חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אם הייתי איראני לא הייתי חושש

נושאים דעות, מדיני-בטחוני ב 13.08.12 0:15

אזרחי ישראל, לא תהיה מתקפה על מתקני הגרעין  ולא מלחמה עם איראן. לא כי מנהיגנו אינם ששים אלי קרב, אלא כי אין לנו יכולת והם יודעים זאת, הרי הם הביאונו עד הלום

מאת: ק. טוכולסקי

הנה בזמן שאזרחי ישראל אמורים היו לשבת באוהליהם או לפחות למלא את רחובות עריהם וצמתי כבישיהם במפגינים זועמים, לא מתרחש דבר. רוח המדבר החמה אמנם לא מכה בינתיים בכוח יוצא דופן אבל רוח השלטון נושבת בעוז וממלאה את הלב ביראה, עיתונאי חצר למיניהם מלהגים דפים על גבי דפים בציטוטי ציטוטים של מני אנשי ביטחון ומקורבי מקורבים, איראן, איראן, הנושא החם של הקיץ.

וראו אפילו לי לטוכולסקי יש מקורבים וקשרים ומקורות יודעי דבר, ואחד מהם לחש על אוזני בקול משועשע ומרגיע ששום דבר לא יקרה עם איראן, והעיתונאים אם בטמטומם ואם בתמימותם מנפחים את הלוקש התורן שמוכרת להם הממשלה. אינני יודע אם המקור שלי, טוב משל אחרים או לא, יכול להיות שגם אני כמו מושכי עט רבים אחרים בודה לי "מקורבים" ו"יודעי דבר" בכדי להתלות באילנות, אבל בדבר אחד אני בטוח, אין לנו את היכולת לתקוף באיראן.

אין לנו יכולת לא צבאית ולא אחרת, אין לנו מטוסים שיכולים לטוס עד לב איראן (קצת הרבה יותר רחוק מעיראק או סוריה) ולתקוף כורים מבוצרים. אולי יש לנו יכולת להצמיח שהידים, טייסים שגופותיהם יעטרו עמודי תלייה בכיכרות איראן להרבות תהילתם של ביבי וברק לא יותר מזה והיות שגם העם היושב בין הירדן והים יודע לזהות כישלונות צבאיים, ניתן להניח שהם לא ייקחו הימור מסוג זה. אבל חוסר היכולת הצבאי הוא קטן לעומת חוסר היכולת האמיתי שבנו ביבי וברק ולפניהם שרון ואולמרט, ובייגה שוחט, וציפי ליבני, וכל שאר אותם ריקים ופוחזים ששירתו אותנו בקודש ההנהגה בעשרות השנים האחרונות. אין לנו את היכולת כי המדינה, החברה, התשתית האזרחית לא מסוגלות לשאת בעולה של מלחמה.

אין לנו יכולת כי העורף פשוט פריר לא פריך ולא קצת לא מוכן, אלא פריר. בניינים שנבנו בלי אכיפה של התקן הבטיחותי, מרתפים שלא נוקו ולא הותאמו לימי רעה, מרכזי ערים שזועקים מבניינים מסוכנים שיפלו כמגדלי קלפים על תשתיות כבישים וביוב רעועות גם כך, תוצר של שנים ללא השקעה ראויה. אין לנו את היכולת כי בתי החולים למי שיצליחו להגיע אליהם בקושי מתפקדים בימי חול שלא לדבר על מצבי עומס, חלקם לא ממוגנים ובכולם אין מספיק ציוד, צוות, אמצעים מתכלים לעמוד בעומס. אין לנו תשתית מכילה כשהפניקה תכה בעורף אין מערך תמיכה של עובדים סוציאליים או שירותי בריאות נפש שיוכל לתת מענה. הרשויות המקומיות לא מתפקדות, שירותי הכבאות לא מתפקדים, מינו אמנם שר עורף ואלוף פיקוד העומק אבל אין שום מוכנות ליום שאחרי התקפות התגובה. בסך הכל כשם שהממשלה החליטה להפקיר את נושא ההתארגנות לרעידת אדמה, היא גם החליטה להפקיר את נושא המוכנות למלחמה.

