לא לייצוא הגז – עצומה

מפלגת התנועה הירוקה, הפורום הישראלי לאנרגיה ומגמה ירוקה אוספים חתימות בעצומה הקוראת לאסור את ייצוא הגז הטבעי הישראלי ומסבירה את השיקולים

מתוך העצומה:

אנו קוראים לממשלה לשמור על העקרונות הבאים:

  1. איסור ייצוא הגז הטבעי הישראלי באופן גורף, עד להתבהרות צרכיה ארוכי הטווח של מדינת ישראל בתחום האנרגיה. הגז הטבעי אינו משאב מתחדש וסופו להיגמר, כך שהוא לא יכול לספק למדינת ישראל עצמאות אנרגטית בטווח הארוך.  אם נייצא גז כעת, סביר להניח שניאלץ לייבא בעתיד גז במקומו ממדינות זרות, במחיר גבוה יותר. במידה ונייצא מחצית מכמות הגז הקיימת כיום, משמעות הדבר היא ייבוא עתידי של כמות גז מקבילה בשווי מאות מיליארדי דולרים.
  2. על-מנת להשיג עצמאות אנרגטית לאורך העשורים הבאים, בהם ממשיכים ומדלדלים מאגרי האנרגיה בעולם ומרבית שדות הגז והנפט הקיימים מתגלים במדינות עוינות, על מדינת ישראל להשקיע במעבר הדרגתי למשק אנרגיה המבוסס על מקורות אנרגיה מתחדשת, אשר יספקו למדינה עצמאות אנרגטית מלאה. על מאגרי הגז לשמש גשר לעתיד, על-ידי השקעת חלק משמעותי מהרווחים בפיתוח אנרגיות מתחדשות ובתשתיות לשיפור ניצול האנרגיה של מדינת ישראל.

Tags: , , ,

2 Responses to “לא לייצוא הגז – עצומה”

  1. ארי הגיב:

    אם יש למדינה אופציה להרוויח כסף אל תשאיר אותו באדמה. אף אחד לא מבטיח לכם שתבוא חברה פראיירית שתפתח את לוייתן בגלל רצון טוב לעם היהודי. אם זה לא יהיה כלכלי הם לא יפתחו משמעות הדבר שהגז ישאר באדמה ואז הפסדת את ההזדמנות .
    עדיף שמדינת ישראל תרוויח מהמיסים והתגמולים ומייצוא הגז בשנים הקרובות 20-40 שנה מאשר אולי צרכים של גז בעוד מאה שנה.

Leave a Reply