבת להיות בה חברה צודקת הנשענת על כלכלה הוגנת ובעלת רמות נמוכות של אי שוויון כלכליו חברתי. זוהי ההבטחה שנתן לנו חוזה המדינה הרצל וכל מנהיגיה לאחריו. הבטחות צריכים לקיים.

מדינת מופת צריכה לקיים כלכלה הוגנת, עם תבחינים ויעדים לצמיחה, שלא מרסקים ומועכים את האדם הקטן, שכל שאיפתו להתפרנס בכבוד. כלכלה שאנשים בה עובדים ולא עבדים ושנשים בה אינן שפחות של המעסיק ושל המשפחה. בכלכלה הוגנת, מגזרים שונים באוכלוסייה, כמו ערבים וחרדים, מקבלים יחס שווה והזדמנות אמיתית להשתלב. בכלכלה הוגנת, תקציבים מוקצים למקומות רחוקים, מתוך הבנה שלא כולם רוצים או יכולים לגור בתל אביב. בכלכלה הוגנת, משלמים שכר שווה לנשים ולגברים. בכלכלה הוגנת, מבינים שילדים זו שמחה והעתיד שלנו ולכן גם המדינה צריכה לקחת חלק בגידולם ולדאוג לטובתם. 

מדינת מופת, שהיא כור מחצבתו של העם היהודי, צריכה להיות פתוחה לכל יהודי ולאפשר חופש דת וחופש מדת, לכל איש ואישה. מדינה לעם היהודי צריכה לקבל את היהודים כולם ולא רק זרם אחד שלהם. מדינת היהודים צריכה לגלות אחריות ורגישות, שנובעות מהעבר הטראומתי שלנו, ולדאוג לגר ולזר. מדינת היהודים צריכה להיות גם מדינת היהודיות ולעמוד נחרצות נגד אפליית נשים בדת ובחברה.

זוהי המדינה שאותה אני חולמת ועל דמותה אני נאבקת. במציאות חיינו כיום, הכוחות השמרניים גוברים בכל תחומי החיים – בכלכלה, בחיים האזרחיים ובחיים הרוחניים. אני נחושה להיאבק בזה. אני מתמודדת לכנסת כדי להוות שם קול נחוש וחזק בעד מדינה יהודית, דמוקרטית וחופשית.

המדינה שאותה חלמו הציונים האמיצים.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , ,

5 תגובות

 1. שגיא :

  אותה נורית צור היא ספאמרית ששולחת מיילים ללא אישור ולא מוכנה להסיר את כתובת המייל שלי מרשימת התפוצה שלה למרות שביקשתי.
  אני לא מתכוון להצביע למפלגה שבה מתמודד מי ששולח ספאם (במייל, בסמס או בשיחות מוקלטות בטלפון). מי שלא מכבד את הפרטיות שלי לא יכול לייצג אותי בשום מקום.

 2. מיכאל לינדנבאום :

  אף לא מלה על פושעי ההפרטה,ועל שבירת העבודה המאורגנת ועל סרסורי החברות הקבלניות.
  נורית צור,עם כל הכבוד,במה את מתכוננת לתמוך באג'נדה הסוציאל-דמוקרטית של העבודה בראשות שלי יחימוביץ.

 3. משתמש אנונימי על חימום בסולר :-) :

  שגיא אתה מגלה טפח ומכסה טפחיים, האם יש כאן מקרה של אין לי אחות, או מה?

 4. שגיא :

  אנונימי, לא ממש הבנתי לאן אתה חותר.
  חברי מפלגת העבודה לא מפסיקים לשלוח לי ספאם בכל דרך אפשרית. עניתי לשיחות טלפון עם הקלטות וקיבלתי סמסים ומיילים בלי שנרשמתי לרשימת תפוצה מיוזמתי. אגב, מסתבר שחלק מהספאם נשלח למי שכבר התפקד למפלגה וכבר חבר המפלגה.
  כששלחתי לצור מייל בחזרה שמבקש להסיר אותי מרשימת התפוצה שלה קיבלתי מייל ממנה (ואם זה ממישהו אחר שמייצג אותה, הוא מזדהה בשמה וכותב בשמה ולא מזדהה כמי שמייצג אותה) שטוען שזו הדרך הזולה מבחינתה להפיץ את משנתה ובנוסף מכיל קישורים לאתר שלה (ואת הקישורים האלה היא שולחת לי כתגובה למייל בו ביקשתי להסיר את כתובתי מרשימת התפוצה).

 5. ארנון :

  שגיא, כל המתמודדים הם ספאמרים ו סמסניקים. כך יהיה גם עם השלטים המטופשים של המפלגות שיזהמו את יישובינו. לגבי נורית אני מעיד עליה שהיא הכי מכובדת שאפשר ובטוח ניתן להסדיר את העניין.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.