postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » מעריב – נוחי דנקנר סוגר את העיתון

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מעריב – נוחי דנקנר סוגר את העיתון

נושאים דעות, עלו ברשת ב 27.09.12 1:35

לפי דברי רביב דרוקר (עיתונאי ערוץ 10) בבלוג שלו, דנקנר הולך לסגור את "מעריב". מכירת העיתון לשלמה בן צבי היא "ספין". דנקנר אינו מבצע מהלך אסטרטגי למניעת סגירת העיתון. מלכתחילה הוא השתמש בעיתון במאבק נגד "דה מרקר"  ואחרים, ולמען שימור האינטרסים של עסקיו

שלא תתבלבלו – 'האיש הרע' בסיפור של "מעריב" הוא נוחי דנקנר (ואנשיו)

לפני שנה וחצי התקשר אליי רני רהב. לא אירוע של מה בכך. אין בינינו יחסי קירבה מיוחדים, אם לנקוט בלשון המעטה. פעם הוא אפילו כינה אותי ואת עפר שלח בשיחת טלפון "נאצים". רני התקשר כדי לבשר לי שהאיש שהוא מייצג, נוחי דנקנר, קנה את "מעריב". לפי יחצ"ן הצמרת, דנקנר יציל את העיתון והוא עושה את זה בשביל הדמוקרטיה הישראלית וחופש הביטוי. הוא ביקש, מר רהב, שאתן לזה ביטוי, שאגיד פעם מילה טובה על דנקנר. האמת, שמחתי. אני מאוד אוהב את "מעריב" ומאוד רוצה שאיכשהו ימשיך לחיות (זה הזמן להתנצל על אמירה מטופשת שלי באיזה ראיון בו אמרתי שאני לא קורא את העיתון. התכוונתי שאני באמת לא מנוי, אבל משתדל לקרוא מה כותבים עפר שלח ובן כספית ובן דרור ימיני ונדב איל ומזל מועלם ואביעד פוהורילס ועוד ועוד).

ובכן, לפי התנהגותו של דנקנר ואנשיו מאז, דמוקרטיה זה לא בדיוק מה שעמד לנגד עיניהם. תיכף אגיע לזה. קודם למה שקורה עכשיו.

לזכות דנקנר ייאמר, שהוא כמעט הצליח לבלבל את כולנו. הספין על מכירת העיתון לשלמה בן צבי כמעט עבד, אבל אחרי שמתבררים פרטי העסקה, ברור מאוד מה באמת קרה פה.

דנקנר סוגר את "מעריב". זו האמת. הוא הולך לכינוס נכסים ואת הנכסים ששלמה בן צבי ירצה לקחת מתוך "מעריב", הוא יוכל לקחת. יכול להיות של"מעריב" אין הצדקה כלכלית בשוק התקשורת העכשווי, אבל דנקנר היה אמור לתת על העיתון פייט, לפחות אותו מאבק שהוא נותן כדי לא ללכת ל'תספורת' והוא לא נתן.

נכון, כפי שכותב בן כספית, הוא הוציא מאות מיליוני שקלים בשנה וחצי שהוא שם. אני לא מזלזל בזה, אבל ראשית, זה לא מכיסו. זה מהכיס של החברות הציבוריות ושנית ויותר חשוב, מה הוא עשה בכסף הזה? האם הוא ניסה להוליך מהלך אסטרטגי שיציל את העיתון? או שכל מה שהוא עשה בו זה לנסות להשתמש בו ככלי במלחמה שלו נגד אוייביו ובראש ובראשונה "דה מרקר" ועורכו הראשי, גיא רולניק?

להמשך  קריאה בבלוג של רביב דרוקר

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

תגובה אחת

 1. מנחם לוריא :

  נכון לרגע זה ישנו צו עיכוב הליכים (הליכי פשיטת הרגל) לטובת מעריב – יוצא איפה:

  1. אי אפשר ,חוקית, למכור את העיתון לאף אחד,שום כלום ממנו למעט המהדורה המודפסת.
  2. לעיתון מונו,על ידי בית המשפט,שני עורכי דין כמפרקים זמניים ועל פיהם ישק דבר.
  3. דנקנר הוא בעליו של העיתון ואחראי לכל מה שקורה בו וקרה בו אי פעם – במיוחד בצד הפיסקאלי,קרי: התליית כספי הפצויים של עובדי העיתון.
  4. על פי החלטת בית המשפט הנושים במבוטחים הראשיים של העיתון היא 1800 עובדיו – שאת משכורת ספטמבר עדיין לא קיבלו.
  5. דנקנר לא מתנדב או מבצע מסע אלטרואיטי הוא אחראי לכל הפיאסקו הפיננסי שקורה במעריב – ירצה או לא ירצה,ינקום או לא ינקום יטיב או לא יטיב עם עובדיו.
  6.לכל מי שמנסה למצוא "פינה חמה בלב" לדנקנר,שיזכור: קודם כל ולפני הכל שישלם לעובדיו את שכרם ואחר כך יוודא שקרנות הפנסיה והפצויים מלאות לכדי מאת אחוזי הזכאות אחר כך שליך למקווה לרחוץ בנקיון כפיו.

  מנחם.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.