עינת וילף: ביום א' הקרוב דיוני פגרה בועדת החינוך

מידע שהתקבל מח"כ ד"ר עינת וילף, יו"ר ועדת החינוך.  ביום ראשון הקרוב, 23 בספטמבר, בין השעות 0900 ל 1500 יתקיימו שלושה דיוני פגרה מיוחדים בוועדת החינוך של הכנסת. אלה יהיו הדיונים האחרונים לפני החזרה למושב החורף ב- 15 באוקטובר. כדי להגיע לדיונים יש לפנות להנהלת הוועדה בv2@KNESSET.GOV.IL או בטלפון 02-6408546

 

הנה הדיונים המתוכננים:

בשעה 09:00
בעיות במימוש מכרז היל"ה לנוער בסיכון:

עם תחילת שנת הלימודים התברר שבמעבר למכרז החדש למורי היל"×” – התכנית להשלמת השכלה ולימודי יסוד לנערים שנשרו ממערכת החינוך והנמצאים במסגרות חסות שונות – התגלו בעיות רבות. התוצאה היא, שההתחייבויות הקיימות במכרז החדש לשיפור תנאי השכר וההעסקה של המורים ממומשת באמצעות קיצוץ בשעות הלימוד המוקצות לתלמידים. כמו כן, עד לרגע ×–×”, עדיין לא נפתחו כל מרכזי ההשכלה, דבר העלול להביא לפגיעה חמורה בנערים הלומדים לבחינות הבגרות במועד החורף הקרוב. מטרת הדיון לברר: היכן נפלו הבעיות במכרז, וללמוד על כלל התהליכים בהם מנהל המשרד מכרזים ומפריט פעילויות חינוך.

 

בשעה 11:00
משמעות החלטת בית המשפט העליון על פרסום תוצאות המיצ"ב של בתי הספר:

לאחרונה פסק בית המשפט העליון ×›×™ תוצאות המיצ"ב – מדד יעילות וצמיחה בית ספרית, יפורסמו ברבים עבור כל בית ספר ובית ספר. מטרת הדיון לבחון את משמעות ההחלטה עבור מערכת החינוך ועבור תפישת המדידה בכלל.

 

בשעה 13:00
התמודדות מערכת החינוך והשלטון המקומי עם מקרי האלימות האחרונים של נוער בתוך כתלי בית הספר ומחוצה להם

בשבועות הראשונים של שנת הלימודים הנוכחית נחשף הציבור למקרים קשים של אלימות בני נוער בתוך כתלי בית הספר ומחוצה להם. מטרת הדיון לבחון באופן פרטני כיצד התמודדה מערכת החינוך עם כל אחד ואחד מהמקרים הללו, ובעיקר מה נעשה בפועל כדי להבטיח שתלמידים ומורים יוכלו לבוא ללמוד וללמד בבתי ספר בטוחים ומוגנים שיש בהם אווירת לימודים.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , , ,

Leave a Reply