חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מתפקדים: עדכון מהמפלגות

נושאים בחירות 2013, עלו ברשת ב 19.10.12 9:49

מתפקדים יקרים,
אנחנו ב-ShowTime! ימי פריימריז ובחירות. המכתב הבא נועד להסביר לכם על המתרחש במפלגות השונות לקראת הפריימריז ולהזמין אתכם למפגש הערכות של מתפקדים

מפלגת הליכוד – אתמול, יום רביעי 17.10 התכנסה ועידת הליכוד (מרכז המפלגה) ע"מ לדון בתקנון הבחירות של המפלגה: מועד הפריימריז, שריונים והמועד הקובע. מועד הפריימריז הוא 25.11.2012. המפלגה החליטה שלא לקצר את תקופת האכשרה בסך 16 חודשים ולכן יוכלו להצביע רק מתפקדי מפלגה אשר התפקדו עד לתאריך 25.7.2011. בפריימריז בוחרים חברי המפלגה 12 נציגים ברשימה הארצית, נציג אחד במחוז הבחירה ו2 נציגי עולים. לחצו כאן לתקנון הבחירות המלא וסדר השריונים ברשימה.
חשוב לנו להדגיש בפני אלו שלא יכולים להצביע בפריימריז הקרובים: אנו מגדילים את כוחנו במפלגות השונות מיום ליום ורצים למרחקים ארוכים. חשוב להמשיך, להביא אנשים נוספים, לפקוד ולפעול. דווקא עכשיו זה הזמן להתפקד על מנת שעד הבחירות הבאות, לכולנו תהיה זכות להשפיע.

מפלגת העבודה – מסיימת בימים אלו את הבחירות למוסדות הפנימיים. ב-22.10 יתקיימו הבחירות למזכירי הסניפים והמחוזות. בחירות אלו הכרחיות ע"מ להשלים את הרכב הוועידה של מפלגת העבודה. הוועידה צפויה להתכנס בסוף אוקטובר ולדון בתקנון הבחירות בדיוק כמו הליכוד: מועד פריימריז, שריונים ואזורים, קיצור תקופת אכשרה כן או לא, ומהו המועד הקובע.

מפלגת קדימה – מעוניינת לבטל את הפריימריז ולחזור לועדה מסדרת. סעיף 163 לתקנון המפלגה קובע כי שינוי שיטת הבחירות דורש אישור של סיעת המפלגה (רוב חברי הכנסת), אישור מועצת קדימה (מרכז המפלגה) ומשאל מתפקדים. ביום ראשון אישרה סיעת קדימה ברוב קולות שינוי זה, מועצת קדימה צפויה להתכנס הערב, יום חמישי, ע"מ לדון בהצעה. ידוע לנו כי קדימה בוחנת אפשרות משפטית לבטל את הצורך במשאל המתפקדים. תנועת "מתפקדים" שרבים ממייסדיה הם חברי מפלגת קדימה במסגרת החוג הרעיוני "הרוב הישראלי" רואים בחומרה את הרצון לקחת ממתפקדי המפלגה את הזכות לבחור את הרשימה לכנסת.  מכתב של מתפקדים והרוב הישראלי המתנגד לביטול הפריימריז נשלח לחברי סיעת קדימה. לחצו כאן לקריאת המכתב. מתפקדים שוקלת פניה לבית הדין של התנועה ולערכאות משפטיות כנגד כוונה זו .
הערב בשעה 18:00 חברי "מתפקדים" צפויים להגיע לישיבת מועצת קדימה בפתח תקווה רח גיסין 100 ע"מ להשמיע את קולנו בנושא. אם גם אתכם זה מעצבן אתם מוזמנים!

מפלגת הבית היהודי (המפדל) – מפלגת הבית היהודי פרסמה כבר את תקנון הבחירות שלה, באתר המפלגה המלווה את הפריימריז המתקרבים תוכלו לבדוק את זכאותכם – לחצו כאן.
להלן עיקרי תקנון הבחירות:
– הבחירות ליו"ר המפלגה יתקיימו ב6.11
– הבחירות לרשימה יתקיימו שבוע לאחר מכן ב 13.11. כל מתפקד בוחר 5 שמות בשיטת הארוויזיון – מס' 1 – 4 נקודות. מס' 2 – 2 נקודות. מס' 3-5 שווים נקודה אחת.
– שריונים ברשימה – מקום רביעי – אישה. מקום חמישי – צעיר עד גיל 40. (תשומת לב שאם במקום 4 תהיה אישה מתחת לגיל 40 זה מבטל את השריון של הצעיר במקום ה-5).

