חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

המאבטחים במזרח ירושלים שובתים הבוקר

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות ב 20.08.12 5:56

המאבטחים מוחים על כך שחברת "מודיעין אזרחי" פוגעת בתנאי העבודה של המאבטחים, אינה עומדת בתנאי ההסכם הקיבוצי ומתנכלת לראשי הוועד. להלן הודעה לעיתונות של ארגון "כוח לעובדים"

וועד המאבטחים במזרח ירושלים המאוגדים בכוח לעובדים ישבית היום את משימות הלווים הרכובים לתושבים בשעות הבוקר. אלה העיצומים הראשונים בהם נוקטים העובדים לאחר שהכריזו על סכסוך עבודה לפני כחודשיים (18.6.12) והעיצומים הראשונים של עובדים ישראליים מעבר לקו הירוק. 300 העובדים המאבטחים את העיר העתיקה , עיר דוד וגזרת הר הזיתים (שכונות ראס אל עמוד ושייח ג'ראח) מוחים על הכוונה לפטר את סגן יו"ר הוועד אלכס סטפנסקי , על סירובה של הנהלת חברת הקבלן מודיעין אזרחי לשבת למשא ומתן מול וועד המאבטחים ועל סדרה של הפרות זכויות בניגוד לתנאי המכרז ובניגוד להסכם הקיבוצי הענפי בתחום האבטחה.

לפני כחודשיים כתוצאה ממאבק העובדים,  נאותה מודיעין אזרחי להיפגש עם ראשי הוועד. גם לאחר שתי פגישות  לא עמדה החברה בהבטחות שניתנו במפגש ולא נקבעו פגישות נוספות. מאידך רשם הוועד מספר הישגים-בעיקר בעניין התנאים הפיזיים בעמדות, ועדיין :בעיר דוד עדיין אין מים בארבע עמדות וחמש עמדות ללא שירותים. התנאים הסניטריים בחלק מהשירותים בלתי סבירים(מצ"ב תמונות). תנאים אלה מצטרפים לאיום החדש: חבר וועד רביעי, אלכס סטפנסקי,  עומד בפני פיטורים בשל חברותו בוועד." החברה מנסה להלך אימים על העובדים" אומר סטפנסקי" אך ללא הצלחה: זה התחיל בהפגנה שקיימנו לפי כחודש, ממשיך בהחלטת אסיפת העובדים לעבור לעיצומים  ומגיע לשיאו  בעיצומים שיתחילו ממחר". בנוסף מציינים העובדים רשימה של פגיעות בתשלומי הפנסיה שלהם;והעדר תשלום על שעות נוספות וותק. כזכור, מזמין השירות בעבור שירותי האבטחה הוא משרד השיכון. עפ"י תנאי המכרז , במידה והחברה מפרה את תנאי המכרז רשאי המשרד להפסיק באופן מידי את ההתקשרות עימה ( חוזה למען שירותי אבטחה ושמירה במזרח ירושלים סעיף 18) . עד היום התעלם משרד השיכון מטענות העובדים להתנכלויות מצד מודיעין אזרחי.

" מאכזב לגלות כי דווקא משרד ממשלתי שאמור להיות סמן להעסקה הוגנת, מעלים עין מהפרת זכויות עובדים". מוסיף  אלי גל חבר ועד נוסף. תמוהה במיוחד החלטת משרד השיכון לשוב ולאפשר לחברת מודיעין אזרחי לזכות במכרז בחודש מאי האחרון- לחברה היסטוריה של פגיעות בזכויות עובדים:  כבר ב 2006, בבדיקה שערך החשב הכללי נמצא כי החברה עברה על חוקי העבודה בהעסקת עובדיה. ב 2008 נמצא כי החברה אשמה בהגשת תצהיר כוזב על כך שהיא מקיימת את חוקי העבודה, ולכן נפסלה למכרז של רכבת ישראל. (מצ"ב קישורים). בעקבות ההחרפה בפגיעה בעובדים זכו משרד השיכון וחברת מודיעין אזרחי לביקורת חריפה מצד וועדת העבודה והרווחה של הכנסת. ח"כ איתן כבל אף הודיע על כוונתו ללוות את המו"מ. " אנחנו מודים לוועדת הרווחה על הנכונות לסייע". מסכם גל." כרגע נדמה שמודיעין אזרחי בחסות משרד השיכון, בוחרת לזלזל בחברי הוועדה. בכוונת המאבטחים להמשיך בעיצומים ואף להחריפם  באם   תמשיך מודיעין להתנכל לראשי הוועד".

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.