חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

סוציאל-דמוקרטים "צפים" – התארגנו!

נושאים בחירות 2013, פוליטי ב 18.10.12 5:00

קריאה לחברי מפלגת העבודה סוציאל-דמוקרטים שאינם מעוניינים להצביע על-פי מחנות פרסונאליים, להתארגן ככוח עצמאי, ליצור רשימת מומלצים משלנו ולנסות להשפיע ממשית על הרכב רשימת העבודה לכנסת הבאה

מאת יוני ויינריב-שריג

מידי פעם עלתה כאן, בעבודה שחורה, הקריאה למפקד סוציאל-דמוקרטי, לנסות להביא המוני נאמנים לדרך הס"ד לגווניה להתפקד למפלגת העבודה ולהוות משקל-נגד למתפקדי-ארגזים המצביעים לפי הוראה של פרסונה מפלגתית כזו או אחרת.

עם חברים הקמנו לפני כחודשיים וחצי את "מתארגנים לעבודה" שניסה לממש רעיון זה ולהתמקד בגיוס משתתפי ותומכי המחאה החברתית. מאוחר מידי לבחירות אלה.
(למזלנו, דיברנו מראש ובגלוי על פעולה ארוכת טווח להשפיע על המפלגה להיות מה שהיא מצהירה שהיא שואפת להיות – המפלגה הסוציאל-דמוקרטית של ישראל, מייצגת הרוב העצום הסובל מהשיטה הנאו-ליברלית, 80% מהציבור לפחות.)

אולם, למעשה, הרי התרחשו כבר כמה וכמה מפקדים סוציאל-דמוקרטיים: רוב המתפקדים שהצטרפו למפלגה סביב התמודדות פרץ על ראשותה ב-2006, והמתפקדים שהתפקדו סביב התמודדותם של פרץ ויחימוביץ' לפני שנה או שהצטרפו במהלך השנה האחרונה. גם חלק מחברי המפלגה הוותיקים (אני מכיר את תא עובדי המדינה בירושלים למשל), רבים מחברי המשמרת הצעירה ותאי הסטודנטים של העבודה, חלק ממי שתמכו בעמי איילון (אנחנו מכירים למשל את חוג חיפה), או היו מזוהים עם יולי תמיר או פינס. לרבים מאלה אפשר לקרוא "סוציאל-דמוקרטים צפים".

רבים ממי שהצטרפו למפלגה באופן אינדיבידואלי בדוכן התפקדות או באינטרנט כדי לתמוך בשלי יחימוביץ' לראשות העבודה, אין סיכוי שיצביעו לבוז'י הרצוג הנצמד לכורסת עור הצבי או לדניאל בן סימון שבזבז קדנציה שלמה בכנסת בחוסר מעש כמעט מוחלט גם אם היא תמליץ עליהם. אם שמעו משהו מהדיבור במחנה שלי על כך שעופר קורנפלד דאג, הן בבחירות להסתדרות והן באלה למוסדות המפלגה, יותר לעצמו מאשר לאינטרס של המחנה – אולי גם לו לא ירצו להצביע. ומן הסתם רבים מהם גם לא מעוניינים להצביע למומלצים ששלי תיאלץ לכלול ברשימתה, כיוון שעופר עיני בעל-בריתה מעוניין לקדמם.

באותה מידה רבים ממי שהצטרפו כדי לתמוך בעמיר פרץ לא יצביעו ליורם מרציאנו שגם הוא התבלט בחוסר עשייה פרלמנטרית ותהילתו בעיקר על חוק שהלבין את שלטי החוצות שהוצבו בניגוד לחוק לאורך נתיבי איילון וגם לא לאיתן כבל שכמזכ"ל המפלגה תפקד כפודל נאמן של ברק עד להחלטת ברק להצטרף לממשלת נתניהו אז נאבק בו (ולכבוד רב יחשב לו הדבר, אף כי נזכר מאוחר) או לראלב מג'אדלה, שכפואד עסקנותו אומנותו, שצופים שיהיו בין מומלציו של פרץ.

במצב הנוכחי כל אחד מאיתנו ייקח את רשימת המומלצים של הממליץ המועדף עליו, רשימה הנוצרת תחת לחץ אילוצים פוליטיים רבים, ישמיט ממנה 2-3 שמות ויבחר למי מבין לפחות עשרה מתמודדים שאינם סלבס, אך הינם סוציאל-דמוקרטים מובהקים ופעילים, כמו אסתי קירמאיר, הוא מצביע. סביר שכל אחד מאיתנו יבחר שמות שונים, ואם קצת מזל אחת מהם לכל היותר תכנס למקום ריאלי ברשימה.

