postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » אלי ישי, שלח את הציוד ההומניטארי והרפואי למגורשי דרום סודאן

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אלי ישי, שלח את הציוד ההומניטארי והרפואי למגורשי דרום סודאן

נושאים דעות, זכויות אדם, מכתבים ב 29.08.12 2:28

מדינת ישראל גרשה את תושבי דרום-סודן, אך מעכבת את משלוח הציוד ההומניטארי והרפואי לשם. ישראל חתומה על אמנת הפליטים של האו"ם, וחייבת לדאוג לשלום מבקשי המקלט שגורשו ממנה. ח"כ אילן גילאון פנה במכתב לשר הפנים בדרישה לשלוח את הציוד בהקדם

 

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

6 תגובות

 1. ל רפי :

  מקובל שאנשים רציניים לא רק מעלים דרישות "יפות" אלא גם מספקים תשובה רצינית לפחות לשלאלה מי יממן את הפעילות המבוקשת.
  ציטוט חוזר ונישנה של העובדה שישראל חתומה על אמנת או"ם כזו או אחרת, היא זריית חול בעיני הציבור, משום שהאו"ם עצמו אינו עושה מה שנדרש ממנו על פי האמנה, וישראל עדיין מחזיקה בשטחה פי ששה יותר פליטים מאשר הקהילה האירופית.
  אולי הפתרון הנכון הוא שישראל תפרוש (או תשעה את השתתפותה) מכל האמנות ההצהרתיות הצבועות וחסרות המשמעות המעשית של האו"ם או לחילופין תתנה את המשך חתימתה ביצירת מערכת מכסות ומימון משותפים לכל המדינות החתומות על האמנה בכדי שזו תקבל משמעות מעשית והוגנת.
  בסיסמאות לא מנהלים מדיניות הומנית. ציטוטי-סרק שכל משמעותם היא שיש לקחת עוד ועוד מתושבי ישראל, שרבים מהם נאנקים תחת עול כלכלי כבד, ולהעניק זאת לספק פליטים ספק מסתננים, כאשר יפי נפש עוסקים באותה שעה בביקורת על ישראל במקום בסיוע דה-פקטו לנצרכים – הם צביעות נטו.
  אני שמח שחברי הכנסת של מרץ יודעים לכתוב מכתבים, הייתי שמח להיכווח שהםיודעים גם לעשות דברים ממשיים, ובמקום לארגן הפגנות, מצליחים לארגן מגביות או פעולות התרמה או פעולות המכניסות כספים בדרכים אחרות, אותם ייעדו למטרות כרצונם.
  בכל מקרה, יניחו נא לפרה החולבת הלאומית ויפסיקו לפגוע באופן חמור ושוטף באזרחי ישראל ובמדינת ישראל. אגב, גם לממשלת סודן מותר לעשות משהו למען אזרחיה, ובוודאי כך לידידיה הקרובים והרחוקים באשר הם שם על הגלובוס ובכללם מצרים. הקירבה הגיאוגרפית היחסית של ישראל לסודן, אינה בהכרח סיבה להעניש את מדינת היהודים.

 2. אז זהו שלא :

  כשממשלת ישראל רוצה היא מוצאת מהר מאוד תקציב לניסור ולניוד המבנים בבית האולפנה. שאלת את עצמך מה העלות? ובכן, מדובר בחמישה מיליון ש"ח. הכול עניין של סדר עדיפויות,זוהי הפוליטיקה. לידיעתו של רפי.

 3. מעיין :

  רפי, לא ייתכן שממשלת ישראל תמצא את הכסף כדי לשלוח מפה בני אדם על 7 טיסות, אבל תיכשל בהעברת רכושם הפרטי (אותו רכוש שהובטח להם שיוכלו לקחת אם יחזרו מ"רצון"). זה לא קשור לשום אמנה בינ"ל זה קשור ליושרה ולאחריות אנושית בסיסית. המדינה פשוט העיפה אותם ועכשיו גונבת מהם את רכושם.
  מצוות "אל תגנוב" לא התחילה באו"ם.
  בנוסף – הדרך בה הממשלה שלך בוחרת להתמודד עם המסתננים/פליטים שנשארו פה – בניית מתקן כליאה שיעלה עשרות מיליוני שקלים באמצע המדבר ולא מספיק להכיל אפילו חצי מהאנשים שמפריעים לכם, היא העול הכלכלי החמור והרשלני שעולה מכל הסיפור הזה. לשם הולכים כספי המיסים של תושבי מדינת ישראל.
  לפני שתצביע על גופים אחרים שלא מתפקדים או זורעים חול בעיניים, תסתכל טוב טוב על הממשלה שלך

 4. רון :

  מר גילאון. "אנא התערבותך"? הרי הציוד נשאר בארץ בגלל התערבותו של אלי ישי. אין לך כלים יותר רציניים לפעול למען הפליטים המגורשים? מילים יפות לא מרשימות את הבריון בחליפה ממשרד הפנים. בבקשה הרם את קולך!!

 5. לקסי :

  ל. רפי,
  האם אתה באמת מתכוון למה שכתבת?

  "אולי הפתרון הנכון הוא שישראל תפרוש (או תשעה את השתתפותה) מכל האמנות ההצהרתיות הצבועות וחסרות המשמעות המעשית של האו"ם או לחילופין תתנה את המשך חתימתה ביצירת מערכת מכסות ומימון משותפים לכל המדינות החתומות על האמנה בכדי שזו תקבל משמעות מעשית והוגנת".

  האם זו חזרה אל "ישראל לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב"?
  האם זו התרפקות מחודשת על "העולם כולו נגדנו"?
  ואם לאלה התכוונת, האם אתה רואה המשך לתקומתנו או לקיומנו?
  ואם כן, איך?

 6. נדב פרץ-וייסוידובסקי :

  בקשר ל'מימון משותף' – אם מחלקים את התוצר העולמי במספר הפליטים הכולל, מגלים שישראל מחזיקה, ביחס לתל"ג שלה, בערך 60% ממספר הפליטים שהיא צריכה להחזיק. כך שלא הייתי הולך לכיוון הזה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.