חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חברי כנסת הם נציגי ציבור ולכן מי שלא מוכר לא יכול להיות חבר כנסת

נושאים דעות, פוליטי ב 9.10.12 1:10

דקל-דוד עוזר, עו"ד המתמודד בעצמו במפלגת העבודה, מסביר מה נדרש ממישהו שרוצה להיות נציג ציבור, לקראת הבחירות הקרובות

לאור הבחירות ההולכות ומתקרבות עלינו, ונוכח ריבוי המועמדים לכנסת (גילוי נאות: הח"מ גם מתמודד) מצאתי לנכון לבטא עמדה שהפכה להיות "לא פופולרית" במחוזותינו: חבר כנסת צריך להיות מוכר בציבור ורחמנא ליצלן – יתרון גדול אם הוא גם ידוען.

לא, אני לא חושב שכל פליט ריאליטי יכול וצריך להיות חבר כנסת. גם ציבור המתפקדים והציבור הכללי לא חושב ככה, אבל חבר כנסת אמור לייצג ציבור מסיים באוכלוסיה. זה אומר שהוא צריך להיות מוכר על ידי ציבור מסוים באוכלוסיה. ציבור גדול. נניח  25-30 אלף אנשים לפחות, ושאותו חלק/פלח באוכלוסיה יראה בו נציג אוטנתי. זה המשמעות של נציג ציבור!

מי צריך להיות חבר כנסת מטעם מפלגת העבודה?

חבר כנסת במפלגת העבודה (לפחות לפי דעתי האישית) צריך להיות אדם שמאמין בעיקרון השוויון, בשוויון תרבותי וערך האדם, במדע ולהאמין בזכותה של מדינת ישראל להמשיך ולהתקיים כבית לאומי לעם היהודי.

כאלו יש נניח כמה עשרות אלפים בישראל. ברור שלא כולם יכולים לשמש כחברי כנסת, אז מה אמור להבדיל אדם אחד מאדם אחר?

במדינה דמוקרטית, הרשות המחוקקת, הכנסת, היא house of representative – זהו גוף לאנשים שמייצגים אנשים אחרים בציבור. אלו נציגי ציבור ומכאן שצריך ציבור שרואה אותם כמיצגיו.

אדם, גבר או אישה, שהגיע למעמד ש-25,000 אזרחים בישראל רואים בו נציגם האותנטי – הפך לידוען במהלך הזמן שבו הוא צבר את התמיכה הציבורית הזו. בין אם מרצונו ובין אם לא – וזה מה שהופך אותו לראוי!

אנו לא מדברים על כוכב ריאליטי שהופיע בנולד לרקוד, נולד לשיר או האח הגדול והפך למוכר, והוא מפומפם מטעמים מסחריים בעיתונות הצהובה, אנו מדברים על אנשים שפעלו עבור ציבור מסוים, שהם מאמינים בערכי הליבה ובמטרות החברתיות שהציבה מפלגת העבודה והם הוכיחו ציבורית כי הם מסוגלים לרתום ציבור ולקבל את אמונו.

"אבל תראו את גלעד ארדן וגדעון סער!"

שמותיהם של גלעד ארדן וגדעון סער עולים פעם אחר פעם כדוגמאות להצלחת הליכוד בהצמחת מנהיגות. סלחו לי שאינני נופל מהכיסא.  גלעד ארדן לא מייצג שום פלח באוכלוסייה והוא לא מביא לליכוד מאה קולות לקלפי. הוא משרת אדונים נאו ליברלי.  גדעון סער הוא אמנם אדם מוערך, אבל מפה ועד להפוך אותו לדוגמא ומופת לנציג ציבור – בזמן שהוא מעביר ימיו בהתרפסות בפני הלובי של יהודה ושומרון בתוך הליכוד, דבר שכל פוליטיקאי שאינו מייצג ציבור אמיתי יהא חייב לעשות – רחוקה הדרך.

מפלגה שמועמדיה לכנסת יהיו נציגי ציבור אמיתיים תביא תוצאות הרבה יותר טובות בקלפי

שיתוף פעולה היא כמות של אנשים שכל אחד מהם עושה דבר שונה – על מנת להגיע למטרה אחת. שיתוף פעולה אינו עשרה אנשים שעושים את אותו הדבר. זה נקרא חוסר תיאום. 20 המועמדים הראשונים לכנסת מטעם מפלגת העבודה חייבים להיות נציגי ציבור. נציגים, שכל אחד מהם פועל מתוך מגזר וכולם ביחד מקדמים את החזון החברתי של בית לאומי לעם היהודי, בית שבו כל אדם שווה, כל אדם יכול לממש את עצמו, כל אדם חי בכבוד. בית שבו נוכל להיות עם חופשי בארצנו.

ולכן אני קורא לחברי מפלגת העבודה ולראשיה לתמוך במועמדים המייצגים ציבורים אמיתיים במדינת ישראל. רק כך, ביחד, בשיתוף פעולה, נקבל אמון חוזר להנהיג את המדינה.

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , ,

3 תגובות

 1. לקסי :

  למיטב ידיעתי השר להגנת הסביבה ח"כ גלעד ארדן מוכר מאוד ומוערך מאוד.
  לא רק בקרב "מחבקי העצים" הירוקים.
  גלעד ארדן הצטרף למאבקים "ירוקים" גם בניגוד לעמדת חבריו ממפלגתו.
  גלעד ארדן גם הביא להשגים לא מבוטלים בתחום הזה (חוף פלמ"חים, דוגמה אחת מהרשימה).
  בהקשר הירוק נשמעת מדבריו גם נימה סוציאל דמוקרטית.
  מאידך בהקשר המדיני הוא נץ קיצוני.
  איך איתי כתב פעם, המצב… מורכב

 2. מיכאל לינדנבאום :

  דקל,שאלה "שאלתית"?!
  האם גם קבלני קולות הם נציגי ציבור?

 3. דקל-דוד עוזר :

  מיכאל.
  מהו "קבלן קולות"?
  אם הכוונה לאדם שמצליח להביא אנשים רבים להתפקד למפלגת העבודה והם מוכנים ללכת אחרי אותו אדם מתוך אמון בו – הרי שאדם כזה הוא מנהיג ציבור.

  אם יש מישהו שמצליח להביא כמה אלפים לתמוך בו – הרי זוהי הוכחה שהוא מנהיג ציבור ואין שום סיבה בעולם לקרוא לו "קבלן קולות".

  שלי יחימוביץ' הביאה אלפי קולות שתומכים בה. הם לא תמכו במפלגת העבודה, הם תמכו בשלי יחימוביץ'

  האם היא קבלנית קולות, או מנהיגה?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.