אם נתארגן, אנחנו יכולים להוות עוד קבוצת לחץ, עוד אילוץ – והפעם מוכוון ערכים ודרך, ולא מוכוון אינטרסים וקשרים אישיים של האישים החזקים. אם נתארגן אנחנו יכולים להשפיע על הרכב הרשימה באופן ממשי.
למען האמת, אני משוכנע שיש 15,000 מאיתנו, סוציאל-דמוקרטים צפים. משמע שאם נתארגן נכון, נוכל להכניס עשרה מועמדות/ים  לבחירתנו למקומות ריאליים. אבל אודה שלא סביר ש-15,000 מאיתנו יספיקו להתארגן תוך חודש. מצד שני גם 2000-2500 מאיתנו יכולים להתכנס לדון (בשולחנות עגולים, נאמר, או בקבוצת דיון באינטרנט) איך אנחנו רוצים להשתמש בכוחנו במשא ומתן עם גורמים אחרים ולהשפיע – להכניס לכנסת 2-3 אנשים שאנחנו החלטנו עליהם. גם אם כרגע נספיק להתארגן רק 200-500, נוכל להתחיל ולהתאמן על פעולה מאורגנת, על קבלת החלטות משותפת, על השפעה מבפנים – כרגע הפריימריז, אבל תיכף מגיעה ההחלטה אם להצטרף לממשלה או לא ובאילו תנאים, עד אז אולי נגדל עוד.

בפוליטיקה במסגרות המוניות היחיד כמעט חסר השפעה, לקבוצה מאורגנת יש מכפיל כוח מעבר לגודלה. בואו נממש את הכוח הזה.

פעילי הפייסבוק ביניכם: נשמח אם תעשו לייק לעמוד שלנו, http://www.facebook.com/MtrgnymLbwdh

כדי להצטרף לקבוצת הדיון אנא כתבו לי במייל, [email protected].
(אלא אם מישהו יכול לחשוב על שיטה אחרת, נצטרך לבקש שהמצטרפים ישלחו את מספר הזהות שלהם כדי שנוכל לבדוק שהם אכן חברי מפלגה, ושבמשותף אנו אכן מחזיקים בכוח השפעה על הבחירות בפריימריז.)

ופעילי הפייסבוק ביניכם כמובן נשמח שיעשו לייק לעמוד שלנו: http://www.facebook.com/MtrgnymLbwdh

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , , , , , , ,

8 תגובות

 1. מיכאל לינדנבאום :

  חיוני שיהיה מועמד ס"די מוסכם בכל סניף ומחוז.השאלה איך עושים זאת מהיום למחר כאשר הבחירות בעוד 4 ימים ב-22 לחודש.

 2. ניר :

  במקביל ובשיתוף פעולה יש מאמץ להקים חוג לשיתוף הציבור שיוכר כגוף רשמי במפלגת העבודה ויזכה לנציגים במוסדות המפלגה

  http://www.facebook.com/PublicShare

 3. אייל איצקוביץ :

  עמוד הפייסבוק של "מתארגנים לעבודה": https://www.facebook.com/MtrgnymLbwdh

  ושווה לקרוא גם את ה"אודות": https://www.facebook.com/MtrgnymLbwdh/info

  ותעשו לייק…

 4. משתמש אנונימי על חימום בסולר :-) :

  מיכאל 22 באיזה חודש?

 5. מיכאל לינדנבאום :

  עוד ארבעה ימים ביום שני

 6. משתמש אנונימי על חימום בסולר :-) :

  ביום שני קורה זה
  ביום שני, ה-22.10.2012, בין השעות 8:00 ל-20:00, יתקיימו בחירות לבחירת מזכירי הסניפים והמחוזות. הבחירות יהיו אישיות וחשאיות והן יערכו ברשת האינטרנט ובמרכזי הצבעה ארציים. (מתוך האתר של מפלגת העבודה.

  כאן מדובר באיזה התארגנות לבחירת המועמדים לכנסת, לא?

  אלה שני דברים שונים.

 7. יוני ו-ש :

  כן, אני התכוונתי לבחירת המועמדים לכנסת, שאליה יש לנו טיפה יותר זמן להתארגן.

  בהתחשב במשימה המאתגרת, לא תופתעו לשמוע שאשמח מאד אם כל מי שזה מדבר אליו יקדם בפייסבוק או אמצעים אחרים.

  – תודה

 8. טל אביטבול :

  שלום אני טל הצטרפתי למפלגה ב2006 ואחרי הבחירות הבנתי שיהיה מהפך רק אם נחנך שוב לערכי תנועת העבודה
  והלכתי לחנך בתנועת הנוער המחנות העולים
  בבחירות האחרונות ליור ניהלתי את המטה בחולון של שלי יחימוביץ
  בימים טלו לקחתי חלת מהתפקיד שלי במרכז הרפורמי לדת ומדינה כי דניאל בן סימון הוא היחיד מבין חברי הכנסת שנרתם באמת למיגור תופעת הגזענות בארץ
  כותב המאמר מדבר פה על זה שדני לא עשה כלום בכנסת
  אז בואו ואספר לכם שמאז שאני עובדת במרכז בכל תג מאיר שמתקיים לא משנה היכן דני מגיע כי חשוב לו שישמע קול ברור של מדינת ישראל נגד התופעה הזו הוא שותף אמיתי של המרכז בניסיון ליצור חברה ראויה יותר
  ובתור סוציאליסטית אני יותר ממליצה להצביע לבן סימון

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.