חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

כך הצלחנו לשריין את פואד פה אחד

נושאים איכות השלטון, עלו ברשת, פוליטי ב 11.11.08 6:01

על רקע צעקות חברי תא אופק “בלי שיריונים, בלי שיריונים”, עוברת ההצבעה כאילו מעולם לא נאספו 350 חתימות בעד הצבעה חשאית, וכאילו אין למפלגת העבודה חוקה ותקנון מחייב. נורית פגי יוצאת בהלם קרב מוועידת מפלגת העבודה

יריית הפתיחה לקראת ועידת המפלגה נורתה בצורת אי-מייל לפני שלושה ימים. נתבקשתי על ידי המשמרת הצעירה לחתום על דרישה להצבעה חשאית בכל הנוגע לשיריונים פרסונליים. השמועות בדבר הנסיון לשריין לפואד מקום שישי ברשימה נלחשו זה מכבר במסדרונות המפלגה, ובנושא זה הסכמתי עם הצעירים: אין מקום לשיריונים. מתוך תחושת הזדהות ניסיתי להתקשר לכמה מחברי הועידה בחיפה כדי שיחתמו גם הם, אבל התגובה הראשונה שקיבלתי גרמה לי להבין משהו שכנראה סירבתי להבין עד עתה :

“אני דווקא בעד לשריין לפואד מקום ברשימה“, אמר לי הראשון שהתקשרתי אליו. “פואד היה היחידי שעזר לי באופן אישי כשהייתי צריך פעם עזרה, ועכשיו הגיע הזמן שאחזיר לו טובה”. “עזר לי אישית?!” אני תוהה, “ממתי המרחב הציבורי הפך להיות קנין פרטי? ממתי הכל זה ענין של אינטרסים אישיים?”

נרגשת מגודל המעמד – זוהי הועידה הראשונה שלי – החלטתי שהוא לא יקלקל לי את מצב הרוח, ושאלתי את אחד “הזקנים” אם בכוונתו לבוא לועידה. “השתגעתי?”, הוא עונה. “אין לי מה לעשות? לבזבז זמן וכסף על הצגה מכורה מראש?”.

לא יתכן שהוא צודק, אמרתי ביני לביני. הרי נלחמנו כל כך קשה כדי להגיע לועידה ולהשמיע את קולנו. בתקווה אני עולה בשעת צהריים על הרכבת היוצאת מחיפה. יום חמישי היום, הרכבת מלאה מפה לפה, דוחק וצפיפות במעברים, בקושי יש מקום עמידה. עוד מעט ישבו אנשים על הגג ונראה כמו הודו, חשבתי, ונזכרתי במצע הסוציאל דמוקרטי שחברי חוג חיפה עזרו לנסח לקראת הבחירות המקומיות, ובחשיבותו של הסעיף הנוגע לתחבורה ציבורית נאותה.

בדרך חזרה הביתה, שוב בעמידה ברכבת הצפופה, אני תוהה על מה בדיוק נלחמנו בבחירות למוסדות כדי להיות בוועידה. אני נזכרת בדבריו של אותו זקן מפלגה מהבוקר ומרגישה עד כמה המשפט “הכלבים נובחים והשיירה עוברת” מתאים לחוויה שעברתי זה עתה. כשהגעתי הביתה שאלתי את מיודעי אם דבר מה מתוך המהומה שהתחוללה בוועידה בנוגע לשיריונים הוצג בחדשות הערוצים השונים. “מה פתאום,” היתה התשובה. “הרי פואד נבחר פה אחד.”

אבל – לסיפור הזה יש הפי-אנד. לפחות אדם אחד יצא מאושר מהוועידה. היום קבלתי SMS ובו ההודעה להלן: “חברות וחברים, תודה רבה מקרב לב!! אוהבים אתכם השר בן אליעזר וצוות הלשכה.”

לקריאת המאמר המלא: באתר של חוג חיפה

 

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.