ואלו רק הדברים החומריים, מעבר לכך, הציבור הישראלי מתחלק לאלו שגם כך לא משרתים בצבא ואלו שמשרתים במספרים פוחתים והולכים, לאלו שמתנגדים למלחמה ואלו שתומכים בה, לאלו שמתנגדים למלחמות ברירה ומספרם לא קטן בקרב מי שעוד משרתים, ולאלו שמתנגדים רק למלחמות שאי אפשר לנצח בהם וגם הם שם במספרים לא קטנים. הסולידריות הישראלית אינה קיימת היא נשחטה ברוח הניאו ליבראלית שפרמה את רקמתה של החברה, ביחד עם הסולידריות הזו מתה גם הנכונות לשרת בעיקר במלחמות יש ברירה. חוסר היכולת נמצא גם כאן, בחלק ההולך וקטן של מי שמוכנים לשרת בצבא ומסוגלים לשרת בצבא ולצאת למלחמה, המילואימניקים שהבינו כי במותם הם משאירים אחריהם אלמנות צה"ל סוג ב' כבר לא יגדשו את מטוסי אל על בדרך לארץ הגזירה וגם מי שפה לא ימהרו להסתער על שדמות איראן ומרחבי דרום לבנון.

בקיצור תמיד טוב להיות מדואג, אבל אין סבירות גבוהה שבאמת תהיה מלחמה עם איראן, ביבי וברק שני הנפוליון-נעבכדיקרים, היו אולי רוצים להטביע את המזרח התיכון בדם רק בשביל לנהל קואליציה של ליברמנים ואלקינים בשירות ההון עוד 4 שנים, אבל גם עם הנפש (ובמקרה שלהם בהחלט הרפש) חפצה הבשר חלש. מי שהרסו את מדינת הרווחה הרסו בין השאר את יכולת העמידה של ישראל, מי שחדלו להשקיע בבריאות, רווחה, חינוך ותשתיות והמירו את הסולידריות הישראלית בפירמידה של עבדים, חיסלו גם את היכולת לצאת למלחמה ולנצח בה. המדינה שבנתה תנועת העבודה היתה בין השאר מסוגלת לחיות על חרבה ולהיאבק על קיומה. הליך האדמה החרוכה שהחל פה ב-1977 יכול להביא עלינו חורבן מבפנים בתהליך איטי כפי שנעשה עד כה, או בתהליך מואץ באמצעות מלחמה. את זה יודעים גם המהרסים והמחריבים שבחרנו לנו לשלטון, לכן לא תהיה מלחמה.

נערך על ידי גליה
תגיות: , , , , , ,

9 תגובות

 1. א. קוריאל :

  אני לא ממש בטוח שהם יודעים את זה.
  ממרום מגדלי אקירוב/אסותא/G לא רואים את נווה שאנן ומהווילה בקיסריה לא רואים את ג'יסר א-זרקא (בטח לא אחרי שבנו שם את סוללת העפר).
  ראש הממשלה ושר הביטחון הם שני יהודים רדופים בעלי מנטליות של גטו, שרואים בכל מנהיג מתלהם היטלר, ובכל איום – איום השמדה. הם חושבים שהם פועלים בשירות ההיסטוריה היהודית ובשירות נצח ישראל, ולא בשירות אזרחי מדינת ישראל.
  אני מפחד.

 2. ק. טוכולסקי :

  עמיתי המלומד, מנהיגנו בעיקר קוראים סקרים, פעולה לא מוצלחת באיראן, ליצן ממספר אחד מאבד כמה מנדטים ליצן מספר שתיים לא עובר את אחוז החסימה אפילו בסקר שקבוצת המיקוד שלו היא ארי שביט.

 3. אריה רפפורט :

  מר טוכלסקי ,
  אני נולדתי בארץ הזו, כאן חונכתי , כאן עבדתי , כאן נלחמתי – ורק עכשו אני מבין למה ולמי קראו
  הארופה – תבוסתנים , צמברליינים , משתפי פעולה עם האאויב , אנשי זדון , מחפשי רע ,תוקעי סכין בגב אחיהם , מבזים את עמם ומולדתם –
  אני לא ליכודניק ולא מתנחל – אבל אני מזהה את מי שבגלל גחמה פוליטית מוכן להרוס את כל מה שבנינו.

 4. יונתן כ. :

  הגזמת ביג טיים.

  קודם כל,יחסית לאנשים הששים אלי קרב רה"מ ושר הבטחון לוקחים את הזמן וממצים את כל ההזדמנויות הדיפלומטיות.

  אם נלחם באירן זה יהיה כדי למנוע סכנה קיומית ובמצב כזה יתקפו למרות חולשת העורף.

 5. ק. טוכולסקי :

  לא צריך את איראן מהרסנו ומחריבנו שולטים בנו. נולדתי כאן, חונכתי כאן, שירתתי ועודני משרת כאן, עבדתי ועודני עובד כאן, אבל הדרכון הזר שיש לי בכיס בהחלט מרגיע אותי כי אני כבר לא רואה עתיד. באיראן לא צריכה להתאמץ, הימין וגרורותיו הסרטניות במרכז מחריבים את המדינה בעבור חופן דולרים.
  ראש הממשלה ושר הביטחון הפכו את המלחמה לנושא של סקרים, בושה שלא היתה כדוגמתה, זוג ברברנים חסרי אחריות שהורסים את המדינה ורק רוצים להיבחר שוב ושוב

 6. אריה רפפורט :

  למספר 5 – אם אתה באמת טוכלסקי ,
  אז אנא – השתמש מיד בדרכון שלך –
  כי אם תהיה מלחמה מול אירו , אתה וקבוצתך מגלגלת העיניים- אתם הנכם הסיבה לכך.
  מי שמשתמש בניסוח" הימין וגרורותיו
  הסרטניות " מלהג כמו אלו שכינו את היהודים עכברושים .
  אנא התבייש לך ועוף מכאן.

 7. א. קוריאל :

  מי שצריך לעוף מכאן זה צמד הפירומנים מסיירת מטכ"ל שמוכנים להבעיר את כל המזרח התיכון בגלל תסביכי הרדיפה ושגעון הגדלות שלהם.
  חבל מאוד שאנשים טובים בתוכנו עדיין מוכנים ללכת כסומים באפילה אחרי הצמד הזה, שלא היה כמוהו מסוכן בתולדות מדינת ישראל.

 8. מיכאל לינדנבאום :

  בראבו רפפורט!
  "כי אם תהיה מלחמה מול אירן , אתה וקבוצתך מגלגלת העיניים- אתם הנכם הסיבה לכך".
  הנה חובב משטר ההפרטה וחירחור המלחמה של ביבי וכל גרורתיו הימניות,משתמש ב"נימוקים" מבית היוצר של סטלין והיטלר .
  גבלס אמר בזמנו שאם חוזרים על שקר אלף פעמים ,הוא הופך לאמת.

  הנה עוד תלמיד נלהב של גבלס.

 9. ק. טוכולסקי :

  ל-6, בינתיים קיבלתי צו לאימון אז תחסוך לי את הצעותיך לעוף מכאן. הימין בכל העולם הוא סרטן, הוא משרת נכלולי של שנאה ופירוד, של ניצול וחורבן. אני והדרכון שלי נשב כאן עוד הרבה זמן ונלחם בימין, אם נפסיד יהיה לך העונג לחיות עם החורבן אני כבר לא אהיה כאן. אז אני לא מתבייש, לא באהבת ארץ מולדתי ולא באהבת ארץ אבותי, לא בבחירה שלי לחיות כאן ולהלחם למען העתיד ולא בכך שיש לי אלטרנטיבה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.