הבית היהודי ערך מפקד מרשים במס' חודשים (כ-50,000 איש) כאשר למעלה מ-21,000 התפקדו באינטרנט (כ-10% מהם דרך אתר "מתפקדים").

מפלגת מרצ – במרצ יש כ- 15,000 מתפקדים אשר בחרו כבר 1,000 חברי מרכז והם אלו אשר יבחרו את רשימת המפלגה לכנסת ב 11.11.

מפלגת "יש עתיד" – פתחה אופציה להתפקדות למפלגה. ע"פ אתר התנועה עלות ההתפקדות 40 ₪. תקופת האכשרה היא 6 חודשים. ע"פ תקנון המפלגה מתפקדי המפלגה בוחרים גוף בוחר של 300 חברים (ועידת המפלגה). ועידת המפלגה בוחרת גוף של 100 איש (מרכז המפלגה) אשר בוחרים את יו"ר המפלגה. יו"ר המפלגה בוחר את רשימת המועמדים לכנסת. בכל מקרה היו"ר הנוכחי משוריין עד שנת 2020. מצ"ב לינק להתפקדות למפלגה, אנו כמתפקדים ממליצים שלא להתפקד לתנועה שאינה דמוקרטית.
להתפקדות למפלגה לחצו כאן.


מתנדבי תנועת מתפקדים עובדים בימים אלו ימים כלילות על אתר אינטרנט חדש ואפליקציה, בשיתוף עם הסדנא לידע ציבורי, ע"מ לסייע לכם לממש את זכותכם להצבעה ולהנגיש מידע על חברי הכנסת והמועמדים השונים.

בואו להתנדב ולסייע
ביום שני הקרוב 22.10 אנו עורכים ערב בבר ה "אוטו" באבן גבירול ע"מ להציג את הפעילות הצפויה בחודשים הקרובים עד לפריימריז ולאחר מכן בבחירות הכלליות. אנו זקוקים לפעילים ומתנדבים נוספים נשמח לראותכם.
לינק לאירוע בפייסבוק: http://on.fb.me/RW3Rsk

עיזרו לנו לממן את פעילות התנועה
כל פעילותינו מבוססת על תרומות ועל פעילות של מתנדבים, בתקופה זו פרויקטים רבים דורשים תקציב, נשמח אם תסייעו לנו בתרומה סמלית כפי יכולתכם.  לתרומה מאובטחת לחצו כאן.

נשמח לראותכם ביום שני הקרוב!

שלכם,
חברי מטה מתפקדים


לאתר האינטרנט שלנו

לדף הפייסבוק שלנ
נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , , , , , , ,

3 תגובות

 1. אורי :

  מדהים שקידמתם התפקדות לקדימה אבל הסתרתם את התנועה הירוקה.

  מקווה שהחברים שהתפקדו דרככם לקדימה יתאכזבו רק מכם ומקדימה ולא מפוליטיקה בכלל.

 2. מערכת עבודה שחורה :

  אורי
  אתר "עבודה שחורה" ישמח לפרסם את פרטי ההתפקדות לתנועה הירוקה. שלח למייל המערכת, והמערכת תדאג לפרסום.

 3. עמרי :

  ואיך אתם שוב מתעלמים מחד"ש? אני מאוד מקווה שלהבא תהיה פה התייחסות הוגנת לרשימת השמאל השניה בגודלה בכנסת הנוכחית.

  הנה האירוע הקרוב לדוגמא:
  http://hadash.org.il/archives/23-%D7%91%D7%90%D7%95%D7%A7%D7%98%D7%95%D7%91%D7%A8-%D7%91%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A9%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%9B%D7%A0%D7%A1-%D7%94%D7%99%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%91%D7%97%D7%99%D7%A8%D7%95/

  והצטרפות לתנועה:
  http://hadash.org.il/kesher.php